Re: Solomon Devils (hz. süleymanın bedensiz varlıkları) BAEL

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
bael

Cehennem kıralarından olarah bahsedilmektedir var sayılan en güclü 5 devilden biri olarak kabul edilir üç kafalıdır cinsiyetinin erkek olduğu düşünür ama diğer iki yüznden den biri kadındır ifrit olarak kabul edenlerde vardır mısırlılardan gelen demon tanrılarından olarak kabul edenlerde bulunmaktadır yani bir çok şey banlatılmaktadır bu konuda solomon kayıtlarında ise ifrit olarak kabul edilir kabbalada uzmanlaşmış majisyenler dışında kimse çağırmamaktadır

bu konuda bir yazının cevirisni yapmaya calışacağım

Baal bir Judeo-Christian şeytandır.suriyeli arkeolaglar Ras Shamra ve Ebla bu konuda gizli kalmış sırları acıklamıştır İranlının eski dünyada imparatorluk zamnında , akdenizde ,iranlı körfezde arabistan da put ları vardı ve tanriya ulaşmak için kullanırlar ve ibadet ederlerdi

satan inancı içinde şeytanın elcilerinden kabul edilir oldu.sami dinlerde ise adı hiç geçmez sami din kültürü içinde ise bir kötü bir cin olarak kabul görür.

fenike tanrılarından biridir 13 rakamı ile temsil edilirdi.moder kültür içinde kötü bir varlık olrak kabul gördğü için 13 rakamıda lanetli bir rakam olarak kabul edilmiştir

dorid yada duridlerde ise erkek bekar olarak kabul edilir temel yol gösteri varlıklardan biridir ve asla negatif bir varlık olarak kabul edilmez

eksi kırralıklar zamanında tanrıların yaşadığı yerin yanında bir bölgenin kırralıdır bu bölge 66. bölge olarak kabul edilmiştir.

tasvirlerinde geleceği gören kedi cehennemin bekcisi kurbaga kaderi belirleyen örümcek ile resmedilmektedir .

metnin tamamını cevirmedim en azından ne oldu konusnda basit bir bilgi edinmiş olacağınız düşündüm

<A href="http://img138.imageshack.us/img138/2424/57650488pi9.8890093a95.jpg" target=_blank>
a>
burda tasvir edilen ana şeklini...ageshack.us/img181/1543/36933880zs7.gif[/IMG]

yukardaki sembol solomon kayıtlarındaki sembol olarak kabul edlir

yukardaki resim ise beal meyvesi dir baharat olarak kullanılmaktadır solomon kayıtlarında gecmez ama bu bitkin karanlıktan sonra içilmesi gerektiğidir uyuşturucu bir etkisi vardır cayı içilir buhar olarak kullanılır rengi kan kırmızısıdır modern kültürde bu bitki bealın davetlerinde kullanılmaktadır ama taylanda özgü bir baharatttır ve beal le bir alakası yoktur.[/quote]

Merlyn

Kayıtlı Üye
Peki bu Bael (veya Baal) ile Baelzebub aynı varlıkmıdır yoksa ayrı varlıklarmıdırlar?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
evet aynı varlık Bae · bae bae · bae marie · Bae Moment · baebatized · baebuh · baed · Baee · baef · baeg · baegels · Baego · baeh · Bael · Baelfyre; baelzebub; Baener

origanum

Yönetici
Yüzü Prens Charles a mı benziyor bana mı öyle geldi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
ahahahahahaha sen söyleyince dikkat ettim valla ona benziyor

Merlyn

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim, gayet aydınlatıcı bi cevap oldu. Çeşitli kültürlerin aynı varlıklara farklı adlar vermeleri kafa karışıklığı yaratıyor. Bu arada Mabette Merlin nickli başka bir üye olduğunu biraz gecikmeli olarak farkettim. Gerekirse başka bir nick kullanabilirim... -Saygılarımla

