Astral katlarda yükselmek için ve Astral Çıkış için(Zikir)

salemesed

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
çok güzel bir bilgi.cok tesekkür ederim.Hemen bu gece denicem

ReviL

Kayıtlı Üye
Bu Zikir Sadece

Astrale Cıkmanı Kolaylaştırır

Aynı Bunları Yapıp

Astralı Deneyeceksin

gizlikent

Banlı Kullanıcı
Zikir nasıl yapılıyor?66 kere el hamid mi diyeceğiz?Abdestli olmak zorunda mıyız?Ve hangi duaları okuyacağız?

gizlikent

Banlı Kullanıcı
Sayın megaboy sorumu tekrarlıyayım:Zikir nasıl yapılıyor?66 kere el hamid mi diyeceğiz?Abdestli olmak zorunda mıyız?Ve hangi duaları okuyacağız? Cevaplarsanız sevinirim.

mega_boy

Kayıtlı Üye
Sayın megaboy sorumu tekrarlıyayım:Zikir nasıl yapılıyor?66 kere el hamid mi diyeceğiz?Abdestli olmak zorunda mıyız?Ve hangi duaları okuyacağız? Cevaplarsanız sevinirim.

66 keker El-Hamid diyeceksin ve 7 kevser okuyup Sevaplarını Peygamber Efendimiz (S.A.V) hediye etceksin ve abdestli ol.

suticenadam

Kayıtlı Üye
İş
TASAVVUF
bu esmanın ikinci günü ALLAH'ın izni ile 4 gün oldu başlayalı başardım sayesinde. daha önce 5 ay önceleri çok uğraştım yapamadım.

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Daha önce soruldu ve cevaplandımı bilmiyorum ama benimde bir sorum var.

Yıldızı jupiter yazıyor jupiter saatindemi okumamız gerekli yoksa fark etmezmi

minormemo

Kayıtlı Üye
İnan bana kardeşim oldu.çünki allahın isimlerinden bahsediyoruz o yüzden inan inadığın zaman yap.ilk önce korkma diye bir ses inan bana bir baktım kendim ağzımı açtım ağzımdan, ruhum özüm kendimi çıkarken gördüm korkma diyordu ses,ses çok tanıdıktı bendim bu ilk ders diyordu .sonra aynı şekilde geri içeri girdim hiç korkmadım .Deneme inananırsan başarırsın.Bundan sonra olcakları bende merak ediyorum yazarım.ALLAHA emanet olun.

bende o sesi duymuştum. çok korkunç rüya görüyodum,uyandığımda çok kötü titriyordum . ve 'korkma bu sadece bir rüya ' sesini duyunca titremem korkmam hepsi geçti.

zona

Kayıtlı Üye
Yıldızı Jüpiter ne demektir?

T

thadeus

İşte bu güzel paylaşım.Allah arkanda olduktan sonra her şey çok daha kolay olur.Ayrıca astrale çıktığında bazı arkadaşlar korkudan geri dönüyorum falan diyorlardı.Bununla çıkanlar Allah'ın adını anarak çıktıklarından daha bir emin olur kendisinden.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
sevgili thadeus, allah arkanda olduktan sonra demişsiniz ancak burada okunan zikir allah için değil astrale çıkmak için okunuyor bu durumda allah arkamızda demek pek mantıklı gelmiyor bana
kendi isteklerimiz için allahın isimini kullanmış oluyoruz bu da büyüye giriyor. ben yanlış biliyorsam bilen birisi düzeltsin ancak bildiğim allaha ait olan isimleri bu şekilde kullanmak islam dininde günah

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
sevgili thadeus, allah arkanda olduktan sonra demişsiniz ancak burada okunan zikir allah için değil astrale çıkmak için okunuyor bu durumda allah arkamızda demek pek mantıklı gelmiyor bana
kendi isteklerimiz için allahın isimini kullanmış oluyoruz bu da büyüye giriyor. ben yanlış biliyorsam bilen birisi düzeltsin ancak bildiğim allaha ait olan isimleri bu şekilde kullanmak islam dininde günah
Kuran'ın bir çok yerinde ''Allah'ın adını sık sık anınız'' diye geçer. Bu geçen yerlerde bunun en büyük ibadet olduğunu da belirtir. Hatta Bakara'da ''Siz beni anın ki, ben de sizi anayım'' der. Yine Nisa suresinde günahkarları Allah'ı çok az andıkları için kınar.
Hal böyle iken, bir çok fayda için, şükür, teşekkür ve nankörlük etmemek için bu anmalar yapılır. Allah'ın tek bir adı yoktur, diğer adları ile seslenmenin de sakıncası yoktur.
Zaten Kuran insanların korunmak için, darlığa düşmemesi için, helak olmamaları için Allah'a yaklaşın, bir tek ondan yardım isteyin, bir tek ondan dileyin der.
Hal böyleyken bir Müslümanın bazı şeyleri elde etmek için esma okumasından daha iyi bir yol kalmıyor. Bırakın günahı sevap bile denebilir. :)

