vampirler hakkında sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maz

Kayıtlı Üye
istediğiniz soruyu sorun inanın bana bu sizin için bulunmaz bir fırsat bilmek istediğiniz her şeyi söyleyeceğim.
( Editör Notu: Özel mesajla değil, buradan açık paylaşım yapınız. Kurallara uyunuz. Yesil Cingene.

maz

Kayıtlı Üye
bilmiyordum özür dilerim daha dikkatli olurum

backwoods

Kayıtlı Üye
vampirlerle ilgili geniş bilgiye sahipsiniz sanırım, deneyimleriniz varsa paylaşmanızı rica edicem öncelikle..

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
istediğiniz soruyu sorun inanın bana bu sizin için bulunmaz bir fırsat bilmek istediğiniz her şeyi söyleyeceğim.
Merhaba öncelikle sitemize hoşgeldiniz..Sitede iyi vakit geçirmenizi diliyorum :)

size sormak istediğim yazınız baya iddalı olmuş bu söylediklerimi sizi rencide etmek amacıyla söylemiyorum yanlış anlamayın lütfen :)

vampirler hakkında büyük bir araştırmanız var sanırım ?

veya canlı şahitsiniz galiba ?

bilgi dereceniz nedir yani neye dayanarak iddialısınız ?

söylemek istediklerimi tam söyleyemedim :) cümlede telafuzda hatam varsa kusura bakma :)

RaV3N

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşım sitemize hoşgeldin ... öncelikli olarak herşeyi sorun demişsin ve vampirlerle ilgili bir konu başlığı açmışsın.Tamam iyi hoş tabi açıklayabileceğin şeyler var... ama biliyrsundur ki eğer bir araştrmacı ve bu alanda fazlasıyla ilgiliysen bazı konular kapalıdır .Deşifre edilmez ...Yazılarını ve cevplarını merakla takip edeceğim sevgiler.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Araştırmacılar araştırdıklarını kendilerine saklarlarsa bir kıymeti yoktur kanaatindeyim. Bilgi paylaşılmadıkça, bilgi değildir.

RaV3N

Kayıtlı Üye
sevgili arkadaşım tabi ki her bilgi kendine saklanmaz.Sen bilinmeyen birşeyi birden var diye ortaya koyarsan .İnsan durup düşünür yalan mı gerçekmi ? Yada çok ürkütücü gelebilir ve bazı söylenmemesi gereken şeylerde vardır.Mesela senin veya benim özelim bunu söylermiyiz bizim için çok özelse paylaşmayız değil mi ? ben bunu demek istedim.Tabi bildiğimiz konuları da paylaşabildiğimiz kadar paylaşmaya çalışmamız gerekli bu konuda da haklısın. sevgilerle..

wblackw

Kayıtlı Üye
RaV3N bunu kastettiğini düşünmüyorum gerçi yalnış telafuz kullanmış olabilirsin özel bir konu vs kastettim demişsin özel bir konu olsa boyle bir başlık açmaz(?) ayrıca eğer gerçekten özel birşeyse bu konuda bilgi vermek istemiyorum diyerek konuyu kapatabilir konu sapsın istemiyorum aslına bakarsanız.

Ben Moor arkadaşımıza öncelikle hoşgeldiniz diyorum daha sonrada bir iki soru sormak istiyorum

Herhangi bir deneyim yaşadınız mı yaşadıysanız yüzeysel olarak bilgi verebilir misiniz.
Bide bir kitapta vampirlerin dünyada rahat rahat dolanamadığı çünkü insanların arasında garip kokulu bir salgı saldıklarından dikkatleri üzerlerine çekmeleri neden oluyodu. boyle birşey var mı doğruluk payı ne kdr

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Kişisel bilgilerden bahsetmedim zaten. Örneklendirme bu durumda yanlış bana göre. Herkesin her konuda muhakkak tezi vardır. Bu demek değildir ki hepsi doğru olacak. Paylaşmak isteyen paylaşır, gizli kalsın diyemeyiz.

RaV3N

Kayıtlı Üye
Tabi ki güzel bir başlık olmuş.Ben konuyu saptırmak için yazmadım arkadaşım yanlış anlaşılmak istemem.Zamanla tabi konunun ilerleyişine göre arkadaşımız dediğin gibi konuyu kapatır veya kapatmaz onun bileceği birşey sevgilerle...Herkese güzel paylaşımlar diliyorum.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Tabi ki güzel bir başlık olmuş.Ben konuyu saptırmak için yazmadım arkadaşım yanlış anlaşılmak istemem.Zamanla tabi konunun ilerleyişine göre arkadaşımız dediğin gibi konuyu kapatır veya kapatmaz onun bileceği birşey sevgilerle...Herkese güzel paylaşımlar diliyorum.
Rahatsız olacağınız bir durum yok :) Bakın konu böyle dağılıyor işte... Size de güzel paylaşımlar.

