Hz.süleyman'in Mühürü(1)

Mouse

Kayıtlı Üye
Ben pek inanmıyorum ama..doğruluğunuda bilmiyorum.

Genede sizin yorumlarınıza bırakırım...

Mühr-i Süleyman

" Bundan binlerce sene önce yeryüzünün büyülü devirlerinde insan henüz üçüncü gözünü kaybetmemişken efsanevi bir Kral Peygamber yeryüzünün ve gökyüzünün efendisi olmuştu. Cinlere insanlara ve hayvanlara hükmeden bu kral peygamber Hz. Süleyman’dı. Ve yetkesinin kaynağı olduğu sanılan güçlü bir mühür yüzük taşıdığı söyleniyordu. Fakat bir gün bu muhteşem yüzük çalındı. Süleyman sahip olduğu herşeyi kaybetti. Ve mührün yokluğunda geçen o acı günlerde kendisindeki asıl mührü
Mühr-ü Süleyman’ı buldu. "

Hazineleri dillere destan olan 3 semavi dinde de ismi haşmetle birlikte anılan biridir Süleyman / Hz. Süleyman / King Soloman / Peygamber Süleyman. Ona bu özelliği veren dünyasal ve ilahi güçlere hakim bir yönetici olduğu düşüncesidir. Asıl olarak Peygamber / Kral Davud'un oğludur. Hem Tevratta hem Kuran-ı Kerim de hikayeleri ve hayatıyla saltanatı anlatılır.

" Terim aslen Mühr-i Süleyman'dır. Ancak Türkçe'deki ses uyumuna göre dile geçerken değişmiştir. Diğer bir deyişi de Hatem-i Süleyman'dır. İngilizce 'Seal of David', 'Star of David', 'Davis's Sheald' 'Magen David' isimleriyle anılır. Çünkü Batı dünyasında bildiğimiz çift üçgenin kesişimi olan Mühr-ü Süleyman aslında 5 kollu bir yıldızdır. 6 kollu yıldız babası olan Davud peygamberin kullandığı semboldür."

Prof. Dr. Nusret Çam / Ankara İlahiyat Fakültesi

" Yüzük kimdeyse Süleyman Odur "

Süleyman'ın Tapınağı'nın daha sonra Haçlı Seferleri sırasında Kudüs'te arandığı, Templer Şövalyelerinin yerini bulduğu ve kutsal bazı emanetlerle Avrupa'ya döndükleri iddia edilmiştir. Kimileri kutsal kadeh Graal'ı, kimileri Felsefe Taşı'nı, kimileri ise Mühr-ü Süleyman'ı bulduklarını düşünmüşlerdir. Tapınak Kral Süleyman'dan sonra yağmalanacaktır ancak o zamana kadar Musa peygamberden beri nesilden nesile saklanan Hz. Musa'nın emaneti olan Ahid Sandığı'nı (orijinal Tevratın levhalar halinde içinde bulunduğu Tabut-i Sekine) muhafaza edecektir.

Yunus Emre

"Ne derisem buyruğum yürür, elümde ferman dutaram
Ne idersem hükmüm revan, çün hükm-i sultan dutarım.

İns ile bu cinn ü peri, divler benüm hükmümdedür
Tahtum benim yil ***ürür, mühr-i Süleyman dutarım.

İblis ü Âdem kim olur, ya aza yahut azdura
Cümle benem eyü yavuz, kamusun benden dutaram."

Not: Şiir hakkında bilgim yok....

La-edri

Kayıtlı Üye
Semavi Din kitaplari acaba bu yüzükden bahsediyormu.. ?

