Basit Çakra Tıkanıklıklarını Giderme Yöntemi

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Öncelikle Çakra Açabilmek İçin, Ametist Veya Şifa Taşı Olarak Kullanılan Başka Bir Taştan Yapılmış Sarkaca İhtiyacımız Olacak.
Ben Ametist Kullanmaktayım, Sizde Şifa Taşınızı Ayarladıktan Sonra, Kimin Çakrasını Açıcaksanız Kişinin Üzerine oturan Bir şeyler Giymesini Sağlayın Ve Yatırın.
Rahat Olmasını İsteyin.
Üzerinde Taşınızı Dolaştırın, Çakralara Geldiğinizde, Taş Genelde Hafif Spiraller Çizmeye Başlar, Eğer Titrerse Ya Da Çekilirse Bilin Ki O Çakra Tıkanmıştır...

Peki Nasıl Açılıcak?
Çakranızı Öncelikle Tıkanıklıkları Açmadan Önce Şarj Ediniz.
Mabedde Şarj Teknikleri Mevcuttur.
Daha Sonra (Tıkanıklığından EMin Olun) Tıkanmış Olan Çakranın Etrafında 9 Kere Saat Yönünün tersinde Daire Çizdirin Taşınıza.
Sizde EVrenden Beyaz Bir Işık Geldiğini, Bu Işığının Bedeninize Dolduğunu, ordan Da Taşınız Yoluyla Çakraya Nüfuz Ettiğini İmajine Edin.
Yavaş Ve Derin Nefesler Alın, Bu Nefeslerle Beyaz Enerjiyi İçinize Çektiğinizi İmajine Edin, Ve Yine Yavaş Yavaş Verirken, Siyah Ve Bulanık Bir Bulut Üfürdüğünüzü Ve Kötülüğü Üflediğinizi Hayal Edin.
Çakranın Açıldığını Hissedene Kadar Bu Şekilde Devam Edin.
Çakranın Açıldığını, Bir Rahatlama, Hafifleme Vs. Tarzda Hissedeceksiniz.
Ve İşlem Tamamlanmış Olmakta :)

Anlamayan Arkadaşlar Konu Altından Belirtirleerse Yardımcı Olurum.
Anlatım Tamamen Bana Aittir//Se-ZeR

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
her kişin çakra yönü farklı olabilir. temelde kadının ve erkeğin çakra yönü farklıdır. çakraların dönüş yerleri faklıdır. sarkacı herkez kullanamayabilir. bu başlı başına başka bir yöntemdir. sarkaç eğitimi almamış kişilerin kullanması son derece sakıncalı ve hatalı olabilir.

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
Aslında herkesin çakralarının yerleri de farklıdır.
Az sonraki konumda da onu anlatmayı planlıyorum.
Bu konulara Fransız olanların zaten bunu denemeleri beklenemez bence.
Öncelikle neyin ne olduğu bilinmesi gerekir.
Önce çakraları kullanmayı, onları çalıştırmayı öğreniriz, ondan sonra tıkanıklık giderebiliriz.
Ben bunlar zaten düşünülür gözüyle açıklama yaptım.
Basit derken, bir parça ileri gidene ışık tutmak amaçlı basit dedim :)

origanum

Yönetici
Aslında Herkesin çakralarının yerleri De Farklıdır.
Az Sonraki Konumda Da Onu Anlatmayı Planlıyorum.
Bu Konulara Fransız Olanların Zaten Bunu Denemeleri Beklenemez Bence.
Öncelikle Neyin ne Olduğu Bilinmesi gerekir.
Önce Çakraları kullanmayı, Onları Çalıştırmayı Öğreniriz, Ondan Sonra Tıkanıklık Giderebilirz.
Ben Bunlar Zaten Düşünülür Gözüyle Açıklama Yaptım.
Basit Derken, Bir Parça İleri Gidene Işık Tutmak Amaçlı Basit Dedim :)

