Musallat ile ilgili sorunlar ve sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Sayın LA-EDRİ,
Deneyiminizi bilmiyorum ama her havas hocasına bunu sorabilirsiniz ki benim gittiğim her hoca da bu okumlar sırasında bana zorluk çıkartabileceklerini söylemişlerdir. Ek olarak ne ben ne de başka insanların yardımına ihtiyaç duyan diğer insanlar okuma yazma bilmediğimiz ya da sizden daha inançsız olduğumuz için bu yardımlara gereksinim duyuyor değiliz. Ben yardım almadan aylarca araştırarak okuduğumu biliyorum. sayın La Edri tasavvuf ehli bile yola yanlız çıkmamıştır. Ki yol nur yoludur. Ben naçizane kimim ki ne olduğunu bilmediğim bir yola bana ne olduğunu anlamadığım bir durumda yanlız başına çıkayım. Benim yazımın hiçbir yerinde esmaların gücünü küçümsediğime dair bir iafe yoktur. Hatta bu etkilerle başa çıkmadığımı ayan beyan ifade etmiş durumdayım. Çok pardon ama bu halde ki bir kişi bunlarla başa çıkamadığı duurmlarda sitedeki bir çok forumda site kurucularına yönlendirmeler yapılıyor. Demek ki biğrileri sayın La edri bazı şeylerle rehbersiz başa çıkmaıyor üstesinden gelemiyor ki birilerinden yardım istiyor. İnsanlar yaşamlarında çok üzüldükleri bir olay olup başa çıkmadıkları zaman bile gidip birilerinden yardım istiyorloar. Benim ifadelerimin hiç birinde zikir çekmeyin gibi bişey yok. Bu haldeyken sizi zorlarlar başa çıkmazsanız bezersiniz diyorum. İyice umudunuza kaybedip zikirden ibadetten mücadele etmekten vazgeçer uzaklaşırsınız demek istiyorum.Bana öyle oldu diyorum ben öyle yaşadım diyorum.

Sayın La Edri bana göre de siz çok önemli birşeyi karıştırıyorsunuz burası kim Allah' a daha çok inanıyor kim daha takva sahibi tartışmasının yapıldığı bir yer değil. Bu sitede insanlar sıkıntılarına çare arayıp deneyimleri ve bildikleri kadarıyla da bildiklerini iafde ediyorlar. Siz tek başınıza halledebilmişseniz ne ala.. Sizin gibi olmak zorunda değilim sizin gibi olmadığım için de kötü hisetmem de gerekmiyor. Ben ne düşündüğümü ne yaşadığımı paylaştım buradaki herkesin de belli bir entllektüel kapasiteye sahip insanlar olduğunu düşünüyorum. İsteyen ya evet haklı der isteyen yok öyle birşey der. Ama bana göre siz biraz haddinizi aşıp' Esmalarin gucunu ve etkisini kücümsemis hatta cinlerin gücünü üstün tutmussunuz...' ifadeleriyle benim inancımı sorgulama ve yargılama durumuna girmişsiniz. Rica edyorum bildiğiniz yöntemler varsa onları aktarın ama kimnsenin inacını ne sorgulamaya ne de yargılamaya kalkmayın..

La-edri

Kayıtlı Üye
Sayın LA-EDRİ,
Deneyiminizi bilmiyorum ama her havas hocasına bunu sorabilirsiniz ki benim gittiğim her hoca da bu okumlar sırasında bana zorluk çıkartabileceklerini söylemişlerdir. Ek olarak ne ben ne de başka insanların yardımına ihtiyaç duyan diğer insanlar okuma yazma bilmediğimiz ya da sizden daha inançsız olduğumuz için bu yardımlara gereksinim duyuyor değiliz. Ben yardım almadan aylarca araştırarak okuduğumu biliyorum. sayın La Edri tasavvuf ehli bile yola yanlız çıkmamıştır. Ki yol nur yoludur. Ben naçizane kimim ki ne olduğunu bilmediğim bir yola bana ne olduğunu anlamadığım bir durumda yanlız başına çıkayım. Benim yazımın hiçbir yerinde esmaların gücünü küçümsediğime dair bir iafe yoktur. Hatta bu etkilerle başa çıkmadığımı ayan beyan ifade etmiş durumdayım. Çok pardon ama bu halde ki bir kişi bunlarla başa çıkamadığı duurmlarda sitedeki bir çok forumda site kurucularına yönlendirmeler yapılıyor. Demek ki biğrileri sayın La edri bazı şeylerle rehbersiz başa çıkmaıyor üstesinden gelemiyor ki birilerinden yardım istiyor. İnsanlar yaşamlarında çok üzüldükleri bir olay olup başa çıkmadıkları zaman bile gidip birilerinden yardım istiyorloar. Benim ifadelerimin hiç birinde zikir çekmeyin gibi bişey yok. Bu haldeyken sizi zorlarlar başa çıkmazsanız bezersiniz diyorum. İyice umudunuza kaybedip zikirden ibadetten mücadele etmekten vazgeçer uzaklaşırsınız demek istiyorum.Bana öyle oldu diyorum ben öyle yaşadım diyorum.

