Cüzdana bereket gelse :)

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
Cüzdanımda taşımak ve onun bereketini şansını arttırmak için yapabileceğim birşey arıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Hıdırellez geleneklerinden birini uyguluyorum ben bazı seneler.. Belki siz de biliyorsunuz.. Hıdırellez öncesi 41 karınca yuvasından alınan toprak cüzdana konulabilir..

origanum

Yönetici
Cüzdanımda taşımak ve onun bereketini şansını arttırmak için yapabileceğim birşey arıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir inanışa göre yılın ilk biçilen arpası cüzdanda taşınırsa bereket eksik olmazmış. Bunu Kırklarelinde bir lokantada duymuştum, köylüler esnafa arpaları veriyor onlar da kasalarına koyup getirene bahşiş veriyorlardı. Nedenini sorunca açıkladılar.

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
çok teşekkür ederim önerileriniz için ama hem ilk arpa hemde karınca yuvası bulmak çok zor istanbul gibi bir yerde :( keşke bulabilsem..

AphraeL

Kayıtlı Üye
çok teşekkür ederim önerileriniz için ama hem ilk arpa hemde karınca yuvası bulmak çok zor istanbul gibi bir yerde :( keşke bulabilsem..

:) Önemli olan niyet değil midir? Sizde bir iki yuvayı 41 yerine sayarsınız :) Tabi ki uygulayıp uygulamamak size kalmış, ben olsam öyle yapardım.

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
anladım teşekkür ederim.Tabiki deneyeceğim. Eski cüzdanıma hep kötü enerji yolladığımı düşünüyorum.Şimdi kendme yeni mor bir cüzdan alıcam ve iyi enerjilerimi göndericem.Hemde tavsiyelerinizi uygulayacağım.

berksu07

Kayıtlı Üye
Ben mor cüzdan kullanıyorum. Mor cüzdanın parasız kalmayacağı gibi bir düşünce var. Allah'a şükürler olsun para azalsa bile bitmez. (bir tarafına hıdırellezdeki parayı uğur parası yaptım, ona hiç dokunmuyorum.)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu konuda çok tılsım var. en güzel uygulamalrı Anadolu uygulamalrında gördüm. Yukarıdaki arkadaşlarımızın belirttiği uygulamalar gibi. Bende hıdırellez de uygulama yapıyorum. Tabi bizim kültürümüzün hıdırellez anlayışı tarihi ve amacı farklı Türklerden.

Bizdeki uygulama otlarla yapılıyor. Haziran ayının 5 günü yapılıyor bizimki. Bir dağa tırmanıyoruz o dağa ağaçların altında toprağın içinde yetişen bir bitki var. Kader otu diyoruz biz ona. O toplanır asılır. Su ve toprağa değmediği halde çiçek açar . Biz o çiçeği alır saklarız.

berksu07

Kayıtlı Üye
Sayın Urum dağ-tepe tırmansak bile kader otunu tanımadıktan sonra ne fayda.. Kader otunu tanımamızı sağlarsanız memnun olurum. Su ve toprağa değmeden çiçek açması çok ilginç geldi, bereketi de cabası...

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
evet keşke imkanımız olsa da bulsak.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bulması ve tanıması zor biz alışık olduğumuz için kolay oluyor. Bu haziranda fotoğrafını çeker koyarım siteye. Toprağın altında olduğu için birde sorun oluyor. Babannem toprağın altına gizlenmiş şeyleri bulmak için sopayla 4 sene eğitti beni.

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
hmm çok şanslısınız :)

berksu07

Kayıtlı Üye
Sayın Urum, resmi sabırsızlıkla bekleyeceğim resmi , ancak bulma konusundaki eğitimi kimden alacağım?

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
ben kendi adıma görsem de bulamam diye düşünüyorum.İstanbul da imkansız gibi gözüküyor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Belki bir gezi düzenleriz ozaman tek bir yer çıkyor çünkü. harika bir yer. Dünyada iki yerde olan ağaç türleri var. Çadırları alır kamp kurmaya gideriz.

berksu07

Kayıtlı Üye
Sayın Urum bölge hakkında kopya verecekmisiniz? Çoğu kişi böyle bir geziye katılır sanırım.

origanum

Yönetici
Ben mor cüzdan kullanıyorum. Mor cüzdanın parasız kalmayacağı gibi bir düşünce var. Allah'a şükürler olsun para azalsa bile bitmez. (bir tarafına hıdırellezdeki parayı uğur parası yaptım, ona hiç dokunmuyorum.)

Ben de çok severim mor cüzdanı ama 2 kere mor cüzdanım çalındığı için bir daha da mor cüzdan almadım.:(

AphraeL

Kayıtlı Üye
Ben de çok severim mor cüzdanı ama 2 kere mor cüzdanım çalındığı için bir daha da mor cüzdan almadım.:(

Mor cüzdanınız bereketinden çok kalın görünmüş olsa gerek :ban::D Şaka bir yana geçmiş olsun.. Sadece hırsızları ve tecavüzcüleri tanıyıp yakalarına yapışan virüsler icat etmeli :devil2: