Lusid Rüya tecrubelerim ve cevabını gerçekten merak ettiğim soru...

ossé

Kayıtlı Üye
İş
Mühendis
Selamlar...

İlk lusid rüya tecrubemi 14-15 yaşlarımda yaşadım. Önce korktum, kimseye soramadım, paylaşamadım.. Bilinçsizce gerçekleşti hep. Parapsikolojiyle ilgili herhangi araştırmam ya da parapsikolojiye karşı herhangi bir merağım yoktu. Derslerine önem veren, taşralı bir oğlandım işte :)

Bunu ilk kez itiraf edeceğim, çünkü içimde tutuyor olmak sıktı yeterince ve beni anlayabilecek ya da en azından yargılamadan yorum yapabilecek insanların burada olduğuna inanıyorum. -- bugün saat 12 den beri geziyorum forumu(m)nuzda, işi gücü bıraktım --

Neyse, rüyalarımı kontrol edebildiğimi farkettikten ve korkmamaya başladıktan sonra her akşam sevinerek girdim yatağa. İtiraf kısmı şimdi geliyor, bu durumu yeni ergen bir taşra çocuğu olarak, seksüel amaçlarla kullandım hep. Bir düğün hayal ettim mesela ve o düğündeki bir çok kadınla birlikte oldum gibi. Yaşayanlar, bu rüyaların gerçekliğe yakınlığını bilirler.

Bir süre sonra ne zaman rüyamda uyansam, bir kadın çıktı karşıma. Yüzünü hatırlayamadım hiç. "ossé, rüyalarına müdahale etmemelisin, onlar senin için önemli." dedi hep. Dinledim onu. Bulaşmadım sonra hiç rüyalarıma.

Daha sonra ilginçleşti olaylar. Birkaç örnekle açıklayayım. Bir gün sıra arkadaşımın amcaları gelmişti memleketten. O gece rüyamda, sıra arkadaşım ve tanımadığım bir grup insanla bir arabadaydım. Sıkışıktı araba, ama ben arabanın içinde oturmuyordum. İçerideydim, görüyordum hepsini. Konuşuyorlardı, ama beni farkeden yoktu. Bir an, nereye gidiyoruz ki diye sordum. "Bursa'ya da çok yolumuz var" dedi insanlardan biri. Ertesi gün arkadaşıma amcalarının nereden geldiklerini sordum ve tahmin ettiğiniz gibi Bursa cevabını aldım.

Başka bir sefer de, bir arkadaşım bana cep telefonu numaramı soruyordu. Ben de yok benim telefonum diyordum.. 2-3 defa sordu.. her seferinde cep telefonum olmadığını söyledim, son soruşunda ise; sen benim telefonum yok diye benimle alay ediyorsun diyerek patladım ve kavga ettik. Ertesi gün, gülerek anlattım bunu arkadaşa. Babasının önceki gün sürpriz yaparak aldığı cep telefonunu gösterdi bana.

Zaman ilerledikçe, lise yıllarında tekrar uyanmaya başladım. Bu sefer "kötü emellerime" alet etmedim rüyalarımı. Klasik binalardan atlayıp uçmak, denize girmek, dalmak gibi hayallere daldım. Öss hazırlığıyla geçen zor yıllardı lise 2 ve 3. sınıf. İyiydim de, sıkı çalışıyordum. Yapamadığım sorular olurdu. Gece yattığımda rüyamda çözümleri görürdüm, hemen uyanıp yazardım bir yere. Sabah yatağın başucundaki defterimi kontrol ederdim hep, yeni cevaplar gelmiş mi diye.

Ciddiyim, araba sürmeyi bile rüyamda öğrendim ben. Günlerce araba sürdüm rüyamda. Ertesi gün, sadece arabayı çalıştırmayı bilen ben, evden yazlığa kadar arabayı kullandım.

Çok uzattım, merak ettiğim; rüyamdaki kadın neydi, kimdi ? Benzer bir durumla karşılaşan var mı hiç aranızda?

snoopy

Kayıtlı Üye
hepsini okudum dikkatlice gerçekten süper benimde tek sorunum şu rüyalarımı kontrol ediyorum buraya kadar sıkıntı yok ama korkularım devreye girince sokulamıorum mesela köpeklere yaklaşamıyorum yada kaybolmaktan korktuğum için sokaklara giremiyorum gibi ........

gümüş

Kayıtlı Üye
Benimkiler de bana matematikte yardım etseler ne iyi olacak, ama hiç oralı değiller bile . Bu gece dırdır yapayım bakayım ne olacak ;)

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Konuyu açan arkadaşım bendede rüyamda yarım kalan sorularımı çözüyorum yada araba kullanıyorum isteyerek yapmıyorum seninkilerle bu kadar benzer olması beni şaşırttı doğrusu...