Zararlı kişiler için kalp sıkıştırma,pişman etme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aslimcim

Kayıtlı Üye
Kalp sıkıştırma değil, bildiğiniz beddua okumasıdır. Okumadan bir anlamını araştırsın bence herkes. Bir kez okudum pişmanım, bir daha öleceğimi bilsem okumam.

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Aslimcim; Sizdeki tecrübesi nasıl oldu acaba ? Yorumunuzda olumsuzluk var.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Sn Angeles; Haklısınız. Fakat kişinin kendini haklı görmesi yaşamı, yaşam tecrübesi, kültürü ile ortaya koyduğu bir durumdur. Danışılacak bir kurum da olmadığına göre kişi kendisi karar verecektir. Evet dediğiniz gibi sonradan acısı çıkar. Mazlum insanlara yapılırsa adaletli değil. İlahi adalet denilen şey orada kendini gösterir. Ben bu yorumu okurken bıraktım, çok rahatsız edildim, rahatsız oldum, nefes alamadım vs gibi geri dönüşleri okuyunca belki yararı olur diye yazdım. Fakat sonuç aldım mı ? İnanınız ben de bilmiyorum. Oldu ya da olmadı hiç bir fikrim yok.
Yok ben zaten sizin şahsî olarak haklılığınızı veya haksızlığınızı sorgulamıyorum.Bu bana düşmez zaten.Nitekim; bunu okuyanın kendince haklı tarafı mutlaka vardır.Kalkıpta ufacık bir sebep için bunu okuyabilecek biri sanırım yoktur.Varsa zaten vicdanıyla Allah'a havale etmek gerek.Sonucunu olup olmadığını belki bi zaman sonra duyarsınız.
Kalp sıkıştırma değil, bildiğiniz beddua okumasıdır. Okumadan bir anlamını araştırsın bence herkes. Bir kez okudum pişmanım, bir daha öleceğimi bilsem okumam.
İşte benim kastettiğim bu tip okumaların hepsindeki bu "risk".99 kişi okur hiçbişey olmaz hatta bedduası anında tutanda olur 1oo. kişi böyle bişey yaşayıverir.Ben kendi adıma bu riski göze almam ne kadar canımı yakarsa yaksın. Ters teperse canımın dahada yanabileceğini düşünürüm.Kendimede kastım olmadı hiç ,o yüzden düşünmem bile okumayı..Allah'a bırakırım O zaten verir cezasını.Okuyanada saygım var,her zaman her düşünceye,eyleme,fikire olduğu gibi.

