Tarota Nasıl Bakılır Tarotla Nasıl Büyü Yapılır 3 (desteler)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

Tarot Destesi(onlarcasından bir örnek)

Tüm Tarot desteleri 78 karttan oluşur.Kartlar Büyük Arkana ve Küçük Arkana diye bilinen 2 bölüme ayrılır.Arkana , Latince ‘’arcanus'’ sözcüğünden gelir ve anlamı ‘’ağzını sıkı tut'’-'’sır tut'’ tur.

Büyük Arkana 22 karttan oluşur.Her kart kinayeli bir figür gösterir.

1-Büyücü
2-Başrahibe
3-Kraliçe
4-Kral
5-Başrahip
6-Aşıklar
7-Savaş Arabası
8-Adalet
9-Ermiş
10-Kader Çarkı
11-Güç
12-Asılan Adam
13-Ölüm
14-Muvazene
15-Şeytan
16-Yıkılan Kule
17-Yıldız
18-Ay
19-Güneş
20-Mahkeme
21-Dünya
0-Abdal

Küçük Arkana ‘da bulunan 56 kart ta dörde bölünür.Bunlar ;kupa,tılsım,asa ve kılıç desteleri olarak bilinirler.Hepsi As’tan ,10′a kadar ,kraliçe,kral,şövalye ve prens kartlarıyla beraber sıralanır.Küçük Arkana günlük yaşamımızdaki koşulları ve olayları anlatır.

Asalardan oluşan kartlar; başarı, savunma, mücadele etme ve rekabeti anlatmaktadır.

Kupalar; sevgi alışverişini ve sevdiğimiz birini çevreleyen olayları gösteren hayatın duygusal yönleriyle ilgilidir. Bu kartlarda hayatımızın iniş, çıkışlarını, ilişkileri, aşkı ve aileyi görürüz.

Kılıçlarda ise problemler ve güçlükler ana temalardır.

Tılsımlar ise bize hayatın pratik, gerçekçi maddesel yönünü göstermektedir.

Falcı bütün kartları ,tercihe ettiği açılıma göre ters olarak dizmeli,sonra teker teker çevirerek,her kartı açılımın içindeki konumuna bağlı olarak yorumlamalıdır.

Bazı okültistler Büyük Arkana destesindeki kartları, İbrani alfabesinin yirmi iki harfiyle ilintilendirir.

Mc Gregor Mathers’in dizilimi aşagıdaki gibidir:

1-Büyücü = Aleph
2-Başrahibe= Beth
3-Kraliçe = Gimel
4-Kral = Daleth
5-Başrahip= Heh
6-Aşıklar = Vau
7-Savaş Arabası = Zain
8-Adalet = Heth
9-Ermiş = Teth
10-Kader Çarkı = Yod
11-Güç = Kaph
12-Asılan Adam = Lamed
13-Ölüm = Mem
14-Muvazene = Nun
15-Şeytan = Samekh
16-Yıkılan Kule = Ayin
17-Yıldız = Phe
18-Ay = Tzaddi
19-Güneş = Qoph
20-Mahkeme = Resh
21-Dünya = Shin
0-Abdal = Tau

Ama Paul Foster Case,Abdal’ı başa koyar ve o zaman herşey yukarı doğru kayar ;
1-Abdal = Aleph
2-Büyücü = Beth
3-Kadın Papa = Gimel

( A.E.Waite ve Paul Foster 8 numarayı Güç’e, 11 numarayı Adalet’e verirler.Başka destelerse 8′i Adalet’e ,11′i Güç’e verirler.)

Kartların daha üst seviyede sembolizmiyle ilgilenmiyorsanız,Kabala ve Yaşam Ağacı ile çalışmıyorsanız;neyi neyle kullandığınız konusunda tutarlı olduğunuz sürece hangi numarayı,hangi karta verdiğinizin önemi yoktur.

Bakıma başlamadan önce ,falı bakılacak olan kişiyle falı bakacak olan kişi arasında bir enerji akımı sağlanabilmesi,bakım sırasında cok daha doğru sonuçlar ortaya çıkmasını sağlar.

Bazı falcılar,desteden fal baktıranı temsil edecek bir kart seçer , bu kartı ortaya koyar ve öbür kartları çevresine açarlar.Buna ‘’ belirleyici kart ‘’ denir.Bu kart kartlar karıştırılmadan önce seçilir.Bazı falcılar da kartı,tüm destenin içinden psisik bir duyunun yardımıyla ya da fal baktıranı en iyi temsil edecek kart olduğunu düşündükleri kartı ‘’hissederek’’seçerler.