Mouse

Kayıtlı Üye
Hazreti Süleyman a.s.'ın mührü bir yüzüktü ki dört köşeli bir kaşı vardı. Bu yüzüğü Cebrail a.s. Cennetten çıkarıp Allah cc.'nin emri ile Davut a.s'a getirdi. Bir köşesinde "El mülkü lillah" (Mülk Allahındır) yazıyordu. Cebrail a.s bu yüzüğü Davut a.s'a verip dedi ki :
-"Ey Davut! Hak taaladan sana bir yüzük ve on soru getirdim. Allah u talanın buyruğu odur ki: Evlatlarını toplayıp bu on soruyu onlara sor. Kim doğru cevap verirse senin yerine o geçsin. Devleri, Perileri, Ademoğullarını, yelleri, kuşları, canavarları, dünyada ne ki varsa hepsini buyruğuna başeğdirsin, itaatli kılsın. Ve bütün dünyaya padişah olsun" dedi.
Hz. Davut a.s Ekabirlerden, yüce insanlardan oluşan bir meclis kurup evlatlarını çağırdı ve bu meclis huzurunda tek-tek hepsine bu on soruyu sordu. Hiç biri cevap veremedi. En son Hz. Süleyman a.s. ayağa kalktı:
-"Eğer izin verirseniz bu sorulara ben cevap vereyim!" Dedi. Davut a.s.'ın gönlü hoş oldu Ve:
-"Ya Süleyman söyle bana" dedi:
1-Dünyanın en kem kötü şeyi nedir ki ondan daha kötüsü yoktur?
2-En güzel, en üstün şey nedir ki ondan daha güzeli, daha üstünü yoktur?
3-Dünyada en acı şey nedir?
4-Dünyada en tatlı şey nedir?
5-O nedir ki ondan daha çirkini yoktur?
6-Nedir o ki ondan daha kabası yoktur?
7-Yine o şey nedir ki ondan daha yakını olmasın?
8-Nedir o şey ki ondan daha ırağı yoktur?
9-Yine nedir o şey ki onda daha gussalı, daha kaygı verici şey olmasın?
10-Nedir o şey ki ondan daha sevinçli şey yoktur?
Süleyman a.s. dedi ki:
--"Ey baba bu sorduğun sorular çok kolay şeylerdir?"
1-Dünyada en kötü şey insanoğlunun nefsidir ki ondan daha kötüsü yoktur.
2-Ondan daha güzel daha üstünü olmayan şey akıldır.
3-En acı şey yoksulluktur
4- Çok tatlı olan şey varlıklı, zengin olmaktır.
5-İnsanoğlu'nda süğmekten, küfürden daha çirkin şey yoktur.
6-Kaba (katı yürekli) kadından daha kabası yoktur.
7-İnsanoğlu'na ahiret'ten yakın şey yoktur. Ve bütün kişiler ona gitmektedir.
8-Sonra dünyadan ırak başka bir şey yoktur ki, insanoğullarından ıraklaşmaktadır.
9-Gayet gussalı, kaygılı şey; ruhun bedenden ayrılmasıdır.
10-Gayet şad, sevinçli olan şey yine ruhtur ki, insanoğlunda bulununca bu sevinci duyar!
Diye cevap verdi. Yalnız her soruya cevap vermeden ünce gülümsedi sona cevap verdi
O zaman Davut a.s. oğlu Süleyman a.s.'a:
-"Gerçek söyledin, öyledir! Ama Bu yüce insanların huzurunda neden her soruya adaba aykırı olarak gülerek cevap verdin": Süleyman a.s:
-"Bu soruların cevabını bende bilmiyordum ama siz her soruyu sordukça cevabı bir karınca bana söylüyordu bende size cevap veriyordum" dedi.
O zaman Davut a.s. dedi ki: Amaç Allah'a (cc) ulaşmak olduktan sonra vasıta isterse bir karınca olsun, önemli değil
(Kaynak:Tarih-Taberi cilt 1 sayfa 70-71)
Yüzük kimdeyse Süleyman odur"

bunuda eklemek istedim

nirvana01

Kayıtlı Üye
keramet mühürde olsaydıo bi kopyasını yapan çıkardı herhalde. mühür sadece sembolik bir şey

vukuf

Kayıtlı Üye
Doğrudur buna çok misal var.Birazdan vereceğim.Bazı akl-ı evveller işi masonluğa vurup "masonlar içimize kadar nasıl da girmişler" muhabbeti yapsalar da mesele öyle değil.Müslümanların bir çok anıtlarında,yapıtlarında bu işaret mevcut.

Yahudilerin kullanmasının sebebi ise Hz.Süleyman'dan ötürüdür.Lakin onlar Hz.Süleyman'ın bir sihirbaz olduğuna inanırlar,bunun için ona saygı duyarlar.

