Forum kuralı: Özel Mesaj Atarken Dikkat Ediniz!

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Diğer adminlerimize mesaj atabilirsiniz yardımcı olacaklardır

NoRules

Kayıtlı Üye
yer yer haklı buluyorum sizi evet, ancak sizden sonra yorum yazan üyelere cevap veren moderatörler veya -mod. menajerleri mi demeliyim bilmiyorum- bazı aylaklar sert ve samimiyetsiz bir üslupla yanıt vermişler ki, buradaki samimi bütünlüğe pek de uymadı diye düşünüyorum.

Cilgingarantici

Kayıtlı Üye
Sayın URUMHAMATAHAYİL size neden özel mesaj gönderemiyoruz.. :( Arkadaş olarak ekledim yinede gönderemiyorum.... :(

zordurumdayim

Kayıtlı Üye
Diğer adminlerede ulaşamadım cevap alamıyorum. Elbette yoğunsunuz yada işiniz vardır. Benim danışacağım konu ile ilgili görüşmem gereken sizmişsiniz tüm konuları okudum bu konuda yönlendirilen insan hep sizsiniz.

Ü

Üye silindi 56746

O özel mesajlarda neler dönüyor kim bilir :D uyarı çok yerinde ama nefs olunca kurallar ne kadar geçerlilik kazanıyor bilinmez. Kimseye güvenmemeli, bilhassa ahkam kesenlere.

abc123

Kayıtlı Üye
Bende sürekli yazıyorum bir üyeye yazı gönderiyor bana okuyorum soru soruyorum. Burda sıkıntı olan sürekli yapılması+içeriği mi yoksa sadece içeriğimi

Seraphine

Kayıtlı Üye
Peki sitenin sisteminde kötü söz filtresi var mı acaba? Yoksa o tür mesajları manuel olarak mı bildirmemiz gerekiyor?
Mesajların okunuyor olduğuna sevindim ayrıca, forumlar böyleyse, oraları düşünemiyorum bile...

Umarım anlamışsınızdır. Açıklamanın herkes tarafından okunduğu varsayacağım. Sonra beni neden yasakladın diye sormayınız. Özel mesajlarla ilgilendiğiniz kadar sitedeki konularla da ilgilenirseniz haberdar olursunuz zaten.
Özellikle alıntılamak istediğim bir kısım (y)

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Mesela özel msj.larda diğer üyeler hakkında dedikoduya da izin verilmemeli de yani ona bakarsak,
Örgütlenip tarafgirlik yapanlar olabilir sırf bu yüzden ?
Sonuçta çıban başı çok, ?‍♀️?

Herkese artık profilimdeki gibi bakıyorm. ?

