Stephen Hawking Uyardı: Uzaylılarla Sakın Konuşmayın!

Foras

Kayıtlı Üye
Var olduğunu belirtmiş ama herhangi bir şekilde kanıtlayamamış , sanırım kendi matematiksel beyninin her söylediğine inanıyor .

furkan40

Banlı Kullanıcı
Var olduğunu belirtmiş ama herhangi bir şekilde kanıtlayamamış , sanırım kendi matematiksel beyninin her söylediğine inanıyor .

O kadar değil bazı kaynaklarda cinlerin bilgilerinde uzaylı tabirinide görmüştüm buna dayanarak söyledim bunu ama idda etmiyorum cinler uzaylıdır gibi. :)

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
"Stephen Hawking Uyardı: Uzaylılarla Sakın Konuşmayın!"
Stephen Hawking gerçekten böyle birşey demiş olabilir mi acaba? Hani annem dese tamam da... :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Stephen Hawking bunu söylerken aslında çok mantıklı ve basit bir gerçeği de akıllara getiriyor. Uzayda ne tür canlılar var sorusu sırf matematikle bile neredeyse sonsuz olasılık getirir. Bunların içinde de elbette ''ihtiyaç sahibi'' canlılar vardır. Ne kadar gelişmiş olduğunun bir önemi yok. Bir canlı yaşamak için bir şeylere ihtiyaç duyuyorsa, ne kadar erdemli, ne kadar barışçıl ve sevecen olursa olsun, son raddede ihtiyacı için soğuk kanlı bir katile dönüşebilir çünkü var oluşunun peşindedir.
Şimdi diyelim ki A,B,C tipi varlıklar var uzayda.
A Tipi: İhtiyaçları artık bizi ilgilendirecek türden ihtiyaçlar olmadığından zarar da yarar da beklenmez. Zarar vermeyecek bir şeyin yarar verme olasılığı da vardır.
B Tipi: İhtiyaçları bizi ilgilendirecek türden ihtiyaçlar olsa da, onlar ihtiyaçlarını çok farklı biçimlerde gideriyordur. Hatta belki çıkar ilişkilerimiz bile olabilir karşılıklı tamamlayıcı ihtiyaçlarla.
C Tipi: İhtiyaçları bizi ilgilendirecek türdendir ve bunları sağlamak için ellerinden geleni yaparlar.

Şimdi Hawking'in dediği şeyi düşünelim. Yukarıdaki gibi kategoriler olduğunu da varsayalım. Bizim hala farkımıza varmamış C Tipi için yerimizi belli etmek ciddi bir kumar olabilir. Üstelik büyük ölçüde C Tipi varlık türü olması da daha olağan. İnsan yaşını her ne kadar bazı bilim insanları insanlığın yaşını 2 milyon yıl olarak bahsetse de bu kesin değildir. Sonuçta bulunabilen iskelet kadar bilgimiz var. Bununla birlikte piramitler gibi (saymayayım daha binlerce şey var) üstün bir teknoloji ve üstün bir ilimle yapıldığı şeylere sahibiz. Demek ki biz bir şekilde ya onlarla temasa geçtik ya da biz sıfırlandık bir şekilde. Evrene baktığımızda bizim gibi bir kaç milyon yaşında olan türler muhakkak büyük ölçüde C Sınıfına dahil olacaktır. Özetle Hawking mantıklıdır.

Burada da Hawking'in düşüncelerini anlatan bir video var:
Stephen Hawking UZAYLILAR [HQ] | Facebook Videoları İzle - İndir - Paylaş

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Koskoca evrende sadece insanların olduğu söylenemez bence. Bizim göremediğimiz bilemediğimiz çok alem vardır. Herkes kendi alemiyle...
Bencede herkes kendi alemiyle. Gezegenler arası farkları yaratan Allah, bunlar arasındaki sınırları da belirlemiştir. Gezegenimize müdahalede bulanabileceklerini düşünmüyorum.

dgnrkn.1994

Banlı Kullanıcı
Bazı ırklar çok ilerleyip boyut değiştirmiş kendilerini enerji haline getirmişlerdir.

