Mucize Enerji Reiki ile Neler Yapabilirsin ?

logii

Kayıtlı Üye
MUCİZE ENERJİ REİKİ İLE NELER YAPABİLİRSİN?

Reiki Nedir?

Ellerle şifa verme sanatı çok eskidir. İnsanlar bunu zamanın başlangıcından beri yapıyor. Hasta olan veya yaralanmış bir insanın üzerine ellerinizi koymak doğal bir içgüdüdür. Anneler bunun bir örneğidir. Bir çocuk incindiği zaman anneler ellerini incinen yere koyar. İnsan dokunuşu şifa veren özen ve sevgi iletir.

Bu enerji bir çok isimlerle bilinir.

Reiki bu enerjinin direkt uygulaması ile çok bilinen şifa formlarından biridir. Tüm kültürlerdeki mistikler fiziksel evrenin onun altında yatan daha basit formdaki bir şeyden yapıldığından bahsettiler, modern fizik de Evren'in enerjiden yapıldığını anlama noktasına geldi, bu enerji düşünce ile etkilenebilir. Modern fiziğin bu enerjinin düşünce ile etkilenebileceğini söylemesi gibi, mistikler de bu altta yatan formun düşünce ile etkilendiğini söyler. Onlar daha da ileri gidip düşünmemiz ile ve her gün paylaştığımız düşüncelerle kendi realitemizi kendimizin yarattığını iddia ederler.
Bu enerji Reiki uygulayıcıları tarafından kullanılan doğal bir enerjidir. Reiki uygulayıcısı bu enerjiye daha güçlü bir şekilde ulaşır, çünkü onun aldığı uyumlamalar bedenin enerji kanallarındaki blokları temizler. Uyumlamalar ayrıca şifacının kendi yaşam enerjilerini artırır ve kişiyi Reiki'nin kaynağına bağlar.

Reiki'yi uygulamak için, uygulayıcı şifanın gerçekleşmesine niyet ederek ellerini iyileştirilecek kişinin üzerine koyar ve enerji akmaya başlar. Reiki enerjisi zekidir, çünkü Evren çok zeki bir yerdir. Enerji nereye gideceğini, ne yapacağını bilir; oraya gider ve daha yüksek zeka tarafından yönlendirilir. Enerji kendi akışını yönlendirir.Uygulayıcıdan tam hastanın gereksinim duyduğu miktarda enerji çekilir. Tüm bunlar şifacının direkt bilinçli müdahalesi olmadan gerçekleşir. Şifacının işi yoldan çekilmek, şifa yerini açık tutmak ve bundan sonra ne yapacağının işaretlerini gözlemek/dinlemektir.
İnsan da iki boyuttan oluşur; enerji ve fizik boyutları. Her şey önce enerji boyutunda gerçekleşir ve daha sonra fizik boyutuna geçer. Reiki de özel bir tür yaşam enerjisidir. Kişinin bilincini ve yaşama bakışını değiştirerek onda temel bir denge oluşturur. Böylelikle yaşamını denge içinde, sağlıklı olarak sürdürmesini sağlar.

Reiki bu enerjiye sahip bir kişinin ellerini bedenine koyarak enerjisini kendine ya da başkalarına aktarmasıdır. Bu kişi bir Reiki ustası olmalıdır.
İnsan vücudunda herhangi bir sorun meydana geldiğinde bu aslında enerji sisteminin karışması, dengesinin bozulmasıdır. Baş ağrısı ve psikolojik sorunların yanı sıra herhangi bir organdaki fonksiyon bozukluklarına varana kadar enerji karışıklığı yaşanan durumlarda Reiki enerji sistemine saf bir enerji olarak girer.

İnsanın hem fizik bedenden hem de enerji bedenden oluştuğunu söylemiştik. Fizik bedendeki damar ve sinir sisteminin enerji bedendeki karşılığı meridyen sistemidir. Meridyenler enerjinin aktığı kanallardır. Bedendeki önemli enerji merkezlerine "çakra" adı verilir. "Çakra" adı verilen noktalara ellerimizi koyarak enerji transferi yaptığımızda enerji karışıklığını gidermiş, dengeyi sağlamış oluruz.

MUCİZE ENERJİ REİKİ İLE NELER YAPABİLİRSİN?

Kilometrelerce uzaktaki yakınlarına hatta dünyanın bir ucunda bile olsa reiki ile ona bağlanıp enerji gönderebilirsin.

Geçmişte yaşamış olduğun ve senin bilinç altında iz bırakan olaylara reiki gönderip bunu düzeltebilirsin.

Geleceğe reiki gönderebilirsin.Örneğin; bir ay sonra bir sınavın,bir toplantın, yada çok önem verdiğin bir görüşmen var.O tarihe enerji gönderebilirsin.Bu gönderdiğin enerji o tarih ve saat geldiğinde otomatik olarak akmaya başlayacak ve seni destekleyecektir.

Reiki aynı zamanda bir şifa enerjisidir.Hastalıklı bölgene reiki vererek hastalığını iyileştirebilirsin.

Sevdiklerinle senden nekadar uzakta olurlarsa olsunlar reiki enerjisi ile onlara bağlanıp onlara sevgini ve desteğini gönderebilirsin.