Marrok

Kayıtlı Üye
RaV3N bunu kastettiğini düşünmüyorum gerçi yalnış telafuz kullanmış olabilirsin özel bir konu vs kastettim demişsin özel bir konu olsa boyle bir başlık açmaz(?) ayrıca eğer gerçekten özel birşeyse bu konuda bilgi vermek istemiyorum diyerek konuyu kapatabilir konu sapsın istemiyorum aslına bakarsanız.

Ben Moor arkadaşımıza öncelikle hoşgeldiniz diyorum daha sonrada bir iki soru sormak istiyorum

Herhangi bir deneyim yaşadınız mı yaşadıysanız yüzeysel olarak bilgi verebilir misiniz.
Bide bir kitapta vampirlerin dünyada rahat rahat dolanamadığı çünkü insanların arasında garip kokulu bir salgı saldıklarından dikkatleri üzerlerine çekmeleri neden oluyodu. boyle birşey var mı doğruluk payı ne kdr

bende bu konuda fazlasıyla bilgi sahibiyim size cevabım kesinlikle hayır hatta şöyle ki duyuları en güçlü olan canlı bile bi vampirin kokusunu alamaz..

wblackw

Kayıtlı Üye
bilgi için teşekkürler.Son birşey dalga geçmeyin lütfen bu sorumla=) Gerçekten sarımsağa karşı bir sorunları var mı

RadreS

Kayıtlı Üye
Vampirler'in varlıgı gercekten varsa? Elflerde Vampirdir diyebilir miyiz? Elflerde var mıdır??

Marrok

Kayıtlı Üye
bilgi için teşekkürler.Son birşey dalga geçmeyin lütfen bu sorumla=) Gerçekten sarımsağa karşı bir sorunları var mı

hayır sarımsak onları etkilemez beni bile daha çok etkiler o derece :)
dahasa haçta işe yaramaz kutsal suda bunlar orta çağdan kalan zırvalar ama kazı iş görür ama kesin çözüm kafalarının kesilmesi ve en garantisi yakılmasıdır..

Vampirler'in varlıgı gercekten varsa? Elflerde Vampirdir diyebilir miyiz? Elflerde var mıdır??

elfler varmıdır bilmem ama kesinlikle vampirlerle farklı şeyler..

Zipaydi

Kayıtlı Üye
vampirliğin geçmişte ortaya çıkan güneşe karşı hassasiyet, kuduz hastalığının yol açtığı gibi saldırganlık içgüdü ve vücudun bazı uzuvlarının (özellikle köpek dişleri gibi) fazlasıyla uzamasına neden olan bir hastalığın ciddi şekilde etkilediği insanların yanlış anlaşılması ve onların bu saldırganlıklarının köpek dişlerinden ötürü kan emici ya da yok edici gibi düşünülmesi sonucu oluşturulan hikayelerdeki mitolojik yaratıklar olduğunu ve gerçekte bu tür bir şeyin olmadığını okumuştum bir kaç kaynaktan hatta o kaynakları bulursam buraya eklerim.. dolayısıyla sorum şu ki bu tür bir varlığın olduğunu kanıtlayacak herhangi bir belge var mı elinizde?

RaV3N

Kayıtlı Üye
evet birçok kaynakta bunlar yazar.Fakat hastalığın vampir kökeniyle uzaktan yakından bir alakası bulunmamaktadır.Ben bu ayrımı yine vampirlerle ilgili bir konu başlığı altında açıklamıştım.Bulursam buraya da kopyalarım.Bu arada onlar da güneş ışığına çıkarlar fakat derileri daha sarı solgundur ve serttir. bunu şu şekilde düşünebiliriz.Bir hayvanın derisi nekadar sertse o şekilde sert sarı ve katı bir derileri vardır.Parmakları ince uzundur.Tırnak uçları beyaz ve kansızdır.Bunları herhangi bir kaynaktan bakarak yazmıyorum arkadaşlar internette de yazıyor mu bilmiyorum tamamen kişisel gözlemlerim ve diğer arkadaşlarımla olan bilgi alışverişimdir.

Marrok

Kayıtlı Üye
güneşe çıkarlar ama çok çok fazla acı vericidir bu yüzden güneşe çıkmamak için ölmeyi bile tercih ederler. Zipaydi arkadaşım haklısın bu türden bi çok yazı belgesel araştırma bulabilirsin ama biraz dikkatli okursan izlersen hep tek bir yönden konuyu ele alırlar dahada düşünürsen sanki vampirler var ama onları halka yok gibi tanıtmalıyız gibi bi izlenim oluşur aklında örn:national geographic vampir yalan mı gerçek mi belgeseli vardır izlemediysen izlemeni tavsiye ederim..Vampirler hakkında olmadıklarını öne süren biçok yazı ve araştırma vardır ancak çok çok eski tarihi yapıtlarda yazıtlarda bile vampirlerin varlıgı hakkında betimlemeler vardır..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...