Ölmeden Önce Ölmek

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
Ölmeden Önce Ölmek
Yöntem çok basit : Cep telefonunuzda ses kayıt sistemi varsa olur yada bir mp3 çalarınız varsa yine bir şekilde kayıt edip kulaklıklarla dinleyebilirsiniz.. Akşamları yatmadan evvel yataktayken yani, 20 dakika dinleyeceksiniz, kayıt ettiklerinizi.. 5 dakikalık bir kayıt yaparsanız tekrar ederek 20 dakikaya tamamlayıp dinleyebilirsiniz.. sabah uyanır uyanmaz gözlerinizi açmadan hemen yine takın kulaklıklarınızı ve yine bir 15-20 dakika dinleyin.. yaklaşık olarak bir ay bir süreyle uygulayın..

Kendi sesinizle kaydedeceğiniz şeyler : Ben çok özelim..
ben çok mükemmelim.. ben çok değerliyim.. ben çok iyiyim.. ben muhteşemim.. ben tepeden tırnağa özelim.. ben çok güzelim.. ben tepeden tırnağa eşsizim.. ben çok zekiyim.. ben çok başarılıyım... ben çok özel biriyim... ben elmaslar değerindeyim.. ben mükemmelim.. vs.. bunları kendi sesinizle kayıt edip 5 dakika olacak şekilde baştan başlayıp devam edebilirsiniz. hafif kısık bir tonda dinleyin rahatsız etmeyecek düzeyde ve duyabileceğiniz kadar kısık..

bunları yaparken enerjilerle falan uğraşmayın , başka türlü ibadet tarzı şeylerde yapmayın..sadece bunu yapın ve kendinizde olacakları gözleyin ve gözlemlediklerinizden de kimseye bahsetmeyin..

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
Konuyu birden fazla yere açtığımın farkındayım, sadece çok fazla insana ulaşmasını istediğimden değişik konu başlıklarında görünmesinden dolayı yaptım, biraz bekledikten sonra kaldırabilirseniz fazla olanları sevinirim ...

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
Ölmeden Önce Ölmek
Yöntem çok basit : Cep telefonunuzda ses kayıt sistemi varsa olur yada bir mp3 çalarınız varsa yine bir şekilde kayıt edip kulaklıklarla dinleyebilirsiniz.. Akşamları yatmadan evvel yataktayken yani, 20 dakika dinleyeceksiniz, kayıt ettiklerinizi.. 5 dakikalık bir kayıt yaparsanız tekrar ederek 20 dakikaya tamamlayıp dinleyebilirsiniz.. sabah uyanır uyanmaz gözlerinizi açmadan hemen yine takın kulaklıklarınızı ve yine bir 15-20 dakika dinleyin.. yaklaşık olarak bir ay bir süreyle uygulayın..

Kendi sesinizle kaydedeceğiniz şeyler : Ben çok özelim..
ben çok mükemmelim.. ben çok değerliyim.. ben çok iyiyim.. ben muhteşemim.. ben tepeden tırnağa özelim.. ben çok güzelim.. ben tepeden tırnağa eşsizim.. ben çok zekiyim.. ben çok başarılıyım... ben çok özel biriyim... ben elmaslar değerindeyim.. ben mükemmelim.. vs.. bunları kendi sesinizle kayıt edip 5 dakika olacak şekilde baştan başlayıp devam edebilirsiniz. hafif kısık bir tonda dinleyin rahatsız etmeyecek düzeyde ve duyabileceğiniz kadar kısık..

bunları yaparken enerjilerle falan uğraşmayın , başka türlü ibadet tarzı şeylerde yapmayın..sadece bunu yapın ve kendinizde olacakları gözleyin ve gözlemlediklerinizden de kimseye bahsetmeyin..

Olumlama sözlerinden özet derlediğim kendime ait bir uygulama yöntemdir... tarafımdan uygulanmıştır :)

wblackw

Kayıtlı Üye
konu fazla yerde. konu altında flood yapılıyo. ayrıca bu yaptığımız şeyin ''ölmeden önce ölmek'' yada herneyse bi alakası yok. Bu egosu zedelenen kendine güvenini yitiren kişiler bir çeşit meditasyon aracıdır. konu kilit lütfen.

ryder

Kayıtlı Üye
bence bu meditasyon değil.İnsanı kendinden nefret ettirip yaşarken öldürme duygularını köreltme yöntemidir :) Sevdim

DreamDuality

Kayıtlı Üye
@EmrysCalista
Beni aydınlatırsanız sevinirim;çünkü anlamadım.