Sayın La Edri bana göre de siz çok önemli birşeyi karıştırıyorsunuz burası kim Allah' a daha çok inanıyor kim daha takva sahibi tartışmasının yapıldığı bir yer değil. Bu sitede insanlar sıkıntılarına çare arayıp deneyimleri ve bildikleri kadarıyla da bildiklerini iafde ediyorlar. Siz tek başınıza halledebilmişseniz ne ala.. Sizin gibi olmak zorunda değilim sizin gibi olmadığım için de kötü hisetmem de gerekmiyor. Ben ne düşündüğümü ne yaşadığımı paylaştım buradaki herkesin de belli bir entllektüel kapasiteye sahip insanlar olduğunu düşünüyorum. İsteyen ya evet haklı der isteyen yok öyle birşey der. Ama bana göre siz biraz haddinizi aşıp' Esmalarin gucunu ve etkisini kücümsemis hatta cinlerin gücünü üstün tutmussunuz...' ifadeleriyle benim inancımı sorgulama ve yargılama durumuna girmişsiniz. Rica edyorum bildiğiniz yöntemler varsa onları aktarın ama kimnsenin inacını ne sorgulamaya ne de yargılamaya kalkmayın..

Siz benim yazdiklarimdan bunlarimi anladiniz ?

Konunun bir tartismaya dönemesi icin susmayi tercih ediyorum..
Nasilsa okuyan neyin ne oldugunu anliyor.

Forum'da guzel vakit gecirmenizi dilerim..

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Konuyu biraz bilgilendirmişsiniz .Evet ilk başlarda zikirler başlayınca vesvese artar musallat olma olayıda olabiliyor.Fakat bu kişiden kişiye değişir tabi.Amacım Kişiye Yardım etmek Ve buna neden karışıyorsunuz ki ? Sadece özel kişiler yardım edebiliyor çok adaletsizce .Selametle

Duacı Melek

Kayıtlı Üye
Yaşadıklarınızın bir benzerini ben de yaşıyorum. Etrafımdaki kişiler de artık bundan rahatsızlık duyuyor. Böyle giderse çevremde kimse kalmayacak. Bunun bir çözumu olmalı.

Perina

Banlı Kullanıcı
Ben bu konuyu okuyunca kafam yine karıştı..ben zikir çekiyorum derken ömrümü bununla doldurmadım ki henüz..Allah'ın esmalarını çekiyorum az da olsa..bir iki ismi çekmem bu kadar sorunlu mu?..ve neden illaki bir mürşidim olacak? Mürşit inancına saygım var ama ya ben Tasavufta değilsem..olmak zorunda da değilim ki..yani şimdi ben zikir çekersem bana çeşitli varlıklar gelecek ve benimle uğraşacak öyle mi?..bu çok korkutucu ve ben onlarla mücadele edemem ki..buna gücüm yetmez benim..ama gücüm yetmez diyede teslim olmam elbette..ölene kadar mücadele ederim ama bu korkutucu:(.

Ken

Kayıtlı Üye
Açıkcası ben zikir çeken bir insan değilim. Sadece alkol kullanmam, sigara kullanmam ve dinin emirlerine elimden geldiğince uymaya çalışırım. Ancak namaz kılan biris değilim sadece oruç tutarım ramazan aylarında. Diğerlerini bilemem ancak bana gelen varlıklar benim özel olarak yaptığım birşeyle bulaşmadığı kanaatindeyim.

