muhabbet vefki

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Aslında genelde kişiye özel hazırlarım ama hazır vefklerden;

Muhammed vefki

Hafız vefki

Hızır vefki

Bu üçü kismet için çok yararlı. Daha paylaşmadıklarım var onlar içinde de çok önemliler var deneyip şahit olduklarım.

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
arapça olarak aşık etmek istediğiniz kişinin adını ve anne adını yazın
Jet Hiziyla Urumhamatahayil kardesimizin yaptigi baska bir paylasim da. Aslinda ben ayrica sunu merak ediyorum, hedef kisi müslüman degilse yani farkli bir dine mensup olup degisik bir isme sahipse örnegin Christina gibi, bu degisliklik vefki etkisiz hale getirebilirmi sence? Hani isimleri Arapcaya cevirmek zorundayiz ya, o yönden soruyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Her isim arapçaya çevrilebilir sorun yok.

MaHaRa

Kayıtlı Üye
Selamlar;

Bunlar sizin kendi çalışmalarınızdan mı?
Öğrenmek için soruyorum.

Şaman

Kayıtlı Üye
Jet Hiziyla Urumhamatahayil kardesimizin yaptigi baska bir paylasim da.Aslinda ben ayrica sunu merak ediyorum,hedef kisi müslüman degilse yani farkli bir dine mensup olup degisik bir isme sahipse örnegin Christina gibi,bu degisliklik vefki etkisiz hale getirebilirmi sence.Hani isimleri Arapcaya cevirmek zorundayiz ya,o yönden soruyorum.

Christina ismi okunduğu şekilde yazılır arapçada yani harflere bölecek olursanız;

kaf+rı+ye+sin+te+ye+nun+he

Ama bunun için iyi bir arapça bilgisi lazım okuma yazma olarak.

ruhum

Kayıtlı Üye
Bir yazınızda vefkin büyü olduğunu yazmışsınız. Vefkler ise İmam Gazali gibi büyük bir islam aliminin çalışması ise insanda soru işareti oluşuyor. Büyü dinimizde büyük günahlardan sayılıyor o zaman İmam Gazali neden bununla uğraşsın acaba ben mi yanlış anladım. :(

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
-Süleyman'ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil'deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Halbuki o iki melek, "Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme" demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Halbuki onlar, Allah'ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi. (Bakara 102)

-(Onlar azabı görünce) "Ey büyücü! Sana verdiği söze dayanarak, bizim için Rabbine dua et. Çünkü biz artık doğru yola gireceğiz" dediler. (Zuhruf 49)

-Bir de şeytanlardan, süleyman için dalgıçlık eden ve daha bundan başka işler yapanları da onun emrine verdik. Hep onları zapteden bizdik. (Enbiya 82)

-Andolsun! Biz Dâvûd’a ve süleyman’a ilim verdik. Onlar, "Hamd, bizi mü’min kullarının bir çoğundan üstün kılan Allah’a mahsustur" dediler. (Nelm 15)

-Süleyman'ın emrine de, sabah esişi bir ay, akşam esişi de bir ay(lık yol) olan rüzgarı verdik. Erimiş bakır ocağını da ona sel gibi akıttık. Cinlerden de Rabbinin izniyle onun önünde çalışanlar vardı. İçlerinden kim bizim emrimizden çıkarsa ona alevli ateş azabını tattırırız. (Sebe12)

Bu konuda bir çok ayet var.

-Ölmüş hayvan, kan, domuz eti, Allah'tan başkası adına boğazlanan, (henüz canı çıkmamış iken) kestikleriniz hariç; boğulmuş, darbe sonucu ölmüş, yüksekten düşerek ölmüş, boynuzlanarak ölmüş ve yırtıcı hayvan tarafından parçalanmış hayvanlar ile dikili taşlar üzerinde boğazlanan hayvanlar, bir de fal oklarıyla kısmet aramanız size haram kılındı. İşte bütün bunlar fısk (Allah'a itaatten kopmak)tır. Bugün kafirler dininizden (onu yok etmekten) ümitlerini kestiler. Artık onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim. Size nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm'ı seçtim. Kim şiddetli açlık durumunda zorda kalır, günaha meyletmeksizin (haram etlerden) yerse şüphesiz ki Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir. (Maide 3)

-Cinler süleyman için dilediği biçimde kaleler, heykeller, havuz gibi çanaklar ve sabit kazanlar yapıyorlardı. Ey Davûd ailesi şükredin! Kullarımdan şükredenler pek azdır. (Sebe 13)

Kararı siz verin. Bir yerde peygamberde olsa bir yine herkes gibi kul olan HZ. SÜLEYMAN var. Bazı ayetler de tamamen yasaklama var. Bazı ayetlerde ise büyünün Alah'ın iki meleği tarafından öğretildiği ve Allah izni oması gerektiği var. vs vs.

Ben değil siz karar verin, ben karışamam.

MaHaRa

Kayıtlı Üye
Selamlar;

Teşekkür ederim
bir yakınlık oluşmuştu
emin olmak için sordum.

İyi çalışmalar Urum

A'lim ilm-i araştırır, her konu da
fikir sahibi olur. O'nu uygulama
alanına gerektiği zaman alır.
ve Havvas bir çok mana taşir.

Önceki zamanlarda tılsımat ilm-i
özellikle yüksek koruma amaçlı
kullanılmıştır. İns, ev,bölge ve
ülke...Bu ilm yayıldıkça alt tabakaya
(avam'a) kadar inmiş ve akabinde
düşük yogunluklu alanlarda kullanilmaya
başlandı. (Ayırma,bağlama vs.gibi)

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
Ben bunu yaptım isimler yazan yere sadece onun ve annesinin adını arkaya da daire çizerek benim ve annemin adını yazdım dediğiniz gibi katlayıp göğsümün üstüne koydum.Umarım doğru yapmışımdır ve işe yarar..^3 gün oldu hala telefonu açmıyor ama hayırlısı

Eee Masumkedi,anlat bakalim. Basarili olabildin mi?

Christina ismi okunduğu şekilde yazılır arapçada. Yani harflere bölecek olursanız;

kaf+rı+ye+sin+te+ye+nun+he

Ama bunun için iyi bir arapça bilgisi lazım okuma yazma olarak.

Dogru diyorsun Saman.Cogu Dilden anlarim ve yazmakta veya cevirmektede zorluk cekmem ama Arapca haricinde. Gercekten anlamasi oldukca zor bir dil,en azindan bana göre. Belki bununla bir türlü sempati duyamadigimdan kaynaklaniyordur bilmiyorum ama gercek su ki Arapcayi bilmiyorum. Olsun, sizin gibi degerli Kardeslerimiz mutlaka bizlere cogu konuda yardimci olabilme yetenegine ve gerekli tecrübelere sahiptirler, bundan hic süphem yok.

masumkedi

Kayıtlı Üye
Yok yaa Razyel hala tık yok bugün 6. gün sanırım bekliyorum 7 ile 41 gün arasında etki gösteriyormuş. Bu arada başka dualarda okuyorum. Ama inanıyorum olacak ne olur sende dua et benim için ben de sana ederim :mad: Bu arada türk kızlarına kıran mı girdi o kız sana aşık olsada ailen kabul edecek mi? Ben de bunu merak ettim sevgiler..:p

bahra

Kayıtlı Üye
Vefkin çevresine ayette yazabilir miyiz? Bir de bu vefk için okuyabileceğimiz birşey varsa onuda yazabilir misiniz Urumhamatahayil? Şaman El-Baduh vefki demiş, bu ismi zikretmemiz uygun olur mu?

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
aşık etmek için vefk

aşağıdaki vefki safran ve gül suyu ile hazırlanmış mürekkep ile yazın isimler yazan yere arapça olarak aşık etmek istediğiniz kişinin adını ve anne adını yazın kağıdı ters cevirin bir daire çizin dairenin içine arapça olarak jendi isminizi ve anne isminizi yazın üçgen şeklinde katlayın bal mumu ile kaplayın yeşil bir bezle dikin ve göğsünüze yakın bir yerde taşıyın

muhabbet vefki

Bana yardımcı olabilir misiniz arapça yazamıyorum da. Arapça Damla ve Cavidan oğlu Mustafa nasıl yazılır acaba? Harfleri yazarsanız (elif-nun vs harf harf)diye bende yazmaya çalışabilirm. Arapça öğrenmem lazım, çok ihtiyaç yaa çok cahilim! Lütfen yardım edin.

deniz arzu

Kayıtlı Üye
İsimleri arapça yazma diye googledan gir, ordan siteler çıkıyor.İsmi türkçe yazıyofsun, o arapçaya çeviriyor.

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
yapamadım olmadı ya yinede sağolun.direkt arapça bilen biri bana yardım etse?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Damla ve Cavidan oğlu Mustafa; yani Damla'dan doğma Mustafa mı olacak? Yoksa Damla bir isim; Cavidan'dan doğma Mustafa mı olacak?

akan

Kayıtlı Üye
Bahsettiğiniz siteden isimleri çevirerek yazsak doğru olur sanırım değil mi? ama o site isimleri türkçe karşılığına göre değil arapça karşılığına göre çeviriyor doğrusu hangisi türkçe isim mi kullanılacak yoksa arapça mı? Diğer bir sorum yapacağımız kişinin 2 adı varsa ikisini birden mi kullanacağız yoksa toplum içinde çağrıldığı ismi mi?

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
"Cavidan oğlu Mustafa" ve de "sevil kızı damla" olacak tam olarak. Çok teşekkürler urum şimdiden. Bende sizin cevap yazmanızı umuyordum. Bana arapçalarını ulaştırırsanız nasıl yazacağımı harika olur!:) İnşallah öğreneceğim arapçayı gelecek seneye. Bu sene zor...Tekrar sağolun.

akan

Kayıtlı Üye
Arkadaşım bulabildin mi bir şey merakla bekliyoruz :)))

RAZYEL

Banlı Kullanıcı
Malesef dostum.Creepanin sorusu Milleti bir anlamda aşıyor heralde.Birde Kara Büyücüyüm ve cadiyim diye geciniyorlar.Gercekten cok üzüldüm.
Saka bir yana arkadaslardan bir tanesi mutlaka sene sonuna kadar soruyu cevaplamaya calisacaktir.:D