Yılancı Hacı

darksense

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar belki bir kısmınız biliyordur.
Hatay Dörtyol'da her türlü zehirli hayvan ısırmalarına, sokmalarına karşı tıbbın yetersiz olduğu bu konuda Kesin çözüm olan Hacı Macit lakaplı bu merhum şifa verirdi.

2009 yılında vefat eden Yılancı Hacı lakaplı bu dedemiz (Merhum) Zamanında Uğur Dündar ile meşhur olan ve bu konudaki şifacılığı kanıtlanmış Bir zatı muhteremdir. Babamın da zamanında bir misafirini akrep sokması ile tanıştığı bu Muhterem, akrebin soktuğu kişiyi ona alel acele yetiştirmesiyle tedavisini görüyor. Babamın söylediğine göre; akrebin ısırdığı yerin üzerinde elini gezdirdi ve zehir dışarıya aktı.

Bu çevrede oturduğum için çok duydum bu şekilde şifa bulanları. Muhterem kişi 74 kıbrıs barış harekatına giden askerlerin oradaki zehirli hayvanların sokmasına karşı efsun'landığı bilinir.

2009'da 79 yaşında hayatını kaybeden bu muhterem zat'ın yerine şimdi oğlu bakıyor. Bu babadan oğula geçen bir durumdur. Burada insanlar 2 kilo tuz alıp ona götürürler ve okuttururlar tam 1 sene sürer etkisi bu süre içerisinde size hiçbir zehirli hayvan yaklaşmaz yaklaşsada asla zarar vermez hadi tutki bir yılan soktu diyelim, hiç bir şey yapmanıza gerek yoktur çünki hiçbir etkisi olmaz.

Hatayın Dörtyol ilçesinde bulunan bu zat çeşitli haşere sokmalarına karşın belediye tarafından adı sık sık anons edilen bir kişi idi.

Tuz ile yapılan efsunun dışında ömür boyu sürecek olan ve karabiber ile yapılan efsunda vardır ancak bunu yapmayı reddediyorlar.

Bu zatı muhterem'in yılanlar ile konuşulduğu görülmüştür.
Her türlü zehirli hayvana hükmeden ve sözünü dinleten bir kişidir. Örneğin bir daire çizer ve hayvanı alıp oraya koyar o hayvan asla oradan dışarıya çıkmaz. Onun söylediğini yapar.

images%5Chaber%5Cimg_29_b.jpg

Cüneyt Arkın'ın bir zamanlar sunduğu "Baba" adlı programda da dile getirilmiş bir konudur. Cüneyt Arkın'ın elini zehirli bir yılan ısırır ve yılancı hacı ona bir adet kesme şeker yedirir. Sonuç hiçbirşey olmamış gibi hayatına devam eder.

Keyifli Paylaşımlar.

origanum

Yönetici
Uğur Dündar'ın o programını seyretmiştim. O kişiyi biliyorum, yerine oğlunun baktığını ise 1,5 yıl önce öğrenmiştim. Bu işi yapan kişiler mevcut ülkemizde. Özellikle güneydoğuda. Kendisi işinin ehli biri idi.

darksense

Kayıtlı Üye
Bir kaç fotoğraf ekleyim dedim Bu resimdeki yılanı yakalayıp kurutmuş kendisi öyle söylüyor

38964_1331867949421_1612681604_792496_1768899_n.jpg

31991_1279806207910_1612681604_676679_5221051_n.jpg

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Havas kitaplarında bu tür konularla ilgili bilgiler yokmuydu?