Elementlerin Ruhları (Selana, Ariman, Bedes ve İsfahan)

logii

Kayıtlı Üye
Elementlerin Ruhları (Selana, Ariman, Bedes ve İsfahan)

Elementlerin Ruhları olan Selana, Ariman, Bedes ve İsfahan, kişi kartları arasında ayrı bir kategoridedirler. Bu kartlar, fala bakılırken Deste’nin diğer kartlarıyla karıştırılmazlar. Kartları açma ve yorumlama işlemi bitene kadar, masanın bir köşesinde dururlar. Ruhlar, tavsiye vermek için vardır. Her açılımın sonunda, soru soran kişi, ters çevrilmiş Ruh kartlarının arasından şansına bir tanesini seçer. Bu kart o kişiye, sorunu nasıl ele alması gerektiğini ve bu sorunun çözümünü söyleyecektir.
Açılımda hangi metot kullanılırsa kullanılsın, Deste’nin dışında bırakılan bu kartlar, işe yaramaz görünebilirler. Oysa tam aksine, bu kartlar içlerinde ruhların tüm felsefesini sakladıkları için çok önemlidirler.
Ruhlar insanlara, kontrol altına alabilecekleri, kendi ellerinde olan ve tamamıyla onlara bağlı bulunan olayların sonuçlarını, kendilerini mutlu edecek yönde değiştirebilmeleri için yardımcı olurlar. Bu amaçla, tavsiyeler vererek onları yönlendirirler.
Çok eskiden, belki de “mutluluk” kelimesi bugünkü anlamını taşımıyordu; ancak bilindiği üzere büyücüler, kişilerin ruhsal yapıları, karakterleri ve davranışları üzerinde rol oynamayı üstlenmişlerdir. Geleceğimiz ve şansımız, tavır ve davranışlarımızdaki değişikliğe bağlı olarak tamamen yön değiştirebilir ve değişebilir.
Ruhlar’dan sadece adlarıyla bahsedilir. Selana, Bedes, Ariman ve İsfahan. Büyücüler, onların sırlarını başka hiç kimse öğrensin istememiş olmalılar ki, bu kartlar bir hayli gizemlidir. Örneğin, İsfahan’ı tarif ederken, “Asla onu kafese kapatamazsın…” ya da “Onu gördüğün zaman seni şaşkına çevirir, aklını başından alır” gibi ifadeler kullanılmıştır.
Büyücülerin genel felsefesi insanları mutlu etmektir. Bu dört Ruh kartı, mutlu bir yaşamın ipuçlarını verir.
İlerleme, denge, uyum ve öğrenme arzusu. Bunlardan ilk üçü, mutlu bir yaşam için gereklidir; dördüncüsü, yani öğrenme ise, bu ilk üçünü başarabilmek için kullanılması gereken bir araçtır.
Hayatımız beynimizin içindedir. Etrafımızdaki dünya, tavırlar, davranışlar ve bunun gibi şeyler, biz duygularımızla onları nasıl algılayıp anlıyorsak öyledir. Algılar duyguları oluştururlar. Sevinçten üzüntüye, öfkeden suçluluk duygusuna kadar, olumlu ya da olumsuz tüm duygularımız, etrafımızdaki dünyayı olumlu ya da olumsuz algılamamızla ilintili olarak oluşur.

Ekli dosyayı görüntüle 3479

ABANOZUN RUHU SELANA

İlerlemeyi, gelişimi buyurur. Büyücüler, “Abanozun Ruhu sürekli şekil değiştirir” diye yazarlar. Kartların gecesi olan Cuma günü, bütün bir haftanın yorumunu yapmalısın. Bütün bu geçen günler boyunca neler yaptın? Şayet sana Selana açılırsa, mutluluğu bulmak için senin de ilerlemen gerekiyor demektir.
Senin mutsuzluğunun sebebi ilerleme özelliğinin olmamasıdır ve bu yüzden de, bugüne kadar hiçbir şey yolunda gitmemiştir. Daha fazla olumlu hislere sahip olmalısın. Daha çok sevip, daha az nefret et; daha az kıskanıp, daha çok alçakgönüllü ol ki; bugünkü üzüntün dünkü mutluluğun gibi olsun. Başka bir deyişle, dünkü mutluluğun bugünkünün yanında sönük kalacak, her günün bir önceki günden daha iyi olacak ve iyiden daha iyiye doğru ilerleyeceksin.

