Aynaların sırrını bilen varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lost66

Banlı Kullanıcı
Ben aynalardada bizim gibi yaşayanlar olduğunu duymuştum ancak bir gece aynanın karşısına geçtim ve aynadaki yansımamda sağ gözüme daldım ve gözümü açıp kapamadım bir noktaya sabitledim baktım yaklaşık 12 -15 saniye sonra yüzümün yarısını yanmış ve gözümün birisinin üstünü karanlık kapatmış oluyo ve diğer gözüm ise simsiyah oluyo beyaz yerleri bile ve kafayı sallamadıkça o gördükleriniz ancak gözünüzü başka yere odaklasanız bile eski haline gelmesi bir kaç saniye oluyo bir anlam veremedim!

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
Ben aynalardada bizim gibi yaşayanlar olduğunu duymuştum ancak bir gece aynanın karşısına geçtim ve aynadaki yansımamda sağ gözüme daldım ve gözümü açıp kapamadım bir noktaya sabitledim baktım yaklaşık 12 -15 saniye sonra yüzümün yarısını yanmış ve gözümün birisinin üstünü karanlık kapatmış oluyo ve diğer gözüm ise simsiyah oluyo beyaz yerleri bile ve kafayı sallamadıkça o gördükleriniz ancak gözünüzü başka yere odaklasanız bile eski haline gelmesi bir kaç saniye oluyo bir anlam veremedim!
Merhabalar...Aynalar varlıkların bir nevi boyuta girişi olarak biliyorum.Ayrıca durugörü gibi çalışmalar yapılabiliyor sizinkide ona benzer birşey olmuş sanırım.Site bununla ilgili bilgiler var

lost66

Banlı Kullanıcı
Hani bazı filmlerde olurya insan aynaya bakar kendisini canavar şeklinde görür. Ben aynen öyle gördüm.

MANAVGATLI07

Kayıtlı Üye
valla aynalardan ürküyorum ben.. nedense içimi korku kaplıyor

La-edri

Kayıtlı Üye
valla aynalardan ürküyorum ben.. nedense içimi korku kaplıyor

Aynen bende sevmiyorum aynalara uzun süreli bakmaktan, ama ne hikmet ise rüyalarimda hep büyük boy aynlari görürüm, icine bak ve seyret tarzindan bir ses istirim,Rüyalarimdada hep red ettim bilincli olarak, ve gercek hayatta da bakmam uzun uzun..Varsa bir sihiri kendine salkasin benimle paylasmasin, buna kapatiyorum kendimi :)

BattleFury

Kayıtlı Üye
Ben bildiginiz o işi deneyecegim. Nasılsa korkabilme duygum ortadan kalkmıs durumda (bknz:bir süre boyu ölüydüm) :) :p

gizlikent

Banlı Kullanıcı
Ben bildiginiz o işi deneyecegim. Nasılsa korkabilme duygum ortadan kalkmıs durumda (bknz:bir süre boyu ölüydüm) :) :p

Bir saüre boyu ölüydüm derken?Bir kaza falan geçirdiniz sanırım?O durumda hissettiklerinizi veya gördüklerinizi paylaşabilir misiniz

BattleFury

Kayıtlı Üye
Bir saüre boyu ölüydüm derken?Bir kaza falan geçirdiniz sanırım?O durumda hissettiklerinizi veya gördüklerinizi paylaşabilir misiniz

Basit , her insanın bir omru vardır , Eceli gelir ve omru artık bitmiştir. tabi bu sure içerisinde Tıp egitimi almıs olan (meslegi eczane teknisyenligidir) nabzımı felan kontrol eder ve nabız yoktur.(benim ogrendigim bu) , tabi haliyle bir arbede oluyo ev içerisinde. O sırada hissettiklerimi yazdıgımı hatırlıyorum ancak gorduklerimi yazmam. :) :biggrinjester:

katerina

Kayıtlı Üye
bu aynı aynalar filmindeki olay gibi ama bir fark var aynada gördüklerin gerçekleşmiyor

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın Le-edri,rüyalarınızda büyük boy aynalar gördüğünüzden ve içine bak seyret gibi sesler işittiğinizden bahsetmişsiniz.
Aynada görülen varlıklar hakkında bir şey demeyeceğim,bilgim dışında.Ancak aynada gördüklerimizden korkmamız,hatta kendimize uzun süre baktığımızda başkalaşan görüntümüz,kendimizden-gerçek benliğimizden korkmamızdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.İç sesiniz belki de size içinize doğru yönelmenizi,korkmadan gerçek doğanıza bakmanızı öneriyordur.
Bizim baktığımız,görebildiğimiz dünya ancak aynanın cam kısmıdır,asıl sır kendimizde saklıdır.

'İnsan kendi içinin, ruhunun derinliklerine inebilirse, gönül gözünden bütün âlemi görebilir. Alem bir ayna gibidir. İnsan-ı kâmil bu aynanın cilasıdır. İbn Arabi’ye göre, alem önce ruhsuz bir karaltı şeklindeydi. Cilasız bir ayna idi. Bu aynayı cilalamak gerekti; Âdem yaratıldı. Ama yine de kalp gözü kapalı olanlar, bu aynaya baktıklarında karaltı görürler.'

