Yeryüzü Melekleri - Hangi Yeryüzü Meleği Boyutuna Aitsiniz?

gümüş

Kayıtlı Üye
İlk grupta 4, diğerlerinde 5 evetim var, , alem karması .

Kiracı bana Göçebe adlı bir kitap var onu anımsattı. Çok sevmiştim, tavsiye ederim. Stephenie Meyer'in. Göçebe ruhlar ( ama bildiğimiz anlamda değil), gezegen gezegen dolaşıp, gezegen sakinlerinin bedenlerine giriyorlar ve beden ömrünü tamamlayana dek onunla kalıyorlar.

Perina

Banlı Kullanıcı
Çok ilginç bilgiler,çok sevdim ben bu konuyu:)

Daha önce bir arkadaşım da bana buna benzer bir bilgi vermişti..Kendisini de dahil ederek bizi melek sınıfına koymuştu..Yani ruhsal enerji sayısı diye bir keşfi vardı o arkadaşımın ve ikimizin ruhsal enerji sayısı(benimki 17,O'nunki 13 tü)melek enerjisi taşıyormuş..böyle bir bilg vermişti..inanmak istemiştim yaan yok:) Kim bir melek olmak istemezki..

Be teste sadece 2.kısma uymadım..ama benim merak ettiğim nokta bu sorulara bence genel olarak insanlar doru yanıtını verir gibime geliyor:) Yani hayır yanıtı pek yok sanki bu sorularda:)

Ve demek nete yazı yazma alışkanlığım bununla ilgiliymiş:) çünkü yukarıda meleklerin çeşitli vazgeçmeyecekleri bağımlılıkları olduğundan bahsedilmişte:) Ama bu durumu eve(eşime yani)izah etmem imkansız tabikide:) Güldüğüme bakmayın:(

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bu kitabı okumuştum,keyifli,tavsiye ederim.İçinde daha detaylı gruplamalar da var.TEst şeklinde yapmamıştım bunu ama kitabı okurkende aynı sonucu çıkarmıştım:)Egom okşandı gene sıfatından dolayı:DAma keşke olsa"melek" grubuymuşum ben de.

PhoenixGRM

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen olma yolunda :D
1d 2y 3y 4d 5y 6d 7d 8y 9d 10d
11d 12d 13d 14d 15y 16y 17d 18y 19y
20y 21y 22d 23y 24y 25d 26d 27y 28y 29y 30y

bu çıktı
*yediden on ikiye kadar devam eden soruların en az dördüne doğru yanıtı verdiyseniz muhtemelen bir bedenlenmiş elementalsiniz.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Ben doğru düzgün anlamadan yaptığım için saçmalamışım sanırım :D

Perina

Banlı Kullanıcı
Keşke bu konu başlığındaki bilgiler doğru olsa..Ne güzel olurdu..Melek olmak nasıl güzel olmazki..Melekler negatif barındırmaz çünkü..

gümüş

Kayıtlı Üye
Keşke bu konu başlığındaki bilgiler doğru olsa..Ne güzel olurdu..Melek olmak nasıl güzel olmazki..Melekler negatif barındırmaz çünkü..

Melekler, insanın bedeninde, organlarında ve kaabiliyetlerinde gizlenmiş olan güçlerdir, der Arabi .

Görüp yaşatmak ya da oldukları yere hapsetmek kişinin tercihlerinde saklı :)

DreamDuality

Kayıtlı Üye
İlk grupta 4, diğerlerinde 5 evetim var, , alem karması .

Kiracı bana Göçebe adlı bir kitap var onu anımsattı. Çok sevmiştim, tavsiye ederim. Stephenie Meyer'in. Göçebe ruhlar ( ama bildiğimiz anlamda değil), gezegen gezegen dolaşıp, gezegen sakinlerinin bedenlerine giriyorlar ve beden ömrünü tamamlayana dek onunla kalıyorlar.

Gezgin ruhlar konusunu daha ayrıntılı olarak anlatabilir misiniz?
Hatta mümkünse konusunu foruma açarsanız bizlere yararlı
olacağı görüşündeyim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Terim karmaşası olarak görüyorum bunu. Melek denilecekse durmak lazım. Melek semavi dinlerin terimidir. Semavi dinlerdeki tanımı da bellidir. Başka bir şey demek isteniyorsa da başkasının terimiyle yapılmasın bari. Bu bana ait bir şey değil ki bir başkası alıp bunu değiştirip üstüne katıp yeni bir şey çıkarsın. Bu değişmezlere sahip, dogmatik dini terimdir. Böyle şeyleri espiri olsun diye okumak lazım. Ciddiye alındığı zaman da melez dinler ortaya çıkıyor. Sonra alıp başını gidiyor. Herkesin inancı kendine elbette ama melek melektir. Kaynağından alınıp üstüne fıstık yeşili boyayınca farklı bir şey olmuyor. :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Gezgin ruhlar konusunu daha ayrıntılı olarak anlatabilir misiniz?
Hatta mümkünse konusunu foruma açarsanız bizlere yararlı
olacağı görüşündeyim.

