Forum kuralı: Özel Mesaj Atarken Dikkat Ediniz!

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sitemiz bir sosyal arkadaşlık kurma, flört etme sitesi değildir. İçinizde buna benzer bir ihtiyaç duyuyorsanız bu konuda hizmet veren siteler mevcuttur. O siteleri deneyiniz. Özellikle ısrarla bende yetenek var, bende şu var, sana yardımcı olayım adı altında flört davranışları sergileyerek kişilerin zihinsel ve duygusal yapılarından yararlanmayınız. Bu davranışınızın altında iyi niyet taşısanız dahi bunu etik kabul etmem ve siteden uzaklaştırırım.

Üyelerimizin güvenliği için facebook hesabı, mail adresi, telefon numarası gibi bilgilerin verilmesini yasakladık.

Çok çirkin davranışlara maruz kalan üyelerimiz sonra bizden yardım istiyorlar. Başta kendilerini korumuyorlar. Sonrada gördükleri çirkinlikler karşısında bizden yardım bekliyor.

Ne böyle bir davranış yapın. Neden böyle davranışlara izin verin. Biz elimizden geleni yapıyoruz fakat iş sizde bitiyor.

Bu demek değil ki sizin sosyalleşmenizi engelliyoruz.

Özel mesajlarla yazışın. Arkadaş olun. Sonra iki taraf kendi arasında anlaşsın. Desin ki bize biz bu arkadaşlığımızı ilerletmek istiyoruz iletişim bilgilerimizi paylaşmak istiyoruz. Paylaşabilirsiniz.

Sitede yazı yazmayıp, site işleyişini kötüleyip, hakkında hiç bilgisi olmağı kişilere iftira atıp, ben şunları yaparım bunları ederim gibi sözlerle, zaten çoğunluğu mutsuz olaylar yaşamış ve uzanacak bir dalı bekleyen üyelerimize, çirkin davranışlarda asla bulunmayınız.

Bir kerede sizin onları üzmeye hakkınız yok. Yardım etmek istiyorsanız, buyurun bilgilerinizi paylaşın, çalışmalar yapın. Doğru bilgi olduğu sürece, art niyet olmayan hiç bir eyleminize karşı çıkmıyoruz. Uygun bölümlerde siz uygun bilgileri paylaşın. Madem amacınız gerçekten yardım etmek buyurun edin. Gizli gizli iftira atarak bir şeyler yaptığınızda hiçte dürüst görünmüyorsunuz. Bu şekilde kendinize ve başkasına zarar vermekten öteye gidemezsiniz.

Umarım anlamışsınızdır. Açıklamanın herkes tarafından okunduğu varsayacağım. Sonra beni neden yasakladın diye sormayınız. Özel mesajlarla ilgilendiğiniz kadar sitedeki konularla da ilgilenirseniz haberdar olursunuz zaten.

Sevgi ve Işıkla

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Kesinlikle cok doğru ve yerinde bir uyarı. Bu kişileri ve kim olduklarını biliyoruz ve ne diyeceğimizi bilemiyoruz çoğu zaman. Lütfen böyle durumlara mahal vermeyiniz. Ne bizi ne de başkalarını zor duruma düşürün. lütfen biraz özen.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hoca büyü yapmak büyük günahlardan değilmi iyi yada kötü büyü neden insanları bu yönde bilgilendiriyorsunuz?Yüce Allahtan isteyince vermiyormu burdaki insanlar bunu düşünmüyorlarmı acaba yada siz uyarmıyormusunuz?
Bu sitenin yapısını biliyor musunuz? Burada nelerin paylaşıldığından haberiniz var mı? Elbette yok. Neye neyin uyarısını yapıyorsunuz? Bir meseleniz varsa başlık açacaksınız, oradan yazacaksınız. Boş boş konuşuyormuşsunuz gibi algılanıyor bu şekilde yazdığınızda. Alakasız başlıklar altına alakasız yazılar yazmayın. Lambır lumbur her yazana atlamayın. Bir diyeceğiniz varsa uygun yerde başlık açarak konuşun.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
"Site içi mesaj sistemimizi sohbet aracı olarak kullanmayın, burası ulu orta kimseye söyleyemediğiniz ve genelden yazamadığınız acil konuları özelden bizlere ya da konu ile alakalı üyemize iletmeniz içindir. Size özel ayrılmış bir keyif aracı olduğunu sanmayın. Bilginize."
Bu şekilde bana bir mesaj geldi... Şimdi sevgili URUMHAMATAHAYİL'in mesajlaşma ile ilgili yazısını tekrar okudum. "Özel mesajlarla yazışın. Arkadaş olun." ibaresi ile gelen mesaj çelişmiyor mu sizce?
Kafama takıldı sormak istedim....