Ekli dosyayı görüntüle 3482

YAKUTUN RUHU ARİMAN
Denge ve uyum verir. Yakutun Ruhu’nun iki hayatı olduğu yazılır. Birinde “büyücünün çinko tasında köle olarak yaşar”, diğerinde ise “serbest kaldığında kendini aşklara, sevdalara kaptırır”. Yaşamın hem siyah hem de beyaz yanları vardır. Bu iki rengin arasında kalan her şey de bir renk tablosudur. Hayatta acı çekersin, daha sonra da mutlu olursun. Sevinmen için acı da çekmen gerekir. Mutsuz geçen dönemler, mutlu dönemleri getireceklerdir. Seni öldürmeyen bu acılar, seni güçlendirecektir. Böylece bütünlüğe ulaşacaksın. Ve sonunda da diyeceksin ki, “Ben hayatım boyunca her şeyi yaşadım. Tüm duyguları. Hem acı çektim, hem mutlu oldum, hem de üzüldüm. Hem mutluluktan hem de kederden gözyaşı döktüm. Korktum da, sevindim de.” Sadece sevinci isteme. Üzüntüyü ve acıyı yaşamaktan kaçınma. Bu hoş olmayan duygular da var bizim hayatımızın içinde. Dengeli bir kişi hem sevinir hem de üzülür. Şayet bu Ruh kartı sana açılmışsa, acı çekmekten, emek harcamaktan ve denemekten kaçınmamalısın demektir. Derin sularda yüzmekten korkmamalı ve acı çekmekten kaçınmanın yeni tecrübeler edinmene engel olmamasını sağlamalısın. Riske gir, cesaret et.

Ekli dosyayı görüntüle 3480

ZÜMRÜDÜN RUHU BEDES

Uyum amaçlı davranışlarda bulunmamızı öğütler. Büyücüler onu doğanın içine yerleştirmişlerdir. Doğada uyum vardır. “Zümrüdün Ruhu’yla karşılaşabilmek için, şafak vaktinde servi ağaçlarının ormanına gitmelisin.” Her seferinde çevrene ayak uydurmalı, uyum sağlamalısın. Aksi takdirde, sütün içinde boğulan sinek olursun.
Şayet sana Bedes açılmışsa, hem şu an yaşadığın olaylara hem de gelecekte gerçekleşecek olanlara ayak uydurup uyum sağlamalısın demektir. Davranışlarında aşırıya kaçma ve bir duygudan diğerine normal geçiş yap. Sakin ve sabırlı ol.
Bir harekette bulunmadan önce bir kez daha düşün. Kendine ikinci bir şans tanı. Daha esnek ol. Etrafındakilerle uzlaş ve onlara saygı duy.

Ekli dosyayı görüntüle 3481

ELMASIN RUHU İSFAHAN

Bilgilenmeyi ve değişimi öğütler. Aynı hataları tekrarlamamak için öğrenmeli ve düşünmelisin. Geçmişinden ders al. Yeni bir şeyler istediğin zaman, hangi tavır ve davranışları sergilemen gerektiğini baştan öğren. Kendini tanı. İhtiyaçlarını belirle. Sorunlarının ne olduğunu belirlersen, onlara çözüm de bulunacaktır. Deste’ye, ilk sen öğrenesin diye, neyin seni rahatsız ettiğini söylemelisin. Aklını aç. Ufkunu genişlet. İşte o zaman kafanı meşgul eden sorunların için bir sürü çözüm bulacaksın.

mimar52

Kayıtlı Üye
Çok ilginç bir deste şu aralar tüm enerjimi alıyor. Peri tarotu destem de var ama katina kadar enerji kaybı yapmıyor bende. Farklı açılımlar var mı katinanın destesi için. Bilen varsa paylaşabilir mi?

Katarina

Kayıtlı Üye
Bu deste hakkında sevgili yule ve urumdan bilgi istemiştim.Çok güzel oldu bu çünkü katina destesi hakkında hiç kayda değer bir paylaşım yok sitede.

