Lusidliği devam ettirebilmek

işlemci

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Arkadaşlar ben ilk lusid deneyimimi yarı yıl tatilinde alışkanlık kazanarak yaşadım. Ama rüya içinde rüya denediğim için kontrolü kaybettim. 2. deneyimim bir hafta önce gerçekleşti. Bu sefer alışkanlıkları kullanmadım. Açık bilinçle rüyaya geçiş yaptım. Bazen tekrar açık bilinçle rüyaya geçiş deniyorum ama pek başarılı olamıyorum. Benim sorum şu:
Ben rüyamda her gece lusid olmak istiyorum ( tabi bunun hemen olmayacağını biliyorum ve bu yüzden sabırla çalışmalara devam ediyorum). Ben açık bilinçle rüyaya geçmeye devam etsem bir süre sonra her gece lusid olmaya başlar mıyım?
Yoksa bu amacımı gerçekletirebilmek için alışkanlıklara devam mı etmeliyim?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler!

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Aslında sorunu tam anlamadım ama internetten tanıştığım biri her gün lusid yapabiliyordu yani her rüya gördüğünde rüyada olduğunu anlıyordu berki çok çalışırsan sende her rüyanda lusid olabilirsin

Voy

Kayıtlı Üye
Alışkanlık derken neyden bahsettinizi tam olarak açıklarsanız daha net anlaşılır.Her gece lusid olabilirsiniz fakat çok uzun zaman sürmeyecektir beyin yorulacaktır ve kendisine bir dinlenme aralığı bıracaktır :) .Lusid tekniğiniz ise size kalmıştır.

işlemci

Kayıtlı Üye
Sorumun cevabını başka birinden aldım ancak ilgilendiğiniz için teşekkür ederim! :)
Alışkanlık derken şunları kastetmiştim, rüyada iken bilincimi açacak şeyleri alışkanlık haline getirmek böylece bilinçaltı rüyada da uyguluyor ve rüyada bilincimin açılmasına sebep oluyor. Mesela olayların başlangıcını hatırlamaya çalışmak. O an ne yapıyorsam, mesela ders çalışıyorsam ders çalışmaya ne zaman, nasıl ve hangi konudan başladım? Bu soruları kendime sormayı alışkanlık haline getiriyorum. Bu soruların cevaplarını gerçek dünyada verebilirsiniz ancak rüyada iken cavap bulamazsın. Kendinizi hep olayların ortasında bulursunz. Kavga ediyorsanız o kavga ne zaman neden ve nerde başladı bunları asla bilemezsiniz. Bu türde rüyanın zayıf yönlerini kullanarak lusid oluyorum ve bunlardan alışkanlık diye bahsediyorum :)
İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim!

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Başlangıç filmindeki gibi izlemeyen varsa izlesin güzel film rüyalar hakkında :)

ali1905

Kayıtlı Üye
Sorumun cevabını başka birinden aldım ancak ilgilendiğiniz için teşekkür ederim! :)
Alışkanlık derken şunları kastetmiştim, rüyada iken bilincimi açacak şeyleri alışkanlık haline getirmek böylece bilinçaltı rüyada da uyguluyor ve rüyada bilincimin açılmasına sebep oluyor. Mesela olayların başlangıcını hatırlamaya çalışmak. O an ne yapıyorsam, mesela ders çalışıyorsam ders çalışmaya ne zaman, nasıl ve hangi konudan başladım? Bu soruları kendime sormayı alışkanlık haline getiriyorum. Bu soruların cevaplarını gerçek dünyada verebilirsiniz ancak rüyada iken cavap bulamazsın. Kendinizi hep olayların ortasında bulursunz. Kavga ediyorsanız o kavga ne zaman neden ve nerde başladı bunları asla bilemezsiniz. Bu türde rüyanın zayıf yönlerini kullanarak lusid oluyorum ve bunlardan alışkanlık diye bahsediyorum :)
İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim!

sorunuzun cevabını paylaşırmısınız yani nasıl lucid rüyayı uzatabiliriz acaba bende bu konuyu çok merak ediyorumda.

işlemci

Kayıtlı Üye
Lusidliği uzatmak derken süre olarak kastetmemiştim. İstediğim zaman lusid olmaktan bahsediyordum. Açık bilinçle geçince istediğim zaman lusid olabilir miyim bunu merak ediyordum. Lusid oldukça yani pratik yaptıkça lusid olma olasılığı artıyor ve bir süre sonra istediğmiiz zaman lusid olabiliyormuşuz.

BetiNova

Kayıtlı Üye
Size bir deneyimimden bahsedeyim:
Sürekli uyku apnesi yaşıyordum ve ciddi korkulu rüyalar görüyordum.Hiçbir şey çözüm olmadı.Korkudan uçuklamak ve sürekli sağa sola çarpmaktan yara bere içinde kalıyordum.Ve her uyandığımda "bu bir rüyaydı gerçek değildi" diye düşünerek lucid deneyimini araştırmaya başladım.
Benim yöntemim şu oldu,alkollü ve başka uyarıcı madde - kafein gibi- almadan uykuya geçmek.Seslere hassasiyetim olduğu için bir ses kaynağı işle uyumak.Ama bu ses kaynağı dinlendirici ve kayifli bir müzik değil.Ben salona taşındım ve tv ile uyumaya başladım.National geographic ve ntv ile uyumaya başladım.Çok etkili oldu.Bilinçaltım tv den gelen sesleri algıladığı için rem'e geçmeden uyuyabildim.
Yan etki 1: tv den gelen seslerin özelliğine göre kendini bir ormanda ya da libya'da gösterilerde bulabilirsin.,yan etki 2: beynin dinlenemiyor,sürekli unutkan oluyorsun.

ali1905

Kayıtlı Üye
Lusidliği uzatmak derken süre olarak kastetmemiştim. İstediğim zaman lusid olmaktan bahsediyordum. Açık bilinçle geçince istediğim zaman lusid olabilir miyim bunu merak ediyordum. Lusid oldukça yani pratik yaptıkça lusid olma olasılığı artıyor ve bir süre sonra istediğmiiz zaman lusid olabiliyormuşuz.

anladım benim sorunumda nadir olarak lusid rüya olsamda mesela rüyada iken rüyamın farkına varıyorum ama hemen uyanıyorum işte bunu nasıl uzatırız diye sormustum.

işlemci

Kayıtlı Üye
Aynı sorun bende de vardı. Lusid oldukça vücut alışıyor ve bir süre sonra uyanmıyorsun :)

merlinx

Kayıtlı Üye
Lusid olmak için sitede gördüğüm teknikleri uyguluyorum 2 gündür ve yavaş yavaş rüyalarımı hatırlıyorum.(eskiden hiç hatırlayamazdım) yakında da lusid olabilecegime inanıyorum umarım olurum. Bu siteyi seviyorum