Reiki Çalışırken Kullanılan Onaylamalar

logii

Kayıtlı Üye
REİKİ ÇALIŞIRKEN KULLANILAN ONAYLAMALAR!

ALIN ÇAKRASI :İÇİMDE VE ÇEVREMDE UYUM VE HUZUR VAR. HERŞEY YOLUNDA.

KULAKLAR :

İÇİMDEKİ VE ÇEVREMDEKİ HERŞEYİ SEVGİYLE DİNLİYORUM VE OLDUĞU GİBİ KABUL EDİYORUM.

ŞAKAKLAR :UYUM VE HUZUR İÇİNDEYİM.

GÖZLER :

ÇEVREMDEKİ VE İÇİMDEKİ HERŞEYİ OLDUĞU GİBİ KABUL EDİYOR VE HERŞEYE SEVGİNİN GÖZLERİYLE BAKIYORUM.

BOĞAZ ÇAKRASI :
TÜM SINIRLAMALARDAN KURTULUYORUM VE KENDİM OLMAKTA ÖZGÜRÜM.

KALP ÇAKRASI :KENDİMİ OLDUĞUM GİBİ KABUL EDİYOR, ONAYLIYORUM VE TÜM SEVGİMLE BAĞIŞLIYORUM.

SOLAR PLEXUS:
GÜVENDEYİM. EMİN ELLERDEYİM.

2. ÇAKRA :
KİMLİĞİMDEN HOŞNUTUM. BEDENİMİ SEVGİYLE KABUL EDİYORUM.HER DENEYİMDEN YALNIZCA İYİLİK VE YARAR KAZANIYORUM. TÜM ESKİ SORUNLARIMI KOLAYCA ÇÖZÜMLÜYORUM.

KÖK ÇAKRASI :
DÜNYAMDA HERŞEY İYİ VE GÜZEL. YAŞAM BENİM İÇİN EN İYİ OLANI BANA VERİYOR.

DİZLER :
BEN ESNEK, AKICI, BAĞIŞLAYICI, ANLAYIŞLI, MERHAMETLİ VE ŞEFKATLİYİM. HERŞEY YOLUNDA.

AYAKLAR :DEĞİŞMEYE HAZIRIM. EMİN ELLERDEYİM. HAYATIN AKIŞINA GÜVENİYORUM. KOLAYLIKLA VE GÜVENLE İLERLİYORUM.

ÖZEL REİKİ EL POZİSYONLARI

Çakraların frekanslarının birbirine uyumlu çalışması için uygulanan bir yöntemdir. Her Reiki uygulamasından sonra ve enerjinin düşük olduğunu hissettiğiniz tüm zamanlarda kullanmanız önerilir. Sabahları özellikle çakra dengeleme uygulayabilirseniz sizin için iyi olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, her pozisyonda mutlaka iki-beş dakika arası ve ellerinizi kaldırmadan uygulama yapmanızdır.

Rahat bir yere oturabilir ya da yatabilirsiniz. Öncelikle Reiki uygulamasına niyet ediniz.

Bir el alın çakra üzerinde (6. çakra) - diğer el Kök Çakra üzerinde (1. çakra)
Bir el boğaz çakra üzerinde (5. çakra) – diğer el karın/sakral çakra (2. çakra) üzerinde
Bir el kalp çakrası üzerinde(4. çakra) – diğer el solar pleksus/mide üzerinde (3. çakra)

Reiki’ye teşekkür ederek çalışmanızı tamamlayabilirsiniz.

Reiki ile çakra dengeleme, gözle görülmeyen sistemi, daha uyumlu bir gelişime doğru tümüyle harekete geçirir.

Düzenli uygulanırsa, içsel gelişim sürecinde, büyük bir şarz cihazı gibi çalışır. Aşırı enerji dağıtılır ve yaşam enerjisi verilir. Çakra dengeleme de çakraları aşama aşama ve uyum içinde açar. Düzenli olarak uygulanırsa güçlü enerji dengesizliklerini ortadan kaldırır. Her bir çakranın kapasitesi bütün diğer çakralarla bağlantılı olarak zamanla arttırılır.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için: sağ el timus bezinde, sol el dalakta (kalbin altı) 10 dakika

Yüksek tansiyon ve migren için : Üst bacak (uyluk) araları 10 dakika

Stres için : Köprücük kemikleri 10 dakika

Şok durumunda, güneş çarpmasında : önce böbrek üstü bezlerine 5 dakika sonra bir el 3. çakrada diğer el 4. çakrada
Vücudun bütün iç bölgeleri için : Eller kulaklarda 10 dakika. (Bütün akupuntur noktaları kulaklarda bulunmaktadır)