Niyetleri gerçekleştirme hükmetme ve yaratici gücü aktivite etme

duriod

Kayıtlı Üye
Niyetleri Gerççekleştirme,Hükmetme Ve Yaratıcı Gücün Aktivasyonu

Bu çalışma da niyetleri evrene bildirme, hükmetme, özellikle maji içinizdeki yaratıcı gücü aktivite etmek için yapacağınız en ideal bireysel çalışmadır.
Bu çalışma hiçbiryerden alıntı değildir şimdiye kadar okuduğum kitaplardan edindiğim bilgilerden derlediğim topladığım ve birazda kendimden kattığım bir çalışmadır. Reiki ve benzeri niyet enerjileri ile uğraşanlar,enerjileri yönlendirebilenlerde(daha önce bu sitede yapılan enerjileri yönlendirme inisiyasyonu başlığı altında yapılan çalışmaya katılanlarda) daha etkili olabileceğini düşünüyorum Ama bu çalışma için böyle bir ön koşul yok.

Çalışmanın Aşamaları;
A)Çakra meditasyonu
B)Svadistana(Altkarın )Çakrayı aktivite etme
C)Elementlerin enerjisine bağlanma
D)Büyücü arketipini kullanarak,hükmetme ve yaratıcı gücü aktivite etme

A)Çakra meditasyonu

Bu çalışma için özel bir önerim yok çalışma öncesi imgeleme ve nefesle çarka renklerini imajine ederek çarka meditasyonu yapabilirsiniz yok ben konsantre olamıyorum diyorsanız bu sitede daha önce yayınlanan sevgili URUMHAMATAHAYAİL’in hazırlamış olduğu hipnoçakrameditasyonmp3 lerinden faydalanarak bu çalışmayı gerçekleştirebilirsiniz.

B)Svadistana çakrayı aktivite etme

Çakra meditasyonu yaptıktan sonra svadistana çakrayı aktivite etmeye geçeceğiz.Bu çalışmadaki asıl amaç niyetleri , isteği evrene gönderme ve yaratıcı gücü aktivite etme olduğu için yaratıcılık çakrası olan svadistana çakrayı kullanacağız.Bu çakraya cinsel çarka,sakral çarka ya da alt karın çakrası,kutsal pleksüs ya da lotus da derler.Bu çarka aynı zamanda avuç içleri ile ilgilidir.Bu çalışmada bu çakranın arzu, niyet ve en önemlisi yaratıcılık özelliğini kullanacağız.

Şimdi çarka meditasyonunu yaptıktan sonra tekrar meditatif konuma geçin.Svadistana çakranın olduğu yerde karınaltında(göbek deliğinin iki parmak altında) turuncu bir enerji topu hayal edin ve gittikçe daha da parlaklaştığını imgeleyin(Bu çalışmayı yaparken nefes almayı unutmayın özellikle diyafram nefesi) Hatta bu çalışmaya ek olarak şu mantrayı da ekleyebilirsiniz;tam bu çakraya odaklanmışken Shaddai El Chai(Telafuzu:Şah-day El-Hay)-(Burada “H”gırtlaktan)-(mantrayı kullanmak zorunda değilsiniz)

Mantrasını zikredebilirsiniz zikir sayısı yok enerjiyi o bölgenizde hissedince belirli bir aşamadan sonra bırakabilirsiniz.

Şimdi asıl çalışmaya geçelim;
Önünüze hiç kullanılmamış olan rider waıte destesinin Büyücü kartını önünüze koyun.Ve kartı iyice inceleyin karta dikkat ettiğinizde büyücünün önünde bir masa vardır.Bu masanın üzerinde her bir elementi sembolize eden tarot kartı sembolleri vardır;asa-ateş,kupa-su,kılıç-hava,tılsım-toprak.
Tıpkı karttaki gibi her elementin doğasıyla enerjisiyle empati kurmaya çalışın. Şimdi sırasıyla(sırasıyla diyorum çünkü ezoterik kaynaklarda böyledir;önce ateş sonra su ve sonra ateş ve su bir araya geldi hava oluştu ve sonra toprak)

