Bu esmalar ne için okunur bilen yazabilir mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasinLY

Kayıtlı Üye
Hoş görülmek etkilemek için okunabilir, Vedüd Allah'ın seven sevilen sevdiren Esma'sıdır. Cebbar, iradesini her durumda yürüten dilediğini zorla yaptırmaya gücü yeten. Demektir. Mukaddim ise istediğini ileri geçiren, öne alan demektir. Yani Celb-İ Tesir'lerde kullanılıyor olabilir...

tedra

Kayıtlı Üye
yani benim dediklerime boyun eğerek döner bu anlam çıkarılabilirmi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hayır sevgiye karşı koyamaması için okunabilir. .Sizin söylediğiniz daha çok köle yapmak için uygun bir şey olabilir.

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
Bu esmayı günde kaç kez okumamız gerekir bilen varmı?

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
Ebcet değeri kaç peki.yardımcı olursanız çok memnun olurum

bucali

Kayıtlı Üye
Hoş görülmek etkilemek için okunabilir, Vedüd Allah'ın seven sevilen sevdiren Esma'sıdır. Cebbar, iradesini her durumda yürüten dilediğini zorla yaptırmaya gücü yeten. Demektir. Mukaddim ise istediğini ileri geçiren, öne alan demektir. Yani Celb-İ Tesir'lerde kullanılıyor olabilir...

ayrimis donmeyen sevgiliye okumak fayda edermi yardim edin lutfen

korasoglu

Kayıtlı Üye
Ya vedudül cabbarul mukaddim
Selamün aleyküm kardeşim. senin sorunun tam olarak cevabı şudur. Allah'ü tealanın esmaül hüsna diye bilinen 99 güzel ismi vardır. Her insanın da bir ismi vardır.

Olay şudur; bir kişi bir haceti olup da; bu hacetini Allah'u teala dan istemek durumunu seçerse. buna da Esma'ül Hüsna ile istemeye karar verir ise kendi ismi ile ebced değerine karşılık gelen 99 güzel ismi karşılaştırır. Bu ya sadece bir isimden oluşur yada 99 güzel isimden bir kaç tanesinin birleşimi ile olur; işte yukarıda sormuş olduğun isimler bir isme karşılık gelmektedir. Bu da o kişiye has bir zikirdir. Bu zikirler de ebced adedince çekilir, günlük yapılır.

ferdi131

Kayıtlı Üye
vedud esması. 20- Cebbar esması 206 ve mukaddim esması 184 adet olup toplamı 410 adettir. vedut esması kamer , cebbar esması merih ve mukaddim esması ise zühal'e aittir. Bir bakıma vedud hariç diğer iki esma kahr etmek için kullanılır.

ferdi131

Kayıtlı Üye
Önceki yazıma ilave etmek istiyorum. Esma toplamına matlubun ismi ebced toplamı da ilave edilir.

arizona34

Kayıtlı Üye
mukaddim ismi celb içindir vedud muhabbet cebbar da psikolojik baskı altına alır

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Ebced yerine Allah rızası için yorulana kadar okumak en güzeli ve en etkilisidir...

sorunmu

Banlı Kullanıcı
Hayır sevgiye karşı koyamaması için okunabilir. .Sizin söylediğiniz daha çok köle yapmak için uygun bir şey olabilir.
Yani bu esmaları okuyarak okuyana karşı koyamıyarak geri dönermi demek istediniz.Bu okumaya Tabi birde sevdiğinizin ismi (ebced değeri) eklenerek.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
geri dönme için pek uygun değil. sevgiyi arttırmak içindir. sevgisi artar ve bu sevgi onu zorlar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
sevgi onu zorların anlaşılamayan yerini anlamadım. sevgiyi büyür ve kişiyi geri dönmesi için zorlayabilir.

annesi engel olur. mantığı engel olur. arkadaşları engel olur. arada uzaklık varsa engel olur. insan tek bileşkenli değil çok bileşkenlidir. ve sosyal bir varlıktır.

avelmi321

Banlı Kullanıcı
Sonuç itibariyle engellerle karşılaşır ve gelemez bakın arkadaşlar sizler hayettan sürekli bir beklenti içindesiniz ama misal aşk aşk için boşuna uğraşma çünkü böle şeyler kabul olmaz.Neden diyeceksin Aşk Nefse hitab eder esmalar ise Ruha Ruh ve Nefs zıttır. bu iki zıtlıkta bişey olurmu sanıyosun.Vaz geç bu sevdadan.

özdil@

Kayıtlı Üye
Benim hacetim iş başvurumun bir an önce olmasi için esmaül hüsna okumak istiyorum ama ismim aysu ve bunun ebced degerine karşilik gelen ismi hesaplayamiyorum bana yardimci olurmusunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...