Az önce uyumak için gittim yatağa yattım ve uyku uyanıklık arasında yine irtibat yaşadım. Bir hayli konuşmadan sonra uyuyamayacağımı anlayınca kalkmak zorunda kaldım. Aslında bunları paylaşmak istemiyordum ama Duacı Melek ve Perina rumuzlu arkadaşlarımızın yazdıklarını görünce birkaç birşey eklemek istedim...

İlk gelenler daha önce de başka bir konu başlığında bahsettiğim hristiyan olan bir varlıktı (Bir başka konuda anlatmıştım aynı varlık). Kendisini ilk başta farketmedim, yabacı bir varlıkla beraber gelmişler sonradan farkına varabildim. Bana benim durumumla ilgili bazı bilgiler verdikten sonra Mardin dolaylarını gösterdi nedense ve Mecusi olduğunu söyledi. Ayrıntıları veremiyorum çünkü bir daha iletişime geçersem onlara söylememin sakıncası olup olmadığını soracağım.

Bu olaydan hemen sonra bir başka grup geldi ancak öncekilerdeki gibi hisler değil de daha kötü hisler uyandırdılar bende. Bundan yola çıkarak onların iyi olmadığını anladım. Bana hazine önerdiler ilginçtir. Ben hazine istemediğimi bulsam bile bu işlerle hiç ilgim olmadığını anlattım. Bana bebek kanı karşılığında o hazineyi vereceklerini söylediler. Ben onların bebeği sahiplenmek istediklerini anladım bunu söylediklerinde ve karşı çıktım. Neden bilmiyorum ama onlarla irtibat halindeyken bilgi sızması oluyor onlardan bana bazen. Bu ne benim ne onların kontrolünde birşey. Benim içimde saklamak istediklerimi onlar görüyor ancak onlarınkini de ben görebiliyorum öyle ilginç ki. Bu kanı bir insanın kendi rızasıyla vermesi gerekiyormuş işe yaraması için. Daha ayrıntıları vardır belki ama bana hiç uygun olmayan şeyler olduğundan ben onlardan gitmelerini istedim ve benim onlara karşı birşeyler yapmadan önce beni rahat bırakmalarını istedim. Bana altından eskilere ait bir maske gösterdiler. Hitit maskesi gibi (Aslında hiç Hitit maskesi görmedim ama içimden öyle geçirdim bilemiyorum).

Perina

Banlı Kullanıcı
Açıkcası ben zikir çeken bir insan değilim. Sadece alkol kullanmam, sigara kullanmam ve dinin emirlerine elimden geldiğince uymaya çalışırım. Ancak namaz kılan biris değilim sadece oruç tutarım ramazan aylarında. Diğerlerini bilemem ancak bana gelen varlıklar benim özel olarak yaptığım birşeyle bulaşmadığı kanaatindeyim.

Az önce uyumak için gittim yatağa yattım ve uyku uyanıklık arasında yine irtibat yaşadım. Bir hayli konuşmadan sonra uyuyamayacağımı anlayınca kalkmak zorunda kaldım. Aslında bunları paylaşmak istemiyordum ama Duacı Melek ve Perina rumuzlu arkadaşlarımızın yazdıklarını görünce birkaç birşey eklemek istedim...

İlk gelenler daha önce de başka bir konu başlığında bahsettiğim hristiyan olan bir varlıktı (Bir başka konuda anlatmıştım aynı varlık). Kendisini ilk başta farketmedim, yabacı bir varlıkla beraber gelmişler sonradan farkına varabildim. Bana benim durumumla ilgili bazı bilgiler verdikten sonra Mardin dolaylarını gösterdi nedense ve Mecusi olduğunu söyledi. Ayrıntıları veremiyorum çünkü bir daha iletişime geçersem onlara söylememin sakıncası olup olmadığını soracağım.

