Şeytan ile anlaşma yapmak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

auk__12

Kayıtlı Üye
Konuyu bir okusaydın,ne demek istediğimi anlardın taco23,ya da biraz mesajlarımı okusaydın çizgimi anlardın,neyse canın sağolsun ne diyebilirim

AC DC

Kayıtlı Üye
Ben nasıl anlaşma yapıldığını biliyorum fakat sonuçları çok kötüdür var tamamen gerçek olan hellhounds (cehennem köpekleri) anlaşmayı yaptıktan tam 7 yıl 12 sat sonra sizi öldürmek için gelir ve durduramazsınız.Ve ölünce cehennemden hiç çıkamazsınız.Nasıl anlaşma yapıldığını da biliyorum zira çok hevesli iseniz anlaşma yapmakta bana özelden mesaj atın kesinlikle cevap vereceğim.

bilmem

Kayıtlı Üye
ciddi olamazsınız heralde böyle bişey imkansız gibi...

AC DC

Kayıtlı Üye
oldukça ciddiyim bu konu ile ilgilenen tanıdığım bilim adamları var örnek olarak solomon'u verebilirim kendisi bilim adamıdır aynı zamanda din adamı ve bu işler ile ilgilenir.

bilmem

Kayıtlı Üye
cehennem köpekleride mi gerçek bn onları supernaturalde biliyorum..

La-edri

Kayıtlı Üye
Şu an popüler olan çoğu sanatçı konuşmaya başladığında tamamen aptal görünen fakat buna rağmen oldukça popüler sanatçılar tanımadığını söyleyebilirmisin ?

Popiler olmak icin zeki ve mantikli olmak gerekmiyorki..
Yani bir insan popiler ve aptal ise seytan ile anlasmasi vardir diyorsunuz..

Sanki külliyen salak bir insan nobel ödülü almis .

Oysa, genc guzel bir sarkici iseniz cokda zeki olmak zorunda degilsiniz.
Her türlü skandala imza atin, acilin sacilin, cilgin partilerde yari ciplak masalar ustunde dans edin,nebileyim etten elbise giyin mesela.
Benim fikrim bu tabiki..

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Simdi Git Ocagı Aç Ustune Elını Koy Bak Bakalım Ne Kadar Dayanıcaksın...Öteki Dunyada Ondan Dahada Sıcak olcak...

Berki Konuyla alakası yok ama ben arkadaşın değindiği konu hakkında soru sormak istiyorum cehennemde ateşe atılacaksınız diyor hiç astral alemde biyeri yanan oldumu hiç sanmıyorum yani bir ruh nasıl yanabilir bir ruhun vücudunda sinirler yoktur nasıl acı hissedebilir bu konuyu düşündüm ve mantıklı bir cevap bulamadım

La-edri

Kayıtlı Üye
Berki Konuyla alakası yok ama ben arkadaşın değindiği konu hakkında soru sormak istiyorum cehennemde ateşe atılacaksınız diyor hiç astral alemde biyeri yanan oldumu hiç sanmıyorum yani bir ruh nasıl yanabilir bir ruhun vücudunda sinirler yoktur nasıl acı hissedebilir bu konuyu düşündüm ve mantıklı bir cevap bulamadım

Müslümanlar zaten ruhun yanacagina inanmaz, Ruh Allah'in nurudur herhalukarda Allah'a döner, azabi nefs ceker.. M
Mantikli bir acikiklama bulamayabiliriz,yani sonuc itibari ile ruh nefs her ikiside maddesel varlik degil, nasil yanacak Cehennemde diye sordugunuzda elbette bu dusundurucu.. Iste Müslüman olmanin özelligi bu.
Görmedigine görmüscesine iman etmek, Bir müslüman icin Kuran yazmis ise, bunda mantik aramiyorlar, direk iman.. :)

Su sekilde Sizin mantiginiza yön verebilirim belki.
Bedeniniz bu aleme ayit, ve bu alemde olan ates bedeninizi yakar, su islatir,
Metal cisim keser vsa vsa..
O alemde manevi bir bedeniniz yada varliginiz var diyelim, ruh nefs ne ise artik, onu acitan sey yine manevidir... olamazmi ?

bilmem

Kayıtlı Üye
Ahiret hayatí başladiginda ruhlar bedenlerine geri dönücek ve bedenn içindeki ruh aci çekicek.

