Ruhani varlık, Rehber varlık, Cin Hadim Nedir. Nasıl Elde Edilir?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ruhani varlık, Rehber varlık, Cin Hadim Nedir. Nasıl Elde Edilir?

Sitemizde ve başka yerler yüzlerce açıklama görüyorum. Açıklama yapmaya çalışıyorum. Fakat yeterli olmadığı görüyorum.

Kavram kargaşası yaşanıyor. Bilgi eksikliği ve bilerek yanlış bilgi verme nedeniyle ne yazık ki hata yapıyorsunuz.
İlk önce kavram kargaşasından kurtulalım.

Ruhani varlık: bedenli ya da bedeniz bir forma sahip, kendi özellikleri olan, insan gibi bu verende yaşayan, farklı boyutlarda bulunan, öte âlem ya da gayb âlemi dediğimiz, gizli bir dünyanın tüm türlerine ruhani varlıklar deriz. Cinler, melekler, şeytan, periler, gibi pek çok şekilde türleri ifade eden varlıkların tümü için bu ifadeyi kullanırız.

Ruhani varlıklar, araştırmacılar tarafından; saptanabilmiş ve yazılabilmiş olarak 168 türdür. Kaç tane oldukları tabii ki bilinmemektedir. Savaşçı, derviş, şifacı, rehber, hadim, cin, ifrit, melek, şeytan, demon, gezici, kaydedici, bakıcı gibi pek çok türe sahiptir.
Bizim algımızla yani üçüncü boyut olarak onları algıladığımızda, üçüncü boyuta özgü formalara sahip olurlar. Asıl görüntülerini, isimlerini, yaşadıkları yerleri, amaçlarını bazen anlayamayabiliriz. Çok derin ve geniş bir konudur. Her geçen gün yeni bilgiler eklenmektedir.

Bu uğurda hayatını kaybeden, sakat kalan, aklı dengesini kaybeden onlarca kişi olmuştur. Bazıları az bilgiye sahip olabilmiş, bazıları ise âlimlik mertebesine yükselebilmiştir. Ruhani varlıklarla iletişime geçmek çok zordur. Yüzlerce kuralı vardır. Alınan bilgilerin açıklanması yasaktır. Sebepleri vardır. Bu sebeplerde mantıklı anlayabileceğiniz sebeplerdir.

Özetle bu varlıklarla iletişlim kurmak için dünyevilikten uzak olmak ve onların kurallarına göre yaşayıp sabırla çalışmak gerekir. Bu herkesin yapabileceği ve yaptığında kesin olarak başarabileceği bir şey değildir. Çocuk oyuncağı değildir. İki üç tarifle, birkaç bir şey okumakla, yakmakla, yazmakla olacak bir şey değildir. Bu uzun, çok uzun bitemeyen bir yoldur. Ya bu yola girer yürürsünüz ya da hiç başlamasınız. Azıcık ondan azcık bundan yaparak olacak bir şey değil.

Rehber varlık: rehber varlık, aydınlık ya da karanlık olabilir. Dünyanın dengesi için kurulan sistem için hareket ederler. Görevleri bilgi vermektir. Bu bilgi açık net bir iletişimle olabileceği gibi, dolaylı olarak da olabilir. Her yerde bulunabilirler. Dünyaya gelişleri bir izin ile mümkün olur. Her bilgiyi verecek diye bir şey yoktur. Evrensel kurallara göre hareket ederler. Bunlar melek, cin ya da başka bir şey değildir kendilerine özgü bir türdüler.

Rehber varlıklar, bir şifacı, bir medyum, bir majisyen, bir şaman için çok önemlidir. Ondan öğreneceği bilgilerle âlimlik yolunda ilerler, dönüşür, dönüştürür. Bu bilgileri almak kolay değildir. Bazen seçilmiş kişi olursunuz siz isteseniz de istemseniz de başınıza gelir. Bazen de
Çaba sarf ederek başarabilirsiniz.

