Tüm İçtenligim ile Soruyorum

ali1905

Kayıtlı Üye
Merhaba bu forumda ilk konum Arkadaşlar. Lucid Rüya olayı hakkında bir sorum olacaktı . Gerçektende Lucid Rüya gören kardeşlerime sesleniyorum Lucid rüya gerçekmi.Bunu sormamın nedeni ben her seferinde rüyada oldugumu anlıyorum fakat anlamam demek uyanmam manasına geliyor.Bu olay hep böyle bende.Yani bu herkesdemi böyle bu yüzden böyle bir konuyu açmak istedim.Kişi eger rüyasının farkına varıpda uyanıyor ve ben lucid rüya görüyorum diye kendini zorluyorsa bunu bilelim boş yere heveslenmeyelim.Sizlerden ricam kendini usta lucidci olarak itham eden kardeşlerimden rüyanın farkına varınca uyanmamayı ispat edebilirlermi acaba.Eger böyle bir şey varsa lütfen bu konuda yardımcı olsunlar yada onlarda eger benim gibi rüyayı farkedip uyanıyorlarsa bize söylesinler rica ediyorum.

aragorn

Kayıtlı Üye
İş
Ogrenci
usta değilim ama heyecanlanmaman gerekiyor. fazla heyecanlanırsan uyanırsın direk ve önemli olan sabır ve dikkatli olman lazım başarılı olduğun zaman bu alışkanlık haline gelmesin. zararları olabilir. rüyanın farkına vardığında dediğim gibi fazla heyecanlanma.

ali1905

Kayıtlı Üye
cevap için teşekürler siz lucid rüya görüyor ve kontrol ediyormusunuz.söylediklerinize gelecek olursak ben heyecan olayını yaşayacak kadar zaman olmuyor yani rüyayı farkeddigim anda uyanıyorum zaten.sonrası kendimi kandırmak istedim kadar kaldıgım yerden devam edeyim olmuyor misal geçenlerde bi rüyamda yine herşey çok gerçekçi ilerlerken ve ben gerçek hayattaki gibi duygularla rüyamda ilerlerken bi anda rüyamda oldugumu anladım ve anında uyandım sonra gözğmğ açmadan aynı rüyaya devam etmek istedim ama ne o gerçekçi rüyanın tadına varıyorsun nede bir tat alıyorsun.Bu kendini kandırmak gibi bir şey oldu bana bilmiyorum bu herkesdemi böyle bu yüzden sordum bu soruyu teşekürler.

lost66

Banlı Kullanıcı
Rüya olduğunu anlaman o rüyanın kontrolü sende demektir. İstediğin herşey olur.Uyanmak senin elinde rüya olduğunda ısrarcı olursan uyanırsın. Bende de oluyor bazen adamlar beni kovalıyor ve ben rüya olduğunu anlayınca dönüp üstlerine atlıyorum.Bazende yüksek bir banadan kendimi aşağıya bırakıyorum ve sıçrayarak uyanıyorum bunu fazla sık yapmıyorum. Çünkü fazla adrenaline gerek yok :)

işlemci

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben bi gün önce buraya bir cevap yazmıştım. Ancak cevabım yok olmuş. Acaba hitapta bir hata mı yaptım yoksa verdiğim bilgilerde mi sorunvar anlayamadım :s

işlemci

Kayıtlı Üye
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim :)
Evet bende lusid rüya konusunda uzman değilim ancak size yararlı olacak bilgilerimin olduğunu düşünüyorum. Yeni yeni lusid olan herkes uyanır. Bende hep rüyada olduğumu anladığım an uyanırdım. Bunun sebebi rüyada olduğunuzu anladığınız an bedeniniz sizi rüyanın dışına atmaya çalışır. Bu her lusid olduğunuzda azalır. Bende bu sabah tam olarak lusid deneyimi yaşadım. Rüyada iken bilincim açıldı. Sonra ellerimin saydamlaştığını farkettim. Uyanacağımı anladım ve hemen ellerimi hızlı bir şekilde birbirine sürttüm. Böylece rüyada kalmayı başardım. Rüyada olduğunuzu anladığınız an ellerinizi hızlı bir şekilde birbirine sürtmeniz sizi rüyada tutacaktır. Umarım verdiğim bilgiler işinize yarar :)
İyi Forumlar!

