''Ya Vedud'' Ismi Şerifi

cathrine

Kayıtlı Üye
@Seraphine Amacım sizi kızdırmak değildi..Sürç-i lisan ettiysem özür dilerim...Herkes birbirine yardım etmeye çalışıyor..Amacınız tamamlanmadı bence,biraz daha kalmanızı rica etsem:)Böyle ayrılmayın,ben de bu siteden çıkıp sonradan geri dönmüştüm..Her bir üye farklı bir enerji katıyor bence..Negatif bir yaklaşımım olduysa tekrar kusura bakmayın...Sizin de yolunuz aydınlık olsun ama burada bizlerle...

cagatay98

Kayıtlı Üye
@Seraphine Amacım sizi kızdırmak değildi..Sürç-i lisan ettiysem özür dilerim...Herkes birbirine yardım etmeye çalışıyor..Amacınız tamamlanmadı bence,biraz daha kalmanızı rica etsem:)Böyle ayrılmayın,ben de bu siteden çıkıp sonradan geri dönmüştüm..Her bir üye farklı bir enerji katıyor bence..Negatif bir yaklaşımım olduysa tekrar kusura bakmayın...Sizin de yolunuz aydınlık olsun ama burada bizlerle...

Geri adım atma hocam vurduysan öldür :)

• Beğendim
Tepkiler: dgo
Ü

Üye silindi 57044

bu tür ismi şerifler tecelliyat ve zuhurat yarattığı için zikredildiği taktirde dedikleriniz büyük olasılıkla gerçekleşecektir.. ama size sorarım bu yaptığınızın büyücülükten bir farkı varmıdır? yani Allahu teala'nın ismi şerifini kendi egoizminiz için, kendi nefsiniz için kullanıyorsunuz.. bu tür ismi şerifler yalnızca yaradanın rızasını arayarak kullanılmalıdır.. yaradan herkese arzu verdi, arzunun nasıl yönlendirileceği kişiye kalmış. o arzuyu nefsani yönlendirmekte mümkün Allah rızası için yönlendirmekte mümkün.. eğer bir ismi şerifi zikredecekseniz onu sadece Allah'ın rızasını kazanmak için zikredin. dünyevi ve egoya dahil kazançlar için zikretmeyin. aksi taktirde sevaba değil vebale girersiniz benden söylemesi..
Ya vedud ismi şerifini sürekli zikreden kişiyi herkes sever ve onunla muhabbet eder.insanların kalpleri ona meyl eder..Cuma günleri vefkini taşıyan ve o gün sürekli ya vedud ismini zikreden kişi herkesi cezbeder...Ayrıca muhabbetide arttırıyor..

son olarak bir insanın gözünün içine bakarak ''Allahumme ya vedud'' derseniz istediğinizi yapar..
bu tür ismi şerifler tecelliyat ve zuhurat yarattığı için zikredildiği taktirde dedikleriniz büyük olasılıkla gerçekleşecektir.. ama size sorarım bu yaptığınızın büyücülükten bir farkı varmıdır? yani Allahu teala'nın ismi şerifini kendi egoizminiz için, kendi nefsiniz için kullanıyorsunuz.. bu tür ismi şerifler yalnızca yaradanın rızasını arayarak kullanılmalıdır.. yaradan herkese arzu verdi, arzunun nasıl yönlendirileceği kişiye kalmış. o arzuyu nefsani yönlendirmekte mümkün Allah rızası için yönlendirmekte mümkün.. eğer bir ismi şerifi zikredecekseniz onu sadece Allah'ın rızasını kazanmak için zikredin. dünyevi ve egoya dahil kazançlar için zikretmeyin. aksi taktirde sevaba değil vebale girersiniz benden söylemesi..

cathrine

Kayıtlı Üye
Geri adım atma hocam vurduysan öldür :)
Geri adım atmak değil ama bir insanı incittiysem ya da kızdırdıysam rahat uyuyamam..Seraphine ile de anlaşamamış olabiliriz ama en güzel dostluklar bazen bu şekilde başlar...@Seraphine KALMANI İSTİYORUZ,SEVGİLER:)

• Beğendim
Tepkiler: dgo

Core

Kayıtlı Üye
Felanca sayida zikir cekmek Allaha sart kormaktir.
Yapmayi tercih ettiginiz her sey, yapmayi tercih etmediginiz seyleri de ayni fiilin icine kapsar :

1000 tane zikir cekerek medet ummak, dua`dan bana fayda yok, ben sayiyi tamamlayip isimi kendim garantilerim telasidir.
Allahin sisteminde acik aramaktir. Allaha samimi olamamaktir. Dolayisi ile Allaha karsi onun arkasindan is cevirmektir.