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Angeles; Sizinle forumlarda karşılaşıyoruz. İnsanlara bu tür şeylerde akılcı yol gösterdiğinizin de farkındayım ben (yoksa arkadaş listemde olamazdınız değil mi? ). Ben beddua ve de bu konuda formüllü uygulamalar konusunda üyelerin yazdıklarını çok çok irdeleyip , kendileri ile yüzleşmelerini sağlayacak önerilerde bulunan biriyim. Bunun beddua olduğunu , dua olamadığını yazmıştım ben de. Eğer bir insan ilahi adalet sisteminde haklı ise, uygulamaya, özel formüle de gerek yok. Dilemesi yeter, ilahi adalet kendi sistemi içerisinde haklıya hakkını verir, haksızı da bir güzel cezalandırır. İnsanların yaptıkları bir hata var. Sevgilisinden ayrılmış , vayyy diye çığlık çığlığa büyü , intikam formülleri uygulamaya kalkıyorlar. Halbuki bilmiyorlar ki, bu doğal ayıklama, doğruyu bulma yolu. O insanlara erken gösteriliyor belki o insanın yanlışı. Akıllı olsalar , bir güzel analiz ederek kazanımlarına şükrederler. Bunu da anlıyorum. Çoğu genç bu arkadaşlarımızın. Aşk acısının dünyanın en büyük acısı olduğunu sanıyorlar yaşları gereği. Sırada evlat acısı, eş acısı, ana baba acısı var. Yaşamı yeni keşfettikleri için haliyle görerek , yaşayarak tecrübe edecekler. Kollarında yemek yiyemeyen lösemili dünya güzeli 4 yaşındaki kızının aç olmasından acı duyan annenin günlerce çocuğuna ihanet edecek hissi ile yemek yemediğini gördüm ben. Kimse böyle acı yaşamasın. Benim uygulamayı yapma nedenim kesinlikle haklı olduğuma inancımdır. Hayatımı kontrol etme noktasına gelen ahlaksız insanlardır okumamın nedeni. Zaten haksız iseniz hiç bir işe yaramayacak, hatta sizi bulacaktır. Buna da inancım açık ve net. Masum bir insana etki, melekler ve yaradan tarafından zaten engellenecektir. Bunu yapmanız, sadece adaletin yerini bulması için bir uyarandır dilekçe gibi yani. Yaradan izin vermezse altın yaldızla da dilekçe yazılsa bir işe yaramaz. Aşk acısı , sevgilim terk etti acısı vs değil, benim halılığım başka. Karar yüce yaradanındır.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Konuyu dağıtmadan Allah'ın büyü,negatif okumalar vs.. izin verip vermemesine bir yorum getirmek isterim.Aslında bu benim yorumumda değil aldığım bir bilgi.Bende duyduğumda şaşırmıştım çünkü bilmiyordum.Geçen yıl ramazan ayında yapılan programlaran birinde (adını es geçiyorum) bir soru geldi bu hocaya.Soru şu:"Büyünün tutmasına Allah neden izin verir?"Cevap şu:"Çünkü bazı insanların sınavını Allah büyüden verdirir.Buna dayanıklılığı,sabrı,inancı,tepkisi nedir,büyünün tutmasıyla ölçülür." Buyrun burdan yakalım.
Şimdi Sayın Madasin ;"haksız yere büyü tutmaz melekler Allah korur" demişsiniz.Allah her daim koruyucudur tabi. Ancak bunu yaşamamız yazılmışsa melekler zaten müdahale edemez,Allah 'ın kuralları dışına çıkamazlar.Özgür iradeleri yoktur.
Olayın diğer yanıda;her büyü tutan kişi kötümüdür?Yapan haklımıdırda büyü tutuyor.Böyle birşey söz konusu olamaz takdir edersiniz ki..Hatırlarsanız bi ara sizede Sayın Uruma'a bakım yaptırın demiştik.Size böyle birşeyin tutmasından şuphe etmiştik.Sizinde şupheleriniz ve verileriniz üzerine..
Şimdi sizde böyle birşey varsa( ki umarım yoktur,)siz haksız veya kötümüsünüz?Tabiki değil.
Velhasıl ben yukarıda yazdığım cevaba katılıyorum.Melek gibi bir insanın sınavı büyüden olabilir ve gayette güzel tutar.En büyük sınavları,acıları,Peygamberler yaşamıştır.Allah Peygamberine niçin bunu reva görsün?Demek ki bu bir sınav.Hz.Eyüb'ün sabrı bunun belki en güzel örneği..