Bazıları da,belirleyici kartı Büyük Arkana destesinden seçerler.Eğer bu yöntemle fal açılacaksa geleneksel olarak,çok koyu saçlı ve gözlü olanlar için kılıç destesi,kumral saçlı ve mavi gözlüler için asalar,kahverengi saçlı ve gözlüler için tılsımlar,açık tenli ve yeşil-ela gözlü olanlar için kupalar kullanılır.

Farklı bir yöntemde de ; karşınızdaki kişinin enerjisini hissedebilmeniz için ondan metal bir parayı yada fal baktırana ait olan yüzük,kolye,saat,vs.. gibi bir nesneyi iki elinin avuçlarının içinde tutmasını isteyip,kafasında soracagı soruların uzerinde yoğunlaşmasını söyleyebilirsiniz.Daha sonra da parayı,aynı şekilde kendi avuçlarınızın içinde tutarak,enerjiyi hissetmeye çalışırsınız.Sonra bu metal nesneyi falı açacagınız alanın yada kartların üzerine veya çevresine yerleştirebilirsiniz.Bu falı baktıran kişiyle,çok daha kişisel bir ilişki kurmanızı sağlar.

Bunları bitirdikten sonra sıra,kartlara gelir.Kart destesini fal baktıran kişiye vererek,cevaplarını istediği sorulara yoğunlaşarak kartları karıştırması istenir.Karıştırma işlemi bitince,fal baktıran kişi kartları ters olarak masaya bırakır ve üçe keser.Bu işlem sol eliyle ve sola doğru yapılmalıdır.Sonra falcı,tüm bu desteleri en ortadakinden başlayarak toplar ve sonuçta başlangıçtakinden farklı bir deste elde edilmiş olur.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Birşey sormak istiyorum açılım yaptım hepsi büyük arkana kartları sonuncu kart adalet kartı bu ne anlama gelebilir?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
soru nedir diğer kartlar nedir bilmeden yorum yapılamaz.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Aşk hayatı ile ilgili tek soru kişi arayacakmı aramayacakmı diye. 3 kart seçtim tek soru için 3 kart seçilebiliyormuş diye okumuştum sitede.
Birinci kart joker, ikinci kart yıldız, üçüncü kart adalet hepsi düz.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Teşekkür ederim :D Ne zaman arar ? :D

canmert196

Kayıtlı Üye
onla ilgini birsey denemez yakin zamanda olmasini dilerim ve dusunuyorumda size sabretmek ve biraz o dusunceyi serbest birakmak kaliyor :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Ya sabır o zaman :D

canmert196

Kayıtlı Üye
merak etmeyin 21 besleme cekin :) gunde bi kac defa hem sabriniza yardimci olur hem dileginize :)

hazarfen

Kayıtlı Üye
Tılsımların uşağı, ters kılıçların yedilisi,ters asılmş adam soru aşkla ilgiliydi 'dönem bitmeden kişi bana geri dönicek mi ?' diye sormuştum. Cevap ne olur ne dersiniz.

Katarina

Kayıtlı Üye
Tılsımların uşağı, ters kılıçların yedilisi,ters asılmş adam soru aşkla ilgiliydi 'dönem bitmeden kişi bana geri dönicek mi ?' diye sormuştum. Cevap ne olur ne dersiniz.

Tek soru soracak iseniz benim size tavsiyem sadece büyük arkana kartlarını ters çevirip elinizi üzerinde gezdirdikten sonra elinizin ısındığı kağıdı almanızdır.Bu yöntemde hiç şaşırmadım :)

Benim yorumuma göre; üzülerek söylüyorum ki size dönmeyecek bu durumda size acı verecek.

hazarfen

Kayıtlı Üye
Kart seçiminde sorun yaşıyorum odaklanamıyorum ve hıssedemiyorum bir suredir onceden hıssederek cekerdım ama sımdı hıssetmıyorum

incisu

Kayıtlı Üye
Kart seçiminde sorun yaşıyorum odaklanamıyorum ve hıssedemiyorum bir suredir onceden hıssederek cekerdım ama sımdı hıssetmıyorum

Icinden gelmedigi surece bakmamani tavsiye ederim.