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Müslümanlar zaten ruhun yanacagina inanmaz, Ruh Allah'in nurudur herhalukarda Allah'a döner, azabi nefs ceker.. M
Mantikli bir acikiklama bulamayabiliriz,yani sonuc itibari ile ruh nefs her ikiside maddesel varlik degil, nasil yanacak Cehennemde diye sordugunuzda elbette bu dusundurucu.. Iste Müslüman olmanin özelligi bu.
Görmedigine görmüscesine iman etmek, Bir müslüman icin Kuran yazmis ise, bunda mantik aramiyorlar, direk iman.. :)

Su sekilde Sizin mantiginiza yön verebilirim belki.
Bedeniniz bu aleme ayit, ve bu alemde olan ates bedeninizi yakar, su islatir,
Metal cisim keser vsa vsa..
O alemde manevi bir bedeniniz yada varliginiz var diyelim, ruh nefs ne ise artik, onu acitan sey yine manevidir... olamazmi ?

Ozaman acı şeklide farklı olur burda duyduğumuz gibi bir acı yok çünkü sinir sistemi yok yani iyice kafa karıştırıcı bir olay fazla kafa yormayalım dinden çıkarız ;)

Ahiret hayatí başladiginda ruhlar bedenlerine geri dönücek ve bedenn içindeki ruh aci çekicek.

Kaynağınız nedir bu bilgiyle ilgili ? Kuran-ı Kerimde mevcut mu bu bilgi ilk kez duydum da

Xandra

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Böyle bir anlaşma var mı, varsa ne kazandırıyor ya da kaybettiriyor bilmiyorum, ne için böyle bir anlaşma yapmaya karar verdiğinizi de bilmiyorum ama kulağa çok "ergence" geliyor. Yanlış anlamayın lütfen ama günümüzde yeteneği olan olmayan herkes ilgi çekmek ve farklı olmak uğruna tam bilmeden böyle işlere girişiyor, direnci düşük olanları da ciddi boyutlarda etkiliyor.

Size burada yok Allah'a sığın, yok şunu yap arkadaşım falan diyemem ama Şeytan'la olmasa bile diğer varlıklarla anlaşma vb.den önce kendinizi korumak adına çok şey biliyor olmanız gerekir. Hatta bilmek değil uyguluyor olmak gerekir, güçlenmek için de uzun süredir çalışıyor olmak lazım.

Deneyiminizi, ne kadar süredir ne üzerine çalıştığınızı da bilmiyorum ama umarım basit dünyevi şeyler elde etmek uğruna böyle bir şeyin araştırması içine girmemişsinizdir.

La-edri

Kayıtlı Üye
Ozaman acı şeklide farklı olur burda duyduğumuz gibi bir acı yok çünkü sinir sistemi yok yani iyice kafa karıştırıcı bir olay fazla kafa yormayalım dinden çıkarız

Kafa yormak durumundayiz degerli arkadasim hfyc
Zira Kuran'da dusunmek akil etmek tefekkür etmek ile alakali o kadar cok ayet varki,
Kuran' i arastirmaya basladigimda, bu ayetlerin yogunlugundan dolayi, dünyaya düsünmek icin geldigimizi düsünmüstüm bir ara :)
Yani kafa falan yenilmez düsünmek ile dinden asla cikilmaz, zira bilmedigimizden sorumlu degiliz, cahillik herzaman mazerettir, dinden cikmak öyle basit degil,ayrica düsünmez isek anlayamayiz öyle degilmi...

Bu arada birsey daha eklemek istiyorum, Islam inanisinda Ruh asla azab cekmez acida cekmez, arkadas bedene döner ve kabir azabi ceker demis..
Hayir, Ruh külliyen nurdur,o Allah'a döner,azab nefs icindir..

AJA

Elit Üye
Konu başIıgına dönüyorum da şimdi başlık bile içi ürpertiyor..
Şeytandan bir çok dine mensup oıan insanIar kaçarken şeytanla dünya işi veye degiI anIaşma yapmak nasıl bir akla kardır anlayamıyorum :(

auk__12

Kayıtlı Üye
Sevgili la-edri,Ruhla ilgili söylemlerinizi düzeltmek zorunda kalacağım.Yukarıdaki arkadaşında söylediği gibi,ve bir din adamından da dinlediğim şekliyle cehennemde acıyı ruh ve beden birlikte çekecektir,Bedenin ruh olmaksızın hiç bir anlamı olmadığını ve her acıyı fiziksel olarak çekmediğimizi düşünersek,sanırım bu konuya açıklık getirebiliriz,Örneğin,sevdiğimiz birini kaybettiğimizi canımız çok yanar ama bu fiziksel bir acı değildir,kesik,yanık gibi değildir,ruhi bir şeydir,umarım anlatabilmişimdir,saygılarımla..

