Yapabildiğim Şeyin Adı Reiki mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zsyd

Kayıtlı Üye
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır :)

Benim bu anlatacaklarım 8 yıl öncesinde başladığını tahmin ediyorum.Şu anda 19 yaşımdayım.

8 yıl önce annemle reikiye başladık.Daha doğru bir tabirle insiye olduk.Yaşımdan dolayı reikinin tam ne anlam taşıdğını bilmiyordum tek bildiğim evrendeki enerjiyii iyi niyetle aktarmak.Reiki hocam bir yerim ağrıdığında reiki kanalımı açmamı ve ellerimi kullanarak ağrıyan yere tutmamı söylemişti.Hatta reiki yaptıktan sonra ellerimi soğuk suyla yıkamamı bu sayede negatif enerjiyi atacağımı söylemişti.İnsiye olduktan sonra 2-3 ay reiki yaptım daha sonra hiç aklıma bile gelmedi bu enerjiyi kullanabilme yeteneğim.

Son yıllarda enerjilere merakım arttı.Hatta evdeki çalışmalarımla psiball filan yapabiliyorum çekim gücü de ellerimde oldukca fazla.Anlam veremediğim şey ise mesela karnım ağrıdığı zaman ellerimi üzerine koyduğumda yüksek bir çekim gücü hissediyorum ağrıyan bölge karıncalanıyor daha sonra ağrım kayboluyor.Ellerim çekimdeyken parmaklarımı oynattığımda sanki cam bir objeyi elimle parçalıyo gibi hissediyyorum ama canım yanmıyor.Hatta aynı duyguyu psiball yaparken hareket ettirdiğimde de hisediyordum.Bu işlemi yaparken reiki kanalımı filan açmıyorum.

Sizce bu durum ne hangi enerji türüne giriyor ? İyi bişey diye umut ediyorum ama gitgide korkmaya başladığımıda itiraf etmeliyim ...

Yardımlarınız ve de yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

gecce1

Banlı Kullanıcı
selam arkadaşım anlattığınız olay reiki değil sizin bio enerjinizdir (reiki yapmanız için o enerjiye ait niyet sembol yada kanalı kullanmanız gerekir) kısaca reiki de evrendeki enerji kanallarını açarak chakralarınızdan emerek el,göz,düşünce gücü ile herhangi bi canlı yada cansız varlığa aktarmaktır.eğer siz reiki hocanızın size verdiği sistem sembollerini kullanarak enerji aktarıyosanız ozaman reiki yapıyosunuz.ancak reiki inisiyasyon u aldıysanız bio enerjinizde kısmen açılıyo zaten bunları kendiniz tecrübe ederek harmanlıyabilirsiniz NOT:reiki yada enerji çalışmalarının din ilede alakası yoktur hepsi ayrı konulardır

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Öncelikle korkulacak birşey olmadığını söylemek isterim.Zaten evrende herşey enerjiden oluşmaktadır.
Hepimiz kendi kendimizi şifalandırma yeteneğine sahibiz. Sadece bunu kabul edip harekete geçirmemiz yeterlidir.Sonsuz imkanlara sahibiz,telekinezi,telepati,durugörü,şifa,vs..,ancak bunları çoğumuz kullanamıyoruz.İnsanda mevcut olan bu üstün özellikler beyin gücüne dayanmaktadır,onunda çok azını kullanabilmekteyiz,meditasyon,yoga gibi yöntemlerle kendi içimizdeki hazinenin kapağını aralayıp, çalışarak ortaya çıkan yetimizi geliştirebiliriz.
Siz psi-ball yaparken, hepimizde var olan enerjiyi bilinçli olarak yönlendirmeyi deneyimlemişsiniz.Biraz çabayla bunu herkes yapabilir.Eğer elinizdeki enerjiyi devamlı kullanırsanız, hissetmek için çaba harcamanıza gerek kalmaz.
Bu arada Reiki,aura,biyoenerji,rezonans hakkında sitede biraz arama yapıp okumanızı öneririm.
Sevgi ve ışıkla kalın:)

Denis

Kayıtlı Üye
Reiki enerjisini kullanmak için birinci şart inisiye olmak. Sonrasında bağlantı sağlamak/reikiye kanal olmak için niyet etmek gerekmekte. Niyet belirtmeden enerji aktarıyorsanız, kendi enerjinizdir.

zsyd

Kayıtlı Üye
Bu anlattıklarımı yaşarken ne reiki kanalımı açmak için niyet ediyorum ne de şifreleri kullanıyorum.Yaptığım şey sizlerinde söyledikleriniz doğrultusunda reiki değil artık bundan kesinlikle eminim. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim :)

Sanırım kendi enerjimden de korkmamam lazım :)

