Akik Taşı

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

İsmi: Akik, agate, achat, yemen

Rengi: Çok çeşitlidir. Merkezden dağılan çizgilerle ve canlı renklerle kendine belli eder.

Yapısı: yarı saydam, saydam ve opak

Ailesi: Kuvars

Bileşiği: Silisyum, oksijen

Elementi: Toprak

Çakra: Boğaz, kök, karın, solar pelaksus

Burç: İkizler boğa, yengeç, oğlak ve kova

Akik benim mucize taşım. Ben akik koleksiyoncusuyum. Akik benim için bir aşk. Ana maddem gibi. Tüm kültürlerde o kadar değerli bir taş olarak görülmüştür ki, tüm şifacılar, şamanlar, rahipler, büyücüler ve firavunlar bu taşı kullanmıştır. Antik mısırda firavun taşı olarak da bilinmektedir.

Akik tam bir terapi aracıdır. Bir şifacı bana göre evinde ve üstünde bulundurmak zorundadır. Bir majisyen kırmızı akik ile çalışmak zorundadır. Bunlar benim fikrim tabii ki. (Tarihi kayırları araştırın ya da önemli zatların ellerinde bakarsanız sadece benim fikrim olmadığını da görürsünüz. )

Yararları:

Aklınıza gelebilecek her konuda faydası vardır.

Kişi her türlü tehlikeden korur. Nazara karşı etkilidir.

Metabolizmayı kuvvetlendirir. Canlılık verir.

Akıl gücü verir.

Bedendeki enerjiyi dengeler

Psikolojik rahatsızlara iyi gelir.

Daha fazla yazabilirim ama tek tek yazmak bu taşa haksızlık gibi geliyor bana.

Her derde deva alın ve kullanın ve sizin için ne yapmasını istiyorsanız ona inanın.

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
aynen benimde kristal kuvars'tan sonra 2. en sevdiğim adeta aşık olduğum taştır.Elimde 1 tane kızıl ateş akik taşı var.

Mersin'de sürekli taş aldığım (sadece doğal taş satan bir dükkan) yerden adam bana dediki bana çok özel bir taş geldi ona o taşı veren annesi (annesi vefat etmiş,adam 55-60 yaşlarında) adama bunu hissettiğin kişiye ver demiş adamda dükkana 50. gidişim olmuştur :) o anda bana verdi bu taş seni istiyor diye taşı elime aldım içimi çok tuhaf bir his kaplamıştı sanki o taş değilde canlı bir varlık gibiydi :)

size tafsiyem taşı sıradan bir ip veya zincir ile boynunuza takmayın saf ipek ipler var onunla takmanızı öneririm.

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
Özür dileyeret floot yapacağım ama şimdi aklıma geldi urum sana sormak istiyorum...

akik taşım bazen çok soğuk oluyor bazende çok sıcak oluyor..
sizce neden olabilir ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
İçinde silisyum ve oksiyen var . Silisyum çok iletken bir maddedir. Aslında yarı iletken bir maddedir. Silikon dediğimiz şey. Birde içinde oksijende var. Bu nedenle ısıya duyarlıdır.

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
Ben Ametist'e Bayılırım.
Şimdi 5-6 Taş Daha Aldım ve İçlerinde AKikte Mevcut :)
Üzerimde 100 Yıllık Bir Akik Var Ve Gerçekten Canlandırıcı Bir Taş :)
Akuamarin Taşını Deniyicem Şimdi :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
100 yıllık bir akik taşı çok çok genç en az 500 senelik olması lazım uygun akikiğin olgunlaşması güzelleşmesi için

