Sarkaç (Pandül) Arındırma ve Programlanması

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sarkacın ucu; kristal, yarı değerli taş veya metal olur. Ahşap olanları da vardır. Sarkacın kullanılmadan önce mutlaka arındırılması ve programlanması gerekir.

Arındırma işlemi

Sarkacın bizim ile uyumlu programlama yapabilmesi için dünya üzerinde var olduğu andan elimize gelene dek geçirdiği evrede toplamış olduğu negatif bilgilerden arındırılması için bu işlem mutlaka yapılmalıdır.

Bulunabildiğince saf alkol alınır. Sarkaç zinciri ile birlikte, tümü alkolün içinde olmak üzere alkole batırılır. Saf alkolde bir saat beklemesi yeterlidir. Mümkün ise deniz tuzu, yok ise normal tuz kullanılır. Alkolden alınan sarkaç tuza koyulur, ve sarkacın her yanı tuz ile ovulur.

Bir mücevher kutusu veya güzel bir torbanın içi ada çayı tütsüsüne tutulur. Sarkaç tuzdan alınıp, soğuk suyun altında iyice yıkandıktan sonra kurulanıp bu kutunun veya torbanın içine konulur.

Sarkacın programlanması

Sarkaç alınıp sakin bir yere çekilinir. Reiki kanalı açılır. Torbadaki taş elimizde veya önümüzdedir. Reiki elimizden akmaya başladıktan sonra, elimize sırası ile 3 ' 2 ' 1 sembolleri çizilir. Sarkaç avucumuz ile iyice kapatılır. Konsantre bir biçimde sarkaç ile muhabbet etmeye başlanır. Sarkaca bize göre neyin evet, neyin hayır olduğu iyice anlatılmalıdır. Örneğin: Dikey salınım evet; yatay salınım hayır veya soldan sağa daire şeklinde dönüş evet, sağdan sola daire şeklinde dönüş hayır gibi.

Sarkaç bu şekilde programlandıktan sonra bizim enerji alanımızla tam uyum sağlayabilmesi için yedi gün - yedi gece, gün içerisinde üzerimizde, gece yastığımızın altında olmak üzere bizimle olmalıdır.

Nerede kullanılır

* Çakra kontrolunda: Herhangi bir çakrada tıkanıklık olup olmadığını anlamak üzere çakranın üzerinde tutularak bakılır. Evet programımıza uygun salınımda çakra açıktır, tersi durumunda kapalıdır.

* Kaybolan bir eşyanın bulunması için kullanılabilir Evin içinde mi kayboldu diye sorulabilir. Evet diyor ise elimizde sarkaçla odaları dolaşabilir, dolaplara tutabilir, burada mı diye sorabiliriz.

* İnsan anatomisi gösteren bir resim alınarak o resmin üzerinde sarkaç çeşitli yerlere tutulmak suretiyle herhangi bir kişinin sağlık sorunu hakkında bilgiler almak üzere sorular sorulabilir.

* Herhangi bir gıda maddesinin veya herhangi bir rengin üzerine tutularak, bunun bizim için yararlı olup olmadığı sorulabilir.

* Bir insanın bizimle ilgili düşüncelerinin pozitif veya negatif mi olduğu yolunda sorular sorulabilir.

* Bir mülk alırken veya kiralarken onun olumlu veya olumsuz mu olduğu, orada huzur bulup bulamıyacağımız, oranın negatif ya da pozitif bir ortam mı olduğunu anlamak üzere sorular sorulabilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

* Sarkacımızı birinin kullandığı yolunda kuşkuya kapılır isek; sarkacı yeniden arıtmamız ve programlamamız gerekir.
* Sarkaca abuk subuk sorular sorarak kötü ve anlamsız konularla uğraşmamız doğru değildir.
* Aynı soruyu defalarca, değişik cümlelerle sormayıp, sarkaç gerekli ve anlamlı yerlerde kullanılmalıdır.

Alıntı

AJA

Elit Üye
Buna ihtiyacım vardı şuanda çok teşekkür ederim Embriyo :)

ZindaNkaLe__

Kayıtlı Üye
Boyut içinde boyuttan, belki şu an yanınızda...
İş
öğrenci
peki biz bu soruları sorarken ki konumumuz nasıl olacak, yani sarkaçı elimizde sabit tutup sonra o kendisimi sallanıyor bilgi verirmisnz

bişey daha sormak istiyorum, sarkaç için alkol yok bulamam deniz tuzuda yok ama benim bulunduğum yerde musluk suları denizden arıtılmış olarak geliyor yani tuzlu içilemiyor bu su olurmu acaba

