ölen abimle konuşmak istiyorum

_evr_

Banlı Kullanıcı
istihareyi deneyeceğim mutlaka teşekkürler

keremel

Kayıtlı Üye
Ruhun dünyaya intikali her zaman olmaz.Sadece izin verildiği sürece dünyaya gelebilir.Yani açıkcası ölmeden önceki yaşam tarzına bağlıdır.Eğer Vazifelerini yerine getirmiş ise yani iyi bir kul olabilmiş ise izin verilir.değilse gönderilmez.gönderiliyorsa da muhtelemen ibreti alem olsun diye gönderiyordur.El hekü müttkesür hatte zürtümül megabir... suresi ise dediğim şeyler çağırmak istediğimiz kişide varsa geçerli olur.

sayborg

Banlı Kullanıcı
İyi geceler ölen kişilerle konuşmak yoktur onların bulundukları yerden buraa gelmelerı ımkansız gıbıdır sadece allah dostları ve şehitler gelebilirler oda allahın hıkmetıyle olur kalpınız krılmasın ama malesef abinizi gormenız ımkansız cokca dua edın cokca fakır bakın doyurun mevlut okudun gelen sevapı abınıze yollayın musluman olmasada boyle yaparsanız hıc olmazsa bır yudum rahatlar abiniz sevgilerimle...

Ruh

Kayıtlı Üye
İş
Chi Dövüş Sanatları
uykunda görebilirsin , onunla konuşabilirsin.
eğer gerçekden çok abini görmek istiyorsan.. görürsün
sadece çaba gerektiriyor..
inşallah görürsün ve arkadaşın dediği tekasur suresi gerçekden gösteriyorsa.
onu sürekli zikir et.
bide müslüman olmazsa göremezsin söylentileri çok var.
sen genede dene ve gerçekden göreceğini hisset.
belki görmem deme. illa görcem de.

_evr_

Banlı Kullanıcı
Teşekkür ederim..Hiç bir şeyin imkansız olmadığını anladım.Ben sorunumu çözdüm arkadaşlar.Yardımlarınız için çok sağ olun Allah razı olsun

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Her inanca göre değişebilir.Bir arkadaşımız yazmışya abiniz cezalıdır vs ilahi bir dine inanmadığı için bu senin inancına göre öyledir.Gerçeği bilemezsin sana göre öyledir.Sana göre olan sana göre doğrudur.Bu yüzden içiniz rahat olsun can veren yarattığının isteği doğrultusunda yardımda eder sen ne kadar ona karşı kötülük yaptıysanda o karşılıksız sevendir...

savasci_78

Kayıtlı Üye
İş
Memur
Sayın evr,

Abiniz ile yaşadığınız durum her ne ise bir sürü insan birbirleri ile bu tür pişmanlık duyabileceği bir durum yaşayabilir. İnsanın ruhu bir enerji gibidir, Ölmez. Yani ölen şey ruhun varlık aleminde faydalanmak yaşam içerisinde varlıklar arasında iletişim için araç olan bedendir. Beden ölür toprağa gömülür ve ruh özgür kalır. Buraya kadar sorun yoktur.

Abinizin müslüman olup olmaması ile ilgili duruma gelelim.

Bir kaç şey soracağım cevabını kendine verirsin.

1- Abiniz iyiliksever miydi.
2- Doğaya ve evrene iyi davranır mıydı
3- Hata yaptığında gönül alırmıydı?
4- İnsanlara karşı iyi niyetlimiydi

Bunlar önemlidir. Kişinin hangi dine inandığının hiç bir önemi yoktur. Biz Hak ile İnsanın arasındaki ilişkinin şeklinin ahiretteki konumuna karar verecek bir meclis değiliz, Allahın onu nasıl karşıladığını bilemeyiz O rahman ve Rahimdir. Peygamberimiz insanların ahlaksızlıklarını, pisliklerini, toplumsal bozukluklarını düzeltmek ve Allahı onlara tekrar tanıtmak için gönderilmiştir. Bir taşın etrafında 7 kere dönmeyi, günde 5 kere eğilip kalkmayı ve 30 gün açlık çekmeyi Müslümanlık diye tanıtmak için gönderilmemiştir. Peygamberliğin şartlarından hiç biri geçmez bu saydıklarımın içinden. Gönlünüzü ferah tutun. Kula Allahı nasıl bilir ise Ondan öyle karşılık bulur.
Abiniz ortalama bir insandan daha iyi biri ise emin olun ve gönlünüzü ferah tutun mutlaka sizinle gülümseyerek iletişim kuracaktır. Ölüler genelde konuşmazlar yüzü buruşuk ise onunla defalarca görüşmeyi dileyin onu yaptığınız iyiliklerle ödüllendirin, abiniz adına bir öğrenciye kalem verin, bir ilim öğretin, bir düşenin elinden tutun. Şüphesiz sizi güler yüzle karşılayacak ve sinesine saracaktır bu şekilde sorununuz halledilecektir.

Son olarak dinimiz sevgi dinidir bu sebeple Allah Muhammed (SAV) 'e Habibim (Sevgilim) demiştir.

Şah yolunuzu aydınlatsın.

Muhabbetle.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
_evr_ dikkatli olmanı öneririm cinler ölen sevdiklerimizin kılığına girip bizi üzmeye çalışırlar bazen bu hususuda aklından çıkarma.

Salaman

Banlı Kullanıcı
benden sana b itavsiye defalarca denedim kayıp eşya bulmada ve bazı büyükleri görmekte filan ya lemul al halak vevül nukti fıl kadir 9 kere oku ve sonra ya latif ya kadir 1 tesbih çek ve bunu yaparkende kimseyle konuşma sağa dön yat abdestle ... 1de olmazsa 2,3 devam et görürsende fazla kimseye deme içeriğini ... selametle

sahraay

Banlı Kullanıcı
benden sana b itavsiye defalarca denedim kayıp eşya bulmada ve bazı büyükleri görmekte filan ya lemul al halak vevül nukti fıl kadir 9 kere oku ve sonra ya latif ya kadir 1 tesbih çek ve bunu yaparkende kimseyle konuşma sağa dön yat abdestle ... 1de olmazsa 2,3 devam et görürsende fazla kimseye deme içeriğini ... selametle
bu paylaştığınız duayı görmek istediğimiz herhangi bir durum için veya bir evin nerede olduğunu öğrenmek için de denenebilir mi?

kıvep

Banlı Kullanıcı
abiler ve ablalar kardeşlerini çok kolay affederler yani kardeş olmaktan biraz farklıdır büyük olmak affediğine inanırsan belkide seni çoktan affettiğini hisedersin. Konuyu dağıtmak istemem ama nerde ne olacağı belli olmaz, abin için başka varlıkların oyunlarına girebilirsin.Bu yüzden önce kendini affet sonrada abini rahat bırak. iyi niyetimle söylüyorum.

xalpx

Kayıtlı Üye
Aranızdaki konunun ne olduğunu bilmiyorum ama bütün iyi niyetinle buraya başlık açtığını hissettim.onunla konuşman mümkün mü değil mi bilmiyorum ama bildiğim birşey varsa oda sevdiğimiz insanlar daima bizimle beraberdirler.yani demek istediğim farklı bir şehirde yaşayan bir arkadaşın ya da vefat eden bir yakının hiç farketmez, ben sevdiğimiz ve sevildiğimz kişilerle daima beraber olduğumuza inanıyorum eminim abine söylemek istediklerin, düşüncelerin zaten ona ulaşıyor.açıklama yapmasan bile onun daima seninle olduğuna inanıyorum.sende buna inan..