Alıntı

oneblood

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci,Turizm
Benim bildiğime göre aynalar birer geçit kapısıdır diğer varlıkların geçebilmesi için bir kapıdır...Ve bende öyle baktığımda aynada kendimi ilginç şekilde görüyorum fakat birşey denemenizi istiyorum bunu ben başardım.Ben herzaman aynaya uzun süreli baktığımda içimdeki kötülüğü yansıttığı için öyle göründüğünü düşündüm fakt 2 gün önce aynanın karşısına geçip baktım yine o yüzü gördüm fakat daha sonra hayal gücüm ile kendimi farklılaştırdım bunu sizde yapabilirsiniz..Ve de hatırlarsanız ayna'yı kırarsanız 7 yıl uğursuzluk gelir inancı vardır ya işte bunun nedeni eskiler aynanın ruhumuzu yansıttığını düşünürlermiş ve kırıldığında ruhumuzunda onun ile kırıldığını düşünürlermiş 7 yıl uğursuzluk vermelerinin sebebi ise ruhun her 7 yılda bir yenilenmesi inancı imiş..:)

La-edri

Kayıtlı Üye
Sayın Le-edri,rüyalarınızda büyük boy aynalar gördüğünüzden ve içine bak seyret gibi sesler işittiğinizden bahsetmişsiniz.
Aynada görülen varlıklar hakkında bir şey demeyeceğim,bilgim dışında.Ancak aynada gördüklerimizden korkmamız,hatta kendimize uzun süre baktığımızda başkalaşan görüntümüz,kendimizden-gerçek benliğimizden korkmamızdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.İç sesiniz belki de size içinize doğru yönelmenizi,korkmadan gerçek doğanıza bakmanızı öneriyordur.
Bizim baktığımız,görebildiğimiz dünya ancak aynanın cam kısmıdır,asıl sır kendimizde saklıdır.

'İnsan kendi içinin, ruhunun derinliklerine inebilirse, gönül gözünden bütün âlemi görebilir. Alem bir ayna gibidir. İnsan-ı kâmil bu aynanın cilasıdır. İbn Arabi’ye göre, alem önce ruhsuz bir karaltı şeklindeydi. Cilasız bir ayna idi. Bu aynayı cilalamak gerekti; Âdem yaratıldı. Ama yine de kalp gözü kapalı olanlar, bu aynaya baktıklarında karaltı görürler.'

Alıntı

Cok saglam bir tesbit,aynen Sizin gibi düsünüyorum,kendi adima ancak zamanin ne getirecegini beklemek lazim diyebilirim...Tesekkür ederim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
bende senin gibi düşünüyorum ne o bana bulaşsın nede ben ona :D
şuan karşımda duruyor kendileri paşa paşa oturuyoz ne ben ona bakıyorum ne o bana belki bizi korkutanda o biz ona baktığımız anda yansımamızda bize bakıyor .
BU KONUDA TAMAMEN KORKAĞIM...

ıhlamur1986

Kayıtlı Üye
ayanlar hakkında iyişeyler söylemezler çoğu zaman bende korkarım hep uzun süre bakamam

lost66

Banlı Kullanıcı
aynalara baktım aynalara inanmadım derler ya işte uzun süre bakınca öyle oluyor. :)

VenusDavis

Kayıtlı Üye
Aynaya bakmayı çok severim ben :) Karşısında saatlerce durduğum bile olur. Evimin girişi ve koridorları aynalarla dolu, tavanda bile var. Arada sırada huzursuz oluyorum, birisinin yanımda olduğunu hissediyorum ama o an koridordaysam koşa koşa oradan geçiyorum. Kendimi boş yere rahatsız etmek istemiyorum pek :D aldırmamak daha iyi.

Ama bir keresinde odamdaki boy aynasına bakarken başımı çevirdim ve sağımdaki pencereyi açtım. Kafamı çevirip aynaya baktığımda ne saçım oynadı ne de başımıda bir hareket oldu, sanki hiç çevirmemişim gibiydi. Zaten işte o zamandan beri huzursuzum biraz ama aldırmamaya çalışıyorum. O zaman saçlarım çok uzundu, dönerken saçmı hafif sol tarafıma atmıştım ama aynada en ufak bir hareket olmadı. Zaten o an kendi bakışıma şaşırdım. Kendimi yanlış gördüm diye teselli ediyorum ama eminim. Belki birisi bu konuda bir şey biliyordur ?

_evr_

Banlı Kullanıcı
ne görmek istersen onu görürsün. hayal dünyana bağlı..

mhs

Kayıtlı Üye
benim aynanın böyle özelliği olduğunu bilmiyordum.bunlardan habersiz benim ben aynada bir deneyimim oldu.aynada sağ gözüme bakarken daldım 5 dk falan sürdü.sonra gözlerime siyahlık indi.sonra aynadan kaçtım.
burda anlatılanları okuduktan sonra bidaha denedim bu seferde yüzüm değişti.
aynalar hakkında bilgi alabileceğim tam bir bilgi varmı yardım edbilirmisiniz.

antika

Kayıtlı Üye
İş
ilahiyatçı
aynaya bakmak uzun sure ruh saglıgı acısından ıyı deıl galıba hıc anlamamısımdır sureklı ayna karsısında olanları aynalar gecıs kapısıdır dıyolar cıkısı hıc soyleyen yok gırdık mı ordayız anlasılan :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...