Gözümüzün önündeki zaman makinesi

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Gerçekten bir zaman makinesi yapmak mümkün mü bunun üzerine biraz kafa yormakta yarar var diye düşünüyorum.
Şimdi bu konuyla ilgili bir takım çıkarımlarım var öncelikle onlardan bahsedeyim.
Mesela gökyüzüne baktığımızda yıldızları görürüz peki o gördüğünüz yıldızlardan bir kısmının milyonlarca yıl önce sönmüş olduğunu ve arada çok uzun mesafe olduğu için ışığının hala gelmeye devam ettiğini biliyor muydunuz?
O halde teleskoplar bir çeşit zaman makinesidir diyebilirmiyiz?
Çünkü milyonlarca yıl önce sönmüş olan yıldızları incelememize olanak sağlıyorlar.

Burdan yola çıkarak şunu düşündüm eğer ışıktan çok daha hızlı hareket edebilen bir aracımız olsaydı diyelim ki bir anda dünyamızdan 1 milyon ışık yılı uzaklıkta bir mesafeye gidebilseydik işte oradan çok güçlü bir teleskopla dünyanın 1 milyon yıl önceki tarihini izleyebilirdik sanırım mantığı anlamanıza yardımcı olur bu örnek.

Şimdi gelelim işin farklı bir boyutuna cinlerin ateşten yaratılmış olduğu söylenir.
Ateş derken bir ışın demeti gibi düşünün eğer cinler ışıktan daha hızlı haraket edebiliyorsa evrenin derinliklerine doğru hızlıca hareket edip dünyadan yayılan ışığın önüne geçip yukarıda anlattığımız gibi dünyanın geçmişini inceleyebiliyorlardır.
Ve zaten bildiğim kadarıyla cinler zaten sadece geçmişte yaşanan olayları bilebiliyorlar bundan kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum.

Ve sonuncu husus astral seyahatta geçmiş zamana gidilebildiğini duymuştum.
Ben astrala çıkmayı hiç başaramadım.
Eğer aranızda astrala çıkmayı başarabilen varsa ve eğer geçmişe gidilebiliyorsa geçmişe gidip oradaki yaşanan olayları incelerken ses duyulabiliyormu bunu bir deneyebilir mi.
Benim tahminimce ses duyulmaz neden derseniz ses ışıktan çok daha yavaş hareket ettiği için yukarıdaki teknikte asla bir arada yakalanamazlar.
Eğer astralda geçmişte ses duyuluyorsa o zaman astralda geçmişe gitmek farklı prensiplere bağlı demektir.

Bu konu üzerine yazılacak daha çok şey var ama şimdilik bu kadarla bırakıyorum zaman buldukça aklıma geldikçe yazacağım.

dreamy

Kayıtlı Üye
teorileriniz gayet mantıklı..

cinler konusuna gelirsek onların ufo denilen varlıklarla aynı olduğunu düşünüyorum..

ayrıca evrende 'akaşik kayıt merkezi' denilen ve evrenin başlangıcından itibaren yaşanan herşeyi kayıt eden bir merkez olduğunu duymuşsunuzdur.
(kutsal kitaplarda levh-i mahfuz olarak geçer)
belkide cinler(veya uzaylılar) o akaşik kaynağa ulaşmış ve tüm geçmişi ve tarihi film gibi seyrediyor olabilirler.

astral seyahat konusunda ben bir kez geçmişi görür gibi olmuştum ve gerçektende herhangi bir ses duymadım ,sadece eski amerika dönemlerine benzeyen bir mekandaydım.

Ori

Kayıtlı Üye
Astral seyahatte geçmişe gitmek diye bi kavram yoktu bildiğim kadarıyla sadece ruhun bedenden çıkabilmesi diye biliyorum yani astral seyahatte geçmişe veya geleceğe gitmek gibi bir olay yok. Işıktan hızlı araç yapmayı bilim adamları deniyor ama başarabilecekler mi bilemem, sesten hızlı araç yapmayı başardılar galiba. Konununuz gayet mantıklı ve güzel olmuş teşekkürler. Teleskoplara müthiş ilgim vardır almak istiyorum ama maddi şartlar el vermiyor malesef :)

Ori

Kayıtlı Üye
Aslında konuyla ilgisi pek yok ama birşey aklıma takıldı şuan

Bazen dejavu denen hadise olur ve o anı yaşamışız gibi hissederiz yani önceden görmüş ve o an yaşıyoruz gibi olur. Burda insanların geleceği görme gibi bir kavramı olabilir mi sizce yani insan beyni zorlasa bu mümkün olabilir mi?

