Peri Tarotu

pixie

Kayıtlı Üye
Hediye edilmesi gerekmiyor.. yalnız bu tarotlara bakarken dikkatli olmalısınız.. ters ve duz anlamlarınada dikkat edilmelidir.. ilk bakmaya başladıgınızda anlam karmaşası yaşayabilirsiniz ama gerçekten güzel bi tarottur.. ayrıca bu kartlarla meditasyonda yapılabilir;)

mistik_tarot

Kayıtlı Üye
arkdaşlar katinanın destesine herkez bakar genelde birilerine bakan insanda bi agırlık olur onun gerçek anlama büyük bi enerjisi vardır. diyer tarotlara benzemez. ve bakan kişi farklı olaylar yaşar desteyi ılk ruyanızda herhangı bı kartı gormenız gerekır eyer baslaamınız gerekırse.. bazıların hayatına engel koyar kart bazılarına ıse farklı mıstık guçler sunar ona ınanmak ınanmamamk sıze kalamıs ama her ınsana aynı tarot yaramayabılır bakamyabılır bence perı tarotu ruhsal olrak cokk sakınlestırıcı huzur verıcı ılk onunla baslamak lazım ..anlamları tabı onemlı ama bunların içine hislerınızıde katmalısınızkı enerjınız tam uyuşsun kendınızı bakarken farklı bı boyuttta hıssedıceksınız emın olunn..

celine1000

Kayıtlı Üye
peri tarotu 60 karttan oluşuyor bu beni onu almama engel elimde rider waite-robin wood-rönesans var peri tarotunun 60 karttan oluşumu sanki gerçek bir tarot destesinden eksik izlenimi veriyor bana sizce peri tarotu kullananlar tarottan bunun farkı ne bana bilen varsa açıklarmı

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
[Kart sayısı o kadarda önemli değildir. Peri tarotu kelt inanç sistemine göre düzenlenmiştir ve hava ateş su ve toprak elementleri üzerine düzenlenmiştir.Klasik tarotta ise kabalist inancından dolayı büyük arkana serisi üzeine kurulmuştur.

Ama amaç hangi kartlar olursa olsun bütünleşmektir.Bütünleştikten sonra destenin çeşidi felam gibi öğelerin hiçbiri önem arz etmez. İskambil kartları ile bile harika fal açılabilir. Kartlar bir kehanet küresi değil sadece size yardımcı olan araçlardır.

celine1000

Kayıtlı Üye
evt 60 yada 78 farketmez aslında önemli olan hissetmek ben rider waite te artık hissetmiyorum fazla soğudum sanırım daha derin bi yorum istiyorum galiba bende peri tarotunu alacağım sahip olan varsa bana mesela bir kartın yorumunu söylermi ancak öyle anlarım ne hissettireceğini yada genel tarottan farkı nedir genel tarot sıktı beni açıkcası

mimosis

Kayıtlı Üye
evt 60 yada 78 farketmez aslında önemli olan hissetmek ben rider waite te artık hissetmiyorum fazla soğudum sanırım daha derin bi yorum istiyorum galiba bende peri tarotunu alacağım sahip olan varsa bana mesela bir kartın yorumunu söylermi ancak öyle anlarım ne hissettireceğini yada genel tarottan farkı nedir genel tarot sıktı beni açıkcası

Kart yorumları çok güzel. Perilerin hayatlarından ve özelliklerinden yola çıkılarak hazırlanmış, her kartta peri resimleri var. Yorumlanması için hazırlanmış kitapçıkta, kart üzerindeki perinin hayatı yer alıyor, ve bu hayatları öğrendikçe daha güzel hale geliyor. Ben de başlayalı çok uzun olmadı peri tarotuna, ama mutluyuz şimdilik :) Tavsiye ediyorum yani, rahatlatıcı kartlar.. Renkler, resimler çok dinlendirici..

celine1000

Kayıtlı Üye
bir arkadaşın bu kartların 2 tanesinin anlamını yazmış resimli olarak ...okudum ilginç geldi ve rahatlatıcı gülümsetici bir yazım şekli var sanırım kitapta masalsı geldi bana ben periler hakkında pek bir şey bilmiyorum klasik ve rönesans tarotu anlıyorum sadece peri tarotu bana sanki harry potter tarzı geldi korktuğum belli bir süre sonra saçma gelemeye başlayabilir ama meditasyon etkisi var sanki bu kartlarda seni alıp götürüyor acaba doğrumu hissettiklerim...

celine1000

Kayıtlı Üye
bu deste sahibi arkadaşlar bir şey daha öğrenmek istiyorum destelerin kalitesi nasıl karton gibi mi yoksa daha kalın plastik kalitesinde olan daha kaliteli türdenmi

mimosis

Kayıtlı Üye
Kesinlikle doğru. Zaten kartlar meditasyon amaçlı da kullanılabiliyor, nasıl kullanıldığı da yazıyor kitapçığında. Ya da hangi perilerle çalışılmalı, hangileriyle çalışılmamalı falan...