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Yukarda yazanı kopyalıyorum:Sarkaca bize göre neyin evet, neyin hayır olduğu iyice anlatılmalıdır. Örneğin: Dikey salınım evet; yatay salınım hayır veya soldan sağa daire şeklinde dönüş evet, sağdan sola daire şeklinde dönüş hayır gibi.
Bunu niyetinizle yapacaksınız. Sarkaç bu şekilde programlandıktan sonra bizim enerji alanımızla tam uyum sağlayabilmesi için yedi gün - yedi gece, gün içerisinde üzerimizde, gece yastığımızın altında olmak üzere bizimle olmalıdır.
Sonra zinciriyle sarkaçı tutarken, herhangi onu yönlendirecek bir şey aklınızdan geçirmemeye çalışıp, sadece sorunuzu sorun. Siz sadece havada tutun,kendi hareket edecektir.Önceden programladığınız şekilde hareketlerine göre cevabı belirlersiniz.

Deniz tuzu yoksa normal tuzda olur. Bu arada sarkaç olarak kullanacağınız taşta önemli,eğer ametist gibi bir taş ise alkol taşa zarar verir. Pamuğa sarıp, toprakta hatta saksınızın toprağında 7-8 saat bekletebilirsiniz. Sonra da akan suda yıkayın denir, ama kaynamış soğumuş sudan geçirseniz daha iyi olur.
Tuzlu suda 5-10 dakikadan fazla bekletilen birçok taşın yapısı bozulabilir. Denizlerde oluşmuş mercan, sedef gibi organik taşlarla, yanardağ ifrazatının okyanuslarla karşılaşması sonucu oluşan lav taşları dışındaki taşlar tuzlu suda bekletilirse zarar görebilir.

Sevgi ve ışıkla kalın :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
İki ay hiç çıkartmadım diyorsunuz, en az ayda bir arındırmanız gerekirdi.Tekrar programlamak için en azından 7-8 saat toprakta bekletmelisiniz.Yani yarına kadar beklemelisiniz.
Ancak yeniden ve bu sefer sarkaç olarak programlayacaksınız eğer başkası dokunmadıysa sarkaç olarak deneyebilirsiniz,ama yarını bekleyin.
Önemli bir nokta da,eğer başkası dokunursa tekrar programlamak gerekir.

ZindaNkaLe__

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Çok teşkr ederim cevaplarınız için. birde şunu öğrenebilirmiyim benim bulunduğum şehirde musluk suları içilmiyor sadece kullanımlık denizden arıtılmış gelen su akıyor biraz tuzlu bir tadı var ben bu suyla bir bardak içinde beklettim 2 3 saat falan bilmiyordum şimdi nolacak peki taşın yapısı bozulmşmudur yada toprak a gerek varmı ?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Dikkatli okuduysanız deniz suyu değil,deniz tuzu yoksa normal tuz yazıyor. Ancak 2 ay arındırmamışsınız acele etmeyin,bence pamuğa sarıp birde toprakta 7-8 saat bekletin, sonra kaynatılıp soğutulmuş suda yıkayın.Programladıktan sonra da en az 1 gün üstünüzde taşıyın, eğer kullandığınız müddetçe başkası dokunmadıysa.Yoksa yukarda yazılan şekilde 1 hafta sizin enerjinize uyumlanması gerekir.
Acele etmezseniz daha iyi sonuçlar alırsınız.

ZindaNkaLe__

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
anladım peki bişiy daha sormak istiyorum ben dayanamadım soru sordum bu sarkaça bir süre konsantre olduktan sonra. Sarkaç kendi kendine sallanmaya başladı bana göre evet anlamında bu mümkünmü yani her durumda sallanırmı yoksa yöntem işe yaramış olabilirmi

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Siz zannedersem yukardaki yazıyı tam olarak okumadan soruları soruyorsunuz.

Yukardaki yazıdan alıntı yaptım,lütfen dikkatlice okuyun.