Cin: bizim gibi üçüncü boyut varlıklarıdır. Bizimle aynı görevi yerine getirmek için var edilmişlerdir. Nasıl bizim kendi türümüzün özellikleri varsa onlarında kendilerine özgü bir özellikleri vardır. Karanlık ya da aydınlık yolu seçmede bizim gibi özgür idareye sahiptirler.

Bizlerin nasıl özel yetenekleri, meslekleri, aileleri varsa, onlarda aynı şekilde kendilerine özgüdür. Onlar için kullanacağız her olumsuz şey bilgisizliğinizden kaynaklanır.

Bizim nasıl farklı ırklarımız var. Bu ırklarında ayrılan özellikleri var aynı şekilde. Cinlerde farklı ırklara ve sosyal yapılara ayrılır. Cinler bilerek ve isteyerek kimseye kötülük amacı gütmezler. Onların fiziksel varlığı ile bizim fiziksel varlığımız yani üretim maddemiz aynı değildir. Bu yüzden etkileşim sırasında bazı zararlar oluşabilir. Hem bizim için hem onlar için. Enerji kaynakları farklı olduğu için bazen bizim duygularımız, kokumuz onlar için birer besin olabilir. Fakat besleneyim diye bizi kullanmazlar. Bu etkileşim sırasında ister istemez bir enerji transferi meydana gelir. Karanlık ve aydınlık olarak seçim yapabilen cinler. Aynı biz insanlarda olduğu gibi katil, hırsız, yalancı olabilir. Bu kendi türlerini ilgilendir. Bizi ilgilendiren bir durum yoktur. Siz istemediğiniz talep etmediğiniz sürece sizinle iletişim kurmaya çalışmaz. Nasıl bizim çocuklarımız meraklı ise onlarında çocukları meraklı ve bilgisiz olabilir. Genelde çocuk yaşta olan insan ile çocuk yaşta cin olanlar arasında yoğun bir iletişim yaşanır.

Biz insanlar istersek bizde olmayan bazı yetenekleri olan cinlerin yardımını alabilir miyiz? Elbette ki alabiliriz. Tabii ki bu herkesin yapabileceği bir şey değildir. Tariflerle olacak bir şey değil. Bazıları kendiliğinden hiçbir şey yapmadan iletişime geçip yardımlaşabilir. Bazıları çok çalışarak başarabilir. Bir hoca eşliğinde verilebilecek bir eğitimdir. Uzun uzun yıllar alan bir çalışmadır.

Bende cin var sana vereyim. İsmini vereyim çağır. Al sana tılsım yapayım seninde olsun gibi ifadeler yanlış ve yalandır.

Birincisi bize ait olacak, sanki evcil hayvan gibi bir şey değildir. İkinci olarak bir anlaşma vardır bu anlaşma ile mümkün hale gelir taraflar buna uyabilir. Hz Süleyman gibi özel bir yaratımınız yoksa öyle boyun eğen bir yapıya bürünmezler. Hz. Süleyman nasıl bizim peygamberimizse onlarında peygamberi olduğu için işleyiş farklıdır. Birçok âlim onun bilgisine dayanarak sistem oluşturmamaya çalışmıştır. Batı dünyasında bu konuda o kadar çok eser yazılmıştır ki, Artık her şey birbirine girmiştir. Gerçeklikten uzaklaşmıştır

Hadim: görevli demektir. Cin değildirler. Melek değildirler. Ruhani varlıklardır kendilerine has varlıklardır. İslami kadim bilgilere göre bu ismi almışlardır. Melek ya da ifrit olarak ifade eden bazı yazarlar olmuştur bu yanlıştır. Başka kültürlerde bu varlıklarla başka isimler verilmiştir.
Hadim elde etmek demek yanlış olur. O görevli bir varlık ve işlini yapar sizde ondan bu görev doğrultunda yardım isteyebilirsiniz.

