Bi Çok Kişinin Yaşadığını Duyuyorum Acaba Lusidmi ??

Sennin

Kayıtlı Üye
Uyurken bir anda biyerden düşüyormuş gibi hissedip yatağa sıkıca sarıldığınız oldumu.Bi çok kişi bu olayı yaşıyormuş bunun ne olduğunu soracaktım.konu yanlış yerdeyse özür dilerim.

A1D

Kayıtlı Üye
normalde insan uykuda ruhu çıkar banada oluyodu hemde yatak odasının tavanına yüzümü çarptım zannetmiştim. ruh rüya sırasında çıkar hızlı göz hreketleri görülür

raymond

Kayıtlı Üye
evet arkadaşım bana da çok oluyor... bazende yatağın dibine girecekmişim gibi boğuluyormuşum gibi hissediyorum nedeni ne bilmiyorum... nedenini bilen yardımcı olabilir mi?

_evr_

Banlı Kullanıcı
Beyin uykuda iken vücudun uyanması diyebiliriz bu duruma. Normalde önce beyin uykuya geçer sonra vücut. Uyanırken de önce beyin uyanır sonra vücut. Bazen beyinden sinyal gelmediği halde vücut uyanır. Beynin yönlendiriciliği olmadığı için kaslar kendiliğinden gelişi güzel hareket etmeye başlar (kasılma dediğimiz durum). Bunu fark eden beyin durumun kontrolünü ele almak için aniden uyku halinden çıkar. O düşme hissini işte bu anlarda yaşarız
Lucid ,rüyada olduğunu fark etmekten ziyade kontrol edebilmektir..

işlemci

Kayıtlı Üye
Açıklama için teşekkürler ilginç bi durmmuş :)

Sennin

Kayıtlı Üye
Açıklamalarınız için hepinize teşekkür ederim.

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Evet oldu :D gerçekten düşüyormuş gibi hissettim.Ayrıca rüyada herhangi bir yakınımın öldüğünü gördüğümde,o kadar derinden bir acı hissediyorum ki...Bir daha onları göremeyeceğim duygusunu birebir yaşıyorum.Hatta bir kez babamı o şekilde gördüm.Giderken el sallıyordu :D .Babam gitmesin diye koşuyordum.Bir uçurtma düşünün.Havada ilerler. Siz de çayırda uçurtmaya bakarsanız.O şekilde bir tablo vardı.Beni yaptığın birşeyle geri getirebilirsin diyordu.Ve uyandığım da o kadar mutsuzdum ki .Bildiğiniz ölümü yaşamış gibiydim.