rüyalarımı hatırlayamıyorum artık ???

schutze07

Kayıtlı Üye
Sebebi ne olabilir acaba varlıklarla alakası olabılırmı? 1 haftadır yoğun bi şekilde görüyorum hissediyorum hatta fısıltılarını bile duyuyorum rüyalarımı hatırlayamıyorum uykumdan rüyamdan bile zor ayrılarak uyanıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

@Y$e

Kayıtlı Üye
Aynı durum bende de var kardeşim.Rüya görüyorum ama kalp atışlarım tavan yapıyor,zar zor uyanıyorum ve gün boyunca çok yorgun oluyorum.Ama hiçbir şey hatırlamıyorum ama o kadar çok rüya görüyorum ki anlatamam.

La-edri

Kayıtlı Üye
Ruyalarin unutulmasinin bir cok sebebi var bende cogu zaman artik unutuyorum,oysa eskiden en ince detayina kadar hatirlayabiliyordum..
Ve bir sebebinin cok fazla meskuliyeten unutuldugunu ögrendim, yani sorunlar vsa bunlarile cok meskul oldugumuzda kendimizi bir nevi perdelemis oluyoruz..
Ama bu tabiki saadece tek bir sebeb oysa sebebleri coktur..
syg.

Ori

Kayıtlı Üye
Konuyla fazla ilgili değil ama ben geceleri 4-5 saat uyuyorum rüya görmüyorum ama gece 8 saat veya daha fazla uyuduğumda rüya görüyorum ve rüyalarımı fazla unutmuyorum rüya görmenin ve unutmamanın tek çözüm yolu düzenli uyku bence. :) Tabi o da bizde yok :D

schutze07

Kayıtlı Üye
Hepinize ayrı ayrı teşekkürler ama benim dediğim çok farklı sanırım anlatamadım yine :)

mally

Kayıtlı Üye
Sevgili Duman Lekesi'nin tavsiyesidir:

Allahümme garetin nücumü vehede etil uyunü ve ente hayyün kayyumü la te'hüzüke sinetün vela nevmü ya kayyümü ehdi leyli ve enmi ayni.

Bu duayı cumadan başlayarak 7 gün her sabah kalktığınızda okuyun. Hem rehber rüyalarınızı ayırmanıza hem de rüyalarınızı hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Arkadaşlar benim araştırmalarıma göre (bilim ve teknikk hangi sayısı olduğunu unuttum) rüyaların hatırlanmaması gerekirmiş beynimiz için böylesi daha sağlıklı oluyormuş. Bazı rüyalarımızı hatırlayamayız ve hatırlamak için düşünürüz, bunu yapmamamız gerekiyormuş, hatırlananlara tamam ancak gece görülen rüyaların üzerinde çok fazla durmamamız gerekiyormuş benden söylemesi..

mally

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar benim araştırmalarıma göre (bilim ve teknikk hangi sayısı olduğunu unuttum) rüyaların hatırlanmaması gerekirmiş beynimiz için böylesi daha sağlıklı oluyormuş. Bazı rüyalarımızı hatırlayamayız ve hatırlamak için düşünürüz, bunu yapmamamız gerekiyormuş, hatırlananlara tamam ancak gece görülen rüyaların üzerinde çok fazla durmamamız gerekiyormuş benden söylemesi..

Hatırlanmaması gereğinin nedenlerini, hatırlanmamasının yarar ve hatırlanmasının zararlarını da yazarsanız enteresan bir bilgi paylaşımı olacak.

schutze07

Kayıtlı Üye
Sevgili Duman Lekesi'nin tavsiyesidir:

Allahümme garetin nücumü vehede etil uyunü ve ente hayyün kayyumü la te'hüzüke sinetün vela nevmü ya kayyümü ehdi leyli ve enmi ayni.

Bu duayı cumadan başlayarak 7 gün her sabah kalktığınızda okuyun. Hem rehber rüyalarınızı ayırmanıza hem de rüyalarınızı hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

Çok teşekkürler diğer mabet üyelerininde çok işine yarayacaktır ben uzun zamandır dua okuyamıyorum ama telefonumda kayıtlı okuyabilceğim zamanı bekliyorum:Angel_anim:

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar,

Bu hatırlama işlemi için, gereken beden unsurlarından da bahsetmekte fayda var.

Öncelikle uyku süreniz kısıtlıysa veya sabaha dek sık sık uyanıyorsanız bu, rem boyutuna inilemiyor, yani haberci rüyalar için gerekli olan katmana ulaşamıyorsunuz demektir. Bu şekilde görülen rüyalar da haberci olmaz, hatırlanmaz. Yani standart uykunuzu almanız şarttır.

Çok ağır, beden gücü gerektiren işlerde çalışmak veya bazen yoğun spor çalışmaları da sağlıklı uykuya engeldir. Dolayısıyla dinlenemeyen beden üç katmanı da görebilecek düzeyde uyku uyumanıza mani olacaktır.

Akşam veya uyumadan evvel, ağır yemekler veya rahatsızlık veren gıdalar alıp yatarsanız, yine sağlıklı uyku uyuyamayacağınızdan, hem rüyanız manasız olur hem de kabus v.s. görmeniz bile söz konusu olacaktır.

Yine Mally' nin yukarıda vermiş olduğu duayı okumanız, en uygun ve dinlendirici uykuyu uyumanıza yardımcı olacak, baştan sona dek rüyalarınızı hem lucid hem de haberci olarak ayırıp, hatırlamanızı sağlayacaktır.

En mühimi de şu ki, bilhassa birçok rüya uygulamasını (lucid, istihare, astral çalışmalar v.s.) aynı hafta veya gün içinde uygulayanlar içindir uyarım;

Bu şekilde karmakarışık bir sistemle çalışıyorsanız, bir süre sonra rüya hafızanızın da metronomu bozulacak ve hatırlamakta güçlük çekeceksiniz. Rüya uygulamaları yaparken kategorize edip, her bir uygulamaya belli bir süre ayırmanız daha faydalı olacaktır.

Gece birden fazla rüya görenler, en son rüyayı hatırlayıp önceki rüyalarını hatırlamıyorlarsa şayet, asıl baz alınması gereken son rüyadır. Yani bu uyanmaya yakın olan rüyadır.

Eger arada uyanıp, o an hatırladığınız rüyayı sabah hatırlamıyorsanız, gece uyandığınızda rüya içindeki önemli simgeleri, odanızda yüksek sesle tekrar ederek (telaffuz, telkin) yatın. Sabah kalktığınızda veya gün içinde o simgeye yönelik çağrışımlar gelecek ve hatırlayacaksınız.

Uzun dönem stres veya ilaç kullanımı da, rüyaların hatırlanmasına engel teşkil edebilmektedir.

Sevgiler…

saltanart

Banlı Kullanıcı
mezar taşlarını okursanız rüya göremezsiniz.bilmeyenlere...