origanum

Yönetici
Sadece o kısmı mı algıladınız, üstelik yanlış algıladınız. O bahsettiğiniz uyarı mesajını size yazan benim, diğer üyeler de bilsin. Burada bir üye ile arkadaşlık kurabilirsiniz bu yasak değil ve arkadaşlığınızı ilerletmek istediğinizde bize danışıp iki taraf da kabul ederse iletişim bilgilerinizi paylaşmanıza izin veririz diyoruz ve bunu uyguluyoruz da. Kimi üyeler özel arkadaşlık kurdular bu sitede, flört sitesi değiliz bu amaçla kullanılmamalıdır ancak üyelerin sonradan birbirine sempati duyup flört etmesi yasaktır demediğimiz için ancak bu şekilde iletişim kurmalarına izin verebileceğimizi beyan etmek için Urumhamatahayil bu mesajı yazmak zorunda kalmıştı vaktiyle. Ama sizin gibi vır vır özelden üyelerle havadan sudan msn gibi sohbet edin demiyoruz. Bu yüzden ceza alan üyemiz oldu. Özel mesaj sisteminin amacının bu olmadığını size ve o mesajlaştığınız yeni üyeye zaten özelden iyice anlatmıştım. Kurallarımız tartışmaya açık değildir biliyorsunuz ve ancak düzene uyanların bu sitede kalacağını da. Bu mesajın muhatabı ben olduğuma göre bunu özelden bana değil de (gerçi sormuş ve cevabını almış olmanıza rağmen) buradan ilgisi olamayan herkese yazmanız da bir art niyeti gösteriyor değil mi? İsterseniz yazdığınız mesajları buradan ifşa edip üyelere yorumlatabilirim ne amaçla kullandığınızı.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
İyi arkadaş sil o zaman üyeliğimi. Burda flört yok bişey yok. İki arkadaş arasında sohbet var. Sohbettte yasaksa silin. Tüm mesajlarımı yayaınlayabilirsin. Benim çekincem yok çok şükür. Kusura bakmayın mabed bana uymadı...
Işığınızla kalın...

origanum

Yönetici
İşte Urumun burada bahsettiği konu flört ile alakalıydı. Sizin kafanıza takılan ve anlamadığınız noktanın cevabı buydu.
Mabedin size uymadığını üye olduğunuz andan beri biliyoruz ve düzeleceğinizi umuyorduk ama olmayınca olmaz. Ayrıca bu üyeye değil ancak bazı üyelerimize sulu mesajlar yazdığınızı da biliyoruz. Rahatsız ve şikayetçi olan üyeler susabilir de buradan açıklayabilir de, biz onların özelini açığa vurmayız.
Kurallarımıza uymamakta ısrarcı olduğunuz ve kendi talebiniz üzerine sizi banlıyorum.

damned

Kayıtlı Üye
Vakti zamanında bende bu konuda uyarılmıştım. :) Artık daha temkinli ve dikkatliyim...Bana her şeyi sıkılmadan tatlı bir dille izah eden sevgili Origanum’a özellikle teşekkür ediyorum.Sizlere saygım ve sevgim sonsuz. :)

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Bence Urum haklı. Millet burayı siberalem gibi bir site yapacak ondan sonra insanların başlarına gelmedik kalmayacak, nerden tanıştım gizlimabet’ten tanıştım ne kötü site vs sorumluluk almak istemez, haklı da. Sahibi olduğu bir sitenin adı neden kötüye çıksın ki. Burada çok iyi niyetli çok şey öğrendiğim arkadaşlarımda var sitenin amacını değiştirmek, hepimize zarar verir.

Ayrıca etrafımda gördüğüm örnekler internette flört ve sevgili edinilmemesi. İki arkadaşımın ruh sağlığı bozuldu.

MoNa

Kayıtlı Üye
Sitemiz bir sosyal arkadaşlık kurma, flört etme sitesi değildir. İçinizde buna benzer bir ihtiyaç duyuyorsanız bu konuda hizmet veren siteler mevcuttur. O siteleri deneyiniz. Özellikle ısrarla bende yetenek var, bende şu var, sana yardımcı olayım adı altında flört davranışları sergileyerek kişilerin zihinsel ve duygusal yapılarından yararlanmayınız. Bu davranışınızın altında iyi niyet taşısanız dahi bunu etik kabul etmem ve siteden uzaklaştırırım.

Üyelerimizin güvenliği için facebook hesabı, mail adresi, telefon numarası gibi bilgilerin verilmesini yasakladık.

