seçimlerimiz mi kader mi ?

schutze07

Kayıtlı Üye
Benim aylardır kafama takılan bir konu var.Biz kaderimizi mi yaşıyoruz seçimlerimizi mi?Aslında demek istediğim diyelim ki bana biri maji yapıyor ben yapılan majinin etkisiyle hareket ediyorum bilinçsiz olarak bu benim kaderim olduğu içinmi böyle ? Yada ölüm majileri bile var yani insanın hayatına son vermesine götürecek kadar o kişi intihar ederse bu onun kaderimi oluyor? Yada ayrılık için yapıldığında ayrılan kişinin seçimimi oluyor kaderimi majiden dolayı mı? Çözemiyorum...İstemediğim halde resmen ayaklarımla gittiğim yere istem dışı olduğu için gittim benim suçum seçimim mi oluyor? Çok karışık oldu sanırım ama majilerin insan uzerindeki etkileri kader ve seçimler bu üçü arasında sıkışıp kaldım.

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm piskoloji enerjiler evren
Öncelikle mutlu geceler arkadaşım.
Birisi sana büyü de yapsa, silah zoru da kullansa yaptığın şey senin seçimindir, aynı zamanda da senin kaderindir. Bunların bu şekilde olması senin elinde değil, senin elinde olan sonrayı değiştirmektir.

schutze07

Kayıtlı Üye
öncelikle mutlu geceler arkadaşım

birisi sana büyüde yapsa silah zoruda kullansa yaptıgınşey senin seçimindir aynı zamandada senin kaderindir bunların buşekilde olması senin elinde değil senin elinde olan sonrayı değiştirmektir

Sizede mutlu geceler..Ben işin içine maji girdiğinde insanın kendi seçimi olduğunu düşünmüyorum yaptığı şeyin etkileniyor çünkü.Teşekkürler düşünceniz için.

Ori

Kayıtlı Üye
Bence insan, iradesiyle majilerin bile üstesinden gelebilir ama zayıf düşüyor zamanla insan. Ne olursa olsun herşey senin seçimindir. Senin seçimin senin kaderin olur böyle düşünüyorum.

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm piskoloji enerjiler evren
birde şöyle düşün sen zaten en başında majiye yenik düşmeyi seçmişsin bile =) baştan önlemini almalısın

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Dünyada bir kişin özgür iradesini etkileyecek majisyen sayısı çok azdır. Yapılacak büyü sonucu tamamen seçimleri değişecek kişilerde bu nedenle sıradan kişiler olmaz. Yani tane dua okuyan ya da bir iki şey çiziktirerek majisyen olunmuyor. Bizde genel bir korku hâkim sanki sürekli insanlar birbirlerine büyü yapıyor.

Birini etkileyebilecek bir büyü yapabilirsiniz. Örneğin aşık etmek isterseniz. Ya da kişiyi korumak istersiniz yanlış yaparsınız kişi etkilenir ama özgür iradesi etkilenmez. Kişide bir büyü etkisi görürüsünüz ama yapılma amacı gerçekleşmiştir sadece tesiri kalmıştır.

Diyelim ki siz çok özel birisiniz. (her insan çok özeldir o ayrı konu) siz bir uygulama yapıldı özgür iradenizi etkileyecek kader. İşte hu durum kaderi etkilemek olarak kabule edilir. Bu nedenle de yasaklıdır. Cezası çok büyüktür.

Fakat birini aşık etmek, alacağını kurtarmak, iş yeri için rızık gibi pek çok konu özgür iradeye müdahale değildir. Bazıları bolluk bereket kapıları açmak içindir ki maji dışında da başka yollarla yapılabilir. (sonuçta gökten para yağdırılmıyor kişi yine hakkıyla para kazanıyor fakat önündeki engeller kaldırılıyor)

Aşkı etmek örneğin bilinçaltıyla alakalıdır. Kişin bilinçaltında hiçbir veri yoksa zaten o kişiyi etkileyemezsiniz. Özgür iradeye müdahale değildir. Sorunları kaldırırsınız (örneğin belki kokuyordur ya da kişiyi affedemediği durumlar vardır bunu etkilersiniz, yoktan âşık etmezsiniz bu özgür iradeyi etkilemek ile mümkün. Hiçbir majisyen bu kadar basit iş için özgür iradeyi etkiyecek seviyede çalışmaz. Gerek duymaz.

schutze07

Kayıtlı Üye
Dünyada bir kişin özgür iradesini etkileyecek majisyen sayısı çok azdır. Yapılacak büyü sonucu tamamen seçimleri değişecek kişilerde bu nedenle sıradan kişiler olmaz. Yani tane dua okuyan ya da bir iki şey çiziktirerek majisyen olunmuyor. Bizde genel bir korku hâkim sanki sürekli insanlar birbirlerine büyü yapıyor.