C)Elementlerin Enerjisine Bağlanma

-ATEŞ
Doğu ezoterizminde akaşadan doğan ilk element ateştir.Ateş size bu çalışmada rehberlik sağlayacak
Ateşin ilk element olması ve Büyücü kartı numarası nın “1” olması çok da tesadüf olmasa gerek (burada Büyücü kartı doğrudan ateş elementi ile ilgilidir demiyorum sadece 1 sayısının ve ateş elementinin liderlik özelliği ile bağdaştırmak istedim.)
Yanan bir alev topu imajine edin eğer imajinasyonda zorlanıyorsanız yanan bir şömineyi imgeleyebilirsiniz.Yalnız burada önemli olan şöminenin yükselen alevlerine ve sıcaklığına odaklanıp “hissederek imgeleme” dir.Hissederek imgeleme diyorum çünkü bu tarz çalışmalardaki başarınız bu ikilinin birlikte çalışmasına bağlı.Bu elementin vücudumuzla bütünleştiği yer tam göğüs kafesinin bittiği yerde bu enerjiyi hissederek imgeleyebilirsiniz.Çalışma aşamasında veya çalışmayı bitirdikten sonra vücudunuzun bu bölgesinde ani bir sıcaklık hissi uyanabilir.

-SU
Şimdi sırada su elementindeyiz.Bu çalışmada temiz bir ormanda nehre akan şelalenin sesini ve nehri hayal edebiliriz.Burada izleyeceğimiz duygular ateş elementinin aksidir.Ateş elementinde sıcaklık ve genişleme varken burada soğukluk ve büzülme söz konusudur.Şimdi nehrin su sesine odaklanaın(akan su sesi) ama akan şelaleyi imgelelmeyin(akan şelaleyi imgelemeyin diyorum çünkü suyun aktif değil durağan enerjisi olduğu için)Nehrin durağan suyunu imgeleyin.Buradaki saflığı ve masumiyeti, hayati enerjiyi,su içerkenki ağzınızın hissettiği ferahlığı,etkin ve yapıcı oluşunu, en önemlisi suyun duygularınızı temsil ettiğini hissederek imgeleyin.Daha sonra bu enerjiyi vücudunuzla bütünleştirmek için;vücudunuzda güneş sinirağı bölgesinden karın bölgesine,üreme organlarının bulunduğu yere ve apış arasına doğru olan bu bölgelerde suyun enerjisini hissederek empati kurmaya çalışın.
Bu çalışmayı yaparken ya da yaptıktan sonra ateş elementinin aksine yatıştırıcı etki, hafiflilik ve serinlik hissedebilirsiniz.
Bu yapılan çalışmalarda en önemli unsurlar ateş ve su elementleriydi. Diğerleri bunlar üzerine inşa edilecektir(suyun karınaltı çarka ile ilişkili olması, ateşin arzu ve niyetlerin,liderliliğin sembolü olmasından dolayı)

-HAVA
Doğu ezoteriminde akaşadan çıkan 3.element ise havadır.Hava, ateşin ve suyun bir araya gelmesinden oluşmuştur.Günlük hayatta yanan ateşin üzerine su dökülmesiyle çıkan cos sesi ve buharı düşünebilirsiniz.Burada nötrlülük söz konusu etkin ve edilgen(ateş ve su) bir arada.
Hava elementinin hissederek imgeleme çalışmasında:
Ateş ve su elementinin etkileşimiyle yaratımın “harekete” dönüştüğünü imgeleyin.Ateşten sıcaklığı,sudan nemi(hafif ılık rüzgar hissi) hissetmeye çalışın.
Vücudunuzla bütünleştirmek için,yukarıda verilen imgelemeyi yaparken yoğun olarak gırtlak bölgesinde olmak üzere; boyun ön ve arkası yüz ve kaşlara kadar bu hafif ılık rüzgarı(nemlilik ve sıcaklığı) hissetmeye çalışın imgeleme yaparken talimat verdiğim bölgelere odaklanmanız yeterli.İmgelemede kolaylık olsun diye soluduğunuz temiz havayı eşzamanlı olarak hafif ılık rüzgarı hissederek imgeleyebilirsiniz.Bu çalışmayı yaparken ya da çalışmadan sonra vücudunuzun yukarıda bahsettiğim bölgelerinde ferahlık hissedebilirsiniz.