Çok çirkin davranışlara maruz kalan üyelerimiz sonra bizden yardım istiyorlar. Başta kendilerini korumuyorlar. Sonrada gördükleri çirkinlikler karşısında bizden yardım bekliyor.

Ne böyle bir davranış yapın. Neden böyle davranışlara izin verin. Biz elimizden geleni yapıyoruz fakat iş sizde bitiyor.

Bu demek değil ki sizin sosyalleşmenizi engelliyoruz.

Özel mesajlarla yazışın. Arkadaş olun. Sonra iki taraf kendi arasında anlaşsın. Desin ki bize biz bu arkadaşlığımızı ilerletmek istiyoruz iletişim bilgilerimizi paylaşmak istiyoruz. Paylaşabilirsiniz.

Sitede yazı yazmayıp, site işleyişini kötüleyip, hakkında hiç bilgisi olmağı kişilere iftira atıp, ben şunları yaparım bunları ederim gibi sözlerle, zaten çoğunluğu mutsuz olaylar yaşamış ve uzanacak bir dalı bekleyen üyelerimize, çirkin davranışlarda asla bulunmayınız.

Bir kerede sizin onları üzmeye hakkınız yok. Yardım etmek istiyorsanız, buyurun bilgilerinizi paylaşın, çalışmalar yapın. Doğru bilgi olduğu sürece, art niyet olmayan hiç bir eyleminize karşı çıkmıyoruz. Uygun bölümlerde siz uygun bilgileri paylaşın. Madem amacınız gerçekten yardım etmek buyurun edin. Gizli gizli iftira atarak bir şeyler yaptığınızda hiçte dürüst görünmüyorsunuz. Bu şekilde kendinize ve başkasına zarar vermekten öteye gidemezsiniz.

Umarım anlamışsınızdır. Açıklamanın herkes tarafından okunduğu varsayacağım. Sonra beni neden yasakladın diye sormayınız. Özel mesajlarla ilgilendiğiniz kadar sitedeki konularla da ilgilenirseniz haberdar olursunuz zaten.

Sevgi ve Işıkla

Böyle önemli bir konuyu nezaket üslubu içerisinde açıkça izahınızdan dolayı duyduğum memnuniyetimi bildirmek istedim.
ve güncelleyerek henüz okumamış olanlar varsa okumasına vesile olabilmek içinde izninizle alıntıladım.

Çok teşekkürler.

incesticide

Banlı Kullanıcı
İş
kendini gelistirmek
mesela biri mesaj atti sora uzun suren konusmalar sonucu iki kisi arasinda bir elektriklenme oldu birbirlerine mail verdiler ne diyorum ben ya :D

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Yönetime sormadan, izin almadan özel mesajla mail ve iletişim bilgisini paylaşan veya karşı taraftan isteyen kişiler siteden sürekli olarak uzaklaştırılır. İki taraftan da böyle bir istek olursa yönetime bildirilmeli, ancak izinden sonra bilgiler verilmeli.

WitchCraft35

Kayıtlı Üye
Uyarı aldıktan sonra devam etmemiştim ama yinede yasaklandım.

sodom

Banlı Kullanıcı
Bu sitede her konuda yardimci olmamak icin gerekli olan tum bahane ve kurallar uygulanmakta ve birkac yalakada destek vermekte beni uyelikten atin

sodom

Banlı Kullanıcı
Su icmeden uyumadan gegirmeden once siteden izin alin ama bise sormaya gelincede binbir uydurma kural soz konusu

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Önceden atılan bazıı mesajların gözükmemesi bu yüzden mi? Yoksa otomatik mi siliniyor. Attığım mesaj da bu tarz bir şey de yoktu oysaki..

Keira

Moderator
Su icmeden uyumadan gegirmeden once siteden izin alin ama bise sormaya gelincede binbir uydurma kural soz konusu

Bir insanın kullandığı kelimeler ve yazma şekli kişiliği hakkında bilgi verir. Sizin de kullandığınız kelimeler karakteriniz hakkında ipucu veriyor. Ancak size sizin üslubunuzla cevap vermeyeceğiz. Kurallardan hoşnut degilseniz siteye girmezsiniz, bu tarz çirkin üsluba gerek yok, haddinizi bilin.

mitos

Kayıtlı Üye
Özel bilgilerin paylaşılmaması yerinde bir uygulama, buna anlam veremeyenler siber suçlar hakkında bir iki satır okurlarsa moderatörlere teşekkür edecektir. Üstelik bu durum sitenin itibarından önce üyelerin güvenliği için uygulanması gereken birşey.