Birini etkileyebilecek bir büyü yapabilirsiniz. Örneğin aşık etmek isterseniz. Ya da kişiyi korumak istersiniz yanlış yaparsınız kişi etkilenir ama özgür iradesi etkilenmez. Kişide bir büyü etkisi görürüsünüz ama yapılma amacı gerçekleşmiştir sadece tesiri kalmıştır.

Diyelim ki siz çok özel birisiniz. (her insan çok özeldir o ayrı konu) siz bir uygulama yapıldı özgür iradenizi etkileyecek kader. İşte hu durum kaderi etkilemek olarak kabule edilir. Bu nedenle de yasaklıdır. Cezası çok büyüktür.

Fakat birini aşık etmek, alacağını kurtarmak, iş yeri için rızık gibi pek çok konu özgür iradeye müdahale değildir. Bazıları bolluk bereket kapıları açmak içindir ki maji dışında da başka yollarla yapılabilir. (sonuçta gökten para yağdırılmıyor kişi yine hakkıyla para kazanıyor fakat önündeki engeller kaldırılıyor)

Aşkı etmek örneğin bilinçaltıyla alakalıdır. Kişin bilinçaltında hiçbir veri yoksa zaten o kişiyi etkileyemezsiniz. Özgür iradeye müdahale değildir. Sorunları kaldırırsınız (örneğin belki kokuyordur ya da kişiyi affedemediği durumlar vardır bunu etkilersiniz, yoktan âşık etmezsiniz bu özgür iradeyi etkilemek ile mümkün. Hiçbir majisyen bu kadar basit iş için özgür iradeyi etkiyecek seviyede çalışmaz. Gerek duymaz.

Sizin cevabınıza göre anlatmaya çalışayım bende yaşadığım kaosu.Diyelim ki aşk majisi özgür idareye müdahale nasıl olmaz sonuçta aşık olması sağlandı etkilendi seçimini yaptı kaderide değişmiş oldu böylece öyle değil mi? aşık olcak olsaydı maji olmadan olurdu zaten.Ama benim burda açıklayamayacağım özel bir konu olduğu için böyle basit örneklerle anlatmaya çalıştım.Yani diğer arkadaşın dediği gibi majiye yenik düşmek veya düşmemek konusu değil.Kaderi etkileyecek olanların cezası büyüktür bende buna inanıyorum kafam karmakarışık olsada.Mesela ölü toprağından yapılan majiler var ki şahit olmuştum birine sonunda intihar edicek denilmişti ki gerçekten öyle oldu eşinden ayrılıp şimdi intihar ettiği için kendisimi suçlu oluyor ? O şekildemi yargılanıcak ? Yoksa onun seçimimiydi ? Peki eşinden ayrılmayı kendimi seçti yapılanların etkisimiydi ? Yoksa zaten bunları yaşayacaktı kaderimiydi ? Bu konu uzar gider bu şekilde ama şu seçimler ve kader işin içinede maji girdimi ama oyle basit majilerden bahsetmiyorum ben çözemiyorum karar bile veremiyorum kendi hayatımla ilgili...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Açık ve net anlattığımı sanırım aslında. Lanetler ayrı. Fakat ben babamın eve daha sık gelmesini istiyorum. Ve uygulama yapıyorum. Babamın zaten bilinçaltında evle daha çok ilgilenmesi ve dışarı ile ilgilenmemesi fikri vardır. Bu fikri ve istediği tetiklersiniz. Olmayan bir şeyi olur hala getirmez sadece artırırsınız. Bu özgür iradeye müdahale değildir.

Fakat ben sizi öldürmek istiyorum. Ve bunun için uygulama yapıyorum. Ve tutuyor da. Bırakın özgür iradeyi bu direk suç zaten.

Ölü toprağından hayır için de yapılabilir. Özgür iradeyle ilgisi olmayan uygulamalarda.

Kişiyi intihara sürükleyecek ve eşinden ayıracak bir laneti ele alalım.