Sarkaç alınıp sakin bir yere çekilinir. Reiki kanalı açılır. Torbadaki taş elimizde veya önümüzdedir. Reiki elimizden akmaya başladıktan sonra, elimize sırası ile 3 ' 2 ' 1 sembolleri çizilir. Sarkaç avucumuz ile iyice kapatılır. Konsantre bir biçimde sarkaç ile muhabbet etmeye başlanır. Sarkaca bize göre neyin evet, neyin hayır olduğu iyice anlatılmalıdır. Örneğin: Dikey salınım evet; yatay salınım hayır veya soldan sağa daire şeklinde dönüş evet, sağdan sola daire şeklinde dönüş hayır gibi.
Eğer böyle yaptıysanız öncelikle cevabını bildiğiniz, yada bulabileceğiniz bir soru sorun ve deneyin. Her zaman aynı hareketi yapmayacaktır.
Ama sorunuzu doğru sormanız da önemlidir.Çok seçenekli bir şey sormamalısınız.
Cevabının evet olduğunu bildiğiniz bir soru yöneltin ve deneyin, sonra cevabın hayır olduğunu bildiğiniz bir soru sorun ancak cevabı zihninizden geçirmeyin,sarkaçı etkilersiniz.
Birde cevabın evet mi hayır mı şeklinde de sormamalısınız.Yani çoktan seçmeli gibi olmaz.
Tek net bir soru olmalı.
Arındırma yeterli olmasa bile hareket edecektir ancak cevaplar ne kadar doğru olur bilemem.
Unutmayın eğer biri dokunacak olursa her seferinde aynı arındırma ve programlamayı yapmalısınız.

ZindaNkaLe__

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Çok teşekkür ederim sabırlı davranışlarınız için yardımseverliğiniz için sayın embriyo. dedikleriniiz harfiyen uygulamaya çalışacağım selametle...

şu an çok heyecanlıyım sarkaçıma cevabını kesin bildiğim sorular sordum yazılanları uygulayarak, 5 soruda 5 doğru cevap verdi ümit varmı acaba ?

AJA

Elit Üye
:) BiImediginiz soruIarı sormanız gerekir çünki enerjiniz ve biIinç aItınızIa etkiIiyorsunuz :) Birde öyIe deneyin :) Dediginiz gibi oImaz, sarkaçta bir çok yoI vardır bazıIarının rehber varIıgı bazıIarının başka varlıklar bazısıda kendi enerjisiyIe hareket verir.. ZamanIa bu konu da araştırma ve deneyimIe çözersiniz ben yaptım arada da yapıyorum..
İyi forumIar :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Zaten bilinen cevaplar için soru sorulması, alışana kadar deneme maksatlıdır.

Salick

Kayıtlı Üye
Tesaduf degil kesinlikle butun bu yaziyi okumam bugun. Kizim gecen sene bana amethyst uclu bir sarkac hediye etmisti.Simdi nasil arindirip, kullanacagimi da ogrenmis oldum.Hemen uygulamaya basliyacagim. Tesekkurler Embriyo....

bendekiben

Elit Üye
Sayın embriyo çok açıklayıcı olmuş teşekkürler.Ayrıca benim kullandığım pandülde 1 den fazla farklı taştan oluşuyor buna rağmen sorduğum soruların cevabını alabiliyorum.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Enteresan bir bilgi gerçekten çok şaşırdım
arındırma ve programlama aşamasından sonra taşlardan bu gibi başka ne gibi faydalar edinebiliriz acaba bilgisi olan varsa paylaşabilirlermi

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Taşlar kötülüğü geri gönderen, tembelliğin üstesinden gelen ve hareketlilik, enerjiklik sağlama gibi güçleri ve etkiler içlerinde barındırırlar.
Hastalığı yok etmeye, zihni ve aklı güçlendirmeye ve takan kişiyi cesaret ve azim aşılamaya yardımcı olurlar.
Fiziksel enerjiyi arttırmak, şansı çekmek ve başarıyı getirmek için kullanılırlar.
Sakinleştirici, içe dönük ve manyetiktirler. Huzur oluştururlar.
Majikal olarak da ritüelin gücünü arttırıcı yönde kullanılabilirler.
Taşlar ve mineraller iki temel yolda kullanılırlar, istenmeyeni uzaklaştırmak negatiften kurtulmak, ya da bir objeye veya kişiye istenen enerjiyi yüklemek için.
Taş sadece enerji vermenin yanı sıra istenmeyen enerjiyi de uzaklaştırır. Mekanlarda da aynı amaçla kullanılır.
Genel sorularınızın cevapları için ya da şifa için programlayarak sorularınızın cevaplarını alabilirsiniz, çakraları dengeleyebilirsiniz.
Bütün sır açık bir şekilde imajinasyonda, niyet ve programlamada yatar.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ebriyo
bir sorum olucaktı taşlar şifa içinde kullanılırmış benim son 1 senede sağ gözüm çok bulanıklaştı 7/24 gözlük takmam gerekiyor artık, acaba taşlarla bu konuda düzeltebilirmiyim gözümü

Ulusoyist

Kayıtlı Üye
Peki bu sarkacın kullanılması İslam dinine göre günah mıdır ? Bu sarkacın kullanılmasında 3 harflilerin parmağı var mı ? Bu arada İlk mesajım bu he :D