Azurit ile Ametist taşı ile ilgili

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

j0ker_1903

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu iki taşıda birlikte kullanırsak herhangibi kaybı olurmu. Yani Birbirinin enerjisini söndürürmü yada engellermi ?

janet

Kayıtlı Üye
azurit taşı bakır içerir, malahit gibi
amatist taşıyla çok uyumlu değil, birbirilerin enerjisini kapatırlar. ayrı kullanmakta yarar var
bakır içeren taşlar diğer taşları pek sevmez..

RaV3N

Kayıtlı Üye
Amatist taşını ne zaman taksam illa başıma bir uğursuzluk geliyor.Takan biri varsa yanıma bile yaklaştırmaz oldum.Sanarım bu benim amatist taşına karşı negatif düşünmemden dolayı oluyor ama bir türlü şu düşüncemi pozitife çeviremiyorum.Birkaç kez olumlu düşünüp takmayı denedim yine olumsuzluk yarattı üzerimde .

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
Amatist taşını ne zaman taksam illa başıma bir uğursuzluk geliyor.Takan biri varsa yanıma bile yaklaştırmaz oldum.Sanarım bu benim amatist taşına karşı negatif düşünmemden dolayı oluyor ama bir türlü şu düşüncemi pozitife çeviremiyorum.Birkaç kez olumlu düşünüp takmayı denedim yine olumsuzluk yarattı üzerimde .
Taşınızı negatif enerjilerden arındırmak için topraklama veya arındırma gibi işlemler yapmadıysanız bu olağan bir durumdur.

RaV3N

Kayıtlı Üye
sayın PESS arındırdığım halde bu durumlar oluyor bende nedenini çözmüş değilim sevgilerle ...

Elfangel

Kayıtlı Üye
sayın PESS arındırdığım halde bu durumlar oluyor bende nedenini çözmüş değilim sevgilerle ...

Doğal taş seçerken şifanlanmasını istediğiniz durumlar, burcunuz gibi özelliklerin yanında içinizin o şifalı taşan ısınması önemlidir. Demek ki siz ametist taşına ısınamamış ve kendinize negatiflik çekmişsiniz.
Bu durumda eğer arındırma da yaptıysanız size yakın gelen başka taşları edinmeniz çok daha uygun olacaktır.

Cherubim

Kayıtlı Üye
Özür dilerim konu dışı ama şu özel etkileri olan taşları nerelerden alabilirim örneğin ametist kolye nereden bulabilirim ne kadara bulabiirim :)

Elfangel

Kayıtlı Üye
Özür dilerim konu dışı ama şu özel etkileri olan taşları nerelerden alabilirim örneğin ametist kolye nereden bulabilirim ne kadara bulabiirim :)

Hangi şehirde olduğunuza bağlı bu... Ancak her şehir için özel bilgi veremeyiz tabii :) İnternet üzerinden de satış yapan firmalar var. Şifalı taşlar başlığı ametist taşına ait konuları inceleyin fiyat ve alabileceğiniz yerler konusunda bilgi bulabilirsiniz.
İyi forumlar.

Cherubim

Kayıtlı Üye
Şöyle sorayım :) Ben alışverişi net üzerinden değilde kendim yapmak istiyorum. Mesela İstanbulda ne gibi yerlerde bulabilirim, ne diye geçer kuyumcularda olmaz ya :):)

RaV3N

Kayıtlı Üye
Otantik takılar, taşlar satan dükkanlar var oralardan temin edebilirsiniz burcunuza göre taş seçmeniz sizin faydanıza olur.

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
Şöyle söyliyim o taşı gerçekten istiyormusunuz ? Yani tüm bu olanlara rağmen hala bu taş istediğim kıvama gelecek diyorsanız onunla meditasyon yapın,ona enerji yükleyin,sevgi gösterin yani eğer gerçekten elde etmek istiyorsanız çaba sarfetmeniz gerekiyor.Bu durumları atlatıp başarabilirseniz emin olunki taş olması gerekenden daha güçlü olacaktır.

janet

Kayıtlı Üye
Taşı ilk gördüğünüzde sizi cezbetmiyorsa, o sizin taşınız değildir.Amatist çok popüler olmasından dolayı herkes sahip olmak ister. Genelde kendisiyle barışık ve olgun ruhlar bu taşı kullanamıyor.. Vicudumuz ihtiyaç duyduğu taşı seçer, tıpkı kan şekerimiz düştüğünde canımızın tatlı çekmesi gibi. taş seçimi yaparken önemli bir püf noktası: taşın size parıldadığını göreceksiniz, işte o taş sizindir.
Amatist taşı her insana mavi boncuk dağıtan, herkesin "benim taşım" diye sahiplendiği bir taş.sizi cezbetmiyorsa, topaz, aleksandrit, aquamarin taşlarını deneyin, kendinizi bütünleşmiş hissedeceksiniz onlarla.

raine

Kayıtlı Üye
Taş alacak arkadaşlar , taş almaya giderken "Ben ametist ya da kuvars alacağım." diye şartlanıp gitmesinler. Taşı seçip özelliklerine bakmadan , sadece taş almak için gitsinler = )
Sonra taşı seçerken elinize alıp enerjisine bakmak doğru seçim yöntemi değil bana kalırsa = ) Sizi çeken size yakın gelen taşı alın. Dediğim gibi özelliklerini bilmeden . Aldıktan sonra taşın ismini öğrenip özelliklerine bakın. Zamanla taşlarınızın özelliklerinin birbirini tamamladığını ve size mesajlar verdiğini gireceksiniz = )
Siz taşınızı değil taşınız sizi buluyor aslında = )

so0kie

Kayıtlı Üye
geçen sene burçlarına göre alanlar değiştirmek zorunda kalacak sanırım =D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...