Böyle bir emp3 dinleyince kişinin kendine cesareti artar.
Kişisel egosu artmaz mı? Ben harikayım, dünyalık hayata yönelirim gibi
bir duygu oluşturmaz mı? o tadı verdi şahsen.

Ölmeden önce ölmek deyimi ise; kişisel egosunu ayakları altında
çiğnemiş, ulvi ilim olunda dünya hayatından geçmişlere denilmez mi?
Derviş yolu,erenlerin yolunda olanlar için kullanılmıyor mu?

Ben mi yanlış biliyorum deyimin anlamını, o yüzden sorma ihtiyacı hissettim.

dreamy

Kayıtlı Üye
@EmrysCalista
Beni aydınlatırsanız sevinirim;çünkü anlamadım.

Böyle bir emp3 dinleyince kişinin kendine cesareti artar.
Kişisel egosu artmaz mı? Ben harikayım, dünyalık hayata yönelirim gibi
bir duygu oluşturmaz mı? o tadı verdi şahsen.

Ölmeden önce ölmek deyimi ise; kişisel egosunu ayakları altında
çiğnemiş, ulvi ilim olunda dünya hayatından geçmişlere denilmez mi?
Derviş yolu,erenlerin yolunda olanlar için kullanılmıyor mu?

Ben mi yanlış biliyorum deyimin anlamını, o yüzden sorma ihtiyacı hissettim.

başlık içeriğindeki motivasyon sözleri ile başlık ismi alakasız..bu konuda katılıyorum..

ölmeden önce ölmek ; egoyu sıfırlamak ve dünyadan kendini soyutlamak gibi birşey sanırım..

ben mükemmelim gibi sözler ise kendi değerini bilmek veya özgüven ile ilgisi var..

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Yanlis anlamayin ama ben hic birsey anlayamadim.
Tamam! Tesekkurler,birseyleri deneyip paylastiginiz icin ama biraz daha aciklayici olsa cok daha iyi ve tam olurdu.
"Sonuclardan kimseye bahsetmeyin" gibisinden birsey demissiniz.
Sizde ne gibi sonuclar ortaya cikardigini da merak ettim dogrusu.Cunku ; "Olmeden once olmek" gibi bir baslik var konuda .
Iyi forumlar...

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
konu fazla yerde. konu altında flood yapılıyo. ayrıca bu yaptığımız şeyin ''ölmeden önce ölmek'' yada herneyse bi alakası yok. Bu egosu zedelenen kendine güvenini yitiren kişiler bir çeşit meditasyon aracıdır. konu kilit lütfen.

Ölmeden önce ölmek yada herneyse !!! bu yazdığınızın anlamını bilmeden yazdığınızı düşündüm.. bunları bilemeden alakası olup olmadığını çıkartamazsanız sanırım.. ve kilitte isteme hakkınız olmaz..

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
başlık içeriğindeki motivasyon sözleri ile başlık ismi alakasız..bu konuda katılıyorum..

ölmeden önce ölmek ; egoyu sıfırlamak ve dünyadan kendini soyutlamak gibi birşey sanırım..

ben mükemmelim gibi sözler ise kendi değerini bilmek veya özgüven ile ilgisi var..

Ego, bizim kimliğimizi oluşturur ve dünyayı algılama biçimimizi, ama dünyayı doğru algıladığımızı nasıl bilebiliriz, sadece ego halinde aldığımız bilgilere göre. peki ego olmasa dünyayı nasıl algılardık ??? evet bu ego yu sıfırlamak ve dünyayı değişik bir bilinç düzeyinden algılamak üzere bir farkındalık yöntemi diyelim.. sadece kendi değerini ve normal özgüvenin dışında, çok daha büyük bir değer ve dünyayı, yaratılışı bilmekle ilgili bir deneyim oluşturmak..

Egoyu burda tersten sıfırlıyoruz, yani çeşitli çilelerle,eziyetler ile değil ona ihtiyacı olan güveni, değeri bol bol verip sıfırlamak, bu diğer yönteme göre çok daha hızlı , acısız ve etkili bir yöntem..

Kimseye söylenmemesi gereken şey ise bu yöntem sonucunda oluşan farkındalık, bildiğiniz farkındalıklardan daha üst olduğu için, ki bende öyle bir etkisi oldu, Tasavvufta hal lerde yaşanan sır denilen şeyler gibi söylenmemesi hayrınıza olur ... (yaşadığınız her ne olur ise size kalsın ) ...

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
Tasavvuf bölümünde de Ölmeden önce ölmek konusuna yazdığım açıklamaları okursanız, açıklamalar yeterli gelecektir sanırım..

Ben çıkarsa aradan kalır sana yaradan, ben = ego ...