Sayın Se-Zer,
Siz normal düşünmüşsünüz de malesef o düşündüklerinizi herkes düşünmüyor. Sorun o Fransız olanların uygulamaya kalkması zaten. Bir de bu düşünce tarzını her konuda uygulamaya kalkmıyorlar mı? Harflerin varlığını öğrenip okuma öğrenmeye bile geçmeden üniversite mezunu gibi davranmaya çalışanlar var:D

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
:D Konunun başlığını uzmanlar için yapınca da (kendimden biliyorum :D ) konuya korkuyla yaklaşanlar mevcut.
Hani anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az denir ya, aynı şey.
Umarım bilmeyen/ deneyimsiz arkadaşlar denemezler..

Bir de, Sayın Origanium,
Ben de bir alışkanlıktır, saygıdan her kelimeye büyük harfle başlarım, ve yazdıklarımın önemi kavransın diye kalın olarak yazarım.
Kurallara aykırı değil biliyorum?
Aykırıysa da bundan sonra dikkat edeyim :)

origanum

Yönetici
Bir De, Sayın origanium,
Ben De Bir Alışkanlıktır, Saygıdan her Kelimeye Büyük harfle Başlarım, Ve yazdıklarımın Önemi kavransın Diye Kalın Olarak yazarım.
Kurallara Aykırı Değil Biliyorum?
Aykırıysada Bundan Sonra Dİkkat Edeyim :)

Aykırı olduğu için bir mesajınızı düzelttim zaten. Anlarsınız ve bundan sonra o şekilde yazarsınız diye de tahmin ettim:) Her kelimeye büyük harfle başlamak saygı belirtisi değildir ayrıca, imla kurallarına aykırı bir durumdur. Kalın yazmaya gelince de standart font ve renk kullanılmasını tercih ediyoruz, arada eğer vurgulamak istediğiniz bir kelime olursa onu ayırt edici şekilde yazabilirsiniz.
İyi forumlar dilerim.

gümüş

Kayıtlı Üye
Aslında herkesin çakralarının yerleri de farklıdır.
Az sonraki konumda da onu anlatmayı planlıyorum.
Bu konulara Fransız olanların zaten bunu denemeleri beklenemez bence.
Öncelikle neyin ne olduğu bilinmesi gerekir.
Önce çakraları kullanmayı, onları çalıştırmayı öğreniriz, ondan sonra tıkanıklık giderebiliriz.
Ben bunlar zaten düşünülür gözüyle açıklama yaptım.
Basit derken, bir parça ileri gidene ışık tutmak amaçlı basit dedim :)

Sanırım beklenen "fransız" bendim :D

Bahsettiğinizi sandığım sarkacı alternatif tedavi yöntemleri ile de ilgilenen bir arkadaşıma yine alternatif tıbbı düstur edinmiş bir doktor arkadaşımız vermiş ve o da bana bir süre kullan iyi gelecek diye uzatınca sarkaç elimde bir tür niyet sarkacı işlevini üstlendi. Düz sallanırsa şu olacak daire çizerse bu olacak, ters dairede niyet tutmayacak vs vs :Angel_anim:

Ama galiba kullanması tavsiye edilen arkadaşım da niçin kullanması gerektiğini anlamadı ki sorunları hala devam ediyor. Bu yazıyı genişletirseniz kopyalayıp ona göndermek isterim. Tabii sakıncası yok ise ;)

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
merhabalar.bende çakralarımı açmak istiyorum ama bu konuyla ilgili çok yerde çok şey okudum ve kafam iyice karıştı.nereden başlayacağımı bilemiyorum..sarkaçla tıkanıklıkları anlamak yöntemini okudum ama herkes sarkaç kullanabilir mi? birde kendi kendimize bu uygulamayı yapabilir miyiz? bana nereden başlayacağımı ve aşamalarıyla yönlendirirseniz çok mutlu olurum.

origanum

Yönetici
merhabalar.bende çakralarımı açmak istiyorum ama bu konuyla ilgili çok yerde çok şey okudum ve kafam iyice karıştı.nereden başlayacağımı bilemiyorum..sarkaçla tıkanıklıkları anlamak yöntemini okudum ama herkes sarkaç kullanabilir mi? birde kendi kendimize bu uygulamayı yapabilir miyiz? bana nereden başlayacağımı ve aşamalarıyla yönlendirirseniz çok mutlu olurum.