Barbaros Hayreddin Paşanın sancağı

Üsküdar Gülnuş Emetullah Valide Sultan Camii

988780153_323662f32b_z.jpg

gecce1

Banlı Kullanıcı
Şuanda ki israil in kudus işgalinin başlıca sebebi bu tapınağın olduğu yerden yeniden doğuş efsanesini canlandırmaktır
Bahsi geçen kutsal emanetler hz. Mehdi a.s ın çıkışında bir tabut içerisinde melekler tarafından insanların kalplerine huzur ve maneviyat aşılamak için zaman zaman yer yüzüne cıkacak ve havada uçar şekilde görülecektir

vukuf

Kayıtlı Üye
Kutsal emanetlerin çıkarılacağına dair rivayetler var da,havada uçacağına dair senediniz nedir merak ettim.
Bilmeyenlere hatırlatalım; İsrailin(yahudiliğin) tapınak muhabbetiyle, İslam'ın hakikatinin uzaktan yakında alakası yok.

Psi

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Müh. Adayı
Rüyamda görmüştüm.Araştırmıştım,Hz.Süleyman'ın mührü çıkmıştı.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Ben H.Z. Süleymanın Sarayı'nı Ayasofya Camii'nin olduğu yer olarak biliyorum ve diğer bir konu kutsal emanetler Sultan Ahmet Meydanı'ndaki dikilitaşın altındaki bir odada bulundu diye haberlere çıkmıştı bi dönem çok konuşuldu çokta iyi takip ettim haberleri ama ne hikmetse medya birden sustu sanki hiç öyle birşey söylenmemiş gibi.

Bu konuda bi bilgisi olan yokmu yada bahsettiğim haberi duyan?

DARKKING011

Kayıtlı Üye
kutsal kase ve galiba Hz. Musa'nın olması lazım bir asa diye bahsetmişlerdi yanlış hatırlamıyorsam hatırladığım bu kadar.

La-edri

Kayıtlı Üye
Hz.Musa'nın asasını ben topkapı sarayında diye biliyorum

Yok sanmiyorum Topkapida bir cok hazine var ama yanlis hatirlamiyorsam,Musa'nin asasi henüz bulunmadi, hatta Rivayetler efsaneler anlatilir hakkinda.Mehdi 'ye verilecekmis vsa diye.Ben inanmiyorum ama demekki bulunmadigi icin böyle bir hikaye olusuvermis...

trikker

Kayıtlı Üye
Topkapı sarayında Hz. Musa'ya ait olduğu rivayet edilen bir asa vardır gerçekten, fakat doğruluğu - diğer bazı kutsal emanetlerde de olduğu gibi - şüphelidir ve hatta batı/yahudi dünyasında çok da itibar görmemektedir.

spectrum

Kayıtlı Üye
heptagram insanın aklını işletme özelliğini kazandığı günden beri bilinen bir sırdır. selcuklular, hazarlar, karamanoğullarında, persler, osmanlı, S.P.OR (roma) da, aztek maya keldani süryani ve sümerler de, firavunun bütün hanedanlıklarında bu sembol kullanıldı.. Osmanlı padişahları yeleklerinde, Tigin ler tuğularında, krallar tahtlarında bu sembolü taşıdı, Kainatın frekanslarla yöneltiği anlaşıldığında yanlış hatırlamıyorsam japon bir bilim adamı masaru emoto kirli, temiz, saf olmak üzere 3 suya belirli dalga boyunda ses frekansı yolladı sonucunda ise su bu dalga boyuna heptagram benzeri bir şekil alarak tepki verdi Ekli dosyayı görüntüle 5648

görüldüğü üzere burdan süleyman mührüne bir ilinti kurabiliriz, ayrıca yoga, tasaffuf, zen, buddha inançlarında sesin ne kadar önemli olduğu bilinir, hatta cok yoğun kullanılan 'om' budizme ait bir mantradır, mantranın yaydığı ses frekansı ile meditasyonun verimi katmı kat artıyor su örneğinde olduğu gibi. vel hasıl ı kelam lokman, enam surelerinde bu titreşim ve frekansların geometrik şekillerle ilişkisi açıktır kanaatimce.. Hayırlı Çarşambalar

muratsavci

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 5649 ben muhru bu sekilde kolye olarak takıyorum bende ruyamda gormustum henuz bılmezkenn ve ruyamda o elımdeyken cok mutluydum gıttım aldım aynısından takıyorum ıyı geldıgıne ınanıyorum nedense..

Oğuz-Han

Kayıtlı Üye
Yüzükte elbet bi keramet vardır ama yüzük sahibi olmadan bi işe yaramaz. Yüzüğünde, mühüründe sahibi bellidir, tıpa-tıp aynısını yapsalar bile bi işe yaramaz. Bunu bilmek içinde çok fazla ilimli olmaya gerek yok, azacık zeka ve olayları doğru analiz etme yeteneği kafidir.