Ortamdaki negatif enerjiyi reiki ile tamizleyebilirsin.
Reiki ile kendine koruma alanı yaratır enerji sömüren insanların etkilerinden kurtulabilirsin.

Bir ilişkinin düzelmesi için o kişiye reiki gönderebilirsin.Reikini enerjisini kullanabilmen için Reiki Master tarafından bu enerjilere uyumlanmalısın

Reiki manipülasyonlarla elde edilen geçici bir tedavi yöntemi değildir ve politik, felsefi veya dini görüşlerle bağlantılı olmayan dolu dolu saf sevgidir. Ellerimizde ve tüm vücudumuzda hissedeceğimiz bir yaşam akışıdır: Sessizliği hissedin, kendinizi iyileştirin, çevrenizi de...

Siz bir Reiki kanalısınız! Şifacı değil, aracısınız; ne kadar çok Reiki yaparsanız enerji o kadar fazla girecek ve kanalınız genişleyecektir.

Reiki ile sadece iyilik yapabilirsin.

guvenhur

Kayıtlı Üye
Yukarıdaki yapılabilecek çalışmaların uygulama şeklini yazarsanız çok sevinirim ben 2. Sevideyim uygulama dayım bilgi yardımlarınızı için şimdiden teşekkürler.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bunları zaten reiki ikinci seviyeyi aldıysanız ustanızın size öğretmiş olması gerekirdi?en azından uzaktan şifa sembolünü alıp 2. seviyeyi tamamlamış birinin bu sembolü kullanarak yukarıdaki yazılan bir iki maddeyi bilmesi gerekir.Koruma ve arınma gibi şeylerde 1. sembol kullanılmaktadır, uzak çalışmalarda iki üç destekler.Karmik geçmiş ve gelecekte yine 3. sembol kullanılır....

guvenhur

Kayıtlı Üye
Benim uygulama ile ilgili egitimim yarım kaldı uyumlama aldım bahsettikleri hızı yapabiliyor un fakat formülle filan görüyorum kaynaklarda en doğrusunu yetkilisini yapmak istiyorum. Şu anda sadece kendinde uyguluyorum.bilgini artırmaya çalışıyorum.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Benim uygulama ile ilgili egitimim yarım kaldı uyumlama aldım bahsettikleri hızı yapabiliyor un fakat formülle filan görüyorum kaynaklarda en doğrusunu yetkilisini yapmak istiyorum. Şu anda sadece kendinde uyguluyorum.bilgini artırmaya çalışıyorum.

Eğitiminizi tamamlamalısınız, daha sonra zaten kendiniz de sisteminizi geliştirirsiniz. Her ustanın anlatımı ve ekleyecekleri vardır. Bir yemeğe iki aşçı karışırsa yemeğin tadı ölçüsü bozulur. Siz çok temel birşeyi soruyorsunuz o nedenle bu bilgileri eğitmeninizden alıp beraber uyumlamanızı tamamlamalısınız.Hız'dan kastınızı anlayamadım.Zaten bir önceki mesajımda aşağı yukarı nasıl kullanıldıklarını yazdım. Sembollerin nasıl çizilip zikredilip şeklinin ne olduğu bilgisi size verilmediyse zaten reiki 2. seviyeyi alamamışsınız demektir. İnsiyasyon süreci tamamlanmış olsa da sizin bu bilgileri bir biçimde içsel olarak algılıyor olmanız gerekir. Rüya veya astral yoluyla ya da meditatif halde iken bile size enerjinin kullanımıyla ilgili mesjlar açılan evrensel kanalınızla gelmelidir.

tufran

Kayıtlı Üye
Reiki veya biyoenerji öğrenmek konusunda kararsızım. Çok okuyorum ama bir türlü karar veremedim. Amacım 3. göz, astral seyahat, telepati, psi balls gibi çalışmalar yapmak. Bunlar için hangisini tercih etmeliyim. Daha önce hiçbir enerji çalışmam olmadı. Yani çakralarımın açılması ve dengelenmeside gerek bilinçaltımın temizlenmesi gerek. Bana biyoenerji sanki daha somut sonuçları olan bir enerji gibi geliyor. Reiki daha soyut. Fakat biyoenerji eğitimleri çok pahalı alt tarafı zaten içimizde olan enerjiyi nasıl aktif edip yöneteceğimizi 2 günlük bir eğitimle gösteriyorlar. Kendi kendimize bunu yapmayı öğrenebilirmiyiz. Bu kadar yüksek fiyatlara eğitim almak mantıklımı. Sizce ne yapmalıyım. Hangi sistem bana daha uygun sizce. Birde nefes teknikleriyle çakra açılması ve dengelenmesi yapılabiliyor mu?

Son olarak reiki (ki-chi) enerjisimi. Reikinin evrensel bir enerji olduğu ve kozmosdan geldiği söyleniyor. Ki enerjisi ise kendi içimizdeki enerji değil mi? Bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz.

Ashina

Kayıtlı Üye
Reiki ile bioenerjinin ne farkı var , bunlar farklı alanlar mı?
Katıldığım bir grup meditasyonları sırasında başta eğitmen olmak üzere bazı katılımcılar bioenerji öğrenmem gerektiğini söyledi. Sürekli elektriklenme yaşıyorum bilhassa plastik kaucuk gibi maddelere yakın temasta