Ayrica bakilmadan once kullanilan para,bakim bitiminden sonra mutlaka topraga yada suya atilmalidir.

Rahent

Kayıtlı Üye
bende 3 kart seçtim desteden, sorum x bana dönecek mi araycak mı? idi kupa yedilisi ters kupa üçlüsü düz tılsım altılısı düz çıktı yorumunuz nedir :)

4

43887

bende 3 kart seçtim desteden, sorum x bana dönecek mi araycak mı? idi kupa yedilisi ters kupa üçlüsü düz tılsım altılısı düz çıktı yorumunuz nedir :)

sn.Rahent aslında yorumlarınızı pekiştirmeniz açısından ilk önce sizin yorumlarınızı hissiyatınızı yazmanız , sonrası için bizimde falınıza farklı açılardan değerlendirme yapmamız daha uygun düşecektir...sevgiler...

Rahent

Kayıtlı Üye
sn.Rahent aslında yorumlarınızı pekiştirmeniz açısından ilk önce sizin yorumlarınızı hissiyatınızı yazmanız , sonrası için bizimde falınıza farklı açılardan değerlendirme yapmamız daha uygun düşecektir...sevgiler...

benim yorumuma göre şu an değil, şu an kendisi depresif halde, karar verme yetisine sahip değil, ama ilerleyen zamanlarda bir konuşma söz konusu, sonucu olumlu da olabilir olumsuz da, ama sondaki mutluluk neyi müjdeliyor çözemedim, tekrar barışmayı mı yoksa, barışmayıp bu geri dönüşten tatmin olup kendi yoluma gitmemi mi

4

43887

benim yorumuma göre şu an değil, şu an kendisi depresif halde, karar verme yetisine sahip değil, ama ilerleyen zamanlarda bir konuşma söz konusu, sonucu olumlu da olabilir olumsuz da, ama sondaki mutluluk neyi müjdeliyor çözemedim, tekrar barışmayı mı yoksa, barışmayıp bu geri dönüşten tatmin olup kendi yoluma gitmemi mi

Üçlü kart seçiminizde ilk kartınızın kupa yedilisi gelmesi ilişkinizde ki kafa karışıklıklarını,kararsızlıkları ,hayallerinde büyüttüğünü ,düşündüğünü, sağlam temellere dayalı bir ilişki olmadığı için kişinin hayatı toz pembe gördüğünü anlatmakta,diğer tarafta kupa üçlüsünün ters çıkması şu an için beklentilerinin karşılığını alamayacağını duygusal anlamda doygunluk ve gelişmelerin yaşanmayacağını göstermekte.Hatta kupa 7lisi ve Kupa 3 ters gelmesi birlikte kombinasyonu kandırılmayı 3kişinin varlığına da işaret edebilir.Çünkü iki kart da sağlam değildir ilişki açılımlarında.Bu da benden size bir uyarıdır.Sonuç kartınızın para 6lısı olması eğer ilişkinizi gerçekten uğraş vermeye değerli kılıyorsanız iletişime geçmek için başkalarının aracılığı ile olacağı , yardım ve destek öngörüyor kartınız ancak o şekilde ilişkideki sorunların dengeye oturacağı gözüküyor...sevgiler...

Rahent

Kayıtlı Üye
teşekkürler nefertiti ama ben sanırım karışık yazmışım açılım şöyle olacak;

-kupa yedilisi ( ters )
-kupa üçlüsü ( düz )
-tılsım altılısı ( düz )

4

43887

Evet açılımın yanlış yazılmasından kaynaklı durum tamamen değişir.Buna dikkat etmek lazım :) Kupa 7lisinin ters açıyla gelmesi artık yaşanılan kararsızlıklardan hayali düşüncelerden belirsiz süreçten sıyrılıp karar alma aşamasına gelindiğini ayaklarının daha sağlam bastığını ,bunu da sizin büyük bir neşeyle karşılayacağınızı hatta kutlama eşliğinde veya kalabalık bir arkadaş grubu içerisinde olabilir. Karşılıklı istekle birinin adım atmasıyla yada bir üçüncü kişinin desteği yardımı ile ilişkinin tekrar dengeye kavuşacağını öngörüyor kartlar ,özetlemek gerekirse.Açılım kartlarınız gayet pozitif.Buda sorunuzun yanıtını olumlu yönde etkiler...

Rahent

Kayıtlı Üye
teşekkürler sayın Nefertiti :) sizde olmasanız..