Kediler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dozert

Kayıtlı Üye
Öncelikle İyi Günler Herkese...
Ben daha düne kadar kedilerin özellikle 12'den sonra bağırmasına anlam veremiyordum..Ama Geçen gün arkadaşım aynen şunları anlattı ne kadar gerçektir bunu BİLEN birinden öğrenmek istiyorum.

"Aslında kedilerin içine şeytan yahut cin girermiş hep geceleri bu yüzden bağırırlarmış sora insanlar kedinin yanına gelip cinde onu çarparmış .Yani tamamen dikkat çekmek icin hayvanın içine girermiş." Aynen anlatılanlar bunlar.Ne kadar doğrudur?

Sevgiyle Kalın...!

AJA

Elit Üye
VaIIahi birazda güIümsedim bu duruma :) Şu var ki benim bildiğim o varlıklar bir cok hayvanın ( keçi kedi vs.) kılığına girebiliyorlar. Ama gece bagıran kedinin o durumdan oIdugunu hiç sanmıyorum :) Iyi forumIar.

oOPluieOo

Kayıtlı Üye
insanlardan birtek gece fırsat kaldığı için kediler-köpekler geceleri ondan ses çıkarıyor:D
cin olayına gelirsek şahsi görüşüm;hayvanların değilde insanlarn içine girdiğini düşünüyorum..sonuçta girmesinin bir amacı olmalı ve kendimi cinin yerine koyunca kedi vücudunda ne yapabilirim diye düşünmeden edemiyorum:S

serfiraz

Kayıtlı Üye
böyle birşey olacağını zannetmiyorum.Ben ilk defa kedilerin gece bağırdıklarını sizden duyuyorum.geceleyin bahçedeki kedileri sevdiğim çok olmuştur,şu ana kadar herhangi bir saldırıya uğramadım.Bence doğru değildir.

AJA

Elit Üye
böyle birşey olacağını zannetmiyorum.Ben ilk defa kedilerin gece bağırdıklarını sizden duyuyorum.geceleyin bahçedeki kedileri sevdiğim çok olmuştur,şu ana kadar herhangi bir saldırıya uğramadım.Bence doğru değildir.
iyi cesaret :) HayvanIarı çok severim ama gece yarısı bir kediyi sevmek kanımı donduruyor :D

serfiraz

Kayıtlı Üye
iyi cesaret :) HayvanIarı çok severim ama gece yarısı bir kediyi sevmek kanımı donduruyor :D

Vallahi birşey olmuyor.:DBahçede yıllardır kedi besliyoruz.Tabii siz yine de sevmeye kalkışmayın sokaktaki her hayvanı.Gece olsun gündüz olsun,yırttı mı tehlikeli olabilir.ancak sürekli beslediklerimi sevdiğimde şu ana kadar hiç bir şey olmadı.

gözde

Kayıtlı Üye
Evet..ama şu da var..çevremdeki büyükler hep gece vakti kediyle oynanmaz sevilmez diyordu..bağlantısı cidden bu mudur?

La-edri

Kayıtlı Üye
Evet..ama şu da var..çevremdeki büyükler hep gece vakti kediyle oynanmaz sevilmez diyordu..bağlantısı cidden bu mudur?

Bu daha cok bir hurafeye benziyor, nasil baykus hakkinda bir önyargi var ise öyle.

Kediler e guzel merhamet ile davranildiginda faydasi olur zarari olmaz bence..

auk__12

Kayıtlı Üye
Bence büyüklerimizin gece vakti kediyle köpekle oynanmaz demesi,kedilerin içine birşeyler girdiği için değil,cinlerin gözümüze kedi olarak görünebileceği içindir. Gece vakti kediler bahar dolayısıyla da çok ses çıkarıyor olabilirler :D bence bunu da göz ardı etmeyin,kedi sevmek istiyorsanız,gündüz vakti rahat rahat sevin derim,ha illa gece seveceğim diyorsanız bir besmele çekin,zaten o kedi kedi değilse koşarak uzaklaşır :)

janet

Kayıtlı Üye
Benim beyaz bir kedim vardı. çok ilginç davranışları vardı, mesela ezan sesi duyduğu gibi kulakları dikip bitmesini haraketsiz beklerdi, hatta yerini değiştirmek istediğimde dişlerini gösterirdi. bunu sadece ezan okunurken yapardı. kapalı odada, hiç cam ve açık kapı olmadan bir kaybolur bir geri gelirdi. bir iki arkadaşım inanmayınca kendi gözlerinle gördüler
sonra kayboldu ve bir daha geri gelmedi...
adını Zeyna koymuştuk, her gelene patisiyle saldırıyordu, aynı tokat vurur gibi..

La-edri

Kayıtlı Üye
Benim beyaz bir kedim vardı. çok ilginç davranışları vardı, mesela ezan sesi duyduğu gibi kulakları dikip bitmesini haraketsiz beklerdi, hatta yerini değiştirmek istediğimde dişlerini gösterirdi. bunu sadece ezan okunurken yapardı. kapalı odada, hiç cam ve açık kapı olmadan bir kaybolur bir geri gelirdi. bir iki arkadaşım inanmayınca kendi gözlerinle gördüler
sonra kayboldu ve bir daha geri gelmedi...
adını Zeyna koymuştuk, her gelene patisiyle saldırıyordu, aynı tokat vurur gibi..

