Genel İskambil Çift Açılımı

hazal10

Kayıtlı Üye
52'lik desteden kupa kralı ve sinek kızı çıkarılır.
Yüzyüze bakacak şekilde biryere konulur.
Deste sol elde karıştırılırken Ayetel kürsi okunur.
Deste önce sol elle 3 e bölünür ve üstte açık şekilde kalan 3 kart yorumlanır.
Daha sonra önce ortadaki,sonra sol ve sağ olarak deste toplanır.
Karıştırılmadan önce kupa kralı ile deste kesilir.
Kupa kralının ön yüzünde kalan 3 kart ve arkasında kalan 1 kart yorumlanır.
Deste karıştırılır.

Aynı işlem sinek kızı için yapılır:

Deste tekrar karıştırılır.
Daha sonra yüzleri bize bakacak şekilde kartlar tutulur ve 5 er 5 er ayrılmaya başlanır.
Sinek kızı yada kupa kralını arıyoruz, onlara rastladığımız 5 kartı ayıracağız ve yorumlayacağız.
Bu işlemi yaptıktan sonra baktığımız kişinin adının harf adedi ( mesela Ahmet 5 harfli) destenin yüzünden Ahmet adı için 5 adet kart yanyana konur.
Diğer kartlar sırayla her bir harfe tekabül eden kartların üzerine bırakılır.
Eldeki kartlar bitince sol baştaki yani A harfine tekabül eden küme alınır H M E T kümelerine sırayla bırakılır.
Sonra H alınır M E T ye sırayla bırakılır.
Tüm kartlar T de birleşene kadar bu işlem gerçekleştirilir.
Sonra deste elimizde bütün halde dururken alttan 1 tane üstten 1 tane olarak kartlar çiftli çiftli açılır.
Aynı çıkanlar ayrılır farklı çıkanlar es geçilir.
Bu işlem 3 kur tekrarlanmalıdır.
Sonra deste karıştırılmadan yayılır.
Ayırdığımız çiftlerin her birinin üzerine 1 kart seçilir ve kapalı olarak bırakılır.
Daha sonra bir kart kendiniz için bir kart onun için bir kart da ikinizin geleceği için seçilir, kartlar açılır ve yorumlanır.

Kaynak belirtmeyeceğim çünkü öğrendiğim bütün iskambillerden derlediğim kendime özgü bir fal çeşididir. Çıkıyor mu derseniz de %90 çıkıyor diyebilirim. İYİ BAKIMLAR :hurray:

hazal10

Kayıtlı Üye
kendi yorumlama sistemim hakkında bilgi verebilirim sana, herkesin yorumu farklıdır çünkü. Fal öyle birşeydir ki, başkasının yorumuyla başlarsın zamanla bir bakarsın ki kendi dilini oluşturmuşsun.

As kırmızı=büyük aşk
As siyah=mevcut bi aşk var ama biticek.
2= mesafeler var (yol olarak yada insanlar arasında olarak falın gidişatına göre belirlenir)
3= cinsellik
4=güven
5= huzur-mutluluk-sevgi
6=çok mutlu bi ilişki-yakın zamanda gelicek bir haber-umutlu bir bekleyiş
7= hiç umulmadık bir yerden gelecek bir teklif
8= görüşme
9=tartışma-kavga
10=ayrılık-bitiş-yeniden doğuş
kupa kralı= ilgi duyulan erkek(sevgili)
sinek kızı= sen
diğer kızlar valeler ve krallar başka insanları temsil eder. hep kendinize bakıyorsanız hepsine isim de verebilirsiniz karıştırmamak adına.
kartların kombinasyonu için de şöyle söyleyebilirim;
Kişinin yorumuyla doğru orantılıdır. mesela As ve 3 birlikte geldiler. hemen olay örgüsü kurulmalıdır. aşktan doğacak bir cinsellik var gibi. As,3,10 birlikte geldi mesela aşkla bir cinsellik yaşanıcak fakat sonunda bir ayrılık var ama bu seni yıkmayacak gibi yorumlanabilir. 10'un hemen ardından 4 geliyorsa biraz zamana ihtiyacı var 4 den sonra 5 geliyorsa zaman sonucunda mesafeler olsa dahi birlikte olucaksınız gibi bi yorum getirilebilir:)) teşekkür ederim ilgine.

repece

Kayıtlı Üye
Öncelikle paylaşımın için teşekkür ederim kendi adıma.Bana çok değişik bir fal gibi geldi.Peki kartların düz ters çıkmasının bir önemi var mı sizin tekniğinizde ve böyle bir durumda yorumlamanız nasıl oluyor?

hazal10

Kayıtlı Üye
Şimdi aslına bakarsak var evet. Fakat fal çok kuramsal bir olgu diğildir. Bundan sebep de kendi ürettiğin yada kendi anlamlar yüklediğin objelerle fal bakarsan daha bi fal bakmış oluyorsun. Ben tarotda ters yorumu kullanıyorum ama iskambilde kullanmıyorum. Neden? çünkü kullanmak istemiyorum. Fal benim ürettiğim bir faldır, bildiğim bütün iskambil fallarından derlemedir. Ben teşekkür ederim iyi forumlar:)

Golden11

Kayıtlı Üye
slm hazal...açılımın hem güzel hemde zewkli..yalnız ben ismin harf sayısına göre ayrılıp yorumlanmasını anlayamadım..yani 5 hrfli 5 e böldüm kart bitene kadar üstlerine tek tek bıraktım..fakat hangilerini yorumlucaz..acaba en üstte kalanlarımı yorumlucazz...birde kartları soldan sağamı toplucaz..tşk..

Golden11

Kayıtlı Üye
birde mesela 10 nun yanına 2 geldi..bu yol we mesafeden dolayı ayrılık war gibi bi yorum yapmamız doğru olurmu..galiba sayıların anlamını birbirine kombine etmek bize kalmışş..