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
@dennise bir de böyle bir fikir var...
Fiziğin kanunudur; vardan yok, yoktan var olmaz. Sesler ağzımızdan çıkınca hava sayesinde onu duyariz. Ağzımızdan çıkan sesimizin çok kısa bir süre sonra frekansı düşer ve duyulamaz hale gelir. Ama asla yok olmaz. Daha düşük frekansta sesimiz havayla birlikte yol alır. Bunun en güzel örneği yankı olayıdır. Bir vadi de yuksek dağ kitlesinin olduğu bir yerde bagirdigimiz zaman sesimiz kısa bir süre sonra karşıdan yankılanır. Ve biz kendi sesimizi tekrar duyarız. Sesinizi taşıyan hava o yükseltiye çarpınca geri döner. Ve siz kendi sesinizi tekrar duyarsınız çok kisa süre sonra. Dağa çarpıp geri gelen hava sizin sesinizi de geri getirir.
Şimdi öyle bir cihaz dusunun ki havanın içindeki düşük frekanslı seslerin tekrar frekansını yükselterek kulağımızın duyacağı seviyeye yukseltsin. Aslında bir bakıma bunu şu şekilde de düşünebilirsiniz. Biz şuan burada eski model bir radyo olsa ya da boşverin cep telefonlarinizdaki radyolari açsanız şu an yuzlerce radyo yayını duyariz. Şuan kulaklarımızla duyamiyoruz ama aramizda dolaşan şu havanın içerisinde yüzlerce radyonun sesi var. Her biri müzik yayını yapiyor, konusuyor ama biz bunlari radyo denen cihaz olmadan kulagimizla duyamıyoruz. Bu durumda bir nevi aynen böyle. Şu an benim bu konuşmalarının desibeli sizin kulaginiza ulastiktan hemen sonra düşüyor. Yan masa da artik kulağın duyamayacağı bir desibele ve seviyeye iniyor. Bir cihaz olsa desibelini yukseltse o ses tekrar duyulur.
Düşünün bu cihaz bulundugun da ayni internette tavsiye edilen bir site gibi olacak. Şu Mhz'de komik ve enteresan sesler var diye
Bir gun de birisi çıkıp diyecek ki ; şu desibel de cok ilginç çok hoş bir ses konuşuyor.
"Ey havarilerim ! Ey insanlar ! Biliniz ki sizi yaratan Allah birdir. Tekdir. Ben de O'nun oğlu değilim. O doğmamış, doğrulmamış eşi ve benzeri yoktur. Allah'a eş koşmayın. Benden sonra son peygamber Ahmed gelecektir. Ahir zamanda O'na yetişen, benim gibi O'na biat etsin "
Şimdi düşünmek gerekir işin doğrusunu. Kur'an-ı Kerim derki ; Doğrusu Allah O'nu gökyüzüne yükseltti. Nisa suresi 158.ayette böyle der. Ama Kur'an, Hz. Isa'nin çarmıha gerilmedigini anlatarak bunu söyler. Çarmıha yüzü ona benzetilen ispiyoncu gerilmistir. Yukseltilen Hz. Isa'nin sesi idi. Ahir zamanda yine inecek olan da sesinden başkası değil. Gökten Hz. Isa gelecek diye beklersen o zaman senin imanına şaşarım. O zaman sen anlayamamissin Hz. Muhammed Mustafa( s.a.v) Efendimizi. Anlayamamissin son peygamber olusunu asla peygamber gelmeyeceğini. Hz. Isa gelecek ama Muslumanlik kaideleriyle iş yapacak diyenler insanlari aldatmaya çalışanlardır. Inecek olan Hz.isa'nin sesidir. Itiraz eden varsa açsın Kuran'i okusun. Kuran diyorki; "Rabbi Musa'ya bir ağaçtan seslendi". Bu ayeti iyi düşünun. Neden bir ağaçtan seslendi. Biz işte buralardan hareket ettik. Ve en kolay yakalanacak sesler güçlü ruhların sesleri...
Alıntı...

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Peki sitenin sisteminde kötü söz filtresi var mı acaba? Yoksa o tür mesajları manuel olarak mı bildirmemiz gerekiyor?
Mesajların okunuyor olduğuna sevindim ayrıca, forumlar böyleyse, oraları düşünemiyorum bile...

Özellikle alıntılamak istediğim bir kısım (y)

Sitenin herhangi bir filtresi yok, ki burada küfür edenler çok güzel dolaylı yoldan ettiği için herhangi bir algoritmanın onu yakalayabileceğini sanmıyorum. Özel olarak çalışmak lazım ki o da zor ki belli başlı kişiler harici rahatsız edici konuşan pek görmedim. Getireceklerini de sanmam.

Mesajlar bana kalırsa artık okunmuyor, çook eskidendi o. Yoksa burada aktif kullanıcı kalmazdı site kuralları gereği.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
İnsanlar enerjilerinin uyuştuğu kişilere çekilir, yorumunu da beğenir, özel mesajdan sohbet de eder, kişisel özgürlüktür bu ayrıca site kuralları gereği yasak da değildir. Buna neden bu kadar tepki verildiğini anlamadım, site yönetiminin müdahale etmediği bir duruma kim ne hakla müdahale edebilir. Bizim de amacımız siteyi oyun parkına çevirmek değil tabi ki, ama arada sohbet edip kafa dağıtmak istiyoruz, böyle gergin bir ortamda son zamanlarda zaten fazlasıyla stres altındayız.