madasin

Kayıtlı Üye
Haklısınız. Bu bir bedduadır, büyüdür. Ben bunu inkar etmiyorum ve kabul ediyorum. Fakat tüm hayatınız kötülerin eline geçti ise ve artık onlar yönetmeye başladılar ise, burada mazlum kim acaba ? Büyü günahtır, yasaktır. Benim bunlara hiç itirazım yok. Hatta bazı sayfalarda bu konularda üyelerin haklılığı var mı konusunda kendilerine sorduğum sorular vardı. En son üyelerimizden Sn pembekuvars konu açmıştı ve bu uygulamayı yaptığını orada belirtmişti, bir üyeye önermişti. Ben kimseye önermem. Çünkü haklılığını bilemem. Onu söyleyen hoca sure ve ayetten örnek verdi mi acaba? Kuranda sadece yasak olduğu konusu hk bilgim var benim. Fakat , yaradan izin verir hatta büyüyü tutturur, bu da sınavınızdır ... Bu bakış açısı. Yapan sonucuna katlanır. Bazen zalimler öyle ileri gidiyorlar ki, belki de karşınıza bu uygulamalar o nedenle çıkıyor. Zalim uslanmıyorsa, arsızlığı her gün artıyorsa, bir ömür boyu acı çekeceğinizi, milyarlarca lira size oyun kurup ödeteceklerini görüyorsanız mücadele edersiniz. Babanız yoğun bakımda iken beş parasız sizi ortada bırakıyorlarsa ve halinize gülüyorlarsa inanınız yaparsınız. Bazı insanlar çekip silahı öldürüyorlar bu tip insanları. Cezası aynı mıdır acaba? bilemem fakat benim canım çok yandı. Sabahlara kadar uyku uyuyamayan bir insan oldum. Yaptım. Hiç rahatsız olmadım. Haklılığım kesin ve net. Peygamberler de savaş yapmışlar mücadele etmişler. İnsan öldürmüşler. Sorgulamıyoruz, haklı olduklarını tarih söylüyor, kitaplar söylüyor kabul ediyoruz. Zalimle savaş hak diye kabul edilmiş. Ben 5 yıldır mücadele ediyorum. Ben inandım haklılığıma ve yaptım. Niyet ederken de haklı isem kabul et , değilsem hiç bir etkisi olmasın dedim kendimce. Burada büyü yapan öbür tarafta cezalandırılır mı tartışması yapmak anlamsız. Burada büyü konuşulur , tarif edilir. Tartışılması gereken yaparken haklı mısınız? Vicdanen rahat mısınız? Kul hakkına müdahale ediyor musunuz ? Hırsınıza yenilip kendinizi haklı mı çıkarmaya çalışıyorsunuz ? Hesabını akşam başınızı yastığa koyunca hiç bir etki altında değilken haklıyım çıkarımını yapabiliyor musunuz ? Bu sorduklarım ortaya net çıkıyorsa sorun yok. Benim helal emeğim , kazancım gözümün içine bakılarak ve alaya alınarak aşağılanarak gasp ediliyor. Yıllarca çalışıp biriktirdiğim uçtu gitti. Devletin hakimi savcısı bile ' sana tuzak kurmuşlar , davalara girme , babana koş ' diyebilecek kadar insanca davrandılar bana. Çünkü o kadar çok katil, ahlaksız , tecavüzcü görüyorlar ki insanı tanıyorlar. Ben yıllardır hiç bir şey yapmadım bu insanlara. İlk defa bunu uyguladım. Hesabını da veririm.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Sayın Madasin ben "Şadidel Batşi " uygulamasında ,yapılır yada yapılmaz bunu geçtim son paylaşımımda.Az öncede dedim ya bunu yargılamak,sorgulamak bana düşmez.Tek bi noktaya değindim sizin yazınızdan.İyi insana büyü tutar mı ?Bunun üzerine birkaç bişey yazdım.Yoksa tekrarlıyorum bunu; ben yapmam ama benim yapana, yapacağını düşünene saygım var zaten.Herkesin hür iradesidir.Yapanların illaki canı fena acıtılmıştır bundan da eminim.Tek temennim (sizde biraz öncede değindiniz zaten), çocukça konular için bilinçsiz yapılmamasıdır.
Bu konu sanırım yazdıkça sonu gelmeyecek,çorap söküğü mevzulardan:)Neyse,iyi forumlar..