Evet kedilerin buna benzer özellikleri var, enteresan varliklar.. Ben seviyorum :)

schutze07

Kayıtlı Üye
Evimde altı kedi bakmış biri olarak söylüyorum cinler hayvanların içinde en çok kedi kılığına giriyorlar ki çok kez gördüm bunu hatta dişi olan ankara kedim o kadar uysalken kucağımdan inmiyorken birden değişti gözleri huyu herşeyi ben uyurken yüzüme saldırmak için geliyordu bacağımı kantmışlığı canımı yakmışlığı çok vardır diğerlerinde hiç yaşamadım bunu diğer kedilerlede oynamıyordu onlarıda yaklaştırmıyordu herkes ürküyordu bakışlarından eskiden kimse kucağından indirmezken kısaca rüyalarımda bile hayvan suretlerinde görüyordum cinleri o yüzden şu gece dışarıdaki kedileri sevme taraftarı değilim gece çöpte atılmaz derler cinler çöplüklerde bulunur kediler çöplükte dikkat etmeli her sevimli göründüğünü sandığınız pisiye :)

dozert

Kayıtlı Üye
Benimde fark ettiğim bu geceleri çöp atarken dükkanda nedense hep kediler var pşt desemde kaçmıyorlar....

gözde

Kayıtlı Üye
Bence büyüklerimizin gece vakti kediyle köpekle oynanmaz demesi,kedilerin içine birşeyler girdiği için değil,cinlerin gözümüze kedi olarak görünebileceği içindir. Gece vakti kediler bahar dolayısıyla da çok ses çıkarıyor olabilirler :D bence bunu da göz ardı etmeyin,kedi sevmek istiyorsanız,gündüz vakti rahat rahat sevin derim,ha illa gece seveceğim diyorsanız bir besmele çekin,zaten o kedi kedi değilse koşarak uzaklaşır :)

Anlatmak istediğim buydu :)

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'de evinde sürüyle kedi beslerdi. Barla'da evinde tutsakken kedilerden başka kimse yoktu yanında. Onun dışında Evinde onlarca kedi besleyen arkadaşım var ve hiç böyle bir sorun gelmedi başına. Geldiysede anlatmadı hiç böyle birşey :) Bence nasıl her insanın içinde cin olmadığı gibi her hayvanın içinde de yoktur :) Her ne kadar yavrularını büyüklerine tercih etsemde kediler merhametli varlıklardır :) O yüzden çöplerden çıkanlarının haricinde diğerlerini sevmenizde zarar yoktur bence :) :)

Mouse

Kayıtlı Üye
kediler hakkında bende birçok şey duymuşdum dedem anlatırdı rahmetli..bir köyün böyle tam çıkışında ıssız mağra mabet gibi bir yerde sürekli siyah bir kedi dururmuş dedemle arkadaşı gece yolculuk ederken bu kedıyı görüyolar ve yanına gidip şaşırıyolar kedi kacmamış önce daha sonra dedemin yanındaki arkadaşı kediye tekme atıyor ve adam oracıkda carpılıyor adam felc gibi kalmış öyle bidaha düzeltememişler geceleri sürekli ağlarmış o adam kediler ilginc hayvanlar acıkcası tabi mart ayında kedilerin bağırması bebek ağlaması gibi sesler cıkarması normal :D

Sevgiler İyi Forumlar...

janet

Kayıtlı Üye
kedi bakmanın bir yararı daha var: bakan kişinin üzerinde toplanan stres, elektrik ve negatif enerjiyi alır. şu anda evim ve işyerim çok elverişli değil bakmak için, anca türbenin yanında toplanan kedilere yiyecek birşeyler verdiğim zaman bazen başını okşarım ve kaçmazlar :)

dozert

Kayıtlı Üye
o alışmışlıktan olabilirmi Sayın janet ? :D ama beni daha tanımadı o kediler :D yani tanımış değiller :D

Riddick

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar kusura bakmayın kişisel yazmıyorum ama her olayı cin, büyü, doğa üstü güçlere vb. şeylere bağlamak istemenizin nedeni nedir?
Ayrıca Kedilerin içine cin girdiğini kabul ettiğinizden yola çıkarak. İslam dini ve diğer İlahi dinleride kabul etmiş olduğunuzu varsayarak; kedinin islam dininde önemi büyüktür. Peygamber efendimizden tutunda diğer evliyalara kadar bir çok kişinin kedi beslediğine dair sözler, hikayeler ve anlatılar vardır.
Ayrıca kedilerin geceleri miyavlamasının en büyük nedeni kedilerin gececi hayvanlar olduğu ve bizim yatma vaktinin onların kalkma vakti olduğudur. Kedilerde hiyerarşik bir düzen vardır. Erkek kedi ilk önce idrarıyla belirli yerlere koku bırakarak kendisine bir bölge belirler. Bu bölgeyi her şekilde korumak içinde elinden geleni yapar. Çiftleşme dönemlerinde belirlediği bölge içine dişi kedileri çağırmak içinde ilginç sesler çıkarır. Çiftleşmeye hazır dişi kediler veya bu sesi duyunca olumlu karşılayan dişi kedilerde ilginç sesler çıkararak o bölge içine girerler. Tabi bu esnada hala o ilginç sesler devam bir nevi pazarlıktır. Sonuç olarak ortaya minik sevimli kedi yavruları çıkar.:)

Biraz masalsı oldu ama kusura bakmayın

AcemiCedı

Kayıtlı Üye
kediler mart ayında eşlerini çağırmak için ses çıkarırlar ve bu aylardabaya hırçın olurlar bu çifleşmek istemelerindendir bir dişi kedi yumurtasını döllemek için en az 5 erkek kediyle çifleşmelidir e buda mart ayında 1 dişi kediinin enaz 5 erkek kediyi çağırmasına yol açar bence neden bu.... ayrıca bir cin sizi çarpmak istese bunu heryerde yapar değilmi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...