Bu olaydan hemen sonra bir başka grup geldi ancak öncekilerdeki gibi hisler değil de daha kötü hisler uyandırdılar bende. Bundan yola çıkarak onların iyi olmadığını anladım. Bana hazine önerdiler ilginçtir. Ben hazine istemediğimi bulsam bile bu işlerle hiç ilgim olmadığını anlattım. Bana bebek kanı karşılığında o hazineyi vereceklerini söylediler. Ben onların bebeği sahiplenmek istediklerini anladım bunu söylediklerinde ve karşı çıktım. Neden bilmiyorum ama onlarla irtibat halindeyken bilgi sızması oluyor onlardan bana bazen. Bu ne benim ne onların kontrolünde birşey. Benim içimde saklamak istediklerimi onlar görüyor ancak onlarınkini de ben görebiliyorum öyle ilginç ki. Bu kanı bir insanın kendi rızasıyla vermesi gerekiyormuş işe yaraması için. Daha ayrıntıları vardır belki ama bana hiç uygun olmayan şeyler olduğundan ben onlardan gitmelerini istedim ve benim onlara karşı birşeyler yapmadan önce beni rahat bırakmalarını istedim. Bana altından eskilere ait bir maske gösterdiler. Hitit maskesi gibi (Aslında hiç Hitit maskesi görmedim ama içimden öyle geçirdim bilemiyorum).

İyikide onların içini okuyabiliyorsunuz..

JoKeR-23

Banlı Kullanıcı
altinmask.jpg.html

Maske bunamı benziyordu ?

Ken

Kayıtlı Üye
Bu maskenin eni geniş. Benim görüğüm maskenin eni dardı. Boylamasına daha uzundu. Ben Hitit maskesi gibi geldi diyorum tabii. Gerçekte nedir bilemem, sadece zan ile konuşuyorum. Kulaklarının bu sizin gönderdiğiniz resimdeki gibi büyük olduğunu hatırlıyorum.

Aslında ben Urfa'dayken enerjimin daha yüksek olduğunu farketmiştim. Nedendir bilmiyorum ama oradayken daha fazla hissel anlamda sezgilerim kuvvetlenmişti. Bulunduğum mekandaysa çok zayıfmış gibi geliyor.

turuncudeniz

Kayıtlı Üye
çeşitli çalışmalar yaptığınızda astral alemde dikkat çekmeye başlarsınız. esmaları okumak da bunlardandır. özellikle bir istek için okumak. ama esma okumak varlık musallat eder diye birşey yok. okumanıza ve inancınıza göre koruma bile sağlayabilir.
bu musallat konuları göründüğü kadar basit değil. kimsenin korkmasına gerek yok. zor durumda kalan arkadaşlara sabır diler, cesaret tavsiye ederim. diğer arkadaşlara da hiç korkmalarına gerek olmadığını tekrar tekrar söylemek isterim.

Ruthbarbar

Kayıtlı Üye
aynı şeyler 3 aşağı 5 yukarı bendede var , kendi isteiğimin dışında olan şeylerden yüzüme aşırı kan toplanıyor tuhaf rüyalar görüyorum , sizin gibi aile söz konusu olunca 4 kişilik bir aileyiz ve ailemle aynı evde yabancı gibi yaşıyorum içime kapanıyorum etrafımdakileri sebepsiz yere incitiyorum daha sonra üzülüyordum eskiden ama artık hüzün duygusuda yok içimde.anneme kardeşime babama sebepsiz yere küfretmek geçiyor içimden bir an napiyosun sen ozan kendine gel kocaman adam oldun diyorum yatışmaya çalışıyorum dahada içime kapanmış buluyorum kendimi. annem son zamanlarda dine aşırı düşkün namazında niyazında bende müslümanım yani hala müslümanım diyorum.. birilerinin bana dini anlatmaya çalıştığında sürekli dini aşağılamak ve küfretmek geçiyor içimden ama böyle olmasını istemiyorum yanlış düşünceler benim düşünmek istemediğim düşünceler zaman zaman kontrol edilemez bir hale geliyor , intihara sürüklüyor beni Allah yok diyor içimden bir ses ben ateistim diyor. ama sonra farkına varıyorum ki bunu söyleyen ben değilim kollarım dövme dolu halbuki ben bu tür şeylerden hiç hoşlanmazdım uyuşturucu kullanıyorum alkolde zaman zaman. içimden bana ne yapmam gerektiğini söyleyenden ziyade bişeyler yapan biri daha var gibi hissediyorum misal kalp sesi derler ya artık öyle bişeyki içimden gelen sesin zıttını yapmak istiyorum içimden iyi bişey gelmiyor çünkü sürekli zarar vermek aileme veya kendime ben bunları istemiyordum güzel mutlu bir hayat istiyordum ama düşündüklerim ile yaptıklarım ve yapmak istediklerim arasında 3-4 yıldır bir varlık olduğuna inanıyorum ki eskiden dualar bilirdim okurdum yatmadan önce , güne başlarken evden çıkarken.. artık besmele bile çekmek gelmiyor içimden, en yakın zamanda bir hocaya görünücem aynı şeyleri yaşayan tek insan ben değilmişim onu öğrenmiş oldum en azından, umarım sende biran önce iyi olursun iyi dileklerim seninle..