Açılım olarak size şunu örnek verebilirim bende kullanıyorum gayette güzel bir açılım.

Bu ruhlar gerçekten de var mı?Tarotla ilgilenmediğim için bilmiyorum....

Bu ruhların var olduğuna inanılır katina destesinde.Destedeki her figür yaşamış kabul edilir.Tarot destesiyle alakası yoktur;katinanın.

Katarina

Kayıtlı Üye
Tabikide.Deste;katinanın aşk falı olarak geçer.Bir çok şekilde bakım yapılabilir haber;iş,aşk gibi.Deste sahipleri genelde farkında olmadan bu desteyi alırlar.Bende de bu şekil oldu.Bir kitap evinde değişik tarot kartlarına bakarken;tek kalmış bu desteyi gördüm çokta incelemeden aldım.Destenin insanı çağırdığına inanılır.Bende bu inananlardan biriyim.

sunit

Kayıtlı Üye
Güzelmiş ben de tarota başlamak istiyorum ama oldukça pahalılar ama yinede alacağım bir yerde görmüştüm bir alışveriş merkeziydi 54 tl ydi.Bana biraz pahalı geldi ama kitapevlerinde ne kadar onu bilmem siz ne kadara almıştınız?

Şimdiye kadar 54 tlye olan bir deste görmedim.Katina destesi ise 30 tl'dir.Büyük kitapçılarda, D&R'larda çok rahat bulabilirsiniz.

xtina

Banlı Kullanıcı
Ben tarotu 20 milyona almıştım, katinayı da almak istiyorum.

uncharted

Kayıtlı Üye
Surekli ariman ters olarak cekiyorum. Buyucunun yataginda zorbalik var ne demek oluyor?

soru eski sevgilimle ilgili. Burdaki kiskanc ve zorba olan ben miyim?

Keira

Moderator
Eğer ruh kartları çıkıyorsa bunun iki anlamı vardır. Ya devamlı aynı hatayı yapıyorsunuzdur bu yüzden ruh kartları sizi uyarıyordur, ya da bir konu hakkında bakım yaparken yardım istemişsinizdir, size nasihat ediyorlardır. Eski sevgilinizle ilgili sorduğunuz soruyu düşünün. Hep aynı hatayı yapan biri mi var, yoksa ne yapacağınızı bilmiyor ve bir işaret-nasihat mı bekliyorsunuz?

hashikio

Kayıtlı Üye
Konuda elementlerin ruhlarının desteye karıştırılmadığı söylenmiş.Peki biz bu kartları hep ayrı mı tutuyoruz, yoksa desteye karışması gereken durumlar da var mı?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Konuda elementlerin ruhlarının desteye karıştırılmadığı söylenmiş.Peki biz bu kartları hep ayrı mı tutuyoruz, yoksa desteye karışması gereken durumlar da var mı?
Ben desteye karıştırıyorum.Daha doğrusu element kartlarını desteden hiç ayırmıyorum.Her iki şekilde ayırarakta,desteye karıştırarakta bakılır diye biliyorum.

hashikio

Kayıtlı Üye
Ruh kartları değil de element kartları destenin dışında bırakılıyor mu?O şekilde yapılan açılımlar gördüm de o yüzden sordum.Bana bir şey fark etmezmiş gibi geldi.Yani ha element kartı çekmişiz ha ruh kartı çekmişiz.İki türlü de sorunun çözümüne yönelik öneri çıkıyor.Ama emin olamadım.Sorayım dedim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ruh kartları değil de element kartları destenin dışında bırakılıyor mu?O şekilde yapılan açılımlar gördüm de o yüzden sordum.Bana bir şey fark etmezmiş gibi geldi.Yani ha element kartı çekmişiz ha ruh kartı çekmişiz.İki türlü de sorunun çözümüne yönelik öneri çıkıyor.Ama emin olamadım.Sorayım dedim.
Ruh kartları ve element kartları aynı şey değil mi zaten?Bedes-Ariman-İsfahan-Selena.

hashikio

Kayıtlı Üye
Elmas-yakut-zümrüt ve abanoz kartlarıydı benim element kartlarından kastım.Ruh kartlarından kastım da sizin dediklerinizdi.O yüzden sormuştum.