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
kişinin taş seçimi burç gibi özelliklere göremi oluyor acaba ?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Burçlara göre de taş alanlar vardır. Ancak rahatsızlığa veya ihtiyaca göre seçilmesini öneririm. Bu bölümde (şifalı taşlarda) biraz arama yaparsanız hangi hastalıklarda ve çalışmalarda hangi taşın kullanılacağı bulabilirsiniz.
Taşın gerçek olup olmadığını anlamak için de başka konularda yazmıştım.
Taşın etrafına bir saç teli dolayın ve yakın. Eğer gerçekse saç teli yanmayacaktır, aksi takdirde anında yanıyor. Merak etmeyin taşa zarar gelmez. Çok az yakmanız yeterlidir.

bendekiben

Elit Üye
Akiği genelde kırmızı tonlarında gördüğümüz için mavi dantelli akik çok dikkatimi çekmişti.Yakınlarda bir tane edindim.Ve onu taktığım zaman daha hoş görülü,sevecen,sakin oluyorum.Ruhsal anlamda bana çok iyi geldiğini düşünüyorum.Fiziksel olarak normalde kuru bir cilt yapısına sahibim ama bu taşı kullandığım zaman hiç nemlendiriciye ihtiyaç duymuyorum ve daha enerjik hissediyorum . Hem enerjik olmayı, hareketliliği hemde sakinlik ve huzuru aynı anda veren taşlar pek nadirdir ,bu yüzden mavi dantelli akikde en sevdiğim taşlarımdan biri oldu.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Benim burcumun taşı Quartz taşıdır ve bu taşa karşıda oldukça ilgi duymuşumdur her zaman..

Çınar

Kayıtlı Üye
Bende de kan taşı (bloodstone) var. Zeka aktivitesini artırdığını öğrenip almıştım. Bir süre önce zinciri koptu maalesef. Tamir ettirip yeniden takacağım. Koyu saydam olmayan zümrüt yeşili, içinde kırmızı-gri granülleri var gibi.

Keira

Moderator
Birçok doğal taşa sahibim ama akik benim için vazgeçilmez olanı. Yeşil akiki yüzük olarak taşıyorum, bir görüşmem varsa ya da başarılı olmam gereken bir şey varsa mutlaka yüzüğümü takıyorum, bana her zaman güven veriyor ve başarılı olmamı sağlıyor. Ayrıca insanlarla iletişimde de yardımcı oluyor, kişinin kendine güvenini ön plana çıkarıyor bu durumda da daha verimli bir konuşma gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Benim taş alacak bir yerim bile yok... Ama çok güzel tesbihler buldum onları alcam :D Özellikle Grena(lal) ve florid istiyorum.

Keira

Moderator
Yerim yok derken güvenebileceğiniz bir yer mi yok, bunu mu kastediyorsunuz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
sistemiz aracılığı üyelerin birbirine herhangi bir şey göndermesi yasaktır. Ne gönderileceğini bilmediğimiz için sitemiz kullanılarak alış veriş yapılmasına izin veriyoruz. bu tür istek ve talepleri olan üyelerimiz yöneticimizden rica ederlerse her admin ve modumuz seve seve yardımcı olacaktır. bu yasak şahsi değildir.
herkes için geçerlidir.

Çınar

Kayıtlı Üye
Niğde'de taş alabileceğim yer yok.

sistemiz aracılığı üyelerin birbirine herhangi bir şey göndermesi yasaktır. Ne gönderileceğini bilmediğimiz için sitemiz kullanılarak alış veriş yapılmasına izin veriyoruz. bu tür istek ve talepleri olan üyelerimiz yöneticimizden rica ederlerse her admin ve modumuz seve seve yardımcı olacaktır. bu yasak şahsi değildir.
herkes için geçerlidir.

Mesajımı yazdıktan sonra aklıma geldi, "belki de uygunsuzdur" diye. Yine de olumlu yönden bakıyorum; diğer üyelere de örnek teşkil eder...

Kusura bakmayın lütfen Urum...

ChiReiki

Kayıtlı Üye
Konu Güzel Olmuş Gerçekten Akik Taşı Ayrı Birşey en sevdigim taş Tesbihi Var yüzügüde var 2sinide kullanıyorum vücudumu rahatlatıyor sıcaklık veriyor.