percy

Kayıtlı Üye
Arkadaşların dediği gibi mürşidsiz zikir çekilmemelidir. Zikir öyle küçük bir olay değildir. Mürşidsiz çekilen zikirin insanı delirteceği bile söylenmiştir. Bence 3'üde kötü oldukları için(kesinlikle ifrit kadar güçlü değil ifrit şimdiye kadar sizi bir şeyler yapmaya veya yapmamaya ikna etmişti örn. Namaz kılmak dua etmek gibi..) ama yinede kafir ve kötü düşük seviyeli oldukları için(sadece rüyada gözükmeleri ve saldırmaları ve uyanıkken görememeniz güçsüz olduklarını gösteriyor) kısacası yakın derim vebalinden korkmanız iyi birşey eğer göndermek istiyorsanız sadece korkmayın ve sizin yanınızda olduklarını hissettiğiniz anda eğer gitmezseniz sizi yakarım diyin hiddetli bir şekilde çünkü yanmaktan çok korkarlar ve ardından ayetel kürsüyü okuyun eğer sizinle birlikte okumaya başlarlarsa son cümleyi(ayeti) sürekli okuyun onlar okuyamaz ve gitmek zorunda kalırlar gitmezlerse yanıp kül olurlar. Bu zamana kadar harekete geçmemeniz onların düşüncelerinizi karıştırması yüzünden şimdi bu mesajı okuduktan sonra yeter artık de onlar yüzünden hayatım mahvoldu ailemle ilişkilerim bozuldu bıktım artık gibi düşün ve hiddetlen bu düşüncelerle yavaş yavaş geri bizim boyutumuza dönmeye başlıcaksın onları korkutman gerek zararsız bir şekilde girmelerini istiyorsan. Bu arada eğer bir daha gelmelerini istemiyorsan namaz kıl ve sesli bir şelilde kuran oku kuran okurken dinlemek için müslüman olan varlıklar gelir ve hiç bir şekilde zararları olmaz dinleyip giderler sadece. :) iyi günler burdan bu kadar yardımcı olabildim kusura bakma :)

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Ben müslümanım. İnanç sistemimle ilgili içsel ses olarak bana çok sorular soruyorlardı ama Allah'a şükür ki cevaplarını rahatlıkla verdim mantığım çerçevesinde. Ama şunu söylemeliyim ki dinden uzaklaştırmak için uğraşıyorlar, onu biliyorum (En azından içlerinden birisi). Çok uzun zamandır bu durumdayım ama daha önceleri açıkca söylemek gerekirse sapıttığımı düşündüğümden hep kendime yüklüyordum. "Ne biçim düşüncelerim var benim" diye üzülüyordum. İşin içine öldürme ve kutsal şeylere küfür telkinleri girince artık anladım ki bu düşünceler bana ait değil.

Onların depresif etkileri artı benim kendimi suçlamamla birlikte bazen bu depresyonum had safhalara ulaştı. O anlarda görme kabiliyetimin farklılaştığını hissediyordum. Sanki tv izlersiniz de pencereden gelen ışık yüzünden ekran çok net görünmez, koyu kalır ya. Ona benzer bir görüntü. Göz kararmasına benzer şeyler (Ama göz kararması değil çünkü göz kararmasında anlık halsizlik olur). Duru görü benzeri anlık görüntüler ve sesler de eklenince (ayrıca bazı olaylar da oldu ayrıntıya girmemek için atlıyorum) anladım ki tuhaf şeyler dönüyor. Arkadaşım medyuma gitmemi önerdi çünkü davranışlarımdaki dengesizlikleri, bendeki garip olayları biliyordu. Gittim ve sonunda sebepleri öğrendim.