damned

Kayıtlı Üye
Uzaylılar dünya yı zaten keşfetmiş ama gezegenler arası savaş veya istila ancak bilim kurgu filmlerinde olur...Evren in düzenini sağlayan yasalar izin vermez buna...

tevhid61

Banlı Kullanıcı
uzaylılar gerçekten var olsaydı bütün evrenin yaratıcısı allah olduğundan dolayı (müslümanlar için) bundan peygamberinde haberi olurmuydu acaba.aslında işini çine allah girince çok karışık oluyor yada peygamber bütün evrenin peygamberimiydi yoksa sadece dünyanın mı ? eğer gerçekten başka galaksilerde uzaylılar varsa bunun kıyametle bir ilgisi olabilirmi ve uzaylılarında allahın varlığından haberi varmıdır eğer varsa allahın resulünü biliyor olmaları lazım.yada allah onlara ayrı peygamber ve bize ayrı peygamber yolladı ve bundan insanların ve uzaylıların haberi yokmu aslında eğer varsalar ki biz insanlar bundan tam olarak emin değiliz allah iki farklı ırkı yaratmış olabilirmi ? ha birde işin içine şu giriyor hz.adem ve havva nın hikayesi (cennettten kovulma dünyaya gönderilme vs.) birde bu girince çok karışık bir hal alıyor bu olay.

SeyyiD1109

Kayıtlı Üye
uzaylı demek biraz komik ama olmadığını düşünmek çok daha komik.. komikliğin nedeni ise şu ,başka bir galaktik forma göre bizlerde uzaylıyız... iyilermi kötülermi bunu tartışmakta yersiz..çünkü mutlaka iyiler olduğu gibi tam terside olabilir...

striker

Kayıtlı Üye
bence , uzaylılar varsa bile üstün teknolojiye sahip değillerdir, hatta teknolojiye bile sahip değildirler. böyle rutin yaşantıları olan , zarurui ihtiyaçları olan , onları karşılamak için çaba sarfeden canlılar olabilir.
bu uzaylılarında , mantıklı düşünemediğini beyinlerinin olmadığını düşünüyorum.
özür dileyerek hayvanımsı bir yapıya sahip , canlıların var olabileceklerini düşünüyorum.

maceracı

Kayıtlı Üye
İş
Ders,bilgisayarda takılmak,...
bence uzaylılar var kuran dada yazıyor gökte yıldızları binek edinmiş ruhaniler var diye bunlara insan lafı karışırmış olabilirim tam hatırlamıyorum hem kuran ı gösterip uzaylılar yok diyenler o ayetlerdeki cahillerdir allah bizden üstün varlık yaratmamış ama bu onların gelişemiyeceğini söylemiyor mesela raptorlar insan dan daha azda olsa bir çocuk kadar zeki olsa daha fazla milyon yıl yaşasaydılar gelişebilirlerdi örnek olarak maymunlar,yunuslar ve bazı sürüngenler 3-4 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahiptir.

uzaylılar var allahü teala evreni yaratırken öyle hassas yapmışki bazı mucizeleri uzaylılar yapmış olabilir örneğin:
tevratta israillilerin kutsal helva maiknesi var örnek olarak alman mühendisler tüm ayrıntılardan yararlanarak yosun la ilgili bir besin yaptığını keşfetmişler NASA 1960-1970 yılları arasında bazı astronotları sadece yosunlu su ile besilyerek deney yapmışlar bence orada allahın yarattığı diğer varlıklar insanlara ya acımış yada kendi peygamberlerine vahiy gelmiştir...

maceracı

Kayıtlı Üye
İş
bence uzaylılar var kuran dada yazıyor gökte yıldızları binek edinmiş ruhaniler var diye bunlara insan lafı karışırmış olabilirim tam hatırlamıyorum hem kuran ı gösterip uzaylılar yok diyenler o ayetlerdeki cahillerdir allah bizden üstün varlık yaratmamış ama bu onların gelişemiyeceğini söylemiyor mesela raptorlar insan dan daha azda olsa bir çocuk kadar zeki olsa daha fazla milyon yıl yaşasaydılar gelişebilirlerdi örnek olarak maymunlar,yunuslar ve bazı sürüngenler 3-4 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahiptir.