Yanlışlar:

İsmini bilirseniz eğer hükmede bilirsiniz. Gerçek ismini size söylemeyecekleri için bu doğru değildir. Sadece bileceğiniz bir kod olabilir. Bu hesaplana bilen bir şeydir. İllaki ondan duymanıza gerek yoktur.

Cinleri yakabilirim. Hayır yakamazsınız. Biz insanların böyle bir gücü yoktur. Başka varlıkların yardımı ile zarar verebilecek varlıklar uzaklaştırılabilir.

Daha fazla yazabilirim ama bu kadar yeter uzun oldu.

Sonuç: Pek çok bilgi gizlidir. Vermesi yasaktır. Ulu orta paylaşılmaz. Ruhani varlık takıntısından kurtulun. Yaşadığınız olumsuzları ya da çok basit olayları onlara yormayın. İletişlim kurmayı gerçekten hak ediyorsanız evrenin kapıları sizin açılır ve bilgiye vakıf olursunuz zaten.

Sevgi ve Işıkla

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Paylaşım için teşekkürler.Benim anlayamadığım bir nokta var.Varlığın metafizik boyutunu ve ruhani tarafını kabul etmeme rağmen bunu ben gerçekte algılayamıyorsam bu bilgiler benim için sadece teoride kalır sizce bu çağda bi insanın bu tür bilgileri teorik olarak değilde yaşayarak öğrenmesi için yapması gerekenler nelerdir?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Yukarda bahsettiğim gibi seçilmiş biri değilseniz bilen ve öğretebilecek birinin size bunları yavaş yavaş öğretmesi lazım.

avelmi321

Banlı Kullanıcı
Evrenin kuralı birşey yapmadan emek vermedn hemen birşeyler beklenemez Önce Sen Allah için ne yaptın ki birşeyler istiyorusn deyil mi.

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Cok guzel bir yazi. Sunlari da eklemeli ki eger bu tur islerde yukselmek istiyorsaniz, ilk once kaybedeceginiz olan bazi nimletlerin degerini bilmeniz gerekir. Zira Sayin Urumhamatahayil'in de dedigi gibi nice insanlar bu yolda akillanirini kaybetmislerdir. Bu konularda 2 dusun 1 yap derler diye biliyorum. Zararli yada zararsiz onu ben bilemem ve ayrica bilmiyorum ama hakikaten kalbinde sadece ben gaipten haber alabileyim bazi seylere kadir olabileyim diye isteyen ve yapmak isteyen arkadaslarimiza bir sey soylemek isterim; Basarili olmabilme imkaniniz cok az olacaktir. İmla hatasi olabilir. Telefonumdan girmekteyim. Saygilar.

semyanocibel

Banlı Kullanıcı
güzel bir paylaşim keşke daha ayrıntılı olsaydı bazı arkadaşlar bilgi karmaşası yüzünden başlarına olmadık olaylar geliyor herhangi bir bilgi birikimi olmadan yardım almadan olmadık işlere kalkışanlar var ALLAH hepsine yardım etsin inan ne yaptıklarını bilmiyen arkadaşlar var dediginiz gibi her bilgi ulu orta anlatılamıyor malesef sevgiyle kalın...

taakuk

Banlı Kullanıcı
Nasıl bizim çocuklarımız meraklı ise onlarında çocukları meraklı ve bilgisiz olabilir. Genelde çocuk yaşta olan insan ile çocuk yaşta cin olanlar arasında yoğun bir iletişim yaşanır.