whitedemon

Kayıtlı Üye

Bazen dejavu denen hadise olur ve o anı yaşamışız gibi hissederiz yani önceden görmüş ve o an yaşıyoruz gibi olur. Burda insanların geleceği görme gibi bir kavramı olabilir mi sizce yani insan beyni zorlasa bu mümkün olabilir mi?
Dediğinizin doğru olması için dejavünün gerçek olması gerekir.Ve dejavü gerçek olsa bile göremeyebiliriz.Çünkü dejavü anını yaşamadan önce neler yaşayacağımızı bilmiyoruz.Olaylar olurken sanki ben bunları biliyordum demekten ibaret dejavü.Daha önceden görmek söz konusu bile olamıyor.Ben insan beyninin geleceği yada geçmişi görebileceğine inanmıyorum.

Sennin

Kayıtlı Üye
Sayın DARKKİNG011;
Teoriniz gerçekten çok mantıklı ve bir okadarda gerçekçi bir teori.Bende ışık hızının geçildiği gün zaman yolculuğu yapılabileceğine inanan biriyim.Ancak biliyorsunuzdurki teoriniz kuantum zaman teorisine ters düşüyor.Einstein'ın ortaya attığı kuantum zaman teorisinde "Geçmiş ve gelecek yoktur,sadece an vardır.Herşey anda yaşanır,olur ve biter." felsefesi hakim.Ancak teoriniz gerçekten çok mantıklı ve teorinizi desteklediğiniz kanıtlarda çok sağlam.Bence konu hakkında daha fazla araştırma yapın,bu konu hakkındaki teorileri okuyun,torinizi destekleyecek daha güçlü ve kesin kanıtlar bulmaya çalışın.

Bilgi Hep Sizinle Olsun...

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Astral seyahatte geçmişe gitmek diye bi kavram yoktu bildiğim kadarıyla sadece ruhun bedenden çıkabilmesi diye biliyorum yani astral seyahatte geçmişe veya geleceğe gitmek gibi bir olay yok. Işıktan hızlı araç yapmayı bilim adamları deniyor ama başarabilecekler mi bilemem, sesten hızlı araç yapmayı başardılar galiba. Konununuz gayet mantıklı ve güzel olmuş teşekkürler. Teleskoplara müthiş ilgim vardır almak istiyorum ama maddi şartlar el vermiyor malesef :)

Başka bir konuda paylaşılmış astral seyahat hakkındaki şu videoyu izlerseniz astralda geçmişe gitmenin mümkün olduğunun vurgulandığını göreceksiniz:
http://www.youtube.com/watch?v=JtGG58g7I5s

DARKKING011

Kayıtlı Üye

Şu yazıdaki deney de dejavu ile ilgili olabilir diye düşünüyorum okursanız mutlaka yardımcı olacağını düşünüyorum:
Rüya ve gelecek - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

bloodlife

Kayıtlı Üye
geçmişi izlemek mümkğn bir hırsızın o an nasıl çaldığını an ve izlenip cinler vasıtasıyla bilinebiliyor kayıt mekanizması var gibi bir hırsız çok kolay birşekilde bulanabiliyor aynı sekilde kaybettiğin bir eşyayı o ana gidip bakabiliyorsun uzaylı kısmına gelince şayet uzaylılar diye bahsedilen bir varlık varsa bu cinler ile uzaylılar aynı şeydir demek dogru değildir bence uzaylı uzay gemisi birilerinin çıkarları dogrultusunda ortaya atılmıs ve bazı olayların kılıfı olması için atılan bir hikaye ama cinler vardır ateşden yaratılmıştır ve kesindir türleri vardır zaman konusunda çok hızlı olduğu için geçmişi bilebiliyorlar olabilir

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Hiç astralda geçmişe giden yokmu?
Yada gidebilecek olan varsa bi deneyebilir mi acaba ses varmı o ortamda?

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Ben şöyle düşünüyorum yıldızların sönmüş ışıkları bize hağlağ geliyor ve teleskopla sönmüş hallerini görebiliyoruz evet ama onlar vardır ama bence gelecek yoktur yani değişkendir.
Ama geçmiş yaşanmıştır bitmiştir ve değiştirilemez berki mucizevi bir aletle geçmişe gidilebilir ama daha olmamış bir geleceğe gitmek mümkün olamaz bence

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Bencede geleceğe gitme konusu çok ayrı birşey.