Bir kişinin beyninde ayrılma düşüncesi yok. Ve tamamen sağlıklı bir ruh haline sahip. Olmayan bir şeyi olduracağız demek ki.

Bunu yapmak çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok zor. Çok zor çok zor. Yoktan bir şey var etmek neredeyse imkânsız.

Yaptık başardık diyelim. ben bu kadar deli dehşet bir majisyenim . Yoktan var edebiliyorum. O zaman bu iş de devlet başkası ya da dünyanın sayılı zenginleri arasında bir kişi ki bana istediğim maliyeti verebilecek biri.

Basit majiler bile dünya piyasasında 100 milyarlara yaklaşıyor üç beş mahalle hocası (iş yapmayan) kişiler nedeniyle sanılıyor ki maji çok ucuz her neyse.

Kişinin bilinçaltında bir duygu minicik bir düşünce varsa majisyen bunu alır ve kullanır. Onu abartır ve atırır. Çoğu zaman evren izin vermez o büyünün tutmasına ve tutmaz evrensel yasalar devreye girer.

Büyü enerjisi karmaşık. Büyük yasalarla çevrilidir. Yapması ve işlemesi zor. Kadim ve özel bilgilere dayanır.

Türkiye’de en çok yapılan büyü. kişiyi kandır büyüsüdür.

Sen büyü var demek. Sana büyü yapılmış demek. Bilinçaltını tetikler ve sürekli büyü korkusu herkesin büyü yapabilme ya da yapabileceği şüphesi içinde yetişir yetiştirilir. Anneniz söylemezse teyzeniz söyler, komşunuz söyler, herkesin çok iyi fal bakan biri var dediği biri vardır.

Sözde hangi hocaya medyuma giderseniz gidin ya size musallat olmuşlardır. Yâda size büyü yapmışlardır.

Bilinç altı bir yalana inanır ve bunu gerçekleştir. Birde bilinçaltında derin yaralar varsa, üstünü kapattığı unuttuğu sorunlar varsa. ya da direk kendi hatalarından dolayı hayatının kötü olmasını bu yapılmayan büyülere, olmayan musallatlara bağlar ve hayatını daha da cehennem çevirir.

Artık neresi kader neresi değil siz tartın.

schutze07

Kayıtlı Üye
Gayet açıklayıcı olmuş teşekkür ederim size özelden mesaj atacağım :)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Gerekli açıklama zaten yapılmış urum tarafından. Bu konuya sadece ek olarak şun udiyebilirim. Size bu uygulamayı yapabilecek kadar kuvvetli olduğumu düşünürsek bu benim seçimim sizin kaderiniz olur. Tam bir ayrım yapmak gerekirse böyle bir ayrım yapabiliriz. Siz bana birşey yapacak olsanız ve yapabilecek yeterlilikte olursanız ve beni benim özgür irademi etkilerse bu sizin seçiminiz benim ise kaderim olur. Taderin % 50 si bellidir geri kalanı ise kişinin seçimleri ile alakalıdır ve değişebilmektedir.

schutze07

Kayıtlı Üye
Gerekli açıklama zaten yapılmış urum tarafından. Bu konuya sadece ek olarak şun udiyebilirim. Size bu uygulamayı yapabilecek kadar kuvvetli olduğumu düşünürsek bu benim seçimim sizin kaderiniz olur. Tam bir ayrım yapmak gerekirse böyle bir ayrım yapabiliriz. Siz bana birşey yapacak olsanız ve yapabilecek yeterlilikte olursanız ve beni benim özgür irademi etkilerse bu sizin seçiminiz benim ise kaderim olur. Taderin % 50 si bellidir geri kalanı ise kişinin seçimleri ile alakalıdır ve değişebilmektedir.

Evet sağolsun uzun uzun yazıp anlatmış.Kader değişmez anne karnına düştüğünden itibaren yazılıdır deniliyor ama ben buna inanmıyorum dediğiniz gibi kişinin seçimleriylede alakalı sonuçta ve sürekli değiştiğine inanıyorum ben iyi veya kötü farketmez her ne olursa olsun.Sürekli konuşabildiğim kişilerle konuşuyorum bu konuyu ama herkesin düşüncesi farklı saygıda duyuyorum tartışmayı seviyorum kim ne yazarsa söylerse benim için önemli her bir düşünce bu konuya artık açıklık getirmek istiyorum sadece kendime net olarak sadece bu başka birşey değil çünkü her kitapta ayrı yazılıyor herkes farklı düşünüyor..