Siz samimi ve durust olan kisiye mi tolerasyon gosterirsiniz ? Yoksa samimi olmayip surekli sizin imkanlarinizi bir sekilde ele gecirmeye ve sizi tahtinizdan etmeye calisan insana mi ?

Siz o samimiyetsiz kisiye istedigini verirsiniz ama ondan uzaklasirsiniz, hatta imkanlar sizin elinizde oldugu icin oyle farkli yerlerden onu sikistirirsiniz ki bir sure sonra elini nereye atsa elinde kalir. Ama birturlu samimi olamaz kendi icinde kendi samimi hallerini belki de inkar etmistir.

Allah papagan gibi zikir cekene istedigini zaten verir. Kendi esmasinin sirrina binaen verir. Ama siz Allahtan degil de kendinizden bir caba ile onu cekip almis gibi olursunuz ve oyle beklenmedik sorunlar da veraberinde gelir ki 1000 tane zikirle gelen 1000 tane soruna 10 000 tane zikir aramak zorunda kalirsiniz. Zikir yetistiremezsiniz. Allah arka planda islettigi karmasik sistemde sizi yalniz birakir ve devreleriniz yanar.

O karmasik sistemi feth etmenin tek yolu samimi olarak Allahtan istemektir. O butun karmasik sistemi sistemize ederek size sunar.