URUMHAMATAHAYİL inyazısından bir alıntıdır.Değerli arkadaşlar: Urumhamahamatayil arkadaşımıza öncelikle bu paylaşımından dolayı teşekkür ederim. Ben size bununla ilgili yaşadığım bir olayı anlatacağım. Ben de rehber varlıklarla iletişim halindeyim. Bunu henüzilkokul çağındayken yaşadığım bir olaydan sonra bana verilen bir güçle edindim. O zamanlar çok korkmuştum.Gördüğüm ve yaşadıklarım ne bir rüya ne de hayaldi.Evimizin kapısı demirdi.Yattığım odanın bile camı demir korumalıydı.Bir gece (cam bile kapalıyken)odama büyük bir ışıkla biri girdi.Sırt üstü uzanmış uyumaya çalışıyordum.Bu varlık sağ elimi açarak avucumun içine sağ elini koyarak bişeyler söyledi.Ozamanlar bunun ne demek olduğunu hiç anlayamamıştım. Kimse dalga geçmesin diye de kimselere anlatamadım. Aradan 3 yıl geçmişti:Bize hiç tanımadığım bir bayan geldi.Hiç alakası yokken o kadına yakın zamanda yaşayacağı önemli birkaç olayı istemdışı söyleyiverdim.Yengem şaşkınlıkla bana baktı.Çok sürmeden kadın tekrar bize geldi ve bana korkuyla bakarak senin tüm dediklerini tek tek yaşadım dedi. Çocukları konusu ise gerçekten çok doğru.Lütfen hiç bir varlığın yavrusuna zarar vermeyelim.Bedelini çok ağır ödetebilirler.Benim iletişim kurduğum varlıkların çocuklarıyla benim kızım birlikte büyüdü diyebilirim.Kızım onlarla nereye giderse gitsin onu en iyi şekilde korumaya çalıştılar.Kızımı pek çok tehlikeli durumdan kurtardıklarına bizzat şahidim.Onlar için çocuk çok önemli. Kızım büyüdükten sonra bişeylerin farkına varmaya başlayınca: Onlardan kızıma görünmemelerini rica ettim.Ve bir daha görünmediler.Ama kızım ilk zamanlar çok üzülüyordu.Hala bana veya ailemden birine bişey olacaksa beni uyarıyorlar.

Paylaşım için teşekkürler.Benim anlayamadığım bir nokta var.Varlığın metafizik boyutunu ve ruhani tarafını kabul etmeme rağmen bunu ben gerçekte algılayamıyorsam bu bilgiler benim için sadece teoride kalır sizce bu çağda bi insanın bu tür bilgileri teorik olarak değilde yaşayarak öğrenmesi için yapması gerekenler nelerdir?
Belial'in yazısından alıntıdır.Değerli arkadaşım nasıl her insanın taşıyabileceği bir ağırlık varsa her insanın da ruhen taşıyabileceği bir güç vardır.Eğer ki bir insana taşıyamayacağı bir yük yüklerseniz ya delirir ya da felç kalır. Bu yüzdendir ki bu varlıklarla ısrarla iletişime geçmeyen kişilerde delirme yada felçlikler olabiliyor. Çok irdelemenizi hiç tavsiye etmem.Saygılar herkese.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

darksense

Kayıtlı Üye
URUMHAMATAHAYİL; Sonuç: Pek çok bilgi gizlidir. Vermesi yasaktır. Ulu orta paylaşılmaz. Ruhani varlık takıntısından kurtulun. Yaşadığınız olumsuzları ya da çok basit olayları onlara yormayın. İletişlim kurmayı gerçekten hak ediyorsanız evrenin kapıları sizin açılır ve bilgiye vakıf olursunuz zaten.

Bu sözün üstüne söylenebilecek başka bir söz yok zaten.

Kolay yoldan ulaşma alışkanlıklarından vazgeçmek lazım. Kimse kimsenin ağzına ekmek koymuyor (Annelerimiz dışında) :) Çabalamak, uğraşmak kavuşmak çok önemli şahsi kanaatimce. Terleyince çalışınca edindiğiniz bilgilerin tecrübelerin hoşnutluğu bir başka oluyor.

Teşekkür ederim.

Ambriel

Kayıtlı Üye
İş
112-Alarm, Hipnoz...
Gercekten Urum guzel bir yazi, aydinlatici ve diger arkadaslarinda aciklamalari ile bu gibi yollara girmek veya girmeyi isteyenlere iki defa daha dusunme imkani veren bir konu olmus.