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Tün insanlar karınları ağrıdığında ya da başları ağrıdığında içgüdüsel olarak ellerini karınlarına ya da alınlarına götürürler bu kendi içimizdeki şifa enerjisinin bir tezahürüdür. Kontrolün sizin elinizde olmadığını hissettiğiniz zaman korkarsınız, oto kontrolü yitirmek insanı korkutur. Siz sanırım biraz bundan çekingenlik duyuyorsunuz. Çok da korkun demeyeceğim ama kontrol sizde olmalı elbette.
Reiki'nin ileri aşamasında sembolleri çizmeden ya da niyet etmeden de reiki çalışır ki güzelliği de budur. Tezahürü o kadar güçlenir ki insanın düşündüğü şey olur ya da bunun gibi örnekler diyelim. O nedenle enerjisi yüksek insanlar özellikle düşündüklerine de dikkat etmelidir. Aslında tüm insanlar düşündüklerine dikkat etmelidir hem gök kubbenin kapılarının isteklerimizi kabul için ne zaman açık olacağı belli olmaz.
Enerjinizi daha da kontrollü kullanmanız temennisiyle.
Syg.

zsyd

Kayıtlı Üye
Tün insanlar karınları ağrıdığında ya da başları ağrıdığında içgüdüsel olarak ellerini karınlarına ya da alınlarına götürürler bu kendi içimizdeki şifa enerjisinin bir tezahürüdür. Kontrolün sizin elinizde olmadığını hissettiğiniz zaman korkarsınız, oto kontrolü yitirmek insanı korkutur. Siz sanırım biraz bundan çekingenlik duyuyorsunuz. Çok da korkun demeyeceğim ama kontrol sizde olmalı elbette.
Reiki'nin ileri aşamasında sembolleri çizmeden ya da niyet etmeden de reiki çalışır ki güzelliği de budur. Tezahürü o kadar güçlenir ki insanın düşündüğü şey olur ya da bunun gibi örnekler diyelim. O nedenle enerjisi yüksek insanlar özellikle düşündüklerine de dikkat etmelidir. Aslında tüm insanlar düşündüklerine dikkat etmelidir hem gök kubbenin kapılarının isteklerimizi kabul için ne zaman açık olacağı belli olmaz.
Enerjinizi daha da kontrollü kullanmanız temennisiyle.
Syg.

Benim korktuğum elimi karnıma götürdükten sonra hissettiğim çekim gücü.Ama söylediklerinize hak veriyorum.Yorumunuz için teşekkür ederim.Tavsiyelerinizi dinleyeceğim :)

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Rica ederim. Bilgimiz kadarını en iyi şekilde paylaşmaya çalışıyoruz. Çekim gücü orada enerjinin iyi çalıştığını gösteriyor ki ben o bölgelerde enerjiye fazlasıyla ihtiyacınız olduğunu düşündüm şimdi. 2. ve 3. Çakralarınızda blokajlar olabilir (kimin yok ki ;) ). Bildiğiniz rahatsızlıklarınız da varsa ellerinizden enerjinin fazlasıyla hissedilir olarak akması kaçınılmazdır ve normaldir. Reiki uyumlaması aldığınıza göre hocanızla temasa geçin bence. Ya da günlük enerji prosedürünü kendinize düzenli olarak uygulamaya başlayın ki şifalanasınız ve enerjiniz dengelensin. Özellikle o bölgelerde rahatsızlık var ise zaten özel olarak o bölgeye de düzenli çalışınız. Her gün en azından sizi yormayacak (şifalanırken bazen yorulabiliyor insan ruhen ve bedenen. Ama gözünüzü bu korkutmasın. Şifalanma normal hale dönmedir bu da rahatsızlıkların atılması sırasında ufak tefek rahatsızlıklar şeklinde kendini gösterebilir) şekilde genelde 21 günlük periyotlar halinde çalışınız. Kendinizi bu sıralarda kontrol ediniz baktınız rahatsızlık çok duyuyorsunuz şifa verme sürenizi kısaltarak 21 günü tamamlayınız ya da ara veriniz tekrar devam ediniz. Bu sırada da beslenme diyetinize dikkat etmekte de fayda vardır. Sizi yoracak yiyeceklerden (kafein, alkol, sigara, asit vb.) sakınınız. Sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen gösteriniz ki bu dönem daha da güzel atlatılabilsin. Korkularınız bilinçaltından geliyor belki de; şifalanmaya bir tepki aslında hissettiğiniz ellerinizden akan enerjinin gücüne duyduğunuz korku. Bence reiki hocanızla temasa geçiniz size sağlıklı güzel verecek arkadaşlar sitemizde de mevcut sizinle bu konuda temasa geçerler zaten. Şifalanmaktan korkmayın.
Svg.
:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...