Kitabın e-book formatı var onu ekleyeyim sevgili DreamDuality. Her kurgu da gerçeklik vardır az da olsa, ama sonuçta bu bir roman,o nedenle kurgu olduğunu gerçeğini de göz önünde tutmak lazım uyarısını yapayım.

Gezgin ruh / kiracı kavramı ile ilgili bu konuyla hatırlattı dediğim kısım aslında bir anlamda dönem dönem tartıştığımız acaba beni bir varlık ele geçirdi mi ? sorusuna benziyor. Genel anlamda ele geçirilmeyi negatif anlamı ile ele alır ve endişeleniriz. Göçebe de, kaynağı belli olmayan bir yerden uzaydaki farklı gezegenlere bir misyonla giden ruhlar var. Amaçları orada yaşayan baskın canlıların (dünyamızda bu, insanlar oluyor ) bedenlerine girmek ve beden doğal yaşam sürecini tamamlayıp ölene dek onunla kalmak. Bir tür parazit yaşam. Beden doğal sürecinde ölünce ruh serbest kalıyor ve başka bir gezegene başka bir bedene yerleştirilmek üzere tekrar yola koyuluyor. Kitapta dünyaya gelenlerin amacı çevreye ve birbirlerine düşmanlıkla dolan insanlara iyi değerleri vermek . Ama bunu insanların bedenlerine girip onları doğal yaşam sürecleri içerisinde etkileyerek yapıyorlar. Ruh bildiğimiz anda ruh değil demiştim, çünkü insanın da bir ruhu var ve bazı karakterlerde bu aynı bedendeki iki ruhun birbirini etkileme çabaları da anlatılmış . Eleştirmenlerin deyimi ile çift karakterliliğe yeni bir boyut kazandırmış yani. Kimi insanlar ele geçirilmiş olmalarına rağmen direnmeyi başarabiliyorlar ve kimi insanlar da bunu başaramayıp tamamen pasifize oluyorlar. Keyifli bir kitap.

Nette üzerine eleştirileri bulmak mümkün.

S

SoNoL

Bedenlenmiş Melek, Yıldız İnsanı ve Kiracı çıktım...
Ben kimim, burası neresi? :)

:Angel_anim: Bedenlenmiş melek hariç :( hepsi bende varmış....
Sevgili Marla haklısın, aynı soruyu soruyorum. Ben kimim, o kim, yeryüzü nerde hani benim gökteki malikanem.:party:

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
:Angel_anim: Bedenlenmiş melek hariç :( hepsi bende varmış....
Sevgili Marla haklısın, aynı soruyu soruyorum. Ben kimim, o kim, yeryüzü nerde hani benim gökteki malikanem.:party:
Biz yanlış yapıyoruz galiba, herkeste bir tek şey çıkıyor :D hala dönüp doğru düzgün okuyamadım :D

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Hmmm tamam o zaman :) Sevgili Sonol Pardon, biz daha kopmlike bir yapıya sahibiz galiba :)

OneRepublic

Kayıtlı Üye
Bedenlenmiş Melekler: Yaydıkları enerji tatlı ve sevecendir. Güzel ve meleksi yüzleri ve iri gövdeleri olur. Şifacılık ve hizmetle ilgili işlere, ilişkilerinde huzur ve mutluluğu sürdürmeye odaklanmışlardır. :p

gümüş

Kayıtlı Üye
Evet sevgili Marla, bak bizim bir kedimiz bile yok. :devil2: komplike durumda kedi bile bizi istemez.

Evrendeki tüm elementlerle bütünleşip hepsi olmak ve hepsinde var olmak varken kedim bile yok da ne şimdi :D Biz karma gruplar bence en şanslılarız, köprü gibi herkesi anlarız, herkesle bağ kurarız. ( böbürlenmenin de böylesi diyeceksiniz belki ama doğamda var ne yapayım :p)

Miyavlarız oluruz biz bir kedi, mauw dedikçe duyan gelir bir mauww da o der, sayısı öyle artar ki belki belediye itlaf ekiplerlerden kaçmak bile lazım gelir :)

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Evrendeki tüm elementlerle bütünleşip hepsi olmak ve hepsinde var olmak varken kedim bile yok da ne şimdi :D Biz karma gruplar bence en şanslılarız, köprü gibi herkesi anlarız, herkesle bağ kurarız. ( böbürlenmenin de böylesi diyeceksiniz belki ama doğamda var ne yapayım :p)

Miyavlarız oluruz biz bir kedi, mauw dedikçe duyan gelir bir mauww da o der, sayısı öyle artar ki belki belediye itlaf ekiplerlerden kaçmak bile lazım gelir :)

Herkesle bağ kurmak, aslında kimseyle bağ kuramamaktır Sevgili Gümüş...

( Çok manalı konuştum:p :D )