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm piskoloji enerjiler evren
anlaşmanın nasıl yapacağını anlatamıyor olsam da şunu yapsanız gene aynı işi görecektir

önce geçmek istediğiniz tarafa kesin olarak emin olun ve bir varlık çağırın ve onların yolunda yürümek istediğinizi ona söyleyin bir konuşma sonrasında sizi kendi liderine götürecektir
son zamanda çok fazla örgütlenme olmaya başladı kimseyi geri çevirmiyorlar
kaldıki siz zaten ilim sahibisiniz bu ilgilerini çekecektir

suticenadam

Kayıtlı Üye
İş
TASAVVUF
yazık bu düşünceyi düşünen ademoğullarına ALLAH'tan korkmadan utanmadan şeytanın oyuncağı olmuş insanlar ne kadar da çoğaldı.ALLAH'ım onlara iman nasip etsin.SEn aciz bir insansın devirde değişti şimdilerde en fazla yaşayan 80 yaşında ruhunu teslim ediyor.bir de korkmadan ; öyle cennetle müjdelendiği halde peygamber yakınları bile cehenneme girebilirim belki ALLAH beni kabul etmez diyipte ağlayanlar varken hadislerde geçer bu dediklerim.şimdilerde bir ademoğulları soyundan gelen tüm insanlar gerçek din olan islamı yaymayı bırak birbirine sözde özgürlük tanımıyla herkes özgürdür istediğini yapsın banane diyorlar. özellikle sitede uyarılar geliyor insanların inancına saygı gösterin diye madem öyle diyorsunda sen nasıl bir kişiliksin ki bir insanın duyduğun halde imansızlar yanacak sen nasıl razı oluyorsun da buna müsade ediyorsun.ALLAH dini yaymayı engelleyen insanların yardıma koşmayan insanlara neler yapacağını biliyorsunuzdur.UTanmaz rezil insan çok bu devirde .tebliğ geldi duydunuz iman etmeniz farz ve şarttır dendi . halen ayak diretiyorsunuz yazık ki hep cahil ve şeytanın oyuncağı olmuş kalbinden iman nuru bitmek üzere olmak ne kötü.neyinize güveniyorsunuz hiç mi yaşananlardan ibret almıyorsunuz . özgürlük adı altında insanların günaha batmalarını sağlayan her türlü sitenin Belasını versin YÜCE ALLAH.amin. inşallah ölüm,ahiret ve hesab gününde ağır bir şekilde bu düşüncelerin fikirlerin oluşmasına göz yumanların cezalarıda ağır olacaktır. omuzlarında basit gördüğünüz melekler var . onlar her anı yazıyorlar . zaman geçiyor her nefesin hesabı sorulacak ilk sorgu namazdan olacak günde 48 bin nefes alıyor insan dikkat edin sözlerine yazılı olarak da ifade ettiğiniz için her zaman sizleri gaflete çekiyor sözleriniz .ne diyim banlarlar beni belki ama durumlar bundan ve daha nice sayamadığım şeylerden ibaret . vicdanınız ölmüş çoğu kişinin ki bir insanın Cehennem ateşinde yanmasına herkes göz yumar olmuş banane der herkes . toplum olarakda zaten git gide köreltiliyoruz . Elhamdülillah sabah namazını kıldım 10 dk yı geçti peki sizde zamanın geçtiğinin bir hesaba çekileceğinize ve kabir azabı olduğuna inanın ki ayetler ve hadis - i şerifler vardır. zaten kuranı kerimden bir ayeti inkar etseniz kafir olursunuz. çok geç olmadan karanlıkdan aydınlığa çıkın İNŞALLAH-ü RAHMAN.
DÜN GEÇTİ YARIN VAR MI ÖLEN HEP İHTİYAR MI ?
söylediğim sözlere çok yorum olacak da ben bir mümin olarak vazifemi inşallah yaptım herkes okur da belki birilerine iman nasip olur .
sözlerimi değiştirmeyin aynen basılsın madem özgürlüklerden bahsediyorsunuz.ama şunuda unutma aslında özgür bir ülkede de yaşamıyorsunuz . haber özgürlüğü yok en azından.

