Üçüncü Göz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

özözöz

Kayıtlı Üye
Mabet'te dolaşırken üçüncü göz ile ilgili bikaç bilgi edinme fırsatı buldum ve çok uzun zamandır yaşadığım bir durumu farkettim. Genelde gece yatağıma yattığımda tam alnımın ortasında kaşınma, karıncalanma ve uyuşma arası birşey hissediyorum. Hissettiğim şeyi tam olarak ifade de edemiyorum affola. Ancak bunun üçüncü göz ile bir alakası olabilir mi?

özözöz

Kayıtlı Üye
Emin olmak zor görünüyor sanırım..

Bu konuda detaylı bilgi verebilecek bir mabet sakini yok mudur? :/

aylaa3

Kayıtlı Üye
İş
tasarım
Mabet'te dolaşırken üçüncü göz ile ilgili bikaç bilgi edinme fırsatı buldum ve çok uzun zamandır yaşadığım bir durumu farkettim. Genelde gece yatağıma yattığımda tam alnımın ortasında kaşınma, karıncalanma ve uyuşma arası birşey hissediyorum. Hissettiğim şeyi tam olarak ifade de edemiyorum affola. Ancak bunun üçüncü göz ile bir alakası olabilir mi?

Merhaba, bende de aynı şeyler oluyor, hatta tam arka kısmında da oluyor. Birde bazen iki kaşımın ortasında sanki bir göz varmış gibi, diğer gözlerimde şaşı bakıyormuş gibi oluyorum. Araştırdığım kadarıyla üçüncü göz.

özözöz

Kayıtlı Üye
Benimde arka tarafında oluyor ancak işin ilginç yanı ben normalde de istediğimde hissedebiliyorum bunu. Anlamadığım noktada burda başlıyor

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Öncelikle meditasyon yapıyor musunuz?Yok eğer yapmıyor, herhangi bir spiritüel çalışmada bulunmuyorsanız, o bölgedeki kaşıntıyı hemen 3. göze yormayın.Durduk yerde aktive olması o kadar kolay değildir.
Ayrıca, her türlü olasılığı da gözönünde bulundurun, deriyle ilgili bir problemse de atlamayın.

Allerjik deri hastalıklarından biri olan Seboreik Dermatit'te aynı bölge kaşınır.Buyrun bilgileri,

Yağlı deri alanlarında ortaya çıkan bir cilt sorunudur.

Belirtileri :

Burnun iki tarafında, kaşların arasında, kulak arkasında ve göğüs kemiği üzerinde yağlı görünüşlü, kabuklu kaşıntı bölgeleri
İnatçı kaşıntılı kepek

Tedavi :

Seboreik dermatitin özelliği yağlı kabuklanma ve cilt kızarıklığıdır. Kesin tedavisi yoktur. Saç derisi sık sık yıkanmalıdır. Kortizonlu kremler ve losyonlar yararlıdır. Üzerine eklenen mantar enfeksiyonu varsa ona yönelik tedavi yapılır.

Sevgi ve ışıkla kalın:)

özözöz

Kayıtlı Üye
Öncelikle meditasyon yapıyor musunuz?Yok eğer yapmıyor, herhangi bir spiritüel çalışmada bulunmuyorsanız, o bölgedeki kaşıntıyı hemen 3. göze yormayın.Durduk yerde aktive olması o kadar kolay değildir.
Ayrıca, her türlü olasılığı da gözönünde bulundurun, deriyle ilgili bir problemse de atlamayın.

Allerjik deri hastalıklarından biri olan Seboreik Dermatit'te aynı bölge kaşınır.Buyrun bilgileri,

Belirtileri :

Burnun iki tarafında, kaşların arasında, kulak arkasında ve göğüs kemiği üzerinde yağlı görünüşlü, kabuklu kaşıntı bölgeleri
İnatçı kaşıntılı kepek

Tedavi :

Seboreik dermatitin özelliği yağlı kabuklanma ve cilt kızarıklığıdır. Kesin tedavisi yoktur. Saç derisi sık sık yıkanmalıdır. Kortizonlu kremler ve losyonlar yararlıdır. Üzerine eklenen mantar enfeksiyonu varsa ona yönelik tedavi yapılır.

Meditasyon yapmıyorum ancak rahatlamak için pilates yapıyorum bir tedavi sonrası sırtımda kalıcı kalan ağrılardan dolayı. Bu tarz belirtirler yok üstelik kaşınma gibi de değil daha çok uyuşma karıncalanma gibi. Ama bir tetkik yaptırmakta fayda var :)

aylaa3

Kayıtlı Üye
İş
tasarım

Belirtileri :

İnatçı kaşıntılı kepek

Tedavi :

Merhaba
Uzun zamandır ücüncü göz üzerine meditasyonlar yapıyorum.

tort

Kayıtlı Üye
ben daha önce zikir çekmeye başladım kalbime ağrılar gögüstüme basmalara zikir çektikce canımı yakıyordu sonra kulak çınlaması sonra ugultu sesleri daha sonrada iki kaşın arasında bastı başladı şuanda bile var kaşın arasında bügün zikir çektikce dahada bastırdı şuanda zikir çekmediğim hallde kulaklarım acaip çınlıyor iki kaşın arasıda fena bastırılıyor yaw biri bişler desinde bunun sonunu getirem yani açam şu gözü

demonic

Kayıtlı Üye
Meditasyon yapmıyorum ancak rahatlamak için pilates yapıyorum bir tedavi sonrası sırtımda kalıcı kalan ağrılardan dolayı. Bu tarz belirtirler yok üstelik kaşınma gibi de değil daha çok uyuşma karıncalanma gibi. Ama bir tetkik yaptırmakta fayda var :)
ne yazıkki ikisi aynı şey değil...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Yoga yapıyor olsanız 3.göz bölgesinde açılım olabilir ancak platesle böyle bir şey söz konusu değildir.
Plateste hareketlerin pek çoğu yoga hareketlerine benzer ve fiziksel kondüsyona önem verir. Yogada ise duruşlar ve nefesin uyumunu sağlayarak daha çok ruhsal değişim ön plandadır. Yoga nasıl hissettiğinizin, pilates ise nasıl göründüğünüzün, vücudunuzu nasıl taşıdığınızın üzerinde durur.

MasterMind

Kayıtlı Üye
Üçüncü gözün açılmasına heves ediyorsunuz bu iyi de sonrasında olacakları kaldırabilecek manevi dayanıklılığı geliştirmek de gerekir. Önce imani kuvvetin tam olması lazım mesela. Allah korkusu güçlü olacak, yani temizliğedir efendim sonra Kuranın hükümlerine titiz davranılacak. Yoksa dayanamazsın. Tabii alındaki küçük bir karıncalanma ya da baskı bence illa üçüncü gözle ilgili olmayabilir. Tabii Allah dilerse bunu verir ve hazır kılar.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Şimdi arkadaşlar üşüncü göz veya 6.cı his neyse bir insan nasıl ki bir duyu yetisini kaybedince diğer duyu yetileri kuvvetleniyorsa bir duyu yetisi daha kazanıldığında veya geliştirildiğinde diğer duyu yetilerinde zayıflama söz konusudur. bu bayanlarda pek öneli bir gelişmeye sebep olmayabilir ama erkelerde sorun yaratabilir en kötüsü aile yaşamıda sorunlarortaya çıkma tehlikesi vardır. bence erkeklerin bu konuda daha dikkatli olmalarını tavsiye edecem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...