Herkes değil ama her sarkaç eğitimi alan kullanabilir. Kendinize sarkaçla açma işlemi yapamazsınız, çünkü kişiyi dümdüz yatırmanız ve çakra bölgeleri üzerinde sarkacı tutmanız, gözlemeniz gerekmektedir bunu kendinize yapabilmeniz zor değil mi, eliniz ve gözünüz sarkaçta iken nasıl dümdüz olabilirsiniz? Birisinden yüzyüze sarkaç eğitimi almanız gerekmeke istediğiniz soruların cevapları da o eğitim sırasında gelecek zaten. Bir ara Urum vermişti bunu isterseniz ona başvurun belki gene böyle bir kurs düzenler.

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
Herkes değil ama her sarkaç eğitimi alan kullanabilir. Kendinize sarkaçla açma işlemi yapamazsınız, çünkü kişiyi dümdüz yatırmanız ve çakra bölgeleri üzerinde sarkacı tutmanız, gözlemeniz gerekmektedir bunu kendinize yapabilmeniz zor değil mi, eliniz ve gözünüz sarkaçta iken nasıl dümdüz olabilirsiniz? Birisinden yüzyüze sarkaç eğitimi almanız gerekmeke istediğiniz soruların cevapları da o eğitim sırasında gelecek zaten. Bir ara Urum vermişti bunu isterseniz ona başvurun belki gene böyle bir kurs düzenler.

çok teşekkür ederim ilginiz için.Peki çakralarımı açmak için ne yapmalıyım.bunun için çok seçenek var mesela:

meditasyon ile
aromaterapi ile
yediklerimizle
mantralarla vs. ben ilk olarak nerden başlamalıyım ve nasıl bir yol izlemeliyim?

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
Origanumun yerine cevap veriyorum ama umarım kırılmaz.
Öncelikle kendi iç enerjinizin belli bir düzeye çıkması lazım.
Bunun yanında çakralarınız neden kapalı olsun Ki?
Meditasyon hem kolay hem de dinginlik veren bir yöntemdir.
Meditasyon benim genel tercihim...
46c446d37691f0e16eb213f71160ad30_1266572338.jpg

Bu çakraların renkleridir.
En basit olarak şöyle başlayınız:
Evrenden beyaz parlak bir gücün geldiğini, zevk çakranızdan bedeninize girip (1. çakra) yavaş yavaş renk değiştirerek en yukarı çıktığını, en son 3. gözünüzden çıktığını hayal edin, 15-20 dk. lık bu basit teknik, hem kolay hem de çok yararlıdır...

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
Ariganiumun Yerine Cevap veriyorum Ama Umarım Kırılmaz.
Öncelikle Kendi İç Enerjinizin Belli Bir Düzeye Çıkması lazım.
Bunun Yanında Çakralarınız Neden Kapalı Olsun Ki?
Meditasyon hem Kolay Hemde Dinginlik Veren Bir Yöntemdir.
Meditasyon Benim Genel Tercihim...
46c446d37691f0e16eb213f71160ad30_1266572338.jpg

Bu çakraların Renkleridir.
En Basit Olarak Şöyle Başlayınız:
Evrenden beyaz parlak Bir Gücün geldiğini, Zevk Çakranızdan Bedeninize Girip (1. Çakra) Yavaş Yavaş Renk Değiştirerek En Yukarı Çıktığını, En Son 3. Gözünüzden Çıktığını Hayal Edin, 15-20 Dk. Lık Bu Basit Teknik, Hem Kolay Hem De Çok Yararlıdır...

çok teşekkür ederim.sitede bulunan çakra açma meditasyonunu haftada bir yada iki kere yapıyorum.sizin de desteğinizle daha inanarak yapacağım bundan sonra.