Artık kendi fikirlerimle onların fikirlerini karıştırmaya başlıyorum arada. Ayrıca medyum 3 iblisin musallat olduğunu ve diğer ikisinin de açık kapıdan girmeye çalıştıklarını, yolda olduklarını söyledi. Sonunda beni alıp götüreceklerini, eğer onlardan kurtulmazsam sonumun ölüm olacağını söylemişti ama imanım beni bu günlere kadar getirdi. Ben vebalimin olmadığına kanaat getirmek istiyorum. Hiçbir varlığa zulmetmek istemiyorum. İletişime geçme isteğim bu yüzden. Ben musallat olan varlıklardan sebebini sormaya hakkım olduğunu düşünüyorum.

Sabah namazı kıldıktan sonra Allah'a yalvarmıştım bu dileklerle. Allah'a onlardan şikayetçi olduğumu ama onlara zarar gelmesini istemediğimi söyledim duamda. Daha sonra yattım ve rüyamda sarı iri bir kedinin bana kızgın ve sert bir şekilde baktığını daha sonra da saldırmak için üstüme doğru sıçradığını gördüm. Ama kedi normal sevimli değildi. Çok vahşi ve tuhaf görünümlüydü. Onun üzerime sıçramasıyla yatakta sıçradığımı farkettim ve uyandım.

Ken geçmiş olsun. Ama onlarla iletişim kurma işini ehil birisine bıraksanız nasıl olur daha iyi olmaz mı? Bence sakın iletişime geçmeyin. Acilen ertelemeden ehil birinden yardım alın.

ekcs

Banlı Kullanıcı
2 Sene önce açılmış bir konuyu tekrar gündeme getirmenin manası nedir ?

-Sevgi ve Işıkla...

edna

Kayıtlı Üye
İş
psikolog
Ben çok uzun zamandır girmiyordum siteye forum başlıklarında görünce yazayım dedim :) percabeth güncellemiş bugün ben de devam ettim. Sonra tarihlere bakınca anladım :) ama Ken buralardaysa akibetinin ne olduğunu da merak etmedim değil. Hazır güncellenmişken ne yaptı acaba?

gülbeyaz1

Kayıtlı Üye
Ben önce tarihine bakıyorum ve sonra;

Böyle hayatlar benim hep içimi sızlatıyor.Çaresizliğimi hissediyorum. Acı çeken biri var ve hiç bişi yapamamak beni çok üzüyo.Sadece dua ediyorum.Ve bende merak ediyorum acaba ne yaptı yaşıyomu...Sadece ben değilmişin bu mahluklarla boğuşan.Uzun ve zahmetli bi iş oluyo tedavi.Aile çevre desteği şart çünki insan o zaman sağlıklı düşünemiyo.Kapılıp gidiyo istemesede.Allahım yardım eylesin bütün sıkıntıda ,darda olanlara.Amin.

Lokasenna

Kayıtlı Üye
Bu varlıklar hazine ve ilim öğretmeyi teklif ettiklerinde kesinlikle reddetmek ve kovma işinde uzman bir majisyene ya da medyuma gidip kovdurmak gerekir. Teklif ettikleri şeyler için inanılmaz ağır karşılıklar alırlar, siz ilim sahibi olarak çagırmadınızsa zaten kandırırlar, vaat ettikleri hiçbir şeyi vermez, sizin enerjinizi ve ruh sağlığınızı sömürürler.

Benim ailemin evine çöreklenmiş, Bizans devrine ait bir demon vardı. Bu varlıkla saatlerce mücadele ederek bağladım ve evden def ettim. Bir daha oraya gitmeyeceğine dair çok ağır yemin ettirdim. Daha sonra bu varlık beni dünyanın öbür ucuna kadar takip etmiş, gece bahçede oturup kitap okurken çitin üstüne oturmuş gölge şeklinde gözüme göründü, beni serbest bırakırsan sana en kadim büyüleri öğretirim, astral alemin sırlarını öğretirim diye tekliflerde bulundu. Çok kudretli ve ilim sahibi bir varlıktı, benim yıllarca uğraşıp kitaplardan öğreneceğim şeylerin kat kat fazlasını öğreteceğinden de hiç şüphem yoktu, ama neyin karşılığında? Benden daha güçlü bir varlık olduğundan hiç düşünmeden reddettim. Bu türden varlıklara güven olmaz, size verecekleri şeyler ne kadar büyük olursa olsun alacakları karşılığa değmez. Sonra bunu yolladım, bir daha karşıma çıkmasın diye de gözdağı verdim, sen bilirsin dedi gitti. Bir daha da karşıma çıkmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...