Zikir çeken insanlar daha mutlu bence,

Ayrıca Kuran-ı Kerim'de de Allah'ı anmak la ilgili ayetler var.
“Beni zikrediniz, anınız ki, ben de sizi anayım. Bana şükredin ve küfre sapmayın.” (Bakara Sûresi / 152)
"Öyleyse siz, bütün zamanlarınızda beni anın, beni gündeminizden çıkarmayın ki ben de sizi her an bağışlamak ve sevap vermekle anayım..." (Bakara, 2/152)
“Allah’ı çok zikret ve gece gündüz onu tesbih et.” (Âl-i İmran Sûresi / 41)
"Rabbini alçak gönüllülükle, korku ve duyarlılık içinde sesini yükseltmeden, sabah akşam an ve sakın umursamaz kimselerden olma..." (Araf, 7/205)
“Allah’ı nefsinde, içinde huşû ve korku ile an, gece gündüz açık gizli onu zikret, sakın gâfillerden olma.” (Â’râf Sûresi / 205)
"...Allah'ı namaz dışında da daima hatırlayın ki mutluluğa erişebilesiniz." (Cuma, 62/10)
“…Kalpleri, Allâh’ı zikretmek husûsunda katılaşmış olanlara yazıklar olsun; işte bunlar apaçık dalâlettedirler.” (ez-Zümer, 22)
“İman edenlerin kalbleri ancak Allah’ın zikriyle mutmain olur. Kalbler ancak Cenâb-ı Hakkı anmakla mutmain olurlar.” (Ra’d Sûresi / 28)
“Namaz kılınız, muhakkak ki namaz, insanları kötülüklerden ve inkara sapmaktan korur. Allah’ı anmak en büyük ibâdettir.” (Ankebût Sûresi / 45)
"...Allah'ı anmak ve devamlı gündemde tutmak şüphesiz en büyük ibadettir..." (Ankebut Sûresi 29/45)
“Bilin ki, kalpler ancak Allah’ın zikriyle huzur bulur.” ( Rad, 1 3/28)
“Allah’ın azabından korkarak, Rabbının rahmetini umarak gecenin (ilerleyen) saatlerinde secdeye kapananlar, ayakta durur hâlde tâat ve ibâdet eden kimseler, Allah’ın rahmet ve mağfiretine nâil olurlar.” (Zümer Sûresi / 9)
“Onlar, ayakta iken, otururken, yan yatarken Allah’ı zikrederler ve göklerin ve yerin yaratılışı konusunda düşünürler. (Ve derler ki:) “Rabbimiz, Sen bunu boşuna yaratmadın. Sen pek Yücesin, bizi ateşin azabından koru.” (Al-i İmran Suresi, 191)
“Namazı bitirdiğinizde, Allah’ı ayaktayken, otururken ve yan yatarken zikredin. Artık ‘güvenliğe kavuşursanız’ namazı dosdoğru kılın. Çünkü namaz, mü’minler üzerinde vakitleri belirlenmiş bir farzdır.” (Nisa Suresi, 103)
“Ey iman edenler, bir toplulukla karşı karşıya geldiğiniz zaman, dayanıklılık gösterin ve Allah’ı çokça zikredin. Ki kurtuluş (felah) bulasınız.” (Enfal Suresi, 45)
“Andolsun, sizin için, Allah’ı ve ahiret gününü umanlar ve Allah’ı çokça zikredenler için Allah’ın Resûlü’nde güzel bir örnek vardır.” (Ahzab Suresi, 21)
“Ey iman edenler, Allah’ı çokça zikredin.” (Ahzab Suresi, 41.)
“Allah, kimin göğsünü İslam’a açmışsa, artık o, Rabbinden bir nur üzerinedir, (öyle) değil mi? Fakat Allah’ın zikrinden (yana) kalpleri katılaşmış olanların vay haline. İşte onlar, apaçık bir sapıklık içindedirler.” (Zümer Suresi, 22)
“Andolsun Biz Kur’an’ı zikr (öğüt alıp düşünmek) için kolaylaştırdık. Fakat öğüt alıp-düşünen var mı?” (Kamer Suresi, 32)
“Rabbinin ismini zikret ve herşeyden kendini çekerek yalnızca O’na yönel.” (Müzzemmil Suresi, 8.)
“Ve sabah, akşam Rabbinin adını zikret.” (İnsan Suresi, 25. ayet)
“Ey îmân edenler! Sakın mallarınız ve evlâtlarınız, sizi Allâh’ı zikretmekten alıkoymasın! Kim böyle yaparsa, işte onlar hüsrâna uğrayanların ta kendileridir.” (el-Münâfikûn, 9)
“Öyle erler vardır ki, onları ne ticaret ne de alışveriş Allâh’ı zikretmekten, namaz kılmaktan ve zekât vermekten alıkoyamaz. Onlar, kalplerin ve gözlerin (dehşetten) allak bullak olduğu bir günden (kıyâmetten) korkarlar.” (en-Nûr, 37)
“(Rasûlüm!) Sana vahyedilen Kitab’ı oku ve namazı kıl! Muhakkak ki namaz, hayâsızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allâh’ı zikretmek, şüphesiz en büyük iştir. Allah yaptıklarınızı bilir.” (el-Ankebût, 45)

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Bu zikir konusunu nasi kacirmisim :)

Üstelik son zamanlarda oylesine populer ki...
Pek bir bilgim yok ama icomden gelen su ki anlamini idrak etmeden hissetmeden hayatimizda uygulamaya calismadan belli sayida cekmenin musallata neden olmuyor olsa bile bir anlami faydasi olacagina inanmiyorum.
Örnegin ya vedud... yaradilani yaradandan oturu sevmedikce en azindan oyle yapmaya calismadikca her canli turu icin, kuru kuruya 1000 kere cekmek ne derece dogru supheliyim.
@dennise soylemis zaten Allah a ancak takvamiz ulasir. Bir uyede söylemiş ozur dilerim kendisinden simdi yazamadim adini, din islerimize arac olarak kullanmak icin degil kendimizi geliştirmek tekamulumuzu saglamak icin olmali bencede...

dgo

Kayıtlı Üye
Sayın Seraphine yapmayın sizi ilgiyle ve öğrenerek takip ediyordum devam edin yazmağa üzmeyin bizi.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Bugune dek hic bir esmayi okumayi basaramadim icimden gelmedi tamamlayamadim ya bosver gitsin deyip hep yarida hatta basinda biraktim.. ama sadece esmalarda bunu yasadim

Ü

Üye silindi 56746

Ramazan aylarında babam sinirli olduğu için suya okurdum, baban o suyu içtiğinde duanın etkisini görürdüm. Niyet yüklemesi önemliymiş.