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
Başarmaya inanmak çok önemlidir.
Siz de 9 aylıksınız bu işlerde uzman olanlar da :)
1 er gün arayla denerseniz gelişiminizin artacağına eminim:)

sewalim

Kayıtlı Üye
İş
şu an çalışmıyor.
peki dediğinizi uygulayacağım tekrar teşekkürler.

origanum

Yönetici
Origanumun yerine cevap veriyorum ama umarım kırılmaz.
Öncelikle kendi iç enerjinizin belli bir düzeye çıkması lazım.
Bunun yanında çakralarınız neden kapalı olsun Ki?
Meditasyon hem kolay hem de dinginlik veren bir yöntemdir.
Meditasyon benim genel tercihim...

Bu çakraların renkleridir.
En basit olarak şöyle başlayınız:
Evrenden beyaz parlak bir gücün geldiğini, zevk çakranızdan bedeninize girip (1. çakra) yavaş yavaş renk değiştirerek en yukarı çıktığını, en son 3. gözünüzden çıktığını hayal edin, 15-20 dk. lık bu basit teknik, hem kolay hem de çok yararlıdır...

Cevapladığınız için teşekkür ederim kırılmak ne demek doğru yorumlar takdir edilir. Ama size kızdığım bir nokta var; her kelimenin ilk harfini büyük yazmayın. Türk dil kılavuzunda böyle bir durum yok. Daha önce de belirtmiştim ama uymamakta ısrar ediyorsunuz. Siz gibi bir kaç üye daha yapıyor bunu. Böyle mesajları gördüğüm anda direk sileceğim düzeltmekle filan uğraşmayacağım.
Kişinin iç enerjisinin belli bir düzeyde olması konusunda çok haklısınız, bu olmazsa hiçbir çalışma olmaz. O yüzden enerji frekansı artırılmaya çalışılmalıdır her şeyden önce. Meditasyon ile çakra açmak güzel bir yöntemdir bunu titreşim seviyesi yüksek olmayan biri başaramaz. İşin içine renkleri de katıyorsunuz bu da güzel, her çakranın rengini imajine edip her birinin yönünde döndüğünü de imgelemek bu arada eğer başarabiliyorsanız elementlerin gücünü de çağırmak, her bir çakrada açıklığı hissedene kadar durmak yaralıdır.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Peki sarkaç uygulayan insanlara nasıl ulaşabiliriz?Yada sorunlu çakra açtırma yada bulmak için.Nasıl bir uzmanla diyalog haline girilmelidir.?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Peki sarkaç uygulayan insanlara nasıl ulaşabiliriz?Yada sorunlu çakra açtırma yada bulmak için.Nasıl bir uzmanla diyalog haline girilmelidir.?

Öncelikle çakralar kapanmaz. Kapanmayan bir çakraya da açma yapılmaz. Sadece ölü insanların çakrası kapalıdır. Bu yanlış bir ifade şeklidir onu bir düzeltelim. Çakra dengesizleşir ve çakrayı dengeleyebiliriz sadece. Bu konu hangi çakranızda dengesizlik olup olmadığının tespit edilmesi ile ilgili bir konudur. Sarkaç ile sadece dengesizlik tespit edilebilir. Çözümü o kadar zor değildir. Tabi ki büyük tıkanıklıklar yok ise. Hangi çakranızın tıkanık olduğunu tespit ettikten sonra sizin için önemli ve değerli bir sembolü ses frekansı ile birleştirerek çakranızı tekrar dengeye kavuşturabilirsiniz. Örneğin benim için Allah kelimesi değerli ve kutsaldır. Dengesiz olan çakramın üzerine elimi koyarak Allah zikrini tekrar etmek çakranızı tekrar dengeye kavuşturur. Ve ya benim için önemli ve değerli olan kelime ya da soyut kavram çöp olsun. Çöp zikri ile de sizin için önemli olduğu için o ses frekansı dengelemenizi o frekansla da yapabilirsiniz. Umarım anlatabilmişimdir.