Rüyaları kontrol etmek mümkün mü

Draniel

Kayıtlı Üye
Direk Konuya Giriyorum

Cuma Gecesi Bir Arkadaşda Sabaha kadar Eğlendik Cumartesi Saat 4 e doğru Eve geldim yarım saat sonra uyumak için odama gittim Gayet güzel uyudumda Daha önce hiç yapmadığım birşeyi yaptım uykumu Kontrol ettim Cidden Ama öyle Olağan üstü Bir uyku değildi Herşey aynı Normallikteydi Şöyle anlatayım Uykumda Dışarı çıkığ dolaştığımı felan hatırlıyorum Bide Şeyi hatırlıyorum Ben Uyanmak istediğim anda uyandığımı Ama bu belki en önemli noktası Gece yarısına doğru uyandım Herşey gerçek gibi olmasına rağmen hiçbirşeyi hatırlamıyordum Bi süre oturdum düşündüm neler gördüğümü felan Sonra Neyse Ya dedim HAdi devam edeyim Gece 2 Defa uyandım Bu sefer değişik bir sınıf gibi bir yerdeydim Yazı yazıyordum 1-2-3-4-5-6-7 ye kadar maddeleri sıralamışım yazı yazıyordum Sonra bi anda bu ne ya rüyamda ders görüyorum dedim Uyandım Sonra bi daha uyuyayım dediğim zaman Aynı sınıf rüyası kaldığı yerden devam etti Ama rüyanın içinde Herşey elimdeydi Hani Hoca anlatıyordu ben herzamanki gibi yazmıyordum sonra hoca neden yazmıyorsun felan diye soruyordu bu Yaklaşık 30 dk önce gördüğüm bir rüya Bu konuda bilgi almak istedim

Rüyaları Kontroll etmek mümkün olurmu ?

saykoman

Kayıtlı Üye
eğer o an rüyada olduğunu hissediyorsan, evet.

Emm*

Kayıtlı Üye
Lucid rüya rüyaları kontrol etmek.
Eğer yatmadan önce kendine telkinler verirsen "Rüyada oldugumu anlayacağım.Rüyada oldugumu hissedeceğim" diye, rüya gördüğün zaman onun rüya oldugunu anlarsın ve rüyana istediğin gibi yön verirsin.Ama gördüklerin gerçek olmaz, aksine senin hayal gücünle tasarladığın şeyleri yaşarsın.

Draniel

Kayıtlı Üye
Lucid rüya rüyaları kontrol etmek.
Eğer yatmadan önce kendine telkinler verirsen "Rüyada oldugumu anlayacağım.Rüyada oldugumu hissedeceğim" diye, rüya gördüğün zaman onun rüya oldugunu anlarsın ve rüyana istediğin gibi yön verirsin.Ama gördüklerin gerçek olmaz, aksine senin hayal gücünle tasarladığın şeyleri yaşarsın.

Ama Güzel birşey değilmi Kabus u mesela Çok güzel bir rüyaya çevirebilirim yada Rüyamda İstediğim şey olabilirim

Emm*

Kayıtlı Üye
Kabus anında onun kabus oldugunu ayırt edip, oradan uzaklaşman veya kabusu değiştirmen için bence ileri seviyede olman gerek. Çünkü kabus anında o korkuyla veya değişik hisler sırasında bilincinin farkına varacağını pek sanmıyorum. :D

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Emm*,
Konuyu rüyalar bölümüne açmanız gerekirdi.
Ayrıca site kurallarını ve sitede ki imla kurallarını okumanızı öneririm.Cümle içinde büyük harf kullanmak, diğer üyelerimize bağırmak anlamına geldiği için kullanılmamaktadır.

origanum

Yönetici
Ama Güzel birşey değilmi Kabus u mesela Çok güzel bir rüyaya çevirebilirim yada Rüyamda İstediğim şey olabilirim

Evet güzel birşeydir. Her zaman yaparım, kabus görmeye başladığım an istediğim hale çevirirm rüyayı, mesela biri mi kovalıyor, hemen anlayıp ben onu kovalarım ve gününü gösterir rahatlarım. Bilinçaltınızla istediğiniz her şeyi yapmak mümkün.
Bu arada konuyu lucid rüya bölümüne taşıdım, yeri orası.