madasin

Kayıtlı Üye
Siz doğruyu yapıyorsunuz. Ben de yaptım yapıyorum diyenlere soruyorum. İyi insana büyü tabi ki tutar. Fakat benim kişisel inancım, çok masum insanlara sanki çok kötü etkiler olmayacağı yönünde. Aslında gönlüm öyle istiyor. Benim orada anlatmak istediğim ( meleklerin korudukları , koruduklarına inandığım ) bebeklere büyülerin tutmadığı konusunda bir şey okumuştum ben. Hatta burada da rastladım aynı bilgiye. Aynı şekilde iradesi ile önlem alamayan, kendini koruyamayan, kötülük nedir bilmeyen insanlara işlemeyeceği inancındayım ben. Örn : 40 yaşında, zekası bebek zekası. Düşünün ne kadar masum. Bu tür insanlara yapılırsa, en şiddetlisi ile cezalandırılsınlar zaten. Ben, bunun özünün çok şiddetli bir pişmanlık olduğunu okudum. Dedim ki ' fark etsinler, bir mazlumla uğraşmanın bedeli olduğunu bilsinler, bana ne diliyorlarsa aynısı onları bulsun, parasız kaldım, aynısını onlar da yaşasın ' dileğim aynen bu şekilde idi. Ben yazılarımı okuyorsanız, sevgili derdi, eşim bana soğuk büyü yapayım , birine aşığım o da bana aşık olsun vb gibi dertleri zaten hemen mercek altına alıyorum. Herkesin derdi kendine büyük. Fakat sorgulamalarını sağlamaya çalışıyorum. Doğal akışa müdahale etmenin erdem olmadığını, başarı olmadığını, bundan kazanacaklarının da zafer olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Benim durumum böyle. Benim normal yaşam akışıma müdahale ediyorlar. Ben bunu durdurmak istedim. Bunu yapmaya kalkanlara da örnek olsun. ' aylık sevgilisi çekmiş gitmiş, ayılıp bayılmanın alemi yok. Hayat neler gösteriyor, okusunlar bu örnekleri öğrensinler. Ben hep insan olarak sabırla bekledim. Akıllandılar mı hayır? benim yaşadıklarımın aynısını yaşasınlar , nasılmış görsünler. Empati böyle öğretilir işte bazı vicdansız insanlara.

ebi

Kayıtlı Üye
ben simelim bab tam olarak bu duayı yazabilirmisin lütfen :(

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Simelim; Bu sayfaya daha önce de yazmışsınız sanırım. Siz ne için istiyorsunuz , yani, ne için yapmak istiyorsunuz?

zAchriell

Kayıtlı Üye
böyle birşey yok inanmayın allahın sopası yoktur hiç ummadıgı bir zamanda onunda basına birşey gelir siz sadece yaşayın sizi üzseler bile üzülmemiş gibi hayatınıza mutlulukla devam edin zamanı gelınce hersey olur zaten o size kötülük dahi yapsa siz onun günahına girip ona zarar gelmesini istemeyin ondan bir farkınız kalmaz sizinde

sırkanar91

Kayıtlı Üye
insanların acı çekmesi nasıl bir insanı mutlu edebilir çok kötülüğü dokunmuş olabilir ama onun acı çekmesi sizin o acıyı çektiğiniz gerçeğini değiştirmeyecektir ve o acıyı hep hatırlayacaksınız sizinde bir farkınız kalmayacak kalbinizi kinden fesatlıktan arındırın yazık gerçekten.

ebi

Kayıtlı Üye
Gülşahcığım bana bu tarifi eksiksiz olarak özelden mjs atabilir misin rica etsem bana zarar veren bir kişi için denemek istiyorum :banghead:

ebi

Kayıtlı Üye
Anjın_San herşeyi göze alarak yapmak istiyorum eğer yardımcı olursan çok sevinirim özelden msj atabilirsin :)

yhkjh

Kayıtlı Üye
banada bunun tarifini özelden atın lütfen çok ihtiyacım var

4

43887

Konu içinde admin uyarı notu yazmış. Uygulama eksik uygulasanızda işinize yaramaz. Üye aktif değil eski konu bu yüzden gerek özelden, gerek konuya mesaj yazmak gereksiz. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...