uzaylılar var allahü teala evreni yaratırken öyle hassas yapmışki bazı mucizeleri uzaylılar yapmış olabilir örneğin:
tevratta israillilerin kutsal helva maiknesi var örnek olarak alman mühendisler tüm ayrıntılardan yararlanarak yosun la ilgili bir besin yaptığını keşfetmişler NASA 1960-1970 yılları arasında bazı astronotları sadece yosunlu su ile besilyerek deney yapmışlar bence orada allahın yarattığı diğer varlıklar insanlara ya acımış yada kendi peygamberlerine vahiy gelmiştir...

maceracı

Kayıtlı Üye
İş
bence uzaylılar var kuran dada yazıyor gökte yıldızları binek edinmiş ruhaniler var diye bunlara benim lafım karışırmış olabilir tam hatırlamıyorum hem kuran ı gösterip uzaylılar yok diyenler o ayetlerdeki cahillerdir allah bizden üstün varlık yaratmamış olabilir ama bu onların gelişemiyeceğini söylemiyor mesela raptorlar insandan daha azda olsa bir çocuk kadar zeki olsaydılar daha fazla milyonlarca yıl yaşasaydılar gelişebilirlerdi örnek olarak maymunlar,yunuslar ve bazı sürüngenler 3-4 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahiptir.

tevratta israillilerin kutsal helva maiknesi 40 yıl çölde yaşadıklarında yedikleri besinin kaynağı alman mühendisler tüm ayrıntılardan yararlanarak yosun la ilgili bir besin yaptığını keşfetmişler NASA 1960-1970 yılları arasında bazı astronotları sadece yosunlu su ile besilyerek deney yapmışlar ve başarılı olmuş bence orada allahın yarattığı diğer varlıklar o anda israiloğullarına ya acımış yada kendi peygamberlerine vahiy gelmiştir...

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Belgesellerindeki konuşmalarından anladığım kadarıyla şöyle bir adamdır.
Stephan Hawking; Allahtan korkmaz, kuldan utanmaz dedikleri türdendir.
Hiçbir Tanrıya inanmadığı gibi, görünmeyen hiçbirşeye de inanmaz.
Materyalist, bilimsel bir adamdır. Kendisine faydasız, düşüncesiz bir adam bence.

Bu adamın uzaylılarla görüşmeyin derken neden korktuğunu anlamadım.
Dine, imana zarar getirecek diye olmasa gerek.
Alıp,bizi kaçırırlar diye olsa; insanlığı neden umursasın.

O adamın uzaylılara inandığını da sanmıyorum.
İnanmazken niye böyle birşey demiş anlamadım.
Bence bu sözler ona ait değil veya ben adamı çok yanlış
anlamışımdır.

striker

Kayıtlı Üye
elin adamı uzaylılarla konusmayın , diye günümüzde tartısılması en son gerekn konulardan birisine değiniyor,
bir nevi paparazzilerin az sonra diye milleti uyutmasına benzetiyorum.
söylenecek okadar söz , dinlenecek okadar değerli kişiler arasından, bir söze takılıp kalmamak gerekir.
önce söze bakarım sözmü diye ... söyleyene gerek yok bence.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Uzaylılar varmı yokmu bilinmez ama eğer varsalar bile kötü niyetli olmadıkları çok açık çünkü kötü niyetli olsalar şimdiye kadar o teknolojiyle zaten olan olurdu.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Düşman olarak gösterip kaos yaratmaya çalışıyorlar sadece insanların iyileri var kötüleri var onlarında iyileri var kötüleri var gerçi hergün yolda görmüyoruz ki konuşalım :) adam bi acayip konuşmuş

deşti

Banlı Kullanıcı
Uzaylı varsa dünyaya bir gözükseler belki dünyada birbirine olan savaşlar biter de birlik olur dünyalılar