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm piskoloji enerjiler evren
yazık bu düşünceyi düşünen ademoğullarına ALLAH'tan korkmadan utanmadan şeytanın oyuncağı olmuş insanlar ne kadar da çoğaldı.ALLAH'ım onlara iman nasip etsin.SEn aciz bir insansın devirde değişti şimdilerde en fazla yaşayan 80 yaşında ruhunu teslim ediyor.bir de korkmadan ; öyle cennetle müjdelendiği halde peygamber yakınları bile cehenneme girebilirim belki ALLAH beni kabul etmez diyipte ağlayanlar varken hadislerde geçer bu dediklerim.şimdilerde bir ademoğulları soyundan gelen tüm insanlar gerçek din olan islamı yaymayı bırak birbirine sözde özgürlük tanımıyla herkes özgürdür istediğini yapsın banane diyorlar. özellikle sitede uyarılar geliyor insanların inancına saygı gösterin diye madem öyle diyorsunda sen nasıl bir kişiliksin ki bir insanın duyduğun halde imansızlar yanacak sen nasıl razı oluyorsun da buna müsade ediyorsun.ALLAH dini yaymayı engelleyen insanların yardıma koşmayan insanlara neler yapacağını biliyorsunuzdur.UTanmaz rezil insan çok bu devirde .tebliğ geldi duydunuz iman etmeniz farz ve şarttır dendi . halen ayak diretiyorsunuz yazık ki hep cahil ve şeytanın oyuncağı olmuş kalbinden iman nuru bitmek üzere olmak ne kötü.neyinize güveniyorsunuz hiç mi yaşananlardan ibret almıyorsunuz . özgürlük adı altında insanların günaha batmalarını sağlayan her türlü sitenin Belasını versin YÜCE ALLAH.amin. inşallah ölüm,ahiret ve hesab gününde ağır bir şekilde bu düşüncelerin fikirlerin oluşmasına göz yumanların cezalarıda ağır olacaktır. omuzlarında basit gördüğünüz melekler var . onlar her anı yazıyorlar . zaman geçiyor her nefesin hesabı sorulacak ilk sorgu namazdan olacak günde 48 bin nefes alıyor insan dikkat edin sözlerine yazılı olarak da ifade ettiğiniz için her zaman sizleri gaflete çekiyor sözleriniz .ne diyim banlarlar beni belki ama durumlar bundan ve daha nice sayamadığım şeylerden ibaret . vicdanınız ölmüş çoğu kişinin ki bir insanın Cehennem ateşinde yanmasına herkes göz yumar olmuş banane der herkes . toplum olarakda zaten git gide köreltiliyoruz . Elhamdülillah sabah namazını kıldım 10 dk yı geçti peki sizde zamanın geçtiğinin bir hesaba çekileceğinize ve kabir azabı olduğuna inanın ki ayetler ve hadis - i şerifler vardır. zaten kuranı kerimden bir ayeti inkar etseniz kafir olursunuz. çok geç olmadan karanlıkdan aydınlığa çıkın İNŞALLAH-ü RAHMAN.
DÜN GEÇTİ YARIN VAR MI ÖLEN HEP İHTİYAR MI ?
söylediğim sözlere çok yorum olacak da ben bir mümin olarak vazifemi inşallah yaptım herkes okur da belki birilerine iman nasip olur .
sözlerimi değiştirmeyin aynen basılsın madem özgürlüklerden bahsediyorsunuz.ama şunuda unutma aslında özgür bir ülkede de yaşamıyorsunuz . haber özgürlüğü yok en azından.

sözlerinize dikkat etmenizi yada insanları yargılamaya hakkınız olmadığını söyleyemeyeceğim belli ki oldukça dolmuşsunuz lakin MANTIK ve HOŞGÖRÜ dinine mensupken bu kadar ağır ve kırıcı ithamlarda bulunmayı kendinize yakıştırıp başkalarının inancını sorgulamayı hakkınız olarak görmenizin beni oldukça şaşırttığını söylemek isterim

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu konu forumdaki kişileri tartışmaya ve kişilerin birbirlerini sorgulamasına neden olduğu için kapatılmıştır.

Ama bizler kendi aramızda tartışıyoruz sadece diyeniniz var ise haklısınız tartışmaya açık bir platformu burası ama maalesef bizler tartışma nasıl olur bilmiyoruz. Lütfen gereken özeni gösterelim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...