Subliminal(Gizli Telkin) Kullanma Rehberi

HOZEN_ANGEL

Kayıtlı Üye
Telkinleri Neden Duyamıyoruz

Telkinli müziklerde telkinleri duyamayabilirsiniz. Zaten telkinlerin kulakla duyulmayacak düzeyde olması gerekiyor.
Bunda amaç kişinin bilinçaltı direncini düşürmek ve etkiyi hızlandırmaktır.
Telkinlerin duyulmaması etkinin olmadığı anlamına gelmemektedir.
Duymak ile algılamak farklıdır beynimiz belli bir db(ses seviyesi) altında ki sesleri bilinçaltına iletir.
Bu yönteme subliminal kayıt tekniği denmektedir.

Günde Kaç Saat Dinlenmeli

Dinleme süresi ortalama 70–80 saattir. Günlük 8-10 saatlik bir dinleme ile 1 hafta içinde etkiler ortaya çıkmaktadır.
Fakat kişiden kişiye etkiler değişik olduğundan süre değişmektedir.
Haftadan önce etki gören olduğu gibi 2 haftada etki görmeyen de olmaktadır.
Ancak daha az sürede dinleyebilirsiniz.

Nasıl Dinlenmeli

Telkinleri dinlerken müziğin sesini çok açmaya gerek yoktur. Müziğin sesini duymanız kâfidir.
Müziğin sesini çok açılması ile etkinin artması arasında bir orantı yoktur.
Telkinler dinlenirken başka işlerle uğraşılabilir; TV izleyebilir, kitap okuyabilir, çalışabilir, başka müzik dinleyebilir,
kısacası her türlü günlük aktivenizi yapabilirsiniz.
Hatta uyurken bile dinleyebilirsiniz (sizi rahatsız etmeyen bir müzik türü ve ses düzeyi ile).

Önce Hangileri Dinlenmeli

Başlangıç olarak sadece Suçluluk duyguları ve Ego(Güven) güçlendirici önerilmektedir.
Bu telkinler lokomotif telkin tabiri ile adlandırılabilinir.
Daha sonra dilediğiniz telkini ekleyebilirsiniz.
Bir seferde birçok telkin eklemekten ziyade sizin için önem sırasına göre sıra ile eklemeniz daha uygun olur.
İkinci haftadan sonra listenizden suçluluk telkinini çıkartabilirsiniz.

Hangi Amaçlarla Dinleyebilirim

Telkinler davranış değişikliği amaçlıdır. Telkinleri dinleyen kişiler genellikle iki amaç için dinlerler.
1-Kişisel gelişim amaçlı olanlar. 2-Fobi, depresyon gibi sorunlara karşı destek amaçlı olarak.
Telkinlerin etkisini göstermesi diğer yöntemlere göre daha kısadır.
Ancak fobisi olan depresif olan kişiler hemen telkinleri bırakmamalıdır.
En azından bir yıl boyunca 3–4 gün ara ile de olsa tekrar etmeliler.
Kişisel gelişim için dinleyenler ise diledikleri zaman bırakabilirler.
Ancak olumlu düşünme alışkanlığı tam olarak kişide yerleşmişse yani artık
bireyin içsel konuşmaları olumluya dönmüşse telkin dinlemek yerine kendi içsel konuşmaları onun için yeterlidir.

Telkinlerin İlk Etkileri Nelerdir

Dik yürüme,mutlu ve iyi hissetme,göz temasının kuvvetlenmesi,tepkilerin net olması,
daha az tv izleme,özgüvenin artması gibi bir çok belirgin etki vardır.

Telkinler bağımlılık yapar mı

Dünyada telkinli kişisel gelişim CD si dinleyen milyonlarca insan vardır.
Ve bağımlılık yaptığına dair herhangi bir bilgi ve veri yoktur. Tam tersine kişi TV bağımlılığı,
alkol bağımlılığı, sigara bağımlılığı, gibi birçok bağımlılıklardan kurtulur.
Telkin konusu bizim ülkemizde çok bilinmiyor.
Belki de değişime karsı olan bilinçaltı hemen bahaneler öne sürüyor´

Telkinlere inanip inanmamak etkisini değiştirir mi

Telkilerin etkisine inanmadılkarı halde dinleyenlerde etkileri görürler.
Bunun bir çok örneği vardır. Ancak telkinleri her gün saatlerce dinlemek yerine günde bir iki kez dinlerseniz
3-5 gün ara veriseniz yani bu inançsızlığınız dinleme sürenizi etkilerse o zaman etiki göremezsiniz.

Alıntıdır. (Atakan Sönmez)

eyvaan

Kayıtlı Üye
Merhaba benin 3 sorum olacak
1.sorum bu telkin aralıklarla dinlesem etki edermi örnek saat 10:00'da dinleyip saat 12:00'de bırak saat 15:00'da devam etsem
2.sorum telkini kısık sesle dinleyip örnek %10 ve youtube'de yüksek sesle müzik dinlesem örnek %90 yine etki edermi?
3.sorum ise illede 8 saat dinlemek şartmı?

berylliuum

Kayıtlı Üye
Kişisel Gelişim bölümünü baştan bir okuyayım dedim ve bu konu dikkatimi çekti. Şimdi ben zaten sitedeki bilinçaltı mp3 kısmını okumuştum orada sübliminalleri sabah kalkınca işte akşam uyku için yattıktan sonra dinleyebilirsiniz diyordu. Burda ise günde 1-2 kere dinlerseniz etki göremezsiniz diyor. Ama ben çalıştığım için - bir çok insan gibi- günde saatlerce bu mp3leri dinleme şansım yok. Bu konuya açıklık getirebilir misiniz rica etsem? bilinçaltı zayıflama mp3ünü dinleyen biri olarak soruyorum.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Merhaba benin 3 sorum olacak
1.sorum bu telkin aralıklarla dinlesem etki edermi örnek saat 10:00'da dinleyip saat 12:00'de bırak saat 15:00'da devam etsem
2.sorum telkini kısık sesle dinleyip örnek %10 ve youtube'de yüksek sesle müzik dinlesem örnek %90 yine etki edermi?
3.sorum ise illede 8 saat dinlemek şartmı?

1.SORU ve 3.SORU
Telkini ortalama en fazla 70-80 saat arası demiş. Yani bi günde 10 saat e kadar dinleyebilirsiniz. Gün içinde istediğiniz saatte fakat düzenli şekilde dinleyebilirsiniz.
2.SORU
Telkini duyabildiğiniz sürece yüksek veya alçak sesle başka şarkı dinleyebilirsiniz.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Telkini en doğru dinleme zamanı uykudan hemen önceki dönem.Yalnız buraya gore soylenen zaman çok çok fazla.Günlük 8-10 saat imkânsız pek çok kişi için.Herşeyi bırakıp hayatı telkine adayamaz kimse.Aynı zamanda cok sıkıcı hale gelir ve kişiyi dinlemekten alıkoyar.Ben bu zamanin çok fazla yazıldığını düsünüyorum.

Ü

Üye silindi 56746

Atakan Sönmez telkin konusunda ilk keşfettiğim isimlerden, bir de ekürisi Abdullah Canıtez bey var o da oldukça yardımsever biri. Telefon açmıştım bir konuda bilgi almak için, konuyu beni başından savmaya salışmadan detaylıca anlatmıştı ve ses tonu da hipnoz etmişti sanırım:D telkinleri de etkili bence. Özellikle ikinci beyin olan bağırsak sistemimize direkt etki ediyor, önce orayı onarıyor.