Peki ağaçta ki bu tarz bir eşleşme sizce doğrumudur? bana pek yerinde bir eşleşme yapılmamış gibi geldi. Çünkü kabala kaynaklarında Lilithin Malkutha, Belialin ise Hod'a atfedildiklerine rastlamıştım. Babhometle Daat'ın eşleşmeside biraz sorunlu gibi. Eliphas Levi'ye göre TEMpli Omnium Hominum Pacis ABhas (İnsanlar arasında ki barışın babası anlamında) bazı harfleri tersten okunduğunda (Cümlede ki büyük harfleri tersten okuyunuz) Baphomet kelimesini veriyor ve bu da atbash şifreleme yöntemiyle şifrelendiğinde Bilgelik kelimesini verdiği ifade ediliyor. Kısaca Baphometin Hokmahla ilişkili olması daha akla yatkın görünüyor. Gizli sefira Daat genel de kabala kaynaklarında Bilgelik değil de Bilgi Sefirası olarak alınıyor o yüzden Baphomet Hokmaha daha bi uygun göründü gözüme.
Ama tam olarak hangi Demon hangi Sefiraya daha uygun gelir bilemem. Sizce ağaçta
doğru olarak hangi Demon hangi sefiraya tayin edilebilir?
Ha bir de piyasada bana önerebileceğiniz, demonlar hakkında bilgi edilnebileceğim sağlam bir kaynak varmıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.. --Saygılarımla

19_htm_m3251609e.png

Şaman

Kayıtlı Üye
Peki ağaçta ki bu tarz bir eşleşme sizce doğrumudur? bana pek yerinde bir eşleşme yapılmamış gibi geldi. Çünkü kabala kaynaklarında Lilithin Malkutha, Belialin ise Hod'a atfedildiklerine rastlamıştım. Babhometle Daat'ın eşleşmeside biraz sorunlu gibi. Eliphas Levi'ye göre TEMpli Omnium Hominum Pacis ABhas (İnsanlar arasında ki barışın babası anlamında) bazı harfleri tersten okunduğunda (Cümlede ki büyük harfleri tersten okuyunuz) Baphomet kelimesini veriyor ve bu da atbash şifreleme yöntemiyle şifrelendiğinde Bilgelik kelimesini verdiği ifade ediliyor. Kısaca Baphometin Hokmahla ilişkili olması daha akla yatkın görünüyor. Gizli sefira Daat genel de kabala kaynaklarında Bilgelik değil de Bilgi Sefirası olarak alınıyor o yüzden Baphomet Hokmaha daha bi uygun göründü gözüme.
Ama tam olarak hangi Demon hangi Sefiraya daha uygun gelir bilemem. Sizce ağaçta
doğru olarak hangi Demon hangi sefiraya tayin edilebilir?
Ha bir de piyasada bana önerebileceğiniz, demonlar hakkında bilgi edilnebileceğim sağlam bir kaynak varmıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim.. --Saygılarımla

19_htm_m3251609e.png

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=2442
tam olarak hangisi neye takabül ediyr arkadaşın paylaştığı yerde var;)

Merlyn

Kayıtlı Üye
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=2442
tam olarak hangisi neye takabül ediyr arkadaşın paylaştığı yerde var;)
Orada ki eşleşme de benim eklediğim Demon sefirotu ile aynı eşleşme. Sanırım Kabalistik orta sütun alıştırması ile Hayat ağacını satanizme ya da demonlara uyarlayanlar ya birbirlerinden feyz almış ya da aynı kaynaklar tarafından hazırlanmış. Satanik Sefirotla, satanik orta sütun alıştırması (ki kadim bilgeliğin günümüz ruhaniliğine uyarlanmış şekli) birbirlerine paralel ve uyum içinde; fakat benim anlatmak istediğim eşleşmenin ibrani sefiralar ile tam olarak örtüşmediği. Geleneksel kabala külliyatında Belial Hod'a Lilith Malkutha, Baphomet Hokmaha atfedilir. Bunlar benim kısıtlı görümle farkedebildiğim uyumsuzluklar. Demonlar hakkında yetkin biri yukarda ki sefirottan çok daha iyi bir dizilim yapabilir. Hatta Urumhamatayil kardeşin çok daha iyi bir dizilim yapabileceği kanısındayım. --Saygılarımla