Stephen Hawking Uyardı: Uzaylılarla Sakın Konuşmayın!

taco23

Kayıtlı Üye
Stephen Hawking Uyardı: Uzaylılarla Sakın Konuşmayın!

İngiliz evrenbilimci Stephen Hawking, uzaylıların gerçekten var olduğunu, ancak onlarla irtibata geçilmesinin insanlık için tehlikeli olabileceğini söyledi.

Belgesel kanalı Discovery Channel için hazırlanan bir programda konuşan Hawking, evrende 100 milyar galaksi, bu galaksilerin her birinde de 100 milyonlarca yıldız olduğunu söyledi. Bu şartlar altında sadece dünyada yaşam olduğunu düşünmenin imkânsız olduğunu savunan Hawking, “Benim matematiksel beynime göre, bu rakamlar bile uzaylıların varlığını gayet rasyonel kılıyor. Esas soru, uzaylıların neye benzediğini çözebilmek” dedi. Bu zeki yaşam formlarının insanlık için tehdit oluşturabileceğini söyleyen Hawking, bu canlılarla irtibata geçmenin yıkıcı sonuçları olabileceğini vurguladı. Uzaylıların dünyaya yapabileceği olası bir ziyareti kaşif Christoph Colomb’un Amerika’yı keşfine benzeten evrenbilimci, “İşin sonu, Amerikan yerlileri için pek iyi sonuçlanmamıştı” dedi.

alıntı...

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Ama uzaylılar gerçekten gelişmiş teknolojiye sahipse bu güne kadar zaten gelirlerdi.
Yok eğer geldilerse niyetleri kötü olsaydı bu güne kadar zaten olan olurdu.

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Ama uzaylılar gerçekten gelişmiş teknolojiye sahipse bu güne kadar zaten gelirlerdi.
Yok eğer geldilerse niyetleri kötü olsaydı bu güne kadar zaten olan olurdu.
Olmadığını nerden biliyorsunuz sizce evren kaç yaşında?Kendi sınırlandırdığınız zaman dilimi olarak hayata bakmaya devam ederseniz hiç bir şeye ulaşamazsınız.Kim bilir kaç uygarlık doğdu battı ziyaretler oluştu (dünya harici) hangi teknolojiler gelişti kim bilebilir belki bir gün bizde o sırra vakıf oluruz...

taco23

Kayıtlı Üye
Olmadığını nerden biliyorsunuz sizce evren kaç yaşında?Kendi sınırlandırdığınız zaman dilimi olarak hayata bakmaya devam ederseniz hiç bir şeye ulaşamazsınız.Kim bilir kaç uygarlık doğdu battı ziyaretler oluştu (dünya harici) hangi teknolojiler gelişti kim bilebilir belki bir gün bizde o sırra vakıf oluruz...

bence haklı olabilir çünkü bu günün bile teknolojisi geçmişin biligilerini sınamaya yetmiyor.Bir piramitler olsun,paskalya adsındaki dev heykeller olsun(her biri tonlarca ağırlığında),kristal kafatasları olsun ve en önemlisi tarihi yazıtlar yada dini kaynaklar olsun hep geçmişteki milletlerin daha ileri teknoloji ve düzeneğe sahip olduğundan dem vuruyor.Belkide dışardan bir yardım alınmış olunabilir

Ori

Kayıtlı Üye
Zaten var uzaylılar ama niyetlerinin kötü olduğunu sanmam.

Kadoramas

Kayıtlı Üye
Evrendede kanunlar vardır.İnsan ırkı henüz daha yeni bir ırk,yaşantılarına müdale edilmesi doğru olmaz.Çünkü siz küçük bir çocuğu yetiştirirken ona hep yanlışlarını söyleyemezsiniz.Onun yanlışlarından ders alıp düzeltmesi gerekir.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Koskoca evrende sadece insanların olduğu söylenemez bence. Bizim göremediğimiz bilemediğimiz çok alem vardır. Herkes kendi alemiyle...

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Ben daha once uzay araci gordum (saka degil)
Sanirim o zamanlar 16-17 yaslarindaydim.Gebzede akraba ziyaretindeydik.Oglen vakti yalniz gecmekte oldugum bir arazide (etrafta kaba insaat yada gecekondu tipinde evler vardi) gokyuzunde parlak bir cisim gordum.Hava cok aydinlik ve gunesliydi ama bu arac daha da parlak ve inanilmaz hizli bir sekilde saga-sola hareket ediyordu.Onu biraz seyrettikten sonra gozden kayboldu ve babamlarin yanina geri donup anlattim.Gerci inanmadilar ama...
Sonuc olarak bende inananlardanim.Yalniz degiliz.

