Enerjimizi Nasıl Çalıyorlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elfangel

Kayıtlı Üye
Normal şartlarda yaşam enerjimizi kendi kendimize üretebilmeliyiz. Ancak enerji üretemeyen, insanlar da vardır. Kendisini başkalarına acındıran, sürekli şikayet eden, hatta kurban rolü oynayan insanlar, karşılarındaki insanın yaşam enerjisini çalmak için böyle davrandıklarının farkında değillerdir.
Bir başka yöntem, karşısındaki insana öfkesini bağırıp çağırarak, üstünlük taslayarak, hatta ona kendisini suçlu hissettirerek enerji çalmaktır. Genelde mükemmeliyetçi ve titiz kişilikteki insanlar bu yönteme bağımlıdırlar. Çünkü kendi yaşam enerjilerini kendi başlarına çoğaltamaz, hayattan zevk almaya değil başkalarını değiştirmeye, değiştiremezlerse suçlu hissettirmeye çalışırlar. Bu şekilde, onları kontrol etmek isterler. Ancak eğer enerji bedenlerimiz görülebilseydi, kendisini suçlu hisseden kişiden öfkeli kişiye doğru enerjinin adeta elektrik süpürgesi gibi yaşam enerjisinin emildiğini fark edecektik.
Yine başka bir yöntem, kişinin karşısındaki insana görünmez bir duvar örerek
mesafeli durmasıdır. Karşımızdaki insan bize açık davranmadığında, duygularını sakladığında,sessiz kaldığında, ona ulaşamadığımız için içimizde endişe, sıkıntı, hüzün, suçluluk gibi olumsuz duygular oluşur. Hele bir de sürekli o kişiyi düşünmeye başlarsak, artık yaşam enerjimizi çaldırmaya başladık demektir...
Alıntı

habibep.

Kayıtlı Üye
HAKLISIN SANIRIM Karşımızdaki insan bize açık davranmadığında,
duygularını sakladığında,
sessiz kaldığında,
ona ulaşamadığımız için içimizde endişe,
sıkıntı, hüzün, suçluluk gibi olumsuz duygular oluşur.
Hele bir de sürekli o kişiyi düşünmeye başlarsak,
artık yaşam enerjimizi çaldırmaya başladık demektir BUNU YAŞIYORUM BU ARA YAŞAM ENERJİM ÇALINIYOR :( HELP

migliore

Kayıtlı Üye
Kötü gittiğini bir türlü kabul etmek istemediğimiz, sürekli yoluna koymaya çalışıp düzelteceğimizi düşündüğümüz ilişkilerimiz de buna en güzel örnek. Öyle ki benim yaşam enerjim 2'ye kadar düşmüş :) Benim gibi Reiki'ye başlayabilirsiniz sevgili habibep, çünkü kimsenin özellikle kendimizin enerjimizi tüketmeye hakkımız yok. Önemli ve değerli olan sizsiniz, bunun farkında olursanız diğerleri fark edecektir ve düşünülmeye başlayan siz olacaksınızdır. Tabii bunun yanında koruma kalkanınızı genişletip enerji vampirlerinden de korunmaya başlamanız olası :)

DreamCatcher

Kayıtlı Üye
İş
Ä°thalat ihracat
Ne yazikki etrafimizda ki pek cok insanin uzerine tabiri cazise 'cuk' oturacak kadar acik ve net bir tanimlama olmus.
Peki bu durumda sunlari sormak istiyorum..Yakin cevremizde ve birinci derece akrabalarimiz arasinda gorusmeme gibi bir sansimiz olmayan ama bu sekilde davranan birine karsi kendimizi ciddi anlamda nasil koruyacagiz?
Bir de boyle bir kisi icin yapilacak bir sey yok mu ?

Elfangel

Kayıtlı Üye
Ne yazikki etrafimizda ki pek cok insanin uzerine tabiri cazise 'cuk' oturacak kadar acik ve net bir tanimlama olmus.
Peki bu durumda sunlari sormak istiyorum..Yakin cevremizde ve birinci derece akrabalarimiz arasinda gorusmeme gibi bir sansimiz olmayan ama bu sekilde davranan birine karsi kendimizi ciddi anlamda nasil koruyacagiz?
Bir de boyle bir kisi icin yapilacak bir sey yok mu ?

Bununla igili forumumuzda açılmış bir çok konu var, bu konulardaki tavsiyelerden yararlanabilirsiniz. Işıkla... :)

aylaa3

Kayıtlı Üye
İş
tasarım
öğrendiğim kadarıyla enerjimizimizi çaldırmamamızın bir duası var denedim çok işe yarıyor düşünmemek istediğiniz şeyi yada kişi için falanca kişiyi bana bağlayan beni ona bağlayan bağları koparıyor ve özgür bırakıyorum diyceksiniz. Bunu her aklınıza geldiğinde söyleyin faydasını göreceksiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...