-TOPRAK
Toprak elementi ;ateş,su ve hava elementlerinin somut bir biçim kazanarak katılaşmasıdır.Çlışmada yerkabuğunun oluşumunu,yeryüzü şekillerini,toprağı(burada toprağa dokunduğunuzdaki his ve toprağın kokusu önemli)hissederek imgeleyebilirsiniz.İmajinasyonu daha da renklendirmek için,ilk canlı kolonilerinden ilk insana canlıların oluşumunu bir film şeridi gibi imgeleyebilirsiniz.Bu verilen talimatları hissederek imgelerken,vücuduzla bütünleşmesi gereken yer,apış aranızdan kalçalara, bacaklarınızda,bacakların önü ve arkası,ayakların üstü tabanı ve yanında hissetmeye çalışın.Çalışmayı yaparken ya da çalışma bittikten sonra bu bölgelerde karıncalanma özellikle ayak bileklerinde hissedebilirsiniz.Çalışama bitiminde bir çoğunuza güven,huzur ve arınılmışlık duygusu gelicektir.

Şimdi 1-2 dakika bekleyin, bedeninizi hayal edin.Vücudunuzun sistemleri ve ve biyolojinizdeki var olan elementleri bu dinginlik içinde düşünün ve kendinizin akaşayla bir olduğunu hissedin.Tam bu aşama ardından başınızın üstünde altın renkli göz alıcı bir sonsuz işaretinin varlığını hissederek imgeleyin
Bu altın renkli kozmik ışımanın saat yönünde döndüğünü ve auranızı altın renge kapladığını imgeleyin.
Bu aşamanın paralelinde başınızın üstünde bıngıldakta herhangi bir etkileşim olabilir ama en net ifade edeceğim içsel olarak yükselme,birlikbilinci hissi ve Mesih duygusuna yakın bir his olabilir.(hissederek imgeleme aşamasında)
Ve şimdi olayın en önemli yeri ve sonlandığı aşama

D)Büyücü Arketipini Kullanma,Hükmetme ve Yaratıcı Gücü Aktivite Etme

Büyücü kartında büyücü, madde dünyasındaki isteklerini gerçekleştirmek için göklerden güç almak ister.Sizde ayakta pozisyonunuzda sağ eliniz yukarıda sol eliniz aşağıda tıpkı büyücünün pozisyonundaki gibi durun bu aşamada,altın renkli kozmik sonsuzluk ışımasının saat yönünde dönerken,düşünce ve duygu arasındaki ahengin dengelendiğini hissederek imgeleyin.Ve şimdi mümkünse diyafram nefesi alın. bu sırada çok hızlıca ayak tırnaklarınızdan altın renkli bir ışın demetinin vücudunuzdan yukarı doğru çıktığını imgeleyin yalınız bu çalışmada ışın demeti başınızın üstünden değilde havada duran sağ işaret parmağınızdan yukarı çıkıp evrene yayıldığını imgeleyin
Işın demeti işarat parmağınıza doğru aşama aşama gelirken o sırada yavaşça içinize çektiğiniz nefesi
Verin.

NOT:Çalışma sırasında ellerinizi yumruk şeklinde tutun.Sadece işaret parmağı açık olacak şekilde tutun .Büyücü kartında büyücü elinde asa tutuyor.Ben asa kullanın demek istemedim asa canınızı sıkabilir asa neyden olacak?bir ağaç dalındanmı yoksa başka bir şeyden mi …gibi sorular çıkmasın diye gerek görmedim.

Bu çalışmada daha fazla başarı elde etmek istiyorsanız astrolojik olarak Merkür günü ve saatinin olumlu olduğu zamana denk getirebilirsiniz.Büyücü kartını Merkür yönetir.Çalışma sonucunda aynı zamanda büyücü kartı ile özel bir sempatiye geçmiş olacaksınız.
Umarım doğru, faydalı ve yeterli bir bilgi paylaşımı olmuştur.
(KAYNAK:KENDİ DERLEMEM )

İlk defa tamamen kendi derlediğim bir çalışma hazırlayıp sizinle paylaşıyorum umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

ahmedov

Kayıtlı Üye
Yazı için teşekkürler , istediklerimi aldım içerisinden :)