Her ne kadar geleceğe gitmek imkansızmış gibi gözüksede imkansız diyemiyorum onun için bile bir umudum var :)

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Ama bak insanlar gelecekten haber almak için neyin peşine düşmüşler şu yazıyı incelemeni tavsiye ederim:
Yapay zekanin asil amaci - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

Yazını okudum gerçekten gelecek konusunda çok ilgilisin ama şöyle düşün eğer müslümansan Allah c.c nin büyüklüğünü kudretini düşün ve çok kafa yorunca insanın başı ağrıyor yaptıklarını nasıl yaptığını yarattığını düşününce işte bu bir sınırdır insanlarının önüne konulmuş bir sınır insan bu sınırı aşamaz ve bazı şeyleri keşf edemez bence gelecekte böyledir keşf edilemez çünki zaten gelecek yoktur benim şimdi mi yoksa 5 dakika sonrammı bilgisayarı kapatıcağımı ben bile bilmezken kim bunu bilebilir her an her şey değişebilir bence :)

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Evet haklısın hfcy fakat insan ayakları yere basmasa bile genede ara sıra yukarı gökyüzüne çevirmeli kafasını yoksa daha gidecek çok yolu olduğunu unutur kendini yolun sonunda sanır.
Bence işte öyle ara sıra artık son nokta olan ulaşılmaz olan geleceğe gitme fikrine yönlendiririm ki düşüncelerimi belki biraz daha ilerlerim diye :)

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Arkadaşlar yıldızların ışıklarının söndükten yıllarca sonra görülebilmesinin sebebi teleskopların ışık hızını yakalayabilmesi veya sizin bahsettiğiniz herhangi başka bir sebepten değildir.Yıldızlar enerjiden oluşur ve barındırdıkları enerjilerini ışık olarak etrafa yayarlar.Bir yıldız enerjisi bittikten sonra bile görülebiliyorsa etrafa yaydığı ışık enerjisinin henüz dünyaya ulaşıp tamamen bitmemesinden kaynaklanır.Yani bilim adamlarının ışık hızını yakalayabileceği bir araç üretmeleri halinde dünyanın geçmişini izleyebilmemiz gibi bir durum söz konusu değil bu mantığa göre.Cinler hakkında fazla bilgim yok fakat onlarında bu şekilde ışık hızıyla hareket edip geçmişi görebildiklerini sanmıyorum.

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Evet haklısın hfcy fakat insan ayakları yere basmasa bile genede ara sıra yukarı gökyüzüne çevirmeli kafasını yoksa daha gidecek çok yolu olduğunu unutur kendini yolun sonunda sanır.
Bence işte öyle ara sıra artık son nokta olan ulaşılmaz olan geleceğe gitme fikrine yönlendiririm ki düşüncelerimi belki biraz daha ilerlerim diye :)

Haklısın insan bazen imkansızada inanabilir bazı durumlarda aynı benim gibi :) şuan hayatta öyle bir çıkmazdayımki tüm kalbimle 2012 de ya aydınlanıcağımıza yada ölüceğimize inanıyorum :) en azından egom tatmin oluyo umursamaz oluyorum :)

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yıldızların ışıklarının söndükten yıllarca sonra görülebilmesinin sebebi teleskopların ışık hızını yakalayabilmesi veya sizin bahsettiğiniz herhangi başka bir sebepten değildir.Yıldızlar enerjiden oluşur ve barındırdıkları enerjilerini ışık olarak etrafa yayarlar.Bir yıldız enerjisi bittikten sonra bile görülebiliyorsa etrafa yaydığı ışık enerjisinin henüz dünyaya ulaşıp tamamen bitmemesinden kaynaklanır.Yani bilim adamlarının ışık hızını yakalayabileceği bir araç üretmeleri halinde dünyanın geçmişini izleyebilmemiz gibi bir durum söz konusu değil bu mantığa göre.Cinler hakkında fazla bilgim yok fakat onlarında bu şekilde ışık hızıyla hareket edip geçmişi görebildiklerini sanmıyorum.

Peki uydulardan dünyayı nasıl izliyorlar sizin mantığınıza göre izleyememeleri lazım?

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Benim söylemek istediğim burda yıldızlardan yayılan enerjinin dünyaya ulaşıp insan gözüyle görülebilmesi veya enerjisi biten bir yıldızın yıllar sonra görülebilmesinin sebebinin ise etrafa yayılan enerjinin yoğun olmasından dolayıdır.Sizin söylediğiniz şey tamamen uydu teknolojisiyle alakalı bir durum.Sonuçta gezegen konumları,birbirleriyle yaptıkları açılar vs. nin belirlenmesi de sizin bahsettiğiniz teknolojiyle belirleniyor.

[XTR] Similar Threads