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Kuran'ın bir çok yerinde ''Allah'ın adını sık sık anınız'' diye geçer. Bu geçen yerlerde bunun en büyük ibadet olduğunu da belirtir. Hatta Bakara'da ''Siz beni anın ki, ben de sizi anayım'' der. Yine Nisa suresinde günahkarları Allah'ı çok az andıkları için kınar.
Hal böyle iken, bir çok fayda için, şükür, teşekkür ve nankörlük etmemek için bu anmalar yapılır. Allah'ın tek bir adı yoktur, diğer adları ile seslenmenin de sakıncası yoktur.
Zaten Kuran insanların korunmak için, darlığa düşmemesi için, helak olmamaları için Allah'a yaklaşın, bir tek ondan yardım isteyin, bir tek ondan dileyin der.
Hal böyleyken bir Müslümanın bazı şeyleri elde etmek için esma okumasından daha iyi bir yol kalmıyor. Bırakın günahı sevap bile denebilir. :)

açıklamanız için teşekkür ederim, bu paylaşımda işin içine sayı katılmış aslında benim asıl takıldığım konu buydu. Bu sitede görmüştüm allahın isimlerini sayı vs kullanıp dünyevi amaç için okunmasının günah olduğunu. Ama açıklamanızdan sonra tekrar araştırıcam çünkü bazı şeyler kafamda oturmadı maalesef. sevgi ve ışıkla kalın

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sevgili tNitrotoluen ve Tai Chi Chuan öncelikle bu tür muallak konularda kesin bu günah bu sevap demiyorum, denilmesi de anlamlı olmuyor.

Belirli bir sayıda belirli bir amaç için okumayı öğrenmenin üç yolu var:
-İlk insan Adem'den aktarılanlardan (dimağımızda kalanlardan ''DNA hafıza kodları'' belki)
-Rahmani varlıklardan
-Diğer Varlıklardan

-Adem'in meleklerden bilgi ve ilim olarak üstün olduğu Kuran'da yazar. Meleklerin yaradılış itibariyle verilen görev ve görevin bilgisi kadar sınırlı, insanların neredeyse sınırsız yaratıldığı da bir gerçek. (İslamiyete göre)
Hal böyleyken bir çok sır ve bilgi de bize bu şekilde nesilden nesile aktarılmış olabilir? Olması da gayet muhtemeldir. Bunu da günah kategorisine sokamayız.
Büyü gibi gizli ilimlerin çoğu Harut ve Marut sayesinde öğrenildi. Bakara'da onların sadece yararsız ve negatif ilimleri öğrettiğine işaret eder.
Allah'ın adını anarak astrale çıkmak örneğinde olduğumuzdan aynı örneğe bakarsak bunun negatif ve yararsız bir bilgi olduğunu da zannetmiyorum. Kişisel fikrim elbette.

-Rahmani varlıklara örnek olarak, harflerin, ayetlerin vs. görevlileri sayılabilir. Allah'a dua edilir, mesela şunun sırra vakıf olmak, görevli olmak vs. istiyorum diye. Bunu da Allah için kullanacağını belirtirsin mesela (lafın gelişi basit örnek)
Sana bir görevli gelip belirli şifreler verebilir. Bu şifreler herkesin bildiği herkesin okuduğu ve gördüğü şeylerin belirli zamanlarda belirli sayılarla uygulanmasıyla kırılır. Özel geçiş izni gibi bir şey. Bunları yaymak iznin var mıdır yok mudur o da sana belli edilir. Bazı insanlar vardır ki para pul, şan şöhret peşinde değildir gerçekten de. Kendilerini kainat düzenine, iyiliğe, şifaya, Allah'a adayan insanlardır. İnsanlar yardımı da görev bilirler. Günümüzde de vardır belki böyle insanlar.
Hal böyleyken buna kesin günah veya sevap diyemeyiz.

-Diğer varlıklar da herkesin malumu.. Onlar ve verdikleri hakkında da herkesin malumu..

Kısaca ben kendi bildiklerim ve kendi düşüncelerime göre bu konuda örneği verilen bir esma ile astral seyahat yapabilmeyi günah kategorisine bu kadar net fetva verir gibi sokulmasını mantıklı bulmuyorum. Herkes kendini iyi hissettiği ve aklına yatanı yapar. Günah sevap olayı da Allah'ın bileceği iş, ben sen o biz siz onları aşan bir durum. Kuran'da net bu günahtır diye yazan bir şeyin uyarısı verilir, elbette buna karşı çıkmanın anlamı yok. Ama diğer türlüsü oldukça karışık, neyin günah neyin sevap olduğunu bu konuda ayırmak oldukça zor.. :)