Peri Tarotu

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Evet bu mümkün. Orjinal hali ile bulunur ise tüm destenin resimleri öyle bir durumda bu yapılabilir. Hem istediğiniz boyutta da oluşturabilirsiniz destenizi. Çünkü tarihte tarot karlarının orjinalleri günümüzdekilere nazaran daha büyük. Mesela crowley destesindeki kartların boyutları kartların aslında orjinal boyutu. Zamanla ele kolay otursun daha rahat kullanılsın diye baskılarda küçültülmüş. Ama sembolleri de yorumlayan bir kişi olarak genelde sembollerin daha görünür olmasını tercih ederdim ben de şahsen. Bu güzel bir düşünce olabilir yeni deste isteyenler için.

Zaris

Kayıtlı Üye
İş
Web Tasarım
Evet bu mümkün. Orjinal hali ile bulunur ise tüm destenin resimleri öyle bir durumda bu yapılabilir. Hem istediğiniz boyutta da oluşturabilirsiniz destenizi. Çünkü tarihte tarot karlarının orjinalleri günümüzdekilere nazaran daha büyük. Mesela crowley destesindeki kartların boyutları kartların aslında orjinal boyutu. Zamanla ele kolay otursun daha rahat kullanılsın diye baskılarda küçültülmüş. Ama sembolleri de yorumlayan bir kişi olarak genelde sembollerin daha görünür olmasını tercih ederdim ben de şahsen. Bu güzel bir düşünce olabilir yeni deste isteyenler için.

hocam verdiğiniz detaylı bilgiler için öncelikle çok teşekkürler bu konuyla ciddi şekilde ilgilenmeniz gerçekten çok güzel diğer admin ve moderatörlerden de aynı yaklaşım ile cevaplar alıyoruz size ve diğer yöneticilere yeni bir üye olarak çok teşekkür ederim sabırla cevaplar veriyorsunuz.

peri tarotundaki sembollerin ve grafiksel değişikliklerin etkisi nedir acaba? kartların büyüsü bozuluyormu veya ne tip bir negatif yönü oluyor.

atıyorum 12 yıl önceki kart ile şuan daha çok modernleştirilmiş kartlar arasında bu görsel farkler yüzünden büyü veya fal yorumu konusunda kötü etkileri olabilirmi.

elimizden geldikçe eski yapım kartları mı almalıyız bu peri kartı olsun veya normal klasik tarot kartları olsun? bu konu da da bilgilerinizi paylaşırmısınız rica etsem.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
hocam verdiğiniz detaylı bilgiler için öncelikle çok teşekkürler bu konuyla ciddi şekilde ilgilenmeniz gerçekten çok güzel diğer admin ve moderatörlerden de aynı yaklaşım ile cevaplar alıyoruz size ve diğer yöneticilere yeni bir üye olarak çok teşekkür ederim sabırla cevaplar veriyorsunuz.

peri tarotundaki sembollerin ve grafiksel değişikliklerin etkisi nedir acaba? kartların büyüsü bozuluyormu veya ne tip bir negatif yönü oluyor.

atıyorum 12 yıl önceki kart ile şuan daha çok modernleştirilmiş kartlar arasında bu görsel farkler yüzünden büyü veya fal yorumu konusunda kötü etkileri olabilirmi.

elimizden geldikçe eski yapım kartları mı almalıyız bu peri kartı olsun veya normal klasik tarot kartları olsun? bu konu da da bilgilerinizi paylaşırmısınız rica etsem.

Şimdi kartlarda niyet çok önemli. Aynı anlamı ifade eden birden fazla sembol vardır kartlarda ve kartlar o niyetle ne anlatmak isterse ona göre kartı çıkartır. Yani bakımlarda bir negatiflik yaratmaz bu durum. Çünkü kartlar enerjisel olarak canlıdır ve ne anlatmak istiyor ise onu başka bir kartla sizin önünüze sunar. Yine de yıllar boyu bir karttaki bir sembolün anlamı o kartla bütünleşmiştir. O sembolü çıkartmak karta hakarettir bana göre. O yüzden tepi gösteriyorum. Evet elinizden geldiği kadar eski basım kartları tercih etmenizi öneririm. Zira anlam bütünlüğü ve kartlara saygı bunu gerektirir. Ama yeni basım kartlar alındığında da negafit bir durum söz konusu olmaz.

fox07

Kayıtlı Üye
Benim de kendime en yakın hissettiğim, fellik fellik arayıp bulamadığım kartlardı. Türkiye sınırları içinde bulamayıp, Amazon.com'dan ingilizce kitapçıklı olanı sipariş ettim. Kartlar+Kitabı 24$ , normal sureli teslim ile birlikte toplamda 31$'a maloldu, ama bu paraya değeceğine eminim. Daha hızlı teslimat isteyince fiyat biraz daha pahalı oluyor. "İngilizce konusunda çok sorun yaşamam" ya da bana asıl kartlar lazım diyen arkadaşlara siparişte yaşayacağı zorluklarda yardımcı olabilirim.

Vonavin

Kayıtlı Üye
D&R'a karton kutulu yeni baskısı gelmiş. Site fiyatı 26,60 TL.

Belpheg0r

Kayıtlı Üye
Ben dost hissediyorum bir zararları olmayacakmış gibi yani :)

ceyda

Kayıtlı Üye
Peri tarotu nasıl bakılsın o hayla çözemedim ne yapmam lazım

Ceydacan

Kayıtlı Üye
Evet gerçekten dediğim gibi peri terörünü hayla çözemedim

ebrutmr

Kayıtlı Üye
Hepsiburadada çıkıyor ama tükenmiş bir şekilde çıkıyor işte

bir bakarsın,bende geçen ararken gözüme çarptı.