Apabbacık

Kayıtlı Üye
Uzaylılar ilgimi çekmiyor, çekmiyor çünkü : nedenini bilmiyorum.Ama ben bir şeylerin,bir yerlerde olduğuna ve salt Dünya canlılarının olmadığına inanıyorum.Ki bu yazıda da belirtildiği gibi tartışılması gereken 'iyiler mi,kötüler mi' sorusu.Varlar mı yoklar mı değil.

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
BAKARA : 11- Onlara arzda (yeryüzünde,bedende) fesat çıkarmayın (varoluş amacına uygun olmayan şekilde hareket etmeyin) denildiğinde : Biz ıslahçılarız,(yerli yerinde kullananlarız) dediler.
12- Biline ki, kesinlikle onlar ifsat edenlerdir( ...olayı olması gerekenden saptıranlar); ne varki bunun şuurunda değillerdir.
13- Onlara iman eden insanlar gibi iman edin denildiğinde; aklı sınırlı, düşünmeden yaşayanlar) gibimi iman edelim,derler.Kesinlikle biline ki; esas sühefa (aklı sınırlı,düşünemeyenler) kendileridir ama bunu fark etmiyorlar,anlayamıyorlar.
14- İman edenlerle beraberken 'kabul ettik' derler, vehimlerine tabi olarak onları saptıranlarla başbaşa olduklarında ise;' biz sizinle aynı fikirdeyiz,onlarla alay ediyoruz' derler.
15- Hakikatleri olan Allah'ı anlamamakta ısrarları dolayısıyla, Allah kendileriyle alay ediyor ve basiretsizlikleri dolayısıyla azgınlıklarına müsaade ediyor.
16- İşte onlar hakikatlerini oluşturan gerçeğe karşılık, dalaleti (kendi hakikatini fark edememe) satın almışlardır. Oysa bu ticaret onlara kar getirmedi; gerçeğede erdirmez.
17- Onların misali ateş yakana benzer, ki yakılan ateş çevreyi aydınlatır. Ne var ki kendi hakikatlerinden gelen nur açığa çıkmadığı için, karanlığa terk edilir; artık göremez!
18- Sağırdırlar,(algılamaları kilitlenmiştir) dilsizdirler, (hakikati dillendiremezler), kördürler ( apaçık hakikati algılayamazlar); onlar hakikatlerine dönemezler!
85- İşte onlar sonsuz gelecekleri (içsel hakikat yaşamları), karşılığında dünya (bedensel arzu ve zevkler) hayatını satın almışlardır. Onların azabı hafifletilmez! Onlara yardımda edilmez!!

VenusDavis

Kayıtlı Üye
Yalnız olduğumuzu düşünmek çok saçma olurdu bence. Olduklarına eminim ama Stephen Hawking neye dayanarak söylüyor bunu merak ettim; bence öyle demek istememiştir, farklı yansıtılmıştır. Çünkü söylediği şey çok mantıksız bana göre ve ben ondan böyle bir şey beklemem. Filmlerdeki gibi psikopat olduklarını hiç sanmıyorum. Mutlaka bizden gerileride, çok çok ileride, aynı seviyede olanları da vardır. İleride olanlar neden başka bir gezegene zarar vermek istesin ? çıkarları için diyeceksiniz; ama bana sorarsanız çıkarları için kullanabilecekleri yaşam olmayan gezegenler de vardır evrende(her boyutunda). Ayrıca kötü niyetli olduklarını sanmam, ileri bir teknolojiye sahip canlıların kötü niyetli olması zaten onları kendi kendine batırır(bkz:Dünya).
Başlığı çok komik buldum. :D Haha zaten panpa olmayı düşünmüyordum eğer bir gün görürsem Bay Hawking. Böyle düşünmesine inanamıyorum!

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
EmrysCalista

Bakara suresinden verdiğin ayetler kafirler ve yalancılar hakkında gönderilmiştir. Öncesinde onlardan bahsediliyor. Başı ve sonu bir bütündür. İstediğimiz bir noktayı alıp çekersek çok farklı anlamlar ifade edebilir.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
bence haklı olabilir çünkü bu günün bile teknolojisi geçmişin biligilerini sınamaya yetmiyor.Bir piramitler olsun,paskalya adsındaki dev heykeller olsun(her biri tonlarca ağırlığında),kristal kafatasları olsun ve en önemlisi tarihi yazıtlar yada dini kaynaklar olsun hep geçmişteki milletlerin daha ileri teknoloji ve düzeneğe sahip olduğundan dem vuruyor.Belkide dışardan bir yardım alınmış olunabilir

O eserlerin bana göre açıklaması uzaylı teknolojisi değildir.
Bana göre hepsi bizzat insan yapımıdır insan aklından çıkmıştır fakat insan dediysek normal insanlar değil kozmik ilhamın etkisindeki insanlar.
Örnek vermek gerekirse Nikolay Tesla denilen bilim adamı o devirde hayal bile edilemeyecek buluşlar yapmıştır ve Tesla'nın Kutusu diye tabir edilen bir çeşit deprem makinesi olduğu düşünülen projesi hala çözülememiştir ve sır gibi saklanmaktadır.

