Şifa Çalışması İçin Sorularınız

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Şifa ÇAlışması için sorularınız olursa lütfen buradan sorunuz.

Adramelech

Kayıtlı Üye
Merhaba. Emeğiniz için çok teşekkürler öncelikle. Şifa çalışması için belirli kriterler var mı acaba? Nasıl desem; ruhani sıkıntılar için ve ya en basitinden eklem ağrıları için başvurulması doğru mu? Yoksa daha ciddi şeyler için mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Hangi konuda şifalanmak isterseniz. Enejisel düzeyde tüm rahatsızlar foton şeklindedir. İşleyen bir titreşilsel aksilik vardır. O yüzden hastalığın adı yada türü önemli değildir.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
ben annemin rahatsızlıkları için katılmak istiyorum.şifa çalışması başlığı altında aileden de katılanlar olabilir denilmiş.benim öğrenmek istediğim çalışma sırasında anneminde hazır bir şekilde bulunması gerekiyor mu?yoksa sadece benim niyet etmem yeterli olur mu?birde dilber halaya mesaj atarken sadece annemin bilgilerini mi göndermem gerekiyor?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
ben annemin rahatsızlıkları için katılmak istiyorum.şifa çalışması başlığı altında aileden de katılanlar olabilir denilmiş.benim öğrenmek istediğim çalışma sırasında anneminde hazır bir şekilde bulunması gerekiyor mu?yoksa sadece benim niyet etmem yeterli olur mu?birde dilber halaya mesaj atarken sadece annemin bilgilerini mi göndermem gerekiyor?

Sorunuzun cevabı Şifa çalışmaları bölümünde,'Şifa için siz ne yapacaksınız' başlığı altında yazılmış.

joseffb06

Kayıtlı Üye
Sayın Urum.Ben anti depresan kullanıyorum.Aşırı bir psikolojik rahatsızlığım yok ama ilacı almadığım zaman hafif çarpıntı yaşıyorum.Bir aksilik olmazsa yarın gece yapacağınız şifa çalışmasına katılmak istiyorum.Yalnız önemli bir sorum olacak,yapılan enerji verme işleminde heyecan yaşar mıyım ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Evet, yaşama ihtimaliniz var. ;Bununla birlikte size zararı olacak hiç birşey olmaz.

Kullandığınız anti depresan yerine doğal şeylerde kullanabilirsiniz. Antidepresanların üzerine yapılmış bir araştırma maalesef ki yok. Yani ilaçların işe yarayıp yaramadığını biliyoruz. Yapılan araştırmalar ise plasebo etkisi ile ilgili. Yani anti depresan alan ve semptomları geçeceği söylenen kişilerin bir bölümüne gerçek ilaç diğer bölümüne bir etkisi olmayan ilaç (plasebo ilaç) diğer gruba hiç bir şey verilmemiş.

Gerçek ilaç verilmiş grupla sahte ilaç verilmiş guruba sorduklarında her ikisinde de %85 septomların geçtiği söylenmiştir. Yapılan tüm anti depresan ilaç araştırmaları aynı sonucu vermiştir. Tesirinden çok yan etkisi olan anti depresanları şizofreni gibi bir rahatsızlığınız yoksa kullanmamanızı naçizane tavsiye ederim

Serotonin,feniletilamin dopamin ya da endorkrin seviyesinde sorundan kaynaklanan sorununuz için akupunktur, sitrin taşı, sarı kantaron bitkisi gibi doğal yöntemleri tercih etmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Denis

Kayıtlı Üye
Urum,
şifalanmasını istediğimiz konuyu (çalışma aşamasında kendimize) belirtmemiz gerekiyor mu?Daha doğrusu bir konuya niyet etmemiz gerekir mi? Yoksa ''enerji akıllıdır, önceliğini bilir ''mi?

Elfangel

Kayıtlı Üye
Şifa çalışmasında şifa istenilen konu da belirtilebilir. Örneğin başağrımın geçmesi için evrenden (yüksekbenliğimden, evrensel varlıklardan, ... kişisinden) gelen enerjiyi kabul ediyorum diyebilirsiniz. Ama enerji gerçekten akıllıdır, gideceği yeri bilir. İyi forumlar...

joseffb06

Kayıtlı Üye
Dün büyük bir talihsizlik yaşadım.Şifa çalışmasına her girmek istediğimde bir engel çıkıyor.Tiyatro ile uğraşıyorum,hiç bir zaman perşembe günü provamız olmamasına rağmen dün hocam perşembe gününe prova koydu :S Akşam alel acele prova bitiminde hemen eve geleceğim.Akşam üzeri 10 gibi dilber halaya mesaj atsamda şifa çalışmasına dahil edilir miyim ? Şuan mesaj atmıyorum çünki emek veren hocalarımın emeğini boşa harcatmak istemiyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Urum,
şifalanmasını istediğimiz konuyu (çalışma aşamasında kendimize) belirtmemiz gerekiyor mu?Daha doğrusu bir konuya niyet etmemiz gerekir mi? Yoksa ''enerji akıllıdır, önceliğini bilir ''mi?

