Gelecek Bir nokta kadar yakın.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Selamlar Gelecek hakkında beni düşündüren sebebler var.
şimdiki zaman ne kadar önemli ise gelecek zamanda bizler için çok Önemli.
bir insan geleceği görebilir mi? dejavu denilen şey gerçekden varmı
yoksa tamamen zırvalıkdan ibaretmi kahinler gelecek hakkındaki bilgileri cansız varlıklar yoluyla alıyorsa neden kendi geleceklerinide alamıyor hangi saatde öleceğine kadar. bir insan geleceği görürse. o insan için şimdiki zamanda
yaşamanın bir anlamı olur mu gerçekten. insan kaderini değiştirebilirmi?
Yoksa kaderinin bütün çizgilerini bir nakış gibi kendiliğinden işlemesi mi?
Eğer sihirbaz olsaydım yada medium olsaydım diyip gelecek hakkında bir takım olaylara şahit olurdum diyenler kendilerini kandırmaktan başka birşey değildir.
Geleceği görmek için bardaktan boşanırcasına bir yağmurun yer yüzüne düşerken verdiği sesi güçlü kulaklarınla duyman gerek diyen ünlü düşünür eınstaın gelecek hakkında yanılmış olabilirmi. bazılarımız rüyalarımızda gördüğümüz işaretleri geleceğin haberi olarak geçiştiriyoruz aslında. rüyalarda gelecekle ilgili bir saniye bile görmüyoruz Bizler bu dünyanın akıntısına kapılmış amacımızı kitaplarda bulamayıp teknolojide aramaya çalışan budalalarız. şöyle mantıklı bir şekilde düşünmek gerekirse gelecek sadece tanrının istediği şekilde gidiyor Kader denilen süre hayatımızın bir dönüm noktası zaman çok Önemli eğer zamanın biterse çürür ve ölürsün.
insanlarda bitkiler gibi yeşerip ve kuruyor.
Kimse kaderini kıramaz ve buna boyun eğdim diyen yalan söyler.
Atalarımız hani hep şöyle söyler. Nasibinde varsa helalindede vardır diye
sen sevdiğin kızı seni sevmiyor diyorsunya bu senin hatan değil
kodlar bu şekilde yazılmış şifreni kıramazsın kimse muhteşem değildir.
gökyüzü ne kadar puslu olursa olsun bahar geldiğinde ilk yağmur damlaları ayna gibi cama dönüştürdüğü gibi. güneş nasıl batıp ve tekrar doğuyorsa
hayvanlar aleminden kediler nasıl aynı kodda miyavlıyorsa. kader hayatımızın bir dönüm noktası. gelecekde çizgisi bu çizgiyi ben gördüm ben erdim
ben dejauyum dienler ya şarlatandır yada düpedüz sahtekardır...
en iyi dahiler bile gelecek hakkında bir takım düzenlemeler yapdı hepsi
bildiğini ve kazandığını sandı ama hepsi kaderden kaçamadı.
Gelecek bir nokta kadar yakın bunu bazen burnumuzdan soluduğumuz.
bir hava gibi anlarız bazende kulaklarımızın içine dolmasını bekleyen mozartın o eşsiz senfonisi gibi. ama kesinlikle göremeyiz ve bilgi edinmemiz imkansız.

alin

Kayıtlı Üye
Ben daha farklı düşünüyorum.Zaman zaman gelecek hakkında, rüya ya da hissederek, ciddi parçalar görmüş birisiyim.Bazı dönemler o kadar yoğundu ki rahatsız olup, bunu kendimden bile isteye uzaklaştırdığım bile oldu.Şimdi hala devam eden duru görüler ile bir şey farkedememe arasında, gidip geldiğim bir dönemdeyim.Çevremde sayısız insan, sayısız kere tanık olmuştur. Bu kendimi önemsemek adına ortaya attığım bir yalan değildir.Kaldı ki kendini arayan daha başlangıcın başında olduğunu iddia eden ben bile böyle olabiliyorken neden olmasın nice üstatlar vardır.Bir de enerjimizin beynimizin ne kadarını kullanabiliyoruz bütünü tamamladığımızda neler olabilir geleceği bütünüyle görmek dahil?? Evet çok uzun yollar yıllar var belki de bu tamamlanma yaşanamaz bile belki yaşayanlar oldu kimbilir? Şarlatanlar yok mudur vardır onların fütursuzluğu herkesin kendi seçimleri..Bir de kader işler, bizim bir etkimiz olamaz dediğinizi algıladım.Benim algıladığım kader, önümüze bir yol çizilir ve biz o yola başlar bitiririz, nerede neyi değiştireceğimiz de bizim etkenimiz ile olur yoksa bize tamamiyle verilmiş bir senaryoyu oynayan oyuncular değiliz bu yolculukta.İhtimalleri kendimiz şekillendirirz ama evet önümüzde var olan yol haritasına dayanarak ancak olabilir bu.

dreamy

Kayıtlı Üye
kader,özgür irade ve geleceği şekillendirmek..

şahsen özgür iradeye inanmıyorum ve belirli bir planı takip ettiğimizi düşünüyorum..
hayatımızda önümüze bir yol çıkar ve biz sağa veya sola gitme şansına sahipmişiz gibi görünür fakat işin aslı böyle değildir..
seçimler yaparız ama bu seçimleri yine hayatın bize verdiği imkanlara göre yaparız..
gidişatımızı 'başlangıç' belirler..
kısacası kadere inanıyorum ama burada kastettiğim şey kukla olmak değil teslimiyettir..
(belki de yanılıyorum)

WQé

Kayıtlı Üye
Kader, gelecek... Benim şahsi görüşüm, kaderin ve geleceğin görülebilir, hissedilebilir olduğu yönde ancak sadece belirli kısımlar bunlar.. Bana göre Kader, bizim önümüze konulan bir çok yoldan oluşuyor, bize sadece bu yolları seçme şansı tanınmış, dreamynin da dediği gibi yolları biz yaratmayız, sadece hangi yoldan gideceğimize karar veririz, o kadar. Bir yol seçeriz ve o yoldan başka bir yol çıkar önümüze ardından bir başka yol, bu böyle sürüp gider...

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Kader, gelecek... Benim şahsi görüşüm, kaderin ve geleceğin görülebilir, hissedilebilir olduğu yönde ancak sadece belirli kısımlar bunlar.. Bana göre Kader, bizim önümüze konulan bir çok yoldan oluşuyor, bize sadece bu yolları seçme şansı tanınmış, dreamynin da dediği gibi yolları biz yaratmayız, sadece hangi yoldan gideceğimize karar veririz, o kadar. Bir yol seçeriz ve o yoldan başka bir yol çıkar önümüze ardından bir başka yol, bu böyle sürüp gider...

aynen öyle geleceğimizi kaderimiz belirler.