Diğer bir konu [SIZE=2,5]BeLiaL[/SIZE] haklı olabilir belkide gene bir Nuh tufanı benzeri bir felaket yaşayacağız.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Bide Albert Einstein var tabi.
Ve araştırsak daha çok vardır onlar gibi devrinin yüzlerce yıl ötesinde bir zekası olan.

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
uzaylılar bençe yok ama belki bazı gezegenlerin icinde güclü canavarlar vardır..

Seçilmiş

Kayıtlı Üye
Haklı olabilir onlar hakkında en ufak bir bilgimiz yok

Ogrenci73

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar her şeyden önce uzaylıları bu kadar büyütmeyin sonuçta evrende bizden zeki yaşam formları olduğu gibi ,zekası düşük yaşam formları vardır.
Uzayda farklı gezegenlerde canlılar olabilir ancak belkide bizden milyonlarca ışık yılı uzaklıktadırlar ve henüz buraya gelecek kadar mükemmel bir tekonolojileri yoktur.
Teknolojileri sadece galakasiler arası yolculuğa müsade ediyor gibisinden.

Unutmayın eğer dünya dışı yaşam formları varsa bunlar tek bir form değil pek çok farklı yaşam formu olacaktır.

İnsanlar Uzaylılara karşı değil.

İnsan, atıyorum axter, mankinilon vs.

bir sürü böyle canlı türü olabilir.

Mandos

Kayıtlı Üye
Eğer geri teknolojili olsalar bizi ziyaret edemezlerdi. Çok ileri teknolojileri olduğu ve bizi ziyaret ettiklerini var sayarsak bizden daha eski ve daha zeki medeniyet. Savaşmak cahillerin işidir. Dolayısıyla savaşmak istediklerini düşünmüyorum. Bir teori de şu olabilir her ne kadar ileri teknolojileri olsa da dünyadaki basit bir şeye reaksiyon gösteriyor olabilirler. Örneğin su gibi elektirik gibi. Bu sebepten ötürü saldırmıyor da olabilirler.

Bu konuda çeşitli iddalar mevcut. Uzaylıların insanlığın başlayışından beri insanlığı takip ettiğine, gerektiği yerde müdahale ettiğine deneyler yaptığına hatta bazı medeniyetleri yok ettiğine dair inançlar var. Bunlar ne kadar doğru tartışılır tabi.

özzge

Kayıtlı Üye
Zaten var uzaylılar ama niyetlerinin kötü olduğunu sanmam.

yani profil resmine filan bakınca o kadar komik oluyor ki şu cevap:nopity: kızmayın ama bu uzaylı saçmalıkları hakkında en doğru fikre sahip olmak istiyorsanız, öncelikle Kuranı Kerim okuyun ve Allahu tealanın insanı tüm mahlukattan daha üstün kıldığını anlayın. ondan sonra illuminati, masonluk gibi tarikatların gelecek planlarını araştırın. amaçları çeşitli görsel şovlarla (hollywood ve müzik piyasası da sağolsunlar çok yardım ediyorlar bu korku politikasına!) insanları uzaylılara inandırmak. bunun için önce çeşitli animasyon filmleriyle onları birer dost gibi, sevimli varlıklar gibi gösterdiler. saf olanlar da afiyetle yedi. var olduklarına inandık, şimdi sıra onların bizden daha güçlü ilme sahip oldukları ve bu yüzden bizim için zararlı faaliyetler gösterecekleri yönünde inançlara sahip olmamızda. azıcık Allah inancı ve korkusu olsaydı içinizde böyle saçma haberlere güler geçerdiniz. koskoca yaratan 'yalnız benden korkun benden' derken yalan mı söylüyor tövbe haşa? yapmayın, gülünç olmayın canlar..

furkan40

Banlı Kullanıcı
Bu düşüncem biraz saçma gelebilir ama bence uzaylı olarak adlandırdığımız varlıklar cinlerin ta kendileridir.