En doğrusu budur. Enerji akıllıdır. Nereye gideceğini bilir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Olur son dakikaya kadar bakılıyor.

joseffb06

Kayıtlı Üye
Ohh çok teşekkür ederim sayın Urum yetişmek için elimden geleni yapacağım.Allah razı olsun

bellator

Kayıtlı Üye
Merhaba .Ben üniversite öğrencisiyim ve yurtta 4 kişilik odada kalıyorum ister istemez yanımda birileri olacaktır ama yaağımdayken kimse beni rahatsız etmez şifa çalışmasına katılmam sizin için sorun olurmu .Birde ses olabileceği için kulaklıkta hafif tınılı birşeyeler dinleyebilirmiyim şifalanma sırasında.teşekkürler şimdiden.

AJA

Elit Üye
Sanırım eIektronik hiç birsey açık olmamalı.. Şifaya odaklanmanız daha uygun olacaktır :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Merhaba .Ben üniversite öğrencisiyim ve yurtta 4 kişilik odada kalıyorum ister istemez yanımda birileri olacaktır ama yaağımdayken kimse beni rahatsız etmez şifa çalışmasına katılmam sizin için sorun olurmu .Birde ses olabileceği için kulaklıkta hafif tınılı birşeyeler dinleyebilirmiyim şifalanma sırasında.teşekkürler şimdiden.

Bence müzik dinlemek yerine,arkadaşlarınızdan yarım saat ses çıkarmamalarını rica edin.Siz niyetinizi şifalanacağınız inancıyla yapın 'Evrenden benim için gönderilen şifa enerjisine izin veriyorum'u 3 defa söyleyin.Odada loş bir ışık olsun,elektronik bir alet açık olmasın.Arkadaşlarınız da sizin için yarım saatliğine bilgisayarlarını açmasınlar.Siz sadece odaklanın,el ve ayakları kenetlemeyin.Mecbur değilsiniz ama hafif bir tebessüm enerji alışınızı kolaylaştırır.

Sevgi ve ışıkla kalın

darkkanqel

Kayıtlı Üye
Ben kalp rahatsızlığına bağlı olarak daha ufak tefek ( halsizlik, zayıflık baş ağrısı vb.) rahatsızlıkları olan bir arkadaşım için şifa çalşıması istiyorum fakat bir sorum olacak onun şifa enerjisi gönderildiğinden haberi olmasa yinede enerjiyi alabilirmi ? bu tarz bir çalışmayı söylediğimde vereceği tepkiyi kestiremiyorumda. şimdiden teşekkürler

_evr_

Banlı Kullanıcı
Benim de kuzenim lösemi yani kan kanseri. Henüz 4 yaşında. Kemoterapi gördü.Bildiğim kadarıyla 3 aşamadan oluşuyor. 2 aşama sonuç vermedi. Ve 3. aşamanın yarısında şu an hala sonuç alınamadı.Bu aşama tamamlandığında ya hastalığı yenecek ya da ölecek.İlik bulunamadı. dankanqel'ın sorusu benim için de önemli. Bu çalışmayı anlayacak yaşta değil.Kemoterapi gördüğü için enerjiye çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ve yarar sağlayacağını.

Elfangel

Kayıtlı Üye
Ben kalp rahatsızlığına bağlı olarak daha ufak tefek ( halsizlik, zayıflık baş ağrısı vb.) rahatsızlıkları olan bir arkadaşım için şifa çalşıması istiyorum fakat bir sorum olacak onun şifa enerjisi gönderildiğinden haberi olmasa yinede enerjiyi alabilirmi ? bu tarz bir çalışmayı söylediğimde vereceği tepkiyi kestiremiyorumda. şimdiden teşekkürler

Şifa çalışmasının başında şifayı veren ve şifa verilen kişiler niyet ederler. Şifa alacak kişiler filanca kişiden ya da evrenden gelen şifa enerjisini kabul ediyorum diye niyetlenir. Ayrıca şifa alan kişiyle veren kişi arasındaki bağ önemlidir. Şifa alacak ve verecek kişiler almayı ve vermeyi ne kadar isterlerse şifa çalışması o kadar amacına ulaşır. Yani sonuçta aynı yere geliyoruz, her şeyin başı niyet :)