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Ben onceden cok cok gorurdum.Ama bu aralar oldukca azaldi lusid ruyalarim.
Ama en onemli seylerden bir tanesi sanirim heyecan yapmamak.Ama uyanmak istediginde uyanabiliyorsun.Mesela kendimden ornek vereyim ; ruyam icerisinde cok zorda kaldigim zamanlarda,yada cok korktugum zamanlarda uyanmak istoyorum ve uyaniyorum.

ali1905

Kayıtlı Üye
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim :)
Evet bende lusid rüya konusunda uzman değilim ancak size yararlı olacak bilgilerimin olduğunu düşünüyorum. Yeni yeni lusid olan herkes uyanır. Bende hep rüyada olduğumu anladığım an uyanırdım. Bunun sebebi rüyada olduğunuzu anladığınız an bedeniniz sizi rüyanın dışına atmaya çalışır. Bu her lusid olduğunuzda azalır. Bende bu sabah tam olarak lusid deneyimi yaşadım. Rüyada iken bilincim açıldı. Sonra ellerimin saydamlaştığını farkettim. Uyanacağımı anladım ve hemen ellerimi hızlı bir şekilde birbirine sürttüm. Böylece rüyada kalmayı başardım. Rüyada olduğunuzu anladığınız an ellerinizi hızlı bir şekilde birbirine sürtmeniz sizi rüyada tutacaktır. Umarım verdiğim bilgiler işinize yarar :)
İyi Forumlar!

cevabınız için teşekürler bende denedim ama yine uyanmıstım ama artık malesef lucid rüyada göremiyorum .

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Ben hiç bir çaba sarfetmeden lucid rüya gördüm ama çok az sayıda hatta bi keresinde uyanır gibi oldum hatta gözümüde açtım odada olduğumu gördüm sonra uyumaya devam ettim ve rüya kaldığı yerden devam etti fakat bu bi kere oldu.
Bide yanlış bi tespit mi bilmiyrorum ama bence eğer uyandığınızı anlayıp hareket ederseniz vücut tamamen uyanıyor ben uyanıp tekrar devam ettiğim rüyada sadece gözümü biraz arladım onun dışında hareket etmediğim için belkide tekrar dönmem kolay oldu diye düşünüyorum.

işlemci

Kayıtlı Üye
TheDarkPower, bende de lusid rüya görme oranım şiddetli bir biçimde azaldı. Önceleri haftada en az bir kez rüyada olduğumu anlardım ve uyanırdım. Ancak bu sonralarda bayağı azaldı. Nedenini bilemiyorum. Çok nadiren lusid oluyorum. Ama çalışmalara ara vermemek lazım.
DARKKİNG011, yaptığınız bence doğru bir tespit çünkü astral seyahati anlatan konularda da hareket etmek veya konuşmak vücudu uyandırır deniliyor. Ben görüşünüze katılıyorum :)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Arkadaşlar. Lusid rüya ile ilgili gördüğüm kadarı ile bir yanılgı içerisindesiniz. Evet lusid rüya, rüyada iken bunun rüya olduğu bilincinde olunmasıdır ama eksisi şudur. Aynı zamanda rüyadaki olayları ve durumları kontrol etme yeteneğine sahip kişi lusid rüya görür demek tam bir tabir olacaktır. Aynı zamanda bazı arkadaşların lusid rüyada iken uyandıklarını ifade etmişler. Lusid rüya aslında tam bir uyanıklık halidir ve zaten bir uyuma ortada yoktur. Bedenen uyuyor ama zihniniz uyanık ve gündelik yaşamda nasıl çalışıyorsa aynı hızda ve şekilde çalışıyordur. Lusid rüya gören kişi sürekli uykusuzluk çeker, uykusu kalıtesizdir. Sürekli yorgun uyanır ve uyku nedir bilmez bir hale gelir. Birçok lusid rüya gören kişi bu özelliğin ve ya durumun ortadan kalkması için çabalar. Siz de olan durum buna benziyor ise siz lusid rüya görüyorsunuz demektir. Aksi halde rüyada iken bilinciniz uyanırsa bedeniniz uyku durumunda ise sadece rüyada olduğunuzu anlarsınız. Bu da sizin lusid rüya gördüğünüzü doğrulamaz.

işlemci

Kayıtlı Üye
Ben rüya gördüğümde olayları kontrol edebiliyordum. Söylediğiniz gibi lusid rüyanın olayları ve durumu kontrol altına olma olduğunuda biliyorum. Bazen rüyamda bilincim açılır ancak olayları kontrol edemem. O zaman lusid olduğumu söylemiyorum. Ancak geçen sefer gördüğüm rüyada olaylar tamamen benim kontrolümdeydi. Hangi olay hoşuma giderse o olayı yaşadım ve hangi olayı değiştirmek istediysem o olayı değiştirdim. Lusid olan kişiler sabah kalktıktan sonra neden yorgun oluyorlar?
REM uykusuna geçemedikleri için mi?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Söylediğim gibi bedenen uykua görünür lusid riya gören kişiler. Ama beyinleri uyanıktır ve uyanık olduğunuz zaman gibi çalışmaya devam eder. Bu yüzden de dinlenemez. Siz de yorgun hissedersiniz.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Evet.Bende ruyalarimi kontrol edebiliyordum,istedigimde uyanabiliyordum,vs.Lakin su son gunlerde oldukca azaldi.
Nedenini merak ediyorum acikcasi...