ejderha

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maz

Kayıtlı Üye
ben bir şey duymuştum bir kaç yıl önce biraz unuttum ama şöyle bir şeydi sanırım bazı insanların görünmez ejderhaları olurmuş farklı farklı renklerde onları korurlarmış bunun hakkında bir şey bilen var mı ?

YasinLY

Kayıtlı Üye
Her insanın göremediği kendine ait cinleri vardır insan bilmez diye bir şey duydum da ejderhayı ilk kez duydum. Siz nereden duydunuz ?

maz

Kayıtlı Üye
3-4 yıl oluyor türkiyeye bir kadın gelmişti 60 yaşların da paranormal şeyler de uzman biri ejderhalar hakkında bir konuşma yapmıştı bende gazete de görmüştüm ama şimdi hiç hatırlamıyorum adını tam olarak ne yaptığını

onepiece

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
Ra Sheeba enerjisiyle beraber ortaya çıkmıştır ejder eşlikçileri. Doğrudur.

imirza noyan

Kayıtlı Üye
Uzakdoğu-malay inançlarına göre mistik bir yaklaşımdır ama doğru kabul edilir. Ancak Müslüman kimse için yanlıştır. İslamiyette insanın göremediği iki adet melek onun yanındadır.

"And olsun insanı Biz yarattık ve nefsinin ona ne fısıldadığını biliriz; çünkü Biz ona şahdamarından daha yakınız. Onun sağında ve solunda oturan iki alıcı (melek, onun sözlerini ve işlerini) kaydetmektedirler." (Kaf, 50/16-17; Ayrıca bk. Ra'd, 13/11)

"Yoksa biz, onların sırlarını ve gizli konuşmalarını işitmez miyiz sanıyorlar? Hayır, işitiriz ve yanlarında bulunan elçilerimiz de (her yaptıklarını) yazarlar." (Zuhruf, 43/80)

"Şunu iyi bilin ki üzerinizde bekçiler, değerli yazıcılar (kiramen katibin) vardır, onlar, yapmakta olduklarınızı bilirler." (İnfitar, 82/10-12)

gümüşejderha

Kayıtlı Üye
demekki bunca yıldı inandıgım şeyler yani ejderhaların dogruluk payı varmış ben hep inandım ve hepinanacagım ejderhalara

merlinx

Kayıtlı Üye
Ejderhayı bu konu hakkında yeni duyuyorum. Benim bildiğim her insana ait koruyucu bir melek var bu konu hakkında sitede de güzel anlatımlar bulunuyor

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
demekki bunca yıldı inandıgım şeyler yani ejderhaların dogruluk payı varmış ben hep inandım ve hepinanacagım ejderhalara

Ejderhalar evet vardı ve hala var ancak dinazordan kertenkeleye dönmüşlerdir.
Ve emin olabilirsin ağzından ateş çıkartmıyorlar.
Hayvanın ağzı yanar yav :D

demonic

Kayıtlı Üye
Ejderhalar yok değiller ama hangi boyutta yaşarlar orasını bilemeyecem.

gümüşejderha

Kayıtlı Üye
Ejderhalar evet vardı ve hala var ancak dinazordan kertenkeleye dönmüşlerdir.
Ve emin olabilirsin ağzından ateş çıkartmıyorlar.
Hayvanın ağzı yanar yav :D

ejderhalar agızlarında ateşçıkartırdı çünki vücutkarı yani mideleri yanıcı olan metan gazı üretirdi ve ejderhalar diyaframlarındaki nasırlı bölgeyi kullanarak kıvılcım çıkarta bilirlerdi sizin dediklerinizi ben de biliyorum bugün ejderhaların enyakın akrabası komodo ejderhası adında bir kertenkele konu açan arkadaş koruyucu ejderhalardan bahsetmiş ben buna inanıyordum ejderhaların birzamanlar var oldugunu zaten biliyorum

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
ejderhalar agızlarında ateşçıkartırdı çünki vücutkarı yani mideleri yanıcı olan metan gazı üretirdi ve ejderhalar diyaframlarındaki nasırlı bölgeyi kullanarak kıvılcım çıkarta bilirlerdi sizin dediklerinizi ben de biliyorum bugün ejderhaların enyakın akrabası komodo ejderhası adında bir kertenkele konu açan arkadaş koruyucu ejderhalardan bahsetmiş ben buna inanıyordum ejderhaların birzamanlar var oldugunu zaten biliyorum

Böyle bir varlığın olma ihtimali çok düşük bence ama imkansız değil.

Seçilmiş

Kayıtlı Üye
Ejderhamı hiç düşünmemiştim ilk defa görüyorum ve evet herkesin bir meleği var yanında yada nasıl isimlendiriyorlarsa melek , cin, ruhani bir yaratık gözümüzde perde olduğu için göremiyoruz onları ama kuvvetli bir büyü yapılırsa ki buda zor operde kalkar denemiş kişi var harry potter sersinin yazarı mesela yanlış brişey yüzünden perde kalkmış aslında istememiş belkide şuan yazdıkları gerçek yaşadığı şeyleri yazıyor yada yazdı. Çıldırmamak içn çok direnmiş sonuçta her zaman onları yanında görmek ürkütücü şahsen ben istemezdim rahat olamazdım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...