mimosis

Kayıtlı Üye
Kartlar sırf plastik kadar kaliteli değil, ama sanırım plastik karışımlı karton. İdare eder yani, çok çabuk eskiyeceğini sanmıyorum. Hele ki, gözüm gibi bakıyorum ben :) Cidden tavsiye edebileceğim bir deste...

http://draktarotlibrary.multiply.com/photos/album/163/Fairy_Ring_Oracle

Bu adreste ayrıca tüm kartlar gösterilmiş, hepsini görmen belki karar vermende etkili olur :) Yani olumlu ya da olumsuz bir düşünce uyanacaktır zihninde...

celine1000

Kayıtlı Üye
Çok güzel bilgiler aldım. Birilerinin düşüncesini almak önemli çünkü kimseye danışmadan aldığım kitap vs hep kötü çıktı... 2 kartı açıklamış arkadaş. Onları okudum; masalsı ve huzur verici geldi. Sanki kendi kendine baksan çok eğlenebilirsin, hele bir de perilerin hayatını öğrenirsen başkalarına da anlatabilirsin. Oldukça değişik... Ayakkabıcı periyi okudum dün, aklımda kaldı bile hikayesi. Özellikle moralim bozuk olduğunda beni alıp başka yere götürebilcek gözüküyor... Ben de alayım en iyisi peri tarotunu. Teşekkürler.

Valla süpersin bütün kartların olduğu linki yollamışsın bana. Çok iyi oldu, bulamamıştım hepsini bakayım bir iyice.

mimosis

Kayıtlı Üye
:) Beğendiğiniz kartlar hakkında elimdeki kitaptan bilgileri de yazabilirim. Beğendiğiniz periyle, hayatıyla ilgili yani...

Perimnia

Kayıtlı Üye
Küçüklüğümden beri peri olduğumu söyleyip durmuşumdur :) Kendimi perilere çok yakın hissediyorum ve bu yüzden bu kartları seçtim. Desteyi elime aldığımda enerjisini hissettim zaten, mükemmel bir yardımcı bence :)

HeLga

Kayıtlı Üye
Peri tarotu gerçekten güzel bir deste. Ben de yeni başladım bakmaya, biraz zor ama değer :) Acemiyim daha yorum falan yapamıyorum. Yakında onları da yaparım diye düşünüyorum. Öneride bulunacak var mı acaba ?

egsodia

Kayıtlı Üye
peri tarotu gerçekden güzel bir deste bende yeni başladım bakmaya
biraz zor ama değer :) acemiyim daha yorum falan yapamıyorum yakında onlarıda yaparım diye düşünüyorum öneride bulunacak var mı acaba ?

Her tarot bakımından sonra bütün kartları elinize alıp tek tek hepsine enerjinizi yükleyerek kutusuna koyarsanız eğer aranızdaki bağ daha da güçlenecektir ve kartlarınızın yorumlanmasında bu enerji akışı gerçekten işe yarayacaktır...Bizzat kendim yaptığım için biliyorum, ben yararını görüyorum eminim sizde göreceksinizdir.Saygılarımla...

HeLga

Kayıtlı Üye
Her tarot bakımından sonra bütün kartları elinize alıp tek tek hepsine enerjinizi yükleyerek kutusuna koyarsanız eğer aranızdaki bağ daha da güçlenecektir ve kartlarınızın yorumlanmasında bu enerji akışı gerçekten işe yarayacaktır...Bizzat kendim yaptığım için biliyorum, ben yararını görüyorum eminim sizde göreceksinizdir.Saygılarımla...

Teşekkür ederim :) bunu denemeliyim.

egsodia

Kayıtlı Üye
nasıl enerji yüklüyoruz?

Kalbinizi ve aklınızı ellerinize odaklarsanız, orada sıcak bir hava akımının varlığını hissedersiniz. Bu sizin enerjiniz oluyor. Daha sonra hissettiğiniz bu enerjiyi Tarot kartlarınıza aktarıyorsunuz... Kendim nasıl yapıyorsam öyle anlatıyorum; sol elinizi yukarı bakacak şekilde açıyorsunuz, kartı koyuyorsunuz ve ardından sağ elinizi kartın üzerinde tutarak enerjinin oraya aktığını imajine ediyorsunuz işlem bu kadar... Umarım yardımcı olabilmişimdir ve umarım işinize yarar, saygılarımla...

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Sn. Egsodia'nın söylediklerine ek olarak: Kartlarınızla zaman geçirmeniz gerekiyor. Onlarla oynayın. Okşayın, yani aranızda samimi bir duygu oluşması gerekiyor. İyi bir bakımcı olabilmek için kartlarınıza aşık olmanız gerekiyor diyebilirim. Ayrıca bir yere giderken kartlarınızı da yanınızda götürün. Sürekli sizinle olsunlar. Yatarken yastığınızın altına koyun. Yani sürekli onlarla ilgilenmeniz onlara enerji aktarır. Sadece elinizi koyup enerji aktardığınızı hayal etmeniz yetmez.