Rüya Hatırlama...

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
Sabah uyandığınızda rüyalarınızı hatırlayamıyorsanız, rüya gördüğünüz sıralarda başınızın yönünü değiştirin. Farklı bir yöne çevirin yüzünüzü, bu şekilde sabah uyandığınızda çok daha rahat rüyalarınızı hatırladığınızı göreceksiniz...

Alıntı.

Benimde rüyalarımı hatırlamayla ilgili sorunum oluyor, yeni öğrendim,bende bu tekniği deneyeceğim...

La-edri

Kayıtlı Üye
Rüya gördügümüz siralarda basimizin yönünü degistirmek...Bu oldukca zor bir sey, zira o zaman uykuda oluruz yani ruya görüyorsak öyledir..
Aslinda basinin yönünü degistirme olayi uyaninca yapiliyor, yani uyaniyorsunuz basinizin yönünü degistirdiginizde hatirlama meydana geliyor...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Ömer Çelakıl da aynı şeyden bahsediyor.Ancak La-edri'nin yazdığı gibi,yani uyanınca,ama hafif uyku mahmurluğuyla başınızın yönünü çevirin diyor.

schutze07

Kayıtlı Üye
Ben uykumdayken hatta rüya görürken başımın yönünü çeviririm hatta sağa yada solada dönüp rüyamı görmeye devam ederim ama bazen hatırlamadığım oluyor.Hem hatırlamıyorsak neden illaki hatırlamaya çalışırız ki?

ibriz

Kayıtlı Üye
ben çok nadir hatırlarım. ya büyük stres altında kaldıktan sonra -ki bu nadir olur, öss'de uyuyabilecek kadar düşük stresliyimdir- bilinç altımın kustuklarıdır, ya da haberci rüyalardır. zazen yaparken henüz rahatlama evresindeyken hiç hatırlamadığım rüyalarımı hatırlarım.

acheron

Kayıtlı Üye
ben çok nadir hatırlarım. ya büyük stres altında kaldıktan sonra -ki bu nadir olur, öss'de uyuyabilecek kadar düşük stresliyimdir- bilinç altımın kustuklarıdır, ya da haberci rüyalardır. zazen yaparken henüz rahatlama evresindeyken hiç hatırlamadığım rüyalarımı hatırlarım.
Ben de son günlerde yıllar önce gördüğüm rüyaları hatırlıyorum ve birkaç saniye kitleniyorum. Sizce bunun herhangi bir sebebi olabilir mi? Günde 2-3 defa oluyor zihnimi meşgul etmeye başladı çoğu şeye yoğunlaşamıyorum. :(