nurumm

Kayıtlı Üye

Kendi deneyiminiz olmayan bir şeye paylaşım yapmayınız sizden ricam ayrıca ya vedud Allah’ın isimlerinden dua amaçlıdır sayısı 2.000 de olsa 400 olsa fark etmez sevgi amaçlıdır ve zamanla tecelli eden birşeydir insanlara yanlış yönlendirme sunmayınız.bu isimle varlık vs bulaşmaz bulaşsa bana bulaşırdı yıllardır günlük belli bir sayı adetinde çekiyorum...

ruhname

Kayıtlı Üye
N
Kendi deneyiminiz olmayan bir şeye paylaşım yapmayınız sizden ricam ayrıca ya vedud Allah’ın isimlerinden dua amaçlıdır sayısı 2.000 de olsa 400 olsa fark etmez sevgi amaçlıdır ve zamanla tecelli eden birşeydir insanlara yanlış yönlendirme sunmayınız.bu isimle varlık vs bulaşmaz bulaşsa bana bulaşırdı yıllardır günlük belli bir sayı adetinde çekiyorum...
Ne zaman etkisini gördünüz kaç güne

nurumm

Kayıtlı Üye
ruhname merhabalar öncelikle alışkanlık yaparsan yapabilirsen günlük 400 defa çekmeni öneririm ve bununla birlikte ya müheymin günlük 145 defa ben haksızlığa karşı okudum 2 kişiye okudum ikisininde pişmanlıkla ve yaptıklarından özür dilemeleri bana bir sene sonra döndü tam bir seneyi devirdi her iki olayda da ( 1.kişi de geri pişmanlığını görünce bırakmıştım ya müheymini sonra 2.kişi de başka birşey yasayınca yeniden başladım,sonra da bırakmadım) kadın yada erkek olarak ayırt etmiyorum niyetinize alın alışkanlık yapıp sürekli çekerseniz her işde hakılılığınız olumluluğunuz gün yüzüne çıkıyor...

Ü

Üye silindi 56746

kalbi Allah aşkı ile yanan kimsenin iniltisi kesilmez, ızdırabı sona ermez, gündüzü geceye, gecesi bir mateme dönüşür, kalbi kor gibi yanar uyku nedir bilmez.

bu bir kul için çok yüce bir makam ve mertebedir. bu mertebeye vasıl olan kulun kalbinde Allah'ın muhabbet ve aşkından başka bir şey kalmaz. Cenabı Hak onlar için:
"ben onları severim, onlar da beni sever" buyurmuştur.

Efendimiz Aleyhisselam onlar hakkında:

"Allah kulunu sevdi mi onun kulağı, gözü, eli, ayağı, her şeyi olur" buyurdu.

biz bir kul olarak daima kalbimizle ve dilimizle Ona ihtiyaçlarımızı arz ederiz. O da lütuf ve keremi ile istediğimizi ihsan eder. işte bu, karşılıklı bir muhabbetin tezahürü değil de nedir? Cenabı Hakk'ın Vedûd ismi şerifi bize bunu anlatmaktadır.

İmam Ali Efendimiz şöyle buyurdular: Allah'ın sevdiği kulların derecesine ulaşmak istersen,

1- sana gelmeyene sen git,
2- sana vermeyene sen ver,
3- sana kötülük edene sen kötülük etme; affet.

"mümin kardeşinin derdi ile dertlenmeyen, kendisi için istediğini onun için de istemeyen mümin olamaz." buyuran Efendimiz bizi ne güzel uyarmıştır; biz ne derece bir müminiz, elimizi vicdanımıza koyup iyice bir düşünmeliyiz.

Ey veli kullarını seven Allahım! kalbimde senden başkasına bir yer bırakma. sevdiklerine beni sevdir.

ALINTI

Sauron

Kayıtlı Üye
Ya vedud ismi şerifini sürekli zikreden kişiyi herkes sever ve onunla muhabbet eder.insanların kalpleri ona meyl eder..Cuma günleri vefkini taşıyan ve o gün sürekli ya vedud ismini zikreden kişi herkesi cezbeder...Ayrıca muhabbetide arttırıyor..

son olarak bir insanın gözünün içine bakarak ''Allahumme ya vedud'' derseniz istediğinizi yapar..
gozleri artık gozlerime bile yabancı....