Isiginiz daim olsun

gümüş

Kayıtlı Üye
"Rehber varlıklar, bir şifacı, bir medyum, bir majisyen, bir şaman için çok önemlidir. Ondan öğreneceği bilgilerle âlimlik yolunda ilerler, dönüşür, dönüştürür. Bu bilgileri almak kolay değildir. Bazen seçilmiş kişi olursunuz siz isteseniz de istemseniz de başınıza gelir. Bazen de
Çaba sarf ederek başarabilirsiniz."

Bu isteseniz de istemeseniz de cümlesi üzerine sormak istiyorum, yani o zaman kişinin seçme şansı kalmıyor mu ?

benim

Kayıtlı Üye
Süper.Bilgece bir açıklama, bu işleri bilmeyen bizler için rehber olur.Teşekkürler.

emilia23

Kayıtlı Üye
neden zarar veren cin çokta, yardım eden melek yok

Helo

Banlı Kullanıcı
Kod:
 Ruhani varlık takıntısından kurtulun. Yaşadığınız olumsuzları ya da çok basit olayları onlara yormayın.
Katıldığım bölüm.Arkadaşlar yaptığımız hile,hurda had safhada.Cinsellik ve tatmin olmayan nefisler artık insanları tabiri caizse zombilere döndürmüş.Dünyanın %1'i %95'ini yerken %99'u %5'ini yiyor.Para,insanlık için bir araç olmaktan çıkmış bir araca dönüşmüş.Şimdi amaç olmaktanda çıkmış ilahi tapılan bir varlığa bir puta dönüşmüş,Allah'ın lanetlediği ve toplum hayatını bozan rüşvet almış başını yürümüş,Allah'ın hiçte hoş karşılamadığı eşcinsellik normal konuşma dilimizde önce alay yollu sonra da normal bir şeymiş gibi yerini almış(normal birşeyniş gibi gösterilmiş),vicdanlar yaptıkları kötülüklere kılıf uydura uydura ölmüş ve biz burada ruhani varlıklardan mı korkuyor yada medet umuyoruz.Yazık bize gerçekten de.Bakın size Baş İmam Ali A.S'ın neden Muaviye ile mücadele ettiğini söyleyeyim:RÜÜÜÜŞVEEEEEET.Mücadelenin en büyük sebebi buydu.Çünkü Muaviye ve adamları halktan aldığı vergileri uygunsuz şekillerde kullanıyorlar ve aktarıyorlardı.Resulullah,bugün bile pekçok kişinin işine gelmeyen bu konu üstünde özellikle durmuştur.O bazı valileri bu sebepten ötürü görevden almıştır.Fakat Muaviye döneminde o valiler geri tayin edilmişlerdir.Bunun için İslam'ı da tahrif etmişlerdir.Yoksa gerçek İslam akaidinde rüşvet için yol bulmanız çok zordur.Anında anlaşılır ve kapı dışı edilirsiniz.

tahita

Kayıtlı Üye
Bilgiler için teşekkür ederim. Az önce başka bir sitede Hadim,Davet,Kulak v.b. birşeyler okudum.Bunlar ve benzeri konuları örneğin nazar/büyü bozma,sevdiğine kavuşma konularında da davetler içerebiliyormuş.eksik/yanlış formüller cirit atıyor,insanlarda uygulamak istiyorlar.Benzer şeylere karşı bu başlık iyi olmuş benim için.

arman

Kayıtlı Üye
pardon yanlışlıkla beğenme butonuna bastım.

ahya

Kayıtlı Üye
Sevgili Urum,
cok güzel yazmis.
Bu konunun güncellenmesi gerektigini düsünüyorum.

Sevgiyle...

munlu

Kayıtlı